تزیین آش | ۷۰ مدل زیبای تزیین آش + آموزش چند روش ساده تزیین آش

تزیین آش | ۷۰ مدل زیبای تزیین آش + آموزش چند روش ساده تزیین آش

این روزها که هم هوا رو به سرد شدن میرود هم در آستانه عزاداری های ماه محرم و روضه های نذری دادن های این ماه هستیم شاید بیشتر کارمان به آش پختن و تزیین آش و پخش کردن آش بیافتد.

به قول ویکی پدیا جان، آش یکی از از غذاهای اصیل ایرانی است که تقریباً در تمام ایران پخته می‌شود. آش چندین نوع است از جمله آش رشته، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش دوغ و… ساده‌ترین آن آش رشته‌است و از سبزیجات، حبوبات و رشته و کشک تشکیل شده و از سیر داغ، پیاز داغ و نعناع داغ برای تزیین آن استفاده می‌کنند.

تزیین آش را میتوان به همین راحتی انجام داد :

یک بعلاوه بزرگ وسط کاسه با کشک بکشید و هر قسمت را با سیر داغ و پیاز داغ و نعنا داغ پر کنید :)))

همان روش ساده و نوستالژیک قدیمی که همیشه کاربرد دارد.

ولی اگر دوست دارید پذیرایی رنگین تری از مهمان ها داشته باشید

باید مثل من چند تایی عکس و مدل تزیین آش ببینید

تا ذوق و قریحه و سلیقه زنانه تان حسابی گل کند.

۷۰ مدل زیبای تزیین آش + چند روش ساده تزیین آش

  • یکی از راه هایی که در عکس هایی که پیدا کردم حسابی نظرم را جلب کرد این است که قبل از شروع کار کشک را با زردچوبه و نعناع داغ یا حتی رنگ غذا به چند رنگ درآورید و بعد شروع کنید به طراحی روی آش.
  • این نکته هم البته گفتن ندارد که قبل از تزیین آش بگذارید آش کمی سرد شود و به اصطلاح روی آن ببندد اینطوری کار خیلی ساده تر میشود و کشت و پیاز داغ یهو مثل کشتی تایتانیک در آش غرق نمیشوند .
  • به نظرم بهترین ایده ها برای تزیین آش هم استفاده از نقوش اسلیمی و بته جقه هاست چون آش یک غذای سنتی است و اینطوری میشود خیلی خیلی سنتی که معرکه ست .
  • یک راه دیگر این است که قبل از کشیدن آش چند تایی نخود و لوبیای پخته – که وا نرفته باشند – انتخاب کنید و با آنها روی آش گل و نقش و نگار بکشید . طرح بدی نیست .
  • یک راه خیلی خیلی ساده هم اگر حال و حوصله نقاشی ندارید همان گذاشتن ردیف به ردیف پیاز داغ و نعناع داغ و کشت و غیره است همین تفاوت رنگ در کنار رنگ سبز خوشرنگ آش حساب خودنمایی خواهد کرد.
  • یک راه ساده دیگر این است که به ترتیب و تا آنجایی که میتوانید چند دایره درون آش با نعنا داغ و کشت بکشید بعد با یک خلال دندان از روی شعاع دایره خط های آرامی از داخل به خارج بکشید اینطوری طرحی زیبا شبیه گل خواهید داشت این روش را یک بار هم که شده حتما امتحان کنید معرکه خواهد بود .

۷۰ مدل زیبای تزیین آش

حالا برویم سراغ مدل های تزیین آش که قولش را داده بودیم ، ببینید و ایده بگیرید :

تزیین آش (۱) تزیین آش (۲) تزیین آش (۳) تزیین آش (۴)

تزیین آش (۵) تزیین آش (۶) تزیین آش (۷) تزیین آش (۸) تزیین آش (۹) تزیین آش (۱۰) تزیین آش (۱۱) تزیین آش (۱۲) تزیین آش (۱۳) تزیین آش (۱۴) تزیین آش (۱۵) تزیین آش (۱۶) تزیین آش (۱۷)

۷۰ مدل زیبای تزیین آش

تزیین آش (۱۸) تزیین آش (۱۹) تزیین آش (۲۰) تزیین آش (۲۱) تزیین آش (۲۲) تزیین آش (۲۳) تزیین آش (۲۴) تزیین آش (۲۵) تزیین آش (۲۶) تزیین آش (۲۷) تزیین آش (۲۸) تزیین آش (۲۹) تزیین آش (۳۰) تزیین آش (۳۱)

۷۰ مدل زیبای تزیین آش

تزیین آش (۳۲) تزیین آش (۳۳) تزیین آش (۳۴) تزیین آش (۳۵) تزیین آش (۳۶) تزیین آش (۳۷) تزیین آش (۳۸) تزیین آش (۳۹) تزیین آش (۴۰) تزیین آش (۴۱) تزیین آش (۴۲) تزیین آش (۴۳) تزیین آش (۴۴) تزیین آش (۴۵) تزیین آش (۴۶)

۷۰ مدل زیبای تزیین برای آش

تزیین آش (۴۷) تزیین آش (۴۸) تزیین آش (۴۹) تزیین آش (۵۰) تزیین آش (۵۱) تزیین آش (۵۲) تزیین آش (۵۳) تزیین آش (۵۴) تزیین آش (۵۵) تزیین آش (۵۶) تزیین آش (۵۷) تزیین آش (۵۸) تزیین آش (۵۹) تزیین آش (۶۰) تزیین آش (۶۱) تزیین آش (۶۲) تزیین آش (۶۳) تزیین آش (۶۴) تزیین آش (۶۵) تزیین آش (۶۶) تزیین آش (۶۷) تزیین آش (۶۸) تزیین آش (۶۹) تزیین آش (۷۰)

همچنین بخوانید :

آموزش طرز تهیه آش رشته نذری خوشمزه مجلسی تهرانی برای ۳۰ نفر

تزیین حلوا | ۷۰ عکس از مدل های زیبا و جدید تزیین حلوا ۱۳۹۶

تزیین شله زرد | ۷۰ مدل تزیین شله زرد + نکته های یک شله زرد درجه یک

تزیین سالاد فصل + ۷۰مدل تزیین جدید و به درد بخور انواع سالاد

آش رشته

آش جو

آش دوغ

آش گوجه

آش ترش

آش برنج

آش دندونی

آش اوماج

آش تلخینه دوغ

آش دوغ

آش محلی

آش سیرابی

آش شله قلمکار

آش امام

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم