هفته های بارداری | مراقبت های بارداری از هفته ۱ تا ۴۲

هفته های بارداری | مراقبت های بارداری از هفته ۱ تا ۴۲

بارداری بخصوص در اولین تجربه میتواند پر استرس و نگران کننده باشد. این که جنین شما الان چه اندازه ای دارد و چقدر رشد کرده است ؟ وضعیت جسمی شما در هر هفته از بارداری باید چگونه باشد ؟ مشکلاتی نظیر گرفتگی ، خستگی ، سردرد و کمر درد و یبوست در دوران بارداری طبیعی است یا نگران کننده؟ چه زمان هایی لازم است به پزشک مراجعه کنیم و در مراجعات دوره ای به پزشک متخصص لازم است چه سوال هایی از او بکنیم ؟ چه ماه هایی در بارداری نیاز به گرفتن آزمایش ، چکاپ یا سونوگرافی هست ؟ چه کار کنیم تا دوران بارداری مان راحت تر و با آرامش بیشتر سپری شود و خاطرات خوبی از دوران حاملگی برای ما باقی بماند ؟ همه این سوال ها در راهنمای هفته های بارداری پاسخ داره میشود.

ما در این سری از مطالب دلبرانه تلاش کرده ایم همه نکات و سوالات شما را در دوران ۹ ماهه بارداری به صورت هفته به هفته پاسخ دهیم . شما میتوانید برای کسب اطلاعات کافی در مورد خودتان یا نوزادتان از هفته اول بارداری تا نهایتا هفته چهل و دوم ( در صورتی که بارداری طولانی داشته باشید .) مطالب ما را دنبال کنید. امیدوارم این سری از مطالب با عنوان هفته های بارداری یا مراقبت های دوران بارداری برای شما مفید باشد.

راهنمای هفته های بارداری 

هفته های بارداری

 

راهنمای هفته های باردرای :

برای پیدا کردن اطلاعات هفته ی بارداری مورد نظرتان روی آن کلیک کنید :

هفته ۱

هفته ۱۵

هفته ۲۹

هفته ۲

هفته ۱۶

هفته ۳۰

هفته ۳

هفته ۱۷

هفته ۳۱

هفته ۴

هفته ۱۸

هفته ۳۲

هفته ۵

هفته ۱۹

هفته ۳۳

هفته ۶

هفته ۲۰

هفته ۳۴

هفته ۷ 

هفته ۲۱

هفته ۳۵

هفته ۸ 

هفته ۲۲

هفته ۳۶

هفته ۹ 

هفته ۲۳

هفته ۳۷

هفته ۱۰ 

هفته ۲۴

هفته ۳۸

هفته ۱۱

هفته ۲۵

هفته ۳۹

هفته ۱۲

هفته ۲۶

هفته ۴۰

هفته ۱۳

هفته ۲۷

هفته ۴۱

هفته ۱۴

هفته ۲۸

هفته ۴۲


هفته های بارداری هفته اول

هفته اول بارداری

حتما شنیده اید که سن بارداری شما اینطور محاسبه میشود:  اولین روز از آخرین پریود شما . پزشکان بر این اساس سن بارداری را محاسبه می کنند، دلیل این موضوع این است که محاسبه دقیق روز تخمک گذاری بسیار دشوار است. این بدان معنی است که در طول هفته اول بارداری ، شما واقعا حامله نبودید،و علائم بارداری را ندارید اما بدن شما در حال آماده شدن برای حاملگی بوده است. اگر چه شما در این هفته پریود بودید، اما این هفته به عنوان اولین هفته بارداری شما محسوب می شود. جنین شما در طول دو هفته اول حاملگی تشکیل نمی شود. در واقعا برخلاف چیزی که خیلی ها فکر میکنند ،هفته اول بارداری شما از زمانی که متوجه وجود جنین می شوید، اندازه گیری نمی شود بلکه از اولین روز آخرین باری که پریود میشود حساب میشود.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم ، نکات و راهنمایی هفته اول حاملگی 


هفته های بارداری هفته دوم


هفته دوم بارداری 

پزشکان سن بارداری را بر اساس تاریخ شروع آخرین پریود مادر حساب می کنند.  به همین دلیل زنان در اولین و دومین هفته بارداری شان در حقیقت باردار نیستند. در واقع، در ۲ هفته اول حاملگی، بدن برای بارداری احتمالی آماده می شود. هفته دوم بارداری زمانی است که حاملگی اتفاق میافتد و علائم بارداری بسیار کمی دارد. با این حال، برخی زنان ممکن است تا هفته سوم هیچ علائمی نداشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هفته های اولیه بارداری ( بخصوص هفته دوم بارداری ) این مقاله را مطالعه کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲ حاملگی


هفته های بارداری هفته سوم


هفته سوم بارداری 

دوران بارداری بدون شک یکی از جذابترین دوران در زندگی زنان است که در عین حال پر استرس نیز هست. بارداری شما، چه خواسته و چه ناخواسته، به مدت نه ماه شما را در چالش بزرگی می اندازد . زمانی که یک تخم از یک یا دو تخمک در هر طرف بدنتان آزاد می شود، بارداری روی می دهد. این تخم از مجرای رحم وارد رحم می شود. این تخم به مدت ۲۴ ساعت در مجرای رحم می ماند که می توان در این زمان توسط اسپرم آن را باردار نمود. اسپرم در حالت شناور ممکن است چند روز طول بکشد تا به تخم برسد و آن را باردار کند. در طی هفته سوم بارداری ، اسپرم در مجرای رحم به تخم می رسد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۳ حاملگی


هفته های بارداری هفته چهارم


هفته چهارم بارداری 

در هفته چهارم بارداری شما هنوز راه طولانی در پیش خواهید داشت. اما اگر شما جز افرادی هستید که کوچکترین تغییرات را هم ثبت می کنید، می بایست بگویم که شما ماه اول را سپری کرده اید. شما بخشی از چالش ها و تجارب ناشناخته تان را پشت سر گذاشته اید (به خصوص اگر بارداری اولتان باشد)، اما بهتر است کمی وقت بگذارید و این دوره ای را که پشت سر گذاشته اید را ارزیابی کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۴ حاملگی


هفته های بارداری هفته پنجم


هفته پنجم بارداری 

در هفته پنجم بارداری وضعیت شما همچنان ثابت است چرا که جنین هنوز خیلی کوچک است. اما این به این معنا نیست که جنین به سرعت رشد نمی کند. در هفته پنجم بارداری، جنین به سرعت رشد می کند و بسیاری از اعضای بدنش شکل گرفته اند. ممکن است شما نیز تغییراتی را حس کنید. در این زمان بسیاری از زنان به دلیل تغییرات هورمونی تغییراتی را احساس می کنند. با قطع پریودتان متوجه بارداری تان خواهید شد. در هفته پنجم بارداری، شما در آغاز ماه دوم بارداری تان هستید. و اگرچه هنوز زمان زیادی تا زایمان شما وجود دارد، بدن شما سخت کار می کند تا جنین تان قوی تر شود. برای آگاهی از تغییرات عفته پنجم بارداری ادامه این مطلب را از دست ندهید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۵ حاملگی


هفته های بارداری هفته ششم


هفته ششم بارداری

در هفته ششم بارداری ، هنوز در اوایل بارداری به سر می برید. تنها چند روز است که متوجه بارداری تان شده اید، و هنوز هیجان زده هستید. همچنین تا این زمان علائم اولیه بارداری را تجربه کرده اید که موجب ناراحتی شما شده است. اما جنین شش هفته ای شما در درون شکمتان شروع به رشد کرده است. جنین شما تنها کمتر از نیم اینچ طول دارد، اما اکثر اعضای بدنش شکل گرفته است. شاید باور نکنید اما او دارد آماده می شود تا در چند ماه آینده شما را ببیند. در این مقاله ما به هفته ششم بارداری می پردازیم.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۶ حاملگی


هفته های بارداری هفته هفتم


هفته هفتم بارداری 

خوب جای تعجب نیست که در این هفته شما کمی احساس باردار بودن می کنید. شما اولین هفته های بارداری تان را مدیریت کرده اید و اکنون جنین شما در حال رشد است. ممکن است شما به دلیل مدیریت بارداری تان احساس غرور کنید. هنوز اثر بارداری بر روی شکم شما دیده نمی شود بنابراین نیازی نیست که به دیگران این مسئله را بگویید. بسیاری از زنان در هفته هفتم بارداری علائم خاصی را تجربه می کنند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۷ حاملگی


هفته های بارداری هفته هشتم


هفته هشتم بارداری 

اگر شما به لحظه شماری علاقه دارید، از این دوره لذت خواهید برد. وقتی به هفته هشتم بارداری میرسید یعنی تا این لحظه شما دو ماه را در انتظار نوزادتان پشت سر گذاشته اید. حتی اگر شما یک خانم احساساتی نباشید، این دستاوردی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. تا اینجا سفر طولانی را در پیش داشته اید و هنوز می بایست به این سفر ادامه دهید. از لحظه ای که متوجه بارداری تان شدید تا این هفته زمان به کندی گذشته است.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۸ حاملگی


