لیست مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی ، معرفی در اینفینیتی

در سال‌های اخیر، به دلیل شرایط جغرافیایی، موقعیت استراتژیک و امنیت داخلی، قبرس شمالی توانسته سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جذب کند و بنابراین اقتصاد و کسب و کار در این جزیره رونق یابد. با این حال، هزینه‌های انرژی بالا، از جمله آب، سوخت و الکتریسیته، مانع راه اندازی واحدهای تولیدی در این کشور می‌شود. بنابراین تعداد کمی کارخانه و واحد تولید در قبرس شمالی وجود دارد و شغل‌های مربوط به صنعت و تولید در این منطقه کمتر هستند. در ادامه مشاغل قبرس شمالی بیشتر بررسی می‌کنیم.

images_1704438758_6597abe600f57

بررسی مشاغل قبرس شمالی؛ پیش نیاز زندگی در قبرس، خرید خانه

به نقل از سایت اینفینیتی، قبرس شمالی دارای پتانسیل‌های دیگری است که دولت قادر به بهره‌برداری از آن‌ها در جهت ایجاد شغل برای مردم و مهاجران خارجی است. به عنوان مثال، وجود دانشگاه‌های بین‌المللی مطرح و مناطق تاریخی مهم باعث جذب گردشگران و دانشجویان از سراسر جهان شده که در نتیجه، شغل‌های مرتبط با گردشگری و خدمات مانند هتلداری، رستوران‌داری، کافه، آژانس مسافرتی و غیره ایجاد شده است.

علاوه بر این، سرمایه گذاری‌های خارجی در زمینه ساخت و ساز و حضور شرکت‌های تجاری در بنادر این کشور نیز ایجاد فرصت‌های شغلی دیگری را فراهم کرده است. بنابراین، در حقیقت، یافتن شغل در قبرس شمالی طوری که تصور می‌شود، چالش برانگیز نیست و در صورت داشتن مهارت‌ها و آشنایی کافی با زبان‌های ترکی و انگلیسی قابل دسترس است.

حتی دانشجویان می‌توانند در طول تابستان یا به صورت پاره وقت در مراکز مختلف مشغول به کار شوند. به ویژه در فصل تابستان، این مراکز و اماکن به نیروی کار ماهر و نیمه ماهر نیازمندند.شما برای اقامت در قبرس شمالی باید به فکر یک مکانی برای زمدگی باشید. عمده افراد در شروع زندگی خود در یک کشور دیگر به فکر اجاره یا خرید آپارتمان هستند که در بین این دو، ما خرید آپارتمان در قبرس شمالی را یک گزینه عالی می دانیم. چرا که هم درگیر جابجایی مداوم نیستید هم اینکه دغدغه اجاره بهای خود را ندارید. علاوه بر آن، شما با خرید یک ملک، می توانید اقامت دائم خود را در قبرس دریافت کنید. اینکه دریافت اقامت چه ریزه کاری هایی داشته باشد همگی به شرایط خانه خریداری شده برمیگردد که می توانید از کارشناسان سایت اینفینیتی در این باره کمک بگیرید. البته همه این ها به شرطی است که پول کافی برای این کار داشته باشید وگرنه باید به سراغ اجاره خانه بروید.

images_1704438631_6597ab67cde0a

منبع کار در قبرس شمالی

بازار کار در قبرس شمالی از زمینه‌های شغلی متنوعی برخوردار است که با توجه به وجود صنایع و امکانات مختلف در این کشور، فرصت‌های شغلی بسیاری را فراهم می‌کند. برخی از زمینه‌های شغلی متناسب با بازار کار در قبرس شمالی عبارتند از:

صنعت گردشگری

با توجه به زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری قبرس شمالی، صنعت گردشگری به عنوان مهم‌ترین صنایع این کشور شناخته می‌شود. این صنعت فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های مختلف از جمله هتلداری، رستوران، آژانس‌های مسافرتی و ورزش‌های دریایی ایجاد کرده است.

بندرگاه ها و تجارت

وجود بندرگاه‌های مهم در قبرس شمالی باعث مستقر شدن شرکت‌های تجاری زیادی در این کشور شده است. این شرکت‌ها فرصت‌های شغلی در زمینه تجارت، صادرات و واردات ایجاد کرده‌اند.

صنعت ساختمانی

شرکت‌های بزرگ ساختمانی در قبرس شمالی نقش مهمی در رشد بازار کار دارند. این صنعت فرصت‌های شغلی در زمینه ساخت و ساز مسکن، املاک و مستغلات تجاری و مسکونی، و همچنین مراکز تفریحی ایجاد کرده است.

