اگر زود انزالی دارید این دارو را مصرف کنید

اگر به‌دنبال دارویی برای درمان زود انزالی هستید ، داپوکستین یکی از بهترین داروها در این زمینه است که توسط بسیاری از پزشکان تجویز می‌شود. این دارو علاوه بر تاثیر در درمان زود انزالی، مانند هر داروی دیگری عوارض جانبی دارد که بهتر است همه مردان با آن‌ها آشنایی داشته باشند.

داپوکستین دارویی است که به طور ویژه برای درمان انزال زودرس ساخته شده است. این دارو می‌تواند زمان انزال را افزایش دهد و به کنترل انزال کمک کند. این دارو بسیار سریع تاثیر می‌گذارد و باید زمانی مصرف شود که پیش‌بینی می‌کنید رابطه جنسی خواهید داشت، نه هرروز!

داپوکستین معمولا برای درمان زود انزالی در مردان تجویز می‌شود و مردان بالغ ۱۸ تا ۶۴ ساله که حداقل شش ماه زود انزالی داشته باشند، این دارو را مصرف می‌کنند. در ادامه سعی داریم شما را با این دارو و عوارض آن آشنا کنیم تا مشکلی از بابت مصرف آن نداشته باشید.

داپوکستین

زود انزالی چیست؟

زود انزالی شایع‌ترین اختلال عملکرد جنسی مردان است. انزال زودرس همانطور که از اسم آن پیداست به معنای انزال خیلی سریع است؛ اگر در روابط خود گهگاهی با این اتفاق روبه‌رو شوید، طبیعی است اما اگر به‌طور مداوم این اتفاق رخ دهد، به عنوان مشکل دیده می‌شود.

معمولا اگر همیشه و یا در بیشتر مواقع در عرض ۱ تا ۳ دقیقه پس از دخول، انزال صورت بگیرد یا تاخیر در انزال در حین رابطه جنسی اتفاق بیفتد، شخص احساس ناراحتی و ناامیدی می‌کند و در نتیجه ممکن است تمایل به ایجاد رابطه جنسی از دست برود، در این مواقع ممکن است تشخیص زود انزالی داده شود.

زود انزالی می‌تواند منجر به علائمی مانند خجالت، اضطراب و افسردگی شود و یک بیماری قابل درمان است. زمانی که مردان از نظر جنسی تحریک می‌