هفته های بارداری هفته نهم


هفته نهم بارداری 

در هفته نهم بارداری یک اتفاق بزرگ روی می دهد: رویان شما اکنون تبدیل به جنین شده است. تا قبل از این هفته، رویان بود و از هفته نهم این رویان تبدیل به جنین می شود که بسیار بزرگتر و قوی تر است. شما به سرعت به اواخر سه ماهه اول بارداری تان نزدیک می شوید و جنین شما دیگر شبیه نوزاد قورباغه نیست بلکه هر روز بیشتر شبیه جنین انسان می شود. اعضای حیاتی جنین شما از قبل از هفته نهم شروع به شکل گیری کرده و اجزای صورتش قابل شناسایی است.  رشد جنین شما کمی روی سایز شکمتان نشان داده می شود. شلوار جین چسبان شما ممکن است در این هفته برایتان تنگ شده باشد. علائم بارداری هفته نهم بسیار طبیعی است و همان علائمی هستند که در طی سه ماهه اول تجربه کردید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۹ حاملگی


هفته های بارداری هفته دهم


هفته دهم بارداری 

با رسیدن به هفته دهم بارداری شما یک چهارم راه را طی کرده اید. جنین شما هر روز  بزرگتر و قوی تر می شود و شما چند هفته به پایان سه ماهه اول بارداری تان پیش رو دارید. با شروع ماه سوم بارداری تان ، دستگاه تناسلی جنین شما شکل گرفته است. در این زمان جنین شما بزرگتر و قوی تر می شود. اگرچه هنوز زمان زیادی برای متولد شدن او باقی مانده است اما جنین شما در این هفته بیشتر شبیه انسان می شود. ممکن است شما علائم بارداری زیادی در هفته دهم تجربه کنید و در این دوره می بایست لباس بارداری مناسبی تهیه کنید. در این مقاله می توانید با هفته دهم بارداری بیشتر آشنا شوید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۰ حاملگی


هفته های بارداری یازدهم


هفته یازدهم بارداری 

اگر بارداری شما را یک ماراتن در نظر بگیریم، هنوز به مرحله آخر نرسیده اید، اگر چه در هفته یازدهم بارداری شما روی غلتک افتاده اید. دوره بارداری به سه دوره سه ماهه تقسیم می شود (هر دوره تقریبا سه ماه طول می کشد). و اکنون که در هفته ۱۱ ام به سر می برید تقریبا به پایان دوره سه ماهه اول تان نزدیک می شوید. به چند دلیل این خبر فوق العاده ای است: شما یک سوم دوره بارداری تان را پشت سر گذاشته اید، و می توانید امیدوار باشید که سه ماهه دوم بارداری تان برای شما آسانتر می باشد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۱ حاملگی


هفته های بارداری هفته دوازدهم


هفته دوازدهم بارداری 

اگر در این دوره می توانستید جنین تان را ببینید، حتما به او افتخار میکردید . در هفته دوازدهم بارداری شما به پایان سه ماهه اول بارداری تان نزدیک می شوید، و اکنون جنین شما روز به روز بیشتر رشد می کند. در هفته دوازدهم بارداری، هر بخش از بدن جنین به سرعت در حالت رشد است و جنین شما با گذشت زمان قوی تر می شود. به عبارت دیگر در این هفته خطر سقط جنین نسبت به هفته های پیشین کمتر می شود. در این هفته، بسیاری از زنان پر انرژی تر می شوند و کمتر دچار حالت تهوع می شوند. ممکن است برخی زنان همچنان از حالت تهوع و درد شکم رنج ببرند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۲ حاملگی


هفته های بارداری هفته سیزدهم


هفته سیزدهم بارداری 

تا قبل از هفته سیزدهم بارداری ، شما چالش های زیادی را تجربه کرده اید و اکنون وارد سه ماهه دوم بارداری تان شده اید. در هفته سیزدهم کودک شما بسیار فعال است و اتفاقات زیادی برای خود شما نیز پیش رویتان است. پلک های جنین کاملا بسته است. نسبت سر به بدن او تغییر کرده است. اکنون سر جنین حدود یک سوم کل قد جنین می باشد. اثر انگشتان او شکل خواهد گرفت. همچنین جنین انگشتش را در دهانش می گذارد و می مکد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :  علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۳حاملگی


هفته های بارداری چهاردهم


هفته چهاردهم بارداری 

اکنون شما سه ماهه دوم بارداری تان را آغاز کرده اید. این هفته برای بسیاری از زنان هفته خوبی می باشد زیرا شکمشان هنوز خیلی بزرگ نشده است و بی خوابی شان برطرف شده و بو و مزه غذاها اذیتشان نمی کند. این نوشته به شما میگوید بدن شما و جنین تان در هفته چهاردهم بارداری چه شرایطی دارد. تبریک می گوییم، شما مرحله اول بارداری تان را پشت سر گذاشته اید و اکنون وارد سه ماهه دوم بارداری تان شده اید. در این مرحله تغییراتی در بدن شما روی می دهد. رحمتان بزرگتر می شود و شکمتان کمی برآمده می شود. با رفع علائم سه ماهه اول بارداری، اکنون شما انرژی تان را دوباره  به دست می اورید. اکنون زمانی است که می توانید از ان لذت ببرید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۴  حاملگی


هفته های بارداری پانزدهم


هفته پانزدهم بارداری 

اکنون وارد هفته پانزدهم بارداری تان شده اید و زمان بسیار سریع می گذرد. تنها چند هفته پیش جنین شد به اندازه دانه سیب بود و اندام هایش در حال شکل گیری بودند. اکنون جنین شما به اندازه یک سیب است که در مایع آمنیوتیک شناور است. تا هفته ۱۵ ام شما سه ماهه و نیم باردار هستید. در این دوره فقط جنین شما در حال تغییر نیست. در طی سه ماهه اول بارداری، ممکن است شما خیلی وزن نگیرید. اما هر چقدر جنین شما بزرگتر می شود، بدن شما نیز به سرعت تغییر می کند. به زودی شما تکان های او را حس خواهید کرد و می بایست برای زایمانتان آماده شوید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی های هفته ۱۵ حاملگی


هفته های بارداری شانزدهم


هفته شانزدهم بارداری

اکنون شما در هفته شانزدهم بارداری تان هستید و جنین شما دیگر کوچک نیست و بسیار شبیه به انسان شده است. در هفته ۱۶ ام  شما وارد چهار ماهگی تان شده اید. بنابراین شما نیمی از راه را پشت سر گذاشته اید تا زایمانتان ۵ ماه بیشتر نمانده است. در این هفته علاوه بر اینکه جنین شما قوی تر می شود، شما نیز علائمی مثبتی را در این هفته تجربه خواهید کرد. پس از سپری کردن علائم آزار دهنده سه ماهه اول بارداری اکنون شما وارد مرحله پر شور و شوقی شده اید. در ادامه مطلب در مورد بارداری در هفته ۱۶ ام اطلاعات کسب کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۶ حاملگی


هفته های بارداری هفدهم


هفته هفدهم بارداری 

اکنون به هفته هفدهم بارداری رسیده اید و وزن جنین شما دو برابر شده است. بافت چربی شروع بع رشد می کند. چربی به گرم شدن بدن جنین و متابولیسم بدن او کمک می کند. تاکنون سیستم گردش خون و ادراری جنین کار می کنند و موهای سر و بروها و مژه هایش شکل گرفته اند. اگر شما از آن دسته مادران خوش شانسی هستید که تا این لحظه شکمتان بارداری تان را نشان نمی دهد، در این هفته می بایست منتظر تغییر باشید.تمامی زنان باردار در این دوره ۱۰ پوند وزن زیاد می کنند. در هفته های پایانی اشتهای طبیعی شما برای غذا خوردن باز خواهد گشت.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۷ حاملگی


هفته های بارداری هفته هجدهم


هفته هجدهم بارداری 

ممکن است شما از رشد سریع و حرکات جنین تان در طی هفته های گذشته متعجب شده باشید اما در هفته هجدهم بارداری روند رشد جنین تان کمی کندتر می شود. اما هنوز خبرهای شیرینی از کوچولوی شما وجود دارد. در این مرحله او می تواند خمیازه بکشد، خودش را کش و قوس دهد، و حتی اخم کند. حس چشایی او در حال شکل گیری است و جوانه چشایی او مزه شیرین را از تلخ تشخیص می دهد. در کنار رشد او شما همچنان تکان های او را در شکمتان حس می کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۸ حاملگی


هفته های بارداری نوزدهم


هفته نوزدهم بارداری 

شما در هفته نوزدهم بارداری تان هستید و زمان به سرعت می گذرد. در طی چند ماه گذشته، جنین شما از شکل جنین قورباغه به شکل جنین انسان در آمده است. در هفته نوزدهم بارداری شما وارد ماه پنجم بارداری تان شده اید.  شما تقریبا نیمی از راه را طی کرده اید. در ادامه مطلب ببینید که در هفته نوزدهم چه اتفاقی روی می دهد.آیا می خواهید بدانید که جنین شما در هفته نوزدهم بارداری چه شکلی است؟ جنین شما تاکنون بسیار رشد کرده و عملکردهایی که بعد از زایمان به ان ها نیاز دارد را تمرین می کند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۱۹ حاملگی


هفته های بارداری بیستم


هفته بیستم بارداری 

تبریک می گوییم! شما در میانه راه هستید و به زودی نوزادتان را خواهید دید. انگار همین دیروز بود که جواب آزمایش بارداری تان مثبت بود. اکنون جنین شما در شکمتان شناور است و در یک چشم به هم زدن به دنیا خواهد آمد. در هفته بیستم بارداری شما در پایان ماه پنجم بارداری تان می باشید. تنها بیست هفته به پایان بارداری شما باقی مانده است. هر چقدر جنین شما در داخل رحمتان بزرگتر می شود، تغییرات زیادی در بدن شما روی می دهد. برای آگاهی از هفته بیستم بارداری به ادامه مطلب توجه کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۰ حاملگی


