ویژگی های میز تحریر استاندارد

انتخاب میز تحریر بسیار مهم است، زیرا اگر میز استاندارد نباشد، مشکلاتی مانند کمردرد، گردن‌درد، خستگی و عدم تمرکز را به همراه دارد. از همین رو علاوه‌بر زیبایی و کیفیت، باید با ویژگی های میز تحریر استاندارد نیز آشنا باشید تا بتوانید در نهایت بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

img22

اهمیت انتخاب یک میز تحریر استاندارد

شاید برای شما سوال باشد که چرا انتخاب یک میز تحریر استاندارد اهمیت دارد و باید هنگام خرید آن به یکسری مسائل توجه داشت؟ در پاسخ باید گفت اگر شما زمان زیادی را به پشت میز نشستن اختصاص می‌دهید، باید بهترین انتخاب را داشته باشید، زیرا میز به ظاهر بی‌اهمیت، می‌تواند در کیفیت کار و حتی سلامت بدن شما تاثیر داشته باشد. از جمله مواردی که اهمیت توجه به ویژگی های میز تحریر استاندارد را نشان می‌دهند عبارتند از:
⦁ بهبود بهره‌وری کار یا تحصیل اولین مورد است، به‌طوری‌که اگر شما یک میز تحریر استاندارد داشته باشید، می‌توانید در مدت‌زمان مشخص بیشترین بهره‌وری را مشاهده کنید.
⦁ مورد دیگر، سلامت جسم شما است. اگر یک میز تحریر استاندارد داشته باشید، کمردرد و گردن‌درد کمتری را تجربه خواهید کرد.
⦁ خستگی کمتر نیز از دیگر پیامدهای مثبت انتخاب یک میز تحریر مناسب است، به‌طوری‌که با داشتن یک میز تحریر استاندارد حس و حال کار پیدا می‌کنید و فعالیت‌های خود را به بهترین شکل انجام می‌دهید.

معیارهای یک میز تحریر خوب

اگر شغل و موقعیت شما به‌گونه‌ای است که باید زمان زیادی از میز تحریر استفاده کنید، باید با معیارهای یک میز تحریر خوب آشنا باشید که عبارتند از:

ارتفاع مناسب

یکی از مهم‌ترین ویژگی های میز تحریر استاندارد، داشتن ارتفاع مناسب است. این موضوع از آن جهت که با راحتی کمر و گردن شما ارتباط دارد، باید مورد‌توجه قرار گیرد. اما ارتفاع مناسب برای یک میز تحریر چقدر است؟
پاسخ این سوال به ارتفاع آرنج شما بستگی دارد و باید براساس این موضوع ارتفاع میز را انتخاب کنید. برای آنکه ارتفاع آرنج خود را پیدا کنید، باید روی یک صندلی مناسب بنشینید، کف پاها را کاملا روی زمین بگذارید، ران‌های خود را به‌صورت موازی کنارهم قرار دهید و آرنج‌ها را کنار بدن خودتان نگه‌دارید. فاصله عمودی که از کف پا تا آرنج به‌وجود می‌آید، فاصله موردنظر است و ارتفاع میز تحریر را باید براساس این فاصله انتخاب کنید.
دقت داشته باشید که اگر میز تحریر، از ارتفاع استاندارد کوتاه‌تر باشد، دست‌های شما هنگام کار از بدنتان آویزان است که این موضوع باعث می‌شود به سر و گردن شما فشار وارد شود. اگر ارتفاع از حد معمول بلندتر نیز باشد، به کتف و شانه‌های شما فشار وارد می‌کند و به‌مرور‌زمان باعث درد کتف و شانه شما خواهد شد.

img38

ابعاد مناسب و کاربردی

از دیگر ویژگی های میز تحریر استاندارد، باید به ابعاد مناسب و کاربردی میز اشاره کرد. میز تحریر‌ها در ارتفاع و عرض‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و شما باید براساس استفاده‌ای که از میز دارید، ابعاد را مشخص کنید. عرض میزهای تحریر معمولا بین ۶۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است و شما می‌توانید از یک میز با این عرض، برای استفاده لپ تاپ و کامپیوتر استفاده کنید. اگر میز را برای کار و استفاده خاص دیگر می‌خواهید، حتما هنگام انتخاب محصول آن را در‌نظر بگیرید.

برخورداری از فضای کافی

اکثر افراد از میز تحریر برای انجام کارهای مختلف استفاده می‌کنند و به‌واسطه همین موضوع، وسایل مختلفی را روی میز قرار می‌دهند. بنابراین یکی از ویژگی های میز تحریر استاندارد، برخورداری میز از فضای کافی است؛ زیرا در غیر این صورت شما برای انجام کارهای مختلف با مشکل مواجه می‌شوید یا فضای اطراف شما شلوغ خواهد شد.

داشتن کشوهای کاربردی

دومین موردی که وجود آن در یک میز تحریر اهمیت دارد، کشوهای جادار و کاربردی است. این کشوها برای سازماندهی وسایل شما تنظیم می‌شوند تا بتوانید وسایلی که می‌خواهید را در آن‌ها قرار دهید تا از بی‌نظمی یا گم شدن وسایل جلوگیری کنید.

img43

جنس میز تحریر

میز تحریرها باید با مواد باکیفیت و جنس مناسب ساخته شوند، بنابراین یکی از ویژگی های میز تحریر استاندارد، جنس و کیفیت آن است. هرچه جنس میز بهتر باشد، استحکام و مقاومت بیشتری خواهد داشت. نئوپان و ام دی اف از بهترین جنس‌هایی هستند که می‌توان برای میز تحریر از آن‌ها استفاده کرد. میزهایی که با این مواد اولیه ساخته می‌شوند، ضدخش هستند و علاوه‌بر مقاومت بالا، از زیبایی خاصی نیز برخوردارند که می‌توانند در جذابیت دکوراسیون محیط نقش داشته باشند.

میز با قابلیت جابه‌جایی راحت

اگر به تغییر دکوراسیون علاقه دارید، توصیه می‌شود میز تحریری که تهیه می‌کنید، قابلیت جابه‌جایی ساده و راحت داشته باشد. برای مثال در پایه برخی از میزهای تحریر چرخ‌های ریزی تعبیه شده است که می‌توانید با کمک آن‌ها میز تحریر را به هر سمت و مکانی که می‌خواهید هدایت کنید. علاوه‌براین حالت، برخی از میزها از هم جدا می‌شوند که شما می‌توانید آن‌ها را هنگام جابه‌جایی از یکدیگر باز کنید تا سنگینی و بزرگ بودن آن‌ها مشکل‌ساز نشود.

img48

کلام آخر

در این مقاله ویژگی های میز تحریر استاندارد را بررسی کردیم تا شما بتوانید با درنظر گرفتن آن‌‎ها یک انتخاب مناسب و کاربردی داشته باشید. فراموش نکنید که خرید این محصول بسیار حساس و مهم است، زیرا به‌طور مستقیم با سلامت جسم و بهره‌وری کار شما در ارتباط خواهد بود؛ بنابراین نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید تا مشکلی پیش نیاید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.