تزیین کدو شب یلدا | ۶۰ مدل تزیین کدو حلوایی برای شب چله + فیلم آموزشی

تزیین کدو شب یلدا | ۶۰ مدل تزیین کدو حلوایی برای شب چله + فیلم 

تزیینات شب یلدا بخصوص اگر برای بردن شب چله ای عروس باشد کلی تشریفات و دنگ و فنگ دارد یکی از آنها تزیین کدو حلوایی یا کدو تنبل است . از آنجایی که شکل و فرم کدو حلوایی و هندوانه شبیه هم است خیل از ایده های تزیین هندوانه به درد تزیین کدو شب یلدا هم میخورد . ما قبلا در این مطلب حسابی و مفصل در مورد میوه آرایی و تزیین میوه شب یلدا صحبت کرده ایم میتوانید به آن مراجعه کنید که علاوه بر دیدن عکس های زیبا از تزیین میوه شب یلدا چندین فیم آموزشی برای تزیین هندوانه و میوه های شب یلدا ببنید و ایده های خوب بگیرید .

تزیین کدو شب یلدا (۱)

تزیین کدو شب یلدا عروس

اما برویم سراغ کدو تنبل و ببینمی با توجه به توان و امکاناتی که در دسترس داریم از کدام یک از ایده های زیر میتوانیم برای تزیین کدو شب یلدا استفاده کنیم. چند اینده کلی برای تزیینات کدو حلوایی یا کدو تنبل شب یلدا :

  1. کنده کاری و نقش و نگار روی پوست کدو ( مشابه کاری که روی پوست هندوانه انجام میدهند )ایده شماره یک و رایج تر است .
  2. با استفاده از وسایل و  خورده ریز کدو را به شکل یک آدم با شکل های با مزه در بیاورید میتوانید صوتر را نقاشی کنید و با پنبه و کانوا برای این عروسک های کدویی مو و سیبیل بگذارید
  3. به فیلم های آموزشی مراجعه کنید و با خالی کردن داخل کدو از آن فانوس یا جا شمعی های زیبا بسازید و درون آن شمع روشن کنید
  4. اگر نقاشی خوبی دارید ، فرض کنید پوست صاف کدو دفتر نقاشی شماست با کمی رنگ گواش یا آبرنگ نقاشی ها یا نقاشی خط های زیبا رو کدو بکشید ایطوری هم کدو را تزیین کره اید هم کدو اسراف نشده و بعد ها میتوان آن را استفاده کرد .

تزیین-کدو-شب-یلدا-۷

برای همه این مدل ها میتوانید چندین نمونه عکس در پایین پیدا کنید : پس بیایید به سراغ عکس های تزیین کدو شب یلدا برویم، ایده بگیریم و دست به کار شویم . موفق باشید.

yaldas-pumpkin-decorating (1)

تزیین کدو حلوایی ۱۴۰۲

yaldas-pumpkin-decorating (2)

تزیین کدو حلوایی ساده و جذاب

yaldas-pumpkin-decorating (3)

جدیدترین مدل های تزیین کدو تنبل برای شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (4)

ایده تزیین کدو حلوایی شب چله

yaldas-pumpkin-decorating (5)

تزیین کدو تنبل برای شب یلدا با خلاقیت

yaldas-pumpkin-decorating (6)

تزیین کدو حلوایی با شمع

yaldas-pumpkin-decorating (7)

تزیین کدو حلوایی برای شب یلدا ۱۴۰۲

yaldas-pumpkin-decorating (8)

تزیین کدو حلوایی برای عروس

yaldas-pumpkin-decorating (9)

عکس تزیین کدو شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (10)

تزیین کدو تنبل برای شب یلدای ۱۴۰۲

yaldas-pumpkin-decorating (11)

تزیین کدو حلوایی

yaldas-pumpkin-decorating (12)

میوه آرایی تزیین کدو حلوایی مخصوص شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (13)

تزیین کدو به شکل عروس

yaldas-pumpkin-decorating (14)

مدل های جدید تزیین کدو شب یلدا و حکاکی روی کدو

yaldas-pumpkin-decorating (15)

تزیین کدو حلوایی شب یلدا با طرح های زیبا و شیک

yaldas-pumpkin-decorating (16)

ایده تزیین کدو حلوایی برای شب چله

yaldas-pumpkin-decorating (17)

آموزش تزیین کدوی شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (18)

عکس های تزیین کدو برای شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (19)

آموزش تزیین کدوی شب یلدا

yaldas-pumpkin-decorating (20)

کدو حلوایی حکاکی شده شب یلدای عروس

تزیین-کدو-شب-یلدا-۴۰

دیزاین کدو

تزیین-کدو-شب-یلدا-۴

دیزاین کدو حلوایی

تزیین کدو شب یلدا (۵)
دیزاین کدو تنبل

تزیین کدو شب یلدا (۳)
دیزاین کدو شب یلدا

تزیین-کدو-شب-یلدا-۸
دیزاین کدو حلوایی برای یلدا

تزیین-کدو-شب-یلدا-۹
دیزاین کدو برای شب یلدا

تزیین-کدو-شب-یلدا-۱۰
دیزاین کدو حلوایی پخته

تزیین-کدو-شب-یلدا-۱۳
آموزش دیزاین کدو

تزیین-کدو-شب-یلدا-۱۵
دیزاین خورش کدو

تزیین کدو شب یلدا (۱۱)

تزیین کدو شب یلدا 

تزیین کدو شب یلدا (۱۲)

تزیین کدو هالووین

تزیین کدو شب یلدا (۱۴)
تزیین کدو حلوایی

تزیین-کدو-شب-یلدا-۱۵
تزیین کدو تنبل

تزیین کدو شب یلدا (۱۶)
تزیین کدوی شب یلدا 

تزیین-کدو-شب-یلدا-۱۷
تزیین کدو تنبل برای شب یلدا عروس 

تزیین کدو شب یلدا (۱۸)
تزیین کدو برای شب چله عروس 

تزیین کدو شب یلدا (۱۹)
تزیین کدو حلوایی شب یلدا

تزیین کدو شب یلدا (۲۰)
تزیین کدو حلوایی پخته

تزیین کدو شب یلدا (۲۱)
تزیین کدو برای شب یلدا

تزیین کدو شب یلدا (۲۳)

مدل تزیین کدو شب یلدا 

تزیین کدو شب یلدا (۲۴)

تزیین کدو حلوایی

تزیین-کدو-شب-یلدا-۲۵
تزیین کدو تنبل

تزیین کدو شب یلدا (۲۶)
تزیین کدوی شیک 

تزیین-کدو-شب-یلدا-۲۷
تزیین کدو تنبل برای هالووین

تزیین-کدو-شب-یلدا-۲۸
تزیین کدو برای شب چله 

تزیین کدو شب یلدا (۲۹)
تزیین کدو حلوایی شب یلدا

تزیین-کدو-شب-یلدا-۳۰
تزیین کدو شب یلدا

تزیین کدو شب یلدا (۳۱)
تزیین کدو حلوایی برای شب یلدا

تزیین-کدو-شب-یلدا-۳۲
تزیین کدو حلوایی خام

تزیین کدو شب یلدا (۳۳)
تزیین کدو تنبل خام

تزیین کدو شب یلدا (۳۴)

تزیین کدو شب یلدا با کدو حلوایی

تزیین کدو شب یلدا (۳۵)

تزیین کدو شب یلدا با کدو تنبل

تزیین-کدو-شب-یلدا-۳۶

تزیین کدو یلدا عروس

تزیین-کدو-شب-یلدا-۳۷     

تزیین کدو یلدا

تزیین کدو شب یلدا (۳۸)  

خواص و فواید کدوتنبل (کدو حلوایی)

گفتیم حالا که صحبت از کدو تزیین کدو برای شب یلدا شد بد نیست کم هم در مورد خواص کدو تنبل بدانیم این مطلب از سایت خوب کدوتنبل میوه ای زمستانی است که معتقدند منشا آن از آمریکای شمالی است. یک کدوتنبل عموماً در حدود ۴ تا ۸ کیلوگرم وزن دارد، در حالی که بزرگ ترین گونه کدوتنبل می تواند تا ۳۴ کیلوگرم وزن هم داشته باشد.بعد از پختن، کدوتنبل رنگ ملایم و شیرینی دارد.

