۱۰ مورد از فواید کربوکسی تراپی برای پوست که باید بدانید!

img21

کربوکسی تراپی به عنوان روش درمانی برای رفع مشکلاتی نظیر سلولیت، ترکهای پوستی و سیاهی زیر چشم شناخته میشود. این روش درمانی از سال ۱۹۳۰ در اروپا استفاده شده است که پس از انجام تحقیقات بسیار از آن برای درمانهای امروزی همچون از بین بردن ترکهای پوستی بهره برده میشود.
این روش درمانی با کمک گاز دی اکسید کربن، تغییراتی را بر پوست ایجاد میکند که منجر به افزایش خونرسانی به آن میشود. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فواید و مزایای کربوکسی تراپی برای پوست هستید، با ما همراه باشید.

فواید استفاده از کربوکسی تراپی

ما در این مطلب به مزایایی که انجام کربوکسی تراپی میتواند برای پوست داشته باشد، میپردازیم اما قبل از ذکر این موارد نگاهی به این روش درمانی خواهیم داشت. در ابتدا بد نیست بدانید این روش درمانی بسیار سریع و در کمترین زمان ممکن جواب میدهد. علاوه بر این کربوکسی تراپی را میتوان به صورت سرپایی و در مدت زمان ۱۵ الی ۳۰ دقیقهای انجام داد.
کربوکسی تراپی در مقایسه با روشهای درمانی دیگر بسیار کم هزینه بوده و پس از سپری کردن ۷ الی ۱۰ جلسه میتوان از آن نتیجه گرفت. البته پس از کربوکسی تراپی باید از انجام حمام یا مراجعه به استخر به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید تا مشکلی برای پوست رخ ندهد. حال بیایید بیشتر با فواید این روش درمانی فوق العاده آشنا شویم.

⦁ روشی عالی برای درمان گودی و سیاهی زیر چشم

img34

احتمالا شما هم نام کربوکسی تراپی را در کنار روشهای درمانی که از آنها برای رفع سیاهی زیر چشم استفاده میشود، شنیدهاید. در این روش درمانی متخصص پوست با افزایش جریان خون نواحی دور چشم باعث از بین بردن پف و سیاهی دور چشم میشود. همچنین به کاهش حلقههای زیر چشم نیز کمک کند.
در درازمدت انجام چندین جلسه درمانی کربوکسی باعث جوانسازی پوست چشم و از بین بردن سیاهی آن میشود. از مهمترین مزایای کربوکسی تراپی برای پوست افزایش گردش خون نواحی دور چشم و کاهش کبودی و رنگ تیره زیر چشم است.

⦁ کاهش ریزش مو

کربوکسی تراپی درمانی عالی برای ریزش موها است. آلوپسی یا ریزش مو ممکن است به دلیل کاهش سیکل چرخش خون در سر رخ دهد. متخصص مو با استفاده از این روش درمانی به افزایش گردش خون پوست سر کمک میکند که در نهایت باعث افزایش رشد موها و سلامت آنها میشود. همچنین افرادی که در سن بالا با مشکلاتی همچون طاسی سر مواجه شدهاند میتوانند به کمک کربوکسی تراپی از رخداد این مشکل بکاهند.

⦁ رفع ترکهای پوستی حاصل از بارداری یا چاقی

از کربوکسی تراپی برای درمان ترکهای پوستی که به واسطه کاهش یا افزایش وزن رخ میدهد، استفاده میشود. همچنین در صورتی که شخص پس از بارداری دچار ترکهای پوستی زیادی شود، احتمالا مشاهده آنها باعث ناراحتی او میشود. به همین منظور فرد میتواند از کربوکسی تراپی برای رفع ترکهای پوستی خود استفاده کند و پوستی یکدست و صاف داشته باشد.
کربوکسی تراپی با افزایش جریان خون حاصل در زیر پوست به افزایش کلاژن سازی کمک میکند و پس از چند جلسه درمانی میزان ترکهای موجود بر پوست را از بین میبرد.

⦁ کاهش پیری پوست

همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، کربوکسی تراپی باعث افزایش فعالیت سلولهای خونی زیر پوست میشود، همین موضوع منجر به افزایش کلاژن سازی پوست و ترمیم سلولهای آسیب دیده و در نهایت کاهش چین و چروک حاصل بر پوست میگردد.
همچنین این درمان بر خاصیت ارتجاعی پوست میافزاید و بدین ترتیب منجر به کاهش پیری پوست هم میگردد. با انجام چندین جلسه کربوکسی تراپی میتوان خطوط چین و چروک ظریف و ریز موجود بر پوست را از بین برد و پوستی زیبا و شاداب به دست آورد.

⦁ افزایش شادابی و سلامت پوست

شاید بتوان یکی از مزایای کربوکسی تراپی برای صورت را افزایش سلامت و شادابی پوست دانست. این روش درمانی باعث ارسال سیگنالهایی به مغز تحت عنوان کاهش میزان اکسیژن در صورت میشود که همین مسئله منجر به افزایش فعالیت سلولهای خونی بر صورت میگردد. این افزایش فعالیت باعث اکسیژن رسانی بیشتر و افزایش شادابی و سلامت پوست صورت میگردد.

⦁ افزایش سفتی پوست

img40

همانطور که میدانید کربوکسی تراپی به افزایش میزان گلبولهای قرمز ناحیهای که بر آن درمان انجام میشود، کمک میکند. به همین منظور اکسیژن رسانی بیشتری در آن ناحیه صورت میگیرد و بدین ترتیب در نهایت کلاژن سازی بیشتری نیز رخ میدهد.
افزایش کلاژن موجود بر پوست به ترمیم بافتها کمک میکند و باعث افزایش سفتی پوست میشود. سفتی پوست نیز همچون افزایش خاصیت ارتجاعی آن از نشانههای پوست سالم است.

⦁ درمان رگهای واریسی موجود بر بدن

افزایش میزان خونرسانی بسیاری از مشکلات پوستی را رفع میکند، اما در بعضی از درمانها همچون از بین بردن رگهای واریسی این روش درمانی منجر به افزایش خونرسانی در عضلات داخلی بدن و رفع مشکلات وریدی و نارساییهایی همچون واریس بر سطح میشود. پس اگر دنبال روش درمانی مناسبی برای از بین بردن این مشکل هستید حتما از کربوکسی تراپی بهره ببرید.

⦁ کاهش سلولیت

کربوکسی تراپی باعث از بین بردن سلولیت و چربی زیر پوست میشود. شاید از مهمترین مزایای کربوکسی تراپی برای بدن کاهش حجم چربی و سلولیت موجود در قسمتهای مختلف بدن است. اگر مایل هستید میزان سلولیت موجود در بدنتان را کاهش دهید یا بدنی صاف و زیبا برای خود بسازید قطعا کربوکسی تراپی روش درمانی ایده آلی است.
پزشک متخصص با استفاده از گاز دی اکسید کربن بر نواحی همچون باسن یا پاها به کاهش مقدار سلولهای چربی کمک میکند. در نهایت این موضوع باعث کاهش سلولیت بدن میشود. این روش درمانی برای رفع سلولیت کامل بی خطر و امن است.

⦁ از بین بردن چین و چروک گردن

اگر از آن دسته افرادی هستید که چین و چروک موجود بر گردنتان خوشایندتان نیست و مایل هستید از میزان چین و چروک موجود بر پوست گردن یا خطوطی که به واسطه مطالعه یا استفاده بلند مدت از گوشی و لپ تاپ بر گردن رخ داده بکاهید، حتما از کربوکسی تراپی استفاده کنید. از دیگر مزایای کربوکسی تراپی پوست که کمتر به آن اشاره شده جوانی پوست گردن و کاهش چین و چروکهای موجود بر آن است.

⦁ از بین بردن جای زخم و جوش

اگر بنا به دلایلی مجبور به جراحی یا از بین بردن اسکار حاصل از سوختگی یا جوش هستید اما نمیدانید از چه روش درمانی بهره ببرید، حتما به کربوکسی تراپی فکر کنید. ۵ الی ۱۰ جلسه درمان کربوکسی به کاهش یا از بین بردن جای جراحی، زخم، سوختگی و جوش کمک میکند. در ضمن این روش بسیار بی خطر و تایید شده است، پس نیازی به نگرانی در رابطه با آن ندارید.

جمع بندی

درمانی به نام کربوکسی تراپی، یکی از روشهای محبوب مورد استفاده در سالهای اخیر است که از آن برای افزایش جوانی پوست، کاهش چین و چروک، از بین بردن کبودی و سیاهی زیر چشم، از بین بردن چین و چروک گردن و … استفاده میشود.
ما در این مطلب به اطلاعات جامع و کامل در رابطه با مزایای کربوکسی تراپی برای پوست پرداختیم و شما می توانید متناسب با اطلاعات روز دنیا از این روش درمانی برای رفع مشکلاتی مثل سلولیت یا ترکهای پوستی بهره ببرید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.