با جدیدترین روش های آبرسانی پوست آشنا شوید

روش های آبرسانی پوست

پوست ما به عنوان خارجی ترین بافت بدن، به راحتی در معرض آفتاب و خشکی هوا قرار می گیرد.به همین علت، پوست همانند دیگر اعضای بدن به مراقبت و رسیدگی احتیاج دارد. انواع پوست شامل پوست خشک، پوست چرب ، پوست نرمال و پوست مختلط می باشد. معمولا نوع پوست را مقدار چربی آن مشخص می کند. اما فاکتور بسیار مهم دیگری در سلامت پوست وجود دارد و آن، میزان رطوبت پوست است. پوستی خشک محسوب می شود که میزان ترشح چربی از غدد چربی و رطوبت در آن پایین تر از حد نرمال باشد. اما پوست چرب هم می تواند دچار کم آبی شود.

معمولا در پوست های چرب، جوش و آکنه بسیار شایع است. افراد دارای پوست چرب، معمولا از محصولات کاهنده چربی پوست صورت و محصولات ضدجوش استفاده می کنند. این محصولات به علت دارا بودن موادی برای خشک کردن چربی ها، باعث کم آب تر شدن و خشک تر شدن پوست می شود. به همین خاطر نیاز است که از روشهای مختلف آبرسانی پوست بهره بگیریم. چرا که کم آبی شدید پوست، خود باعث تحریک غدد چربی و ایجاد جوشهای صورت می شود. البته از روشهای مختلفی مانند جوانسازی با دستگاه پلکسر می توان در کنار آبرسانی، به جوانسازی پوست نیز کمک کرد.

آبرسانی به پوست

آبرسانی به پوست با ماسک های طبیعی

ماسک های خانگی و طبیعی یکی از ساده ترین روش ها برای آبرسانی پوست هستند. شما می توانید با صرف هزینه بسیار کم، در منزل و به راحتی از مواد مختلفی همچون عصاره های گیاهی، ماسک های آبرسان خوبی تهیه کنید.

یکی از این ماسک های طبیعی، ماسک خیار است . کافیست پوست خیار را گرفته و آن را رنده کنید و روی صورتتان رنده های خیار را ماساژ دهید. خیار آبرسان و در عین حال خنک کننده بسیار مناسبی برای پوست صورتتان می باشد. می توانیم از ماست کم چرب هم برای آبرسانی پوستمان استفاده کنیم. ماست علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، دارای خواص قابض است و باعث سفت شدن و لیفت پوست صورت می شود.

از دیگر ماسک های موثر طبیعی می توان به ماسک گیاه آلوئه ورا اشاره نمود. آلوئه ورا به عنوان یکی از بهترین و موثرترین گیاهان آبرسان شناخته می شود. برگ های ضخیم این گیاه درون خود ماده ژله مانندی دارند که با تخلیه این ماده و قرار دادن آن روی پوست می توان از خواص سرشار آن بهره مند شد. شما می توانید ژل آلوئه ورا را به روی پوستتان ماساژ دهید. آلوئه ورا هم باعث آبرسانی پوست صورت می شود و هم به بهبود جای آکنه و از بین رفتن لک های صورت، کمک بسیاری می کند.

آبرسانی عمیق پوست با دستگاه های هیدرودرمی

خشکی و کم آبی پوست می تواند مشکل ساز باشد. با کاهش رطوبت، پوست بسیار حساس تر می شود . در صورتی که دچار زخم و آکنه شود، دیرتر بهبود پیدا می کند. کم آبی پوست هم چنین علت اصلی ایجاد چین و چروک و خطوط ریز روی صورت است. به همین دلیل آبرسانی مداوم به پوست، بسیار اهمیت دارد.

ممکن است استفاده از کرم های مرطوب کننده یا ماسک های طبیعی تنها برای لایه های خارجی پوست کارآمد باشد و خشکی های شدید پوستی را درمان نکند. یکی از بهترین راه های آبرسانی عمیق به پوست، درمان با دستگاه هیدرودرمی است. این دستگاه برای آبرسانی عمقی به پوست صورت، رفع چین و چروک و رفع خشکی شدید پوست بسیار پرکاربرد می باشد. هیدرودرمی یکی از جدیدترین روشها برای جوانسازی پوست محسوب می شود که در بین افراد پرطرفدار است.در صورتی که برایتان مقدار هزینه هیدرودرمی تراپی برایتان سوال است باید بگوییم که قیمت دستگاه هیدرودرمی بسته به برند و کاربرد آن متفاوت می باشد.

کم آبی پوست به دلایل مختلفی، همچون قرار گرفتن مداوم در معرض خورشید، کم نوشیدن آب، آب و هوا و اقلیم خشک و مراقبت نادرست از پوست، ایجاد می شود. دستگاه هیدرودرمی در لایه شاخی پوست، باعث پاکسازی و آبرسانی عمیق می شود و این رطوبت حتی به لایه های میانی پوست نیز می رسد. با آبرسانی عمیق توسط دستگاه هیدرودرمی، سلولهای مرده پوست از بین می رود. خطوط ریز دور چشم و چین و چروک های صورت کاهش پیدا می کند. اثرات آفتاب سوختگی بهبود پیدا می کند. منافذ باز پوست از بین رفته و بسته می شود. کلاژن سازی تحریک می شود. جوش و جای آکنه و لک های قدیمی هم بهبود پیدا می کنند.

آبرسانی و جوانسازی پوست با میکرودرمی

آبرسانی و جوانسازی پوست با میکرودرمی

همان طور که قبلا گفته شد، مهم ترین علت ایجاد چین و چروک در صورت، کم آبی پوست صورت است. بوسیله میکرودرم ابریژن می توان علاوه بر آبرسانی پوست، به کاهش چین مو چروک و افزایش کلاژن سازی کمک کرد. میکرودرم یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین درمان های کلینیکی پوست می باشد. البته این درمان کاملا غیر تهاجمی بوده و بدون درد، خونریزی و بدون نیاز به بی حسی و بیهوشی می باشد.
در درمان میکرودرمی، با ابزار و دستگاه خاصی، مواد کریستال مانندی به روی پوست شما حرکت داده می شود. خاصیت این کریستال ها این گونه است که با ایجاد حباب های بسیارریز آب، باعث برداشته شدن لایه بسیار نازکی از روی پوست می شود. با از بین رفتن لایه بالایی پوست، تمام سلول های مرده نیز از بین می روند و پوست یک دست و صاف، آماده برای دریافت سرم های آبرسان می گردد.

میکرودرمی کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد. این عمل در کمرنگ کردن لک و ملاسما ها تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این جوش های سرسیاه و آکنه ها و جای جوش با میکرودرمی به راحتی از بین می رود. ناهمواری های پوست بهبود پیدا می کند و آثار آفتاب سوختگی نیز از بین می رود.

میکرودرم ابریژن برای افرادی که به علت کم آبی پوست از چین و چروک صورت رنج می برند، موثر می باشد. افرادی که دچار کدری پوست هستند برای روشن شدن پوستشان از این روش درمانی می توانند بهره مند شوند.

نتیجه گیری

پوست ما برای شادابی و جوانی نیازمند رطوبت کافی می باشد. می توانیم با استفاده از ماسک های آبرسان خانگی، کرم های مرطوب کننده و یا روش های کلینیکی مختلف، مانند هیدروفیشیال، از مشکل خشکی و کم آبی پوست راحت شویم. روتین منظم پوستی و نوشیدن آب کافی نیز، در کنار تمام این راه حل ها به سلامت پوست شما کمک می نماید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.