یک واقعیت جالب در مورد کدوتنبل این است که آن ها گیاهان تک جنسی هستند، به این معنی که هر گیاه ۲ گل های ماده و نر را دارند.گل ماده را می توان توسط تخمدان های کوچک در انتهای گلبرگ ها شناسایی کرد.کدو تنبل خاصیت آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد که از بروز سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری می کند اما این تنها خواصی نیست که در این بخش از سلامت نمناک به آن خواهیم پرداخت.

۱. کدو حلوایی برای درمان پوست چرب:

اگر پوست چربی دارید، می توانید با مخلوط کردن ۱ قاشق سوپ خوری کدوتنبل با یک قاشق چای خوری سرکه سیب، یک پک صورت را امتحان کنید. این ترکیب را روی صورت مرطوب بمالید و تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا خشک شود. اول آب ولرم بشویید و سپس با آب سرد بشویید. بعد از آن می توانید از مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست خود استفاده بکنید.

۲. کدو حلوایی برای درمان پوست خشک:

برای پوست خشک، دو قاشق چای خوری پخته شده، نصف قاشق چای خوری عسل، ۱/۴ قاشق چای خوری شیر و ۱/۴ قاشق چای خوری خامه غلیظ را با هم مخلوط کنید.این مخلوط را به طور مساوی روی صورت خود بمالید، به غیر از ناحیه چشم، اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. این ماسک درخشندگی، تغذیه و مشکل پوست شما را پوشش می دهد.با آب گرم بشویید و از مرطوب کننده برای نوع پوست خود استفاده بکنید.

۳. فواید ضد پیری کدو حلوایی:

کدوتنبل منبع خوبی از ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی است و همچنین حاوی بتا کتروتن دارد که به جلوگیری از آسیب UV و بهبود بافت پوست کمک می کند.این کار به ارتقا تولید کلاژن کمک می کند در نتیجه باعث بهبود بافت و کشش پوست شما می شود.پوست را از آسیب شدید محافظت می کند، که مسئول ایجاد چین و چروک و حتی سرطان پوست است.

۴. درمان لکه های تیره با کدو حلوایی:

برای محو کردن نقاط تیره، ۱ قاشق سوپ خوری کدوتنبل، یک قاشق چای خوری عسل، یک قاشق چای خوری لیمو و یک قاشق چای خوری روغن ویتامین E را مخلوط کنید.این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی صورت مرطوب بمالید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید.

۵. ماسک بدن:

شما می توانید یک ماسک بدن جدید را با مخلوط کردن نصف فنجان کدوتنبل پخته شده، نصف فنجان نارگیل و نصف قاشق چایخوری دارچین آماده کنید.این مخلوط را روی بدن خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.بگذارید این ماسک حدود ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

۶. کدو حلوایی برای درمان آکنه:

کدوتنبل منبع خوبی از ویتامین های B مانند نیاسین، ریبوفلاوین، B6 و اسید فولیک است. نیاسین گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه در درمان آکنه مفید است. اسید فولیک به افزایش گردش خون کمک می کند که گردش و نوسازی سلول ها را بهبود می بخشد.

۷. کدو حلوایی برای افزایش رشد مو:

کدوتنبل منبع غنی از مواد معدنی از جمله پتاسیم و روی است.پتاسیم به حفظ سلامتی مو کمک می کند و رشد مجدد را بهبود می بخشد.روی، به حفظ کلاژن کمک می کند و در نتیجه نقش مهمی در ترویج موهای سالم ایفا می کند.شامل فولات است، یک ویتامین B مهم که رشد مو را با بهبود گردش خون تحریک می کند.