هفته بیست و یکم بارداری


هفته بیست و یکم بارداری 

در هفته بیست و یکم بارداری شما نصف این دوران را پشت سر گذاشته اید و به مادر شدن نزدیک تر شده اید. حال باید ببینیم که جنین در این وضعیت چه حالتی دارد و شما نیز در این دوران چه اتفاقاتی را تجربه خواهید کرد. بعد از ۵ ماه بارداری کودک شما اکنون بزرگتر شده است. شما نیز می توانید به راحتی وجود او را احساس کنید و خودتان را برای داشتن او آماده کنید. در این زمان ضربه ها از طرف جنین بسیار زیاد می‌شود و گاهی اوقات حس می کنید که او در حال شنا کردن و جابجایی درون کیسه آب است.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۱ حاملگی


هفته بیست و دوم بارداری


هفته بیست و دوم بارداری 

اگر وارد هفته بیست و دوم بارداری شده اید، بدانید که هفته شلوغی را پیش رو دارید. کودک شما دیگر رشد کرده و جای زیادی را می گیرد. رحم شما اکنون حدود ۲ سانتیمتر در بالای شکم کش آمده تا بتواند جنین را به راحتی در خود جای دهد. در این مرحله، جنین از لحاظ جسمی فعال شده و به راحتی می توان حرکات او را با شدت احساس کرد. شاید نتوانید اولین حرکت او را تشخیص دهید. شاید حس شنا کردن کودک به شما دست بدهد. با گذشت زمان حرکات کودک شدیدتر و قوی تر می شود و دفعات آن بالاتر می رود و شما آن را بیشتر احساس خواهید کرد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۲ حاملگی


هفته بیست و سوم بارداری


هفته بیست و سوم بارداری 

برای بسیاری از خانم ها هفته بیست و سوم بارداری بسیار جالب است، زیرا می توانند اندام کودک را احساس کنند. اما چه چیز دیگری در مورد این دوره از بارداری می دانید؟ در این قسمت کمی بیشتر با هفته ۲۳ حاملگی آشنا خواهید شد.هفته ۲۳ تقریبا همان زمانی است که جنین شبیه یک نوزاد واقعی می شود. در این دوران لب ها و چشم های کودک شما در حال شکل گیری است. وزن او نیز افزایش پیدا می کند، به طوری که چروکیدگی های پوست او باز می شود. شاید در این دوران ضربه های سختی به شکمتان وارد شوید و ناگهان شوکه شوید. همه اینها بخاطر این است که کودک حرکات بیشتری را انجام می دهد. در عین حال که عضلاتش قوی تر شده است.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۳ حاملگی


هفته بیست و چهارم بارداری


هفته بیست و چهارم بارداری 

در این زمان شما در ماه ششم بارداری هستید. تقریبا در این هفته حدود ۶ تا ۷ کیلوگرم اضافه وزن داشته اید. اگر راهنمایی های مربوط برای رژیم سالم را دنبال کرده باشید، و از غذاهای شیرین دوری کنید و روی پروتئین و سبزیجات تمرکز کنید، بیش از حد اضافه وزن نخواهید داشت. در این قسمت اطلاعاتی در مورد هفته بیست و چهارم بارداری به شما داده خواهد شد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۴ حاملگی


هفته بیست و پنجم بارداری


هفته بیست و پنجم بارداری 

زمانی که به هفته بیست و پنجم بارداری خود می رسید، تقریبا به پایان سه ماهه دوم نزدیک شده اید. انگار که در این اوقات، زمان در حال پرواز است. در هفته ۲۵ حاملگی، تقریبا پنج ماه و دو هفته را سپری کرده اید. کودک شما در این زمان به اندازه کافی رشد کرده اما هنوز آماده نیست که پا به این جهان بگذارد. هفته ۲۵ حاملگی با تغییرات زیادی همراه است، هم برای مادر و هم برای بچه. در این دوران ممکن است دچار سندروم خستگی پا، سندروم کارپل تونل و دیگر علائمی شوید که به شما احساس سختی و ناراحتی را القا می کند. در این هفته کودک همچنان در حال رشد، حرکت و آماده شدن برای ملاقات شما می باشد. با خواندن این مقاله با تغییراتی آشنا خواهید شد که کودک در این هفته خواهد داشت.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۵ حاملگی


هفته بیست و ششم بارداری


هفته بیست و ششم بارداری 

زمانی که وارد سومین دوره سه ماهه می شوید، ممکن است هفته به هفته احساس شما تغییر کند. هیچ قانونی برای این موضوع وجود ندارد که در این هفته احساس پر انرژی یا برعکس داشته باشید. تنها کاری که باید برای لیجاد حس بهتر انجام دهید، این است به بدن خود اجازه دهید که به میزان کافی استراحت کند. در این نوشته هر آنچه در مورد هفته بیست و ششم بارداری لازم است به شما میگوییم.معمولا اتفاقات زیبایی در این هفته از بارداری رخ می دهد. تا الان پلک های کودک شما به زود کامل بسته بود. در این هفته کودک شما برای اولین بار چشم هایش را باز می کند. اما هنوز نمی تواند از داخل رحم چیزی را ببیند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۶ حاملگی


هفته بیست و هفتم بارداری


هفته بیست و هفتم بارداری 

هفته بیست و هفتم بارداری تقریبا همان دو هفته پایانی سه ماهه دوم می باشد. تقریبا این هفته جزء آخرین مراحل دوران بارداری می باشد. در این هفته کودک شروع به دم و بازدم در مایع جنینی می کند و سکسکه کردن او نیز آغاز می شود. اما اگر دیدید که به دفعات در حال سکسه است بهتر است این موضوع را به پزشک اطلاع دهید. ضمنا حتما زمانی که کودک در حال استراحت است، شما هم استراحت کنید. به خاطر اینکه وقتی کودک ضربه نمی زند، شما خواب راحت تری خواهید داشت. اگر کودک شما شب ها فعال تر است، احتمالا کمی دچار بی خولبی شده باشید. حتما خواب نداشته در شب را در طول روزجبران کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۷ حاملگی


هفته بیست و هشتم بارداری


هفته بیست و هشتم بارداری 

در هفته بیست و هشتم بارداری دیگر وارد سه ماهه سوم شده اید. اگرچه که بارداری ۱۲ هفته دیگر ادامه دارد، اما بهتر است که کم کم خودتان را آماده کنید. در این قسمت شرایط مربوط به این هفته را برایتان شرح خواهیم داد.در این مرحله، نوازد به اندازه کافی رشد کرده است. اعضای بدن، بافت و عصب او هنوز به رشد خود ادامه می دهند اما سیستم ها ی ضروری او برای زنده ماندن رشد خود را تکمیل کرده اند. در اواخر بارداری دیگر کودکان نسبت به صداهای افراد آشنایی پیدا می کنند. هرچقدر که بیشتر استراحت کنید، و زمان بیشتری را برای صحبت با کودک صرف کنید و برایش آواز بخوانید، برای او لذت بخش خواهد بود. پوزیشن نوزاد در این هفته به شکل D می باشدو سرش کمی بالاتر گرفته می شود.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۸ حاملگی


هفته بیست و نهم بارداری


هفته بیست و نهم بارداری

شما به پایان سه ماهه آخر بارداری تان نزدیک می شوید. این دوره از نظر روحی و جسمی برای شما چالش برانگیز است. در این دوره شما معنای واقعی بارداری را درک خواهید کرد. در این دوره جنین شما فعال تر خواهد شد. شما به زمان زایمانتان نزدیک می شوید. در ادامه این مطلب کارهایی که می بایست در هفته بیست و نهم بارداری انجام دهید را مطالعه نمایید.شما اکنون در بیست و نهم امین هفته بارداری تان به سر می برید. اکنون به طور مستمر لگد می زند و این نشانه خوبی از سلامت جنین شما می باشد. ممکن است پزشکتان بخواهید که تعداد لگدهای او را در روز بشمارید. شمردن لگدهای او در روز به شما نشان می دهد که جنین شما به خوبی رشد می کند. در شبانه روز دو بار لگدهای او را بشمارید، صبح ها و شب ها.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۹ حاملگی


هفته سی ام بارداری


هفته سی ام بارداری

تنها ده هفته دیگر به زمان زایمان شما باقی مانده است. هفته سی ام بارداری برای شما چالشهای زیادی را همراه خواهد داشت. برای مواجه با این چالش ها آماده شوید و در مورد مراقبت های ویژه این هفته آگاهی بیشتری کسب کنید. هر چقدر به زمان زایمانتان نزدیک تر می شوید، حس خاصی را تجربه می کنید. بیایید به هفته سی ام بارداری و اتفاقاتی که در این هفته روی می دهد نگاهی بیاندازیم.در این هفته شکم شما به گونه ای است که انگار یک هندوانه را حمل می کنید.هرچقدر جنین شما بزرگتر می شود، میزان مایع آمنیوتیک کاهش می یابد. این نشانه رشد طبیعی جنین شما است.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم،نکات و راهنمایی هفته ۳۰ حاملگی


هفته سی و یکم بارداری


هفته سی و یکم بارداری 

با ورود به هفته سی و یکم بارداری شما به زمان زایمانتان نزدیک می شود. تنها نه هفته به پایان بارداری شما باقی مانده است. در هفته سی و یکم به دلیل فشار رحم بر روی اعضای بدن شما احساس ناراحتی می کنید، اما ما در اینجا می خواهیم به تغییرات دیگری در این هفته نیز اشاره کنیم. جنین شما با تغییرات زیادی مواجه خواهد شد. او می بایست با فضای جدیدی بیرون از رحم راحت شما مواجه شود. وزن او افزایش یافته و مغز او به سرعت رشد می کند و می تواند دنیای بیرون رحم شما را ارزیابی کند. بیایید با هم اتفاقاتی که در این هفته برای شما و جنین تان روی می دهد را بررسی کنیم.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۱ حاملگی


هفته سی و دوم بارداری


هفته سی و دوم بارداری 

در هفته سی و دوم بارداری شما بیشترین وظایف تغذیه کردن جنین و حمل کردن او را پشت سر گذاشته اید و حدود دو ماه به تولد کودکتان باقی مانده است که به عنوان عضو جدید وارد خانواده تان می شود. استخوان ها و اعضای بدن او اکنون شکل گرفته است. همچنین بدن شما به خصوص شکم و لگن تان دچار تغییراتی شده است.در این بخش با تغییراتی که در هفته سی و دوم بارداری تان روی می دهد آشنا شوید.در این دوره از بارداری، جنین شما بزرگتر شده و شبیه نوزادی است که در چند هفته آینده به دنیا خواهد آمد. رشد جنین در رحم شما او را برای رویارویی با دنیای واقعی آماده می کند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۲ حاملگی


هفته سی و سوم بارداری


هفته سی و سوم بارداری 

در هفته سی و سوم بارداری تنها هفت هفته به رسیدن به هفته ۴۰ بارداری باقی مانده است. در این هفته، استراحت کردن و انجام دادن کارهای روزمره کمی سخت می شود. شما اکنون در سه ماهه سوم به سر می برید و می توانید تصور کنید که از این پس با وجود بچه چه زندگی خواهید داشت. تغییرات زیادی در زندگی شما در حال روی دادن است و اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با دردهای بارداری هستید. هفته سی و سوم بارداری یعنی اینکه شما در ماه هشتم به سر می برید. در واقع یک ماه دیگر تا زایمان باقی مانده است. آیا هنوز هم سوالاتی در مورد بارداری و نوزاد دارید؟ در کمتر از یک ماه باقیمانده، باید اطلاعات کافی در مورد علائم و نشانه ها را به دست بیاورید .

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۳ حاملگی


هفته سی و چهارم بارداری


هفته سی و چهارم بارداری 

زمان به سرعت می گذرد. اکنون شما در هفته سی و چهارم بارداری به سر می برید. بهتر است که بیش از همیشه مراقب صحبت های خود باشید. اکنون کودک می تواند به راحتی به صدا و گفتگوهای شما گوش کند. در این زمان از یک طرف خوشحال هستید و از طرف دیگر سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد. در این قسمت اطلاعاتی در مورد هفته سی و چهارم برای شما ارائه داده ایم. در هفته سی و چهارم بارداری، شما تقریبا نزدیک به ماه هشتم هستید. تنها یک ماه مانده است تا کودک خود را ببینید. شما فقط شش هفته تا مادر شدن فاصله دارید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۴ حاملگی


هفته سی و پنجم بارداری


هفته سی و پنجم بارداری 

در هفته سی و پنجم بارداری ، برآمدگی زیاد شکم بسیار زیاد می شود. در این دوران ممکن است که صبر مادران زیادی تمام شده باشد و در مورد زایمان استرس داشته باشند. احساسات شما در این دوران کاملا طبیعی است. هفته سی و پنجم بارداری، ماه هشتم در این دوران می باشد. یعنی اینکه فقط یک ماه به زایمان شما مانده است.حال در این مقاله می توانید که اتفاقات مربوط در این دوران را مطالعه کنید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۵ حاملگی


هفته سی و ششم بارداری


هفته سی و ششم بارداری  

اکنون شما در هفته سی و ششم بارداری به سر می برید، به این معنا که وارد ماه اخر حاملگی شده اید. نوزاد شما کاملا آماده است که پا به این دنیا بگذارد. چیزی نمانده که در روزهای آینده کودک خود را در آغوش بگیرید. هفته سی و شش بارداری یعنی اینکه شما پا به ماه نهم از حاملگی خود گذاشته اید. در این مقاله خواهید خواند که چه مواردی را باید در هفته سی و شش بارداری انتظار بکشیم.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۶ حاملگی