شرکت‌های تجارتی

وجود شرکت‌های تجاری بزرگ در قبرس شمالی نیز فرصت‌های شغلی در این زمینه را افزایش داده است.

صنایع کشاورزی و صادرات محصولات کشاورزی

قبرس شمالی به عنوان کشوری با منابع طبیعی غنی و خاک حاصلخیز دارای صنایع کشاورزی قابل توجهی است. فعالیت در زمینه کشاورزی و صادرات محصولاتی مانند جو، گندم، سیبزمینی، مرکبات، محصولات صنعتی، انواع میوه، انواع پوشاک و کفش، صنایع دستی و تنباکو، فرصت‌های شغلی متنوعی را ایجاد می‌کند.

تجارب و مهارت های تخصصی

داشتن تجربه و مهارت در زمینه‌های مختلف مانند مهندسی برق، زبان‌های خارجی، IT و ارتباطات، سرمایه‌گذاری بین‌المللی، ترجمه مدارک تحصیلی و تجربه کاری مرتبط، می‌تواند به استخدام در کادر اداری، شرکت‌ها و موسسات خصوصی و دولتی قبرس شمالی کمک کند.

در نهایت، با توجه به این زمینه‌ها و توانمندی‌های مورد نیاز در قبرس شمالی، انتخاب شغل مناسب و ارتقای مهارت‌های شغلی می‌تواند به ایجاد فرصت‌های شغلی موثرتر در این کشور کمک کند.

images_1704438816_6597ac2069e49

شرایط اقامت همراه متقاضیان کار در قبرس شمالی

متقاضیان کار در قبرس می‌توانند با رعایت قوانین و ضوابط قبرس شمالی، برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت کنند. برای این کار، باید حداقل یک سال اقامت در قبرس داشته باشند و دارای ویزای کاری حداقل یک ساله باشند. همچنین باید قادر به تامین نیازهای خانواده در قبرس شمالی باشند.

سایت‌هایی مثل قبرس آنلاین، آسمان قبرس، بازرگان و… وجود دارند که برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی در اختیار شما قرار دارند. همچنین سایت اینفینیتی یکی از کاربردی‌ترین‌ سایت‌ها در زمینه خرید آپارتمان و خرید ویلا در قبرس شمالی است که می‌توانید از کارشناسان این سایت نیز کمک بگیرید.

میزان حقوق

میزان حقوق خالص در قبرس شمالی مانند دیگر کشورها، در حال تغییر است. طبق قانون کار در سال ۲۰۱۸، حداقل حقوق خالص یک فرد شاغل ۲۰۵۷ لیر و درنظر گرفتن تمامی مزایا ۲۳۶۵ لیر ترکیه بود. در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا، حقوق ناخالص در قبرس کمی پایین‌تر است. اما باید توجه داشت که نرخ مالیات در این کشور نیز پایین‌تر و هزینه‌های زندگی کمتر است. بنابراین، در سطح اروپا، حقوق کار در قبرس به تناسب هزینه‌های زندگی می‌تواند رقابت‌پذیر باشد.

دولت قبرس برای شاغلین مزایای دیگری، از جمله بیمه درمانی، بیمه عمر، پاداش‌های سالانه و کمک‌های بازنشستگی را در نظر گرفته است.

دریافت اقامت کار در قبرس شمالی

برای دریافت اقامت کاری در قبرس شمالی، شما باید ابتدا درخواست اقامت موقت را ارسال کنید. در این مرحله، شما اقامت موقتی برای یک سال دریافت می‌کنید و بعداً باید آن را تمدید کنید. پس از زندگی بیش از ده سال در قبرس شمالی، شما می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. برای کار در قبرس شمالی، باید مجوز کار داشته باشید. مسئولیت دریافت این مجوز بر عهده کارفرما است و او باید این موضوع را برای شما رقم بزند.

دریافت اقامت موقت و دائم در قبرس شمالی، همانند سایر کشورها در سرتاسر جهان، به رعایت قوانین و مقررات خاصی وابسته است. اگر شرایط لازم برای دریافت اقامت موقت در قبرس شمالی فراهم باشد، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید و پس از پنج سال، موفق به دریافت اقامت دائم در قبرس خواهید شد. اگر تجربه ای از انجام کار در قبرس شمالی داشتید خوشحال خواهیم شد تا آن را با ما در میان بگذارید. در قسمت کامنت ها آن را برای ما بنویسید تا دیگر افراد نیز از آن استفاده کنند.

منبع مقاله : سایت اینفینیتی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.