۸.کدو حلوایی یک نرم کننده عالی برای موهای خشک:

اگر موهای خشک دارید، می توانید یک نرم کننده مو ساده را با استفاده از کدوتنبل آماده کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که دو فنجان کدوتنبل خرد شده و پخته شده را با ۱ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل، ۱ قاشق سوپ خوری عسل و ۱ قاشق سوپ خوری ماست. کدوتنبل و ماست را در یک مخلوط کن و یا بلندتر ریخته و آن را به پوره تبدیل کنید. سپس روغن نارگیل و عسل را به مخلوط آرام اضافه کنید. آن را به موهای مرطوب کننده بمالید، یک کلاه حمام پلاستیکی بپوشید و به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید بماند.

۹. کدو حلوایی کم کالری است:

کدوتنبل یک سبزی بسیار کم کالری است. ۱۰۰ گرم کدوتنبل فقط ۲۶ کالری را فراهم می کند. اکثر افراد کدوتنبل را در برنامه های کاهش وزن خود توصیه می کنند.

۱۰.کدو حلوایی یک منبع غنی از بتا کاروتن:

رنگ نارنجی درخشان کدوتنبل نشان می دهد که یک منبع غنی از بتا کاروتن است. افرادی که رژیم غذایی غنی از بتا کاروتن هستن، کم تر مستعد ابتلا به سرطان هستند. بتا سیپتوکسانتین و کاروتنویید موجود در کدوتنبل خطر سرطان ریه در افراد سیگاری را کاهش می دهند.

۱۱. کدو حلوایی برای کاهش حملات آسم:

خواص آنتی اکسیدانی کدوتنبل از سیستم تنفسی از عفونت ها محافظت می کند که باعث کاهش حملات آسم می شود.

۱۲.کدو حلوایی منبع غنی از پتاسیم:

پتاسیم یک ماده معدنی مهم برای عملکرد درست قلب و ماهیچه ها است. یک وعده کدوتنبل حدود ۵۵۰ گرم پتاسیم دارد، یکی از بزرگ ترین منابع پتاسیم است. شما می توانید کدوتنبل را به میان وعده غذایی خود یا وعده غذایی اضافی برای افزایش پتاسیم اضافه کنید.

۱۳.کدو حلوایی برای کاهش خطر بیماری های قلبی :

کدوتنبل به خلاص شدن از شر میدودیت شریانی و کاهش خطر بیماری های قلبی و سکته کمک می کند.مقدار زیادی آنتی اکسیدان های موجود در کدوتنبل همچنین از تصلب شریان (سختی شریان) جلوگیری می کند. خطر فشار خون بالا را به حداقل می رساند. کدوتنبل دارای مقدار زیادی فیتوسترول است که بسیار شبیه به کلسترول انسانی است.

۱۴. کدو حلوایی برای بهبود سیستم ایمنی:

کدوتنبل مقادیر زیادی منیزیم برای حفظ عملکرد ماهیچه ها و تقویت سیستم ایمنی دارد.با افزایش تولید گلبول های سفید خون در بدن, سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این باعث ایجاد مقاومت در برابر انواع مختلفی از عفونت ها مانند سرما, انفلانزا و تب می شود.

۱۵. کدو حلوایی برای جلوگیری از زخم معده:

کدوتنبل یک غذای سم زدایی فوق العاده است. یک ادرار آور طبیعی است که برای دفع سموم و مواد زائد از بدن مفید است. خواص دارویی کدوتنبل دستگاه گوارش را آرام می کند و از زخم معده جلوگیری می کند.

۱۶. کدو تنبل منبع غنی از فیبر:

کدوتنبل، یک منبع غنی از فیبر است. یک فنجان کدوتنبل پخته شده حاوی ۳ گرم فیبر است که حدود ۱۱ درصد از نیاز روزانه شما است.این، به هضم و جلوگیری از یبوست کمک می کند. همچنین شکم را برای مدت زمان طولانی تری سیر نگه می دارد.

۱۷. کدو تنبل (حلوایی) برای کاهش استرس و افسردگی:

کمبود تریپتوفان در بدن اغلب منجر به افسردگی می شود. کدوتنبل سرشار از تریپتوفان است که افسردگی و استرس را کاهش می دهد. خواص مسکن کدوتنبل در درمان بی خوابی بسیار موثر است.

۱۸. کدو تنبل برای منبع غنی ویتامین A:

کدوتنبل یک منبع عالی ویتامین A است. این ماده مغذی برای سالم نگه داشتن چشم و حفظ دید خوب لازم است. زاکسانتین موج در کدوتنبل دارای حفاظت از اشعه uv است که آنها در شبکیه چشم را فیلتر می کند. این امر از بیماری های بینایی با افزایش سن در افراد مسن محافظت می کند.

۱۹.کدو حلوایی برای پیشگیری از بیماری های التهابی:

مصرف منظم کدوتنبل همچنین خطر ابتلا به بیماری های التهابی مانند ورم مفاصل را کاهش می دهد.

۲۰. کدو حلوایی برای حفاطت از سرطان پروستات:

مقدار بالای کارتونویید و روی موجود در کدوتنبل در برابر سرطان پروستات محافظت می کند. از بزرگ شدن پذوستات و تحریک هورمون های مردانه که باعث مشکلات پروستات می شوند، جلوگیری می کند.

۲۱. کدو حلوایی منبع غنی ویتامین K:

کدو حلوایی یا کدوتنبل یکی از بهترین منابع ویتامین K است. شامل حدود ۴۰ % از مصرف روزانه توصیه شده هستند.ویتامین K برای سلامتی استخوان ها و قلب بسیار مفید است.ویتامین C موجود در کدوتنبل برای رشد مناسب و ترمیم بافت های بدن لازم است.یک وعده کدو تبیل حاوی ۲۰ % از مصرف توصیه شده است.

 

تزیین-کدو-شب-یلدا-۳۹

فیلم آموزش تزیین کدو حلوایی :

و اما فیلم آموزش تزیین کدو حلوایی شب یلدا که قولش را داده بودیم را در ادامه تقدیم شما میکنیم ، امیدواریم با دیدن تصاویر و دیدن فیلم ها ایده های خوب و جذابی برای تزیین کدو حلوایی چه مراسم معمول شب یلدا و چه برای مراسم شب چله ای عروس پیدا کنید:

فیلم شماره یک : آموزش جا شمعی با کدو حلوایی

فیلم شماره دو: آموزش فانوس با کدو تنبل

فیلم شماره سه: آموزش ماهی با کدو حلوایی

 

دوستان دلبرانه ای فیلم های آموزشی این صفحه در سایت هنر آشپزی تولید شده اند، جهت رعایت کپی رایت  

همچنین بخوانید :

تزیین میوه یلدا | ۷۰ مدل میوه آرایی برای شب یلدا عروس + فیلم

۱۳۰ تزیین شب یلدا عروس | شب چله عروس را چطور تزیین کنیم؟

تزیین لبو شب یلدا | طرز تهیه لبو بازاری + ۶۸ ایده تزیین لبو

تزیین انار شب یلدا | ۵۰ ایده تزیین انار برای یلدا و شب چله عروس

تزیین کیک یلدا | ۸۰ مدل بامزه تزیین کیک شب یلدا شکل انار و هندوانه

تزیین آجیل شب یلدا + تزیینات فوق العاده جالب برای آجیل شب چله

شکیلترین و زیبا ترین عکس میوه آرایی های دیدنی مخصوص شب یلدا

جدید ترین و خاص ترین مدل های سفره آرایی و میوه آرایی

تزیین کدو شب یلدا (۲)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.