هفته سی و هفتم بارداری


هفته سی و هفتم بارداری

پا گذاشتن به هفته سی و هفتم بارداری را به شما تبریک می گوییم. این یک موفقیت بزرگ بعد از سپری کردن روزهای طولانی است. گذراندن هر روز این هفته شما را به روز ملاقات با نوزاد نزدیک تر می کند. اکنون کودک شما کاملا آماده است تا پا به این جهان بگذارد. در این هفته معمولا خانم ها آمار بسیار دقیقی از هفته ها دارند و می دانند که دقیقا در چه ماهی از بارداری به سر می برند. اکنون ما اینجا هستیم که به شما بگوییم که شما در هفته دوم ماه نهم بارداری هستید. در این هفته موارد زیادی برای شما اتفاق می افتد که تمام آنها نشان می دهد که زایمان در چنین روزهایی اتفاق می افتد. بیایید که اطلاعاتی را در این مورد مرور کنیم.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۷ حاملگی


هفته سی و هشتم بارداری


هفته سی و هشتم بارداری

تقریبا ۳۸ هفته بارداری شما کامل شده است. شاید بیش از همیشه بخواهید که به مرحله بعدی بروید: تولد نوزاد! اما قبل از آن چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید. اگر در هفته سی و هشتم بارداری هستید، در واقع سه ماهه سوم را سپری می کنید؛ ۸ ماه و تقریبا دو هفته بارداری. ما روز به روز این هفته را شمارش می کنیم و معنی اتتظار کشیدن را می فهمیم. فقط باید مراقب روزهای باقیمانده باشید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۸ حاملگی


هفته سی و نهم بارداری


هفته سی و نهم بارداری 

هفته سی و نهم بارداری بدن شما بیشترین حالت کشسانی پوست را دارد. نوزاد شما اکنون رشد کامل خود را انجام داده است و به این معناست که باید منتظر باشید که کودکتان پا به این دنیا بگذارد.بعد از هفته سی و نهم حاملگی، شما ۸ ماه کامل را سپری کرده اید و تقریبا سه هفته به نه ماه کامل مانده است. در این زمان تغییرات زیادی در بدن فرد رخ می دهد و تمام شرلیط را برای به دنیا آمدن نوزاد آماده می کند. در این مقاله می توانید بفهمید که در این دوران چه اتفاقاتی برای بدن شما و نوزاد در این مرحله می افتد.‌

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۳۹ حاملگی


هفته چهلم بارداری


هفته چهلم بارداری 

زمانی که در هفته چهلم بارداری هستید، در واقع در آخرین روزهای آن به سر می برید. اکنون نوزاد شما آماده بیرون آمدن است و ظاهرش را به طور کامل شکل گرفته است. بدن شما نیز می تواند باعث رشد بهتر و تقویت او بشود. در هفته چهلم بارداری، نه ماه شما کامل شده و به زودی می توانید کودک خود را ببینید.  با خواندن مقاله زیر متوجه خواهید شد که نوزاد دقیقا در این شرایط چه وضعیتی دارد. همچنین می تواند کارهای ضروری را یاد بگیرید که در این دوران باید آنها را انجام دهید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید :علائم، نکات و راهنمایی هفته ۴۰ حاملگی


هفته چهل و یکم بارداری


هفته چهل و یکم بارداری 

در هفته چهل و یکم بارداری ، زمان برای شما کمی کند می گذرد اما کودک هنوز به همان حالات قبلی است. نگران نباشید. این بارداری ها بسیار رایج هستند. استراحت تنها کلید حال خوب داشتن در این دوران می باشد. در این دوران زایمان برای شما سخت خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که اطلاعات کافی در این دوران را داشته باشید. با خواندن این مقاله خواهید فهمید که چه اتفاقاتی در هفته چهل و یکم ارداری رخ می دهد و باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشیم.آیا کنجکاوید بدانید که کودک در هفته چهل و یکم بارداری چه کار می کند؟ پس بهتر است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۴۱ حاملگی


هفته چهل و دوم بارداری


هفته چهل و دوم بارداری 

زمانی که بارداری تا ۴۲ هفته طول می کشد، معمولا دیگر باید در مورد بعد از زایمان صحبت کرد. محققان مطالعات زیادی را در مورد این موضوع کرده اند که چرا بارداری بعضی از خانم ها تا چهل و دو هفته طول می کشد و به این نتیجه رسیدند که عواملی مثل هورمون ها، ژنتیک و حتی چاقی می تواند در این امر موثر باشد. ۴۲ هفته بارداری یعنی ۹ ماه و ۲۰ روز. و ما اینجا هستیم تا یک دید کامل از وضعیت بدن شما و نوزاد در هفته چهل و دوم بارداری و کارهایی که باید در انجام بدهید را در اختیار شما قرار دهیم .

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید : علائم، نکات و راهنمایی هفته ۴۲ حاملگی


هفته های بارداری

راهنمای هفته های بارداری 

امیدوارم مطالب بالا در خصوص هفته های بارداری مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد .

و بتوانید پاسخ سوالات خود را در دوران بارداری از این مطالب پیدا کرده

و روزهای حاملگی خود با استرس کمتر و لذت و آرامش بیشتری سپری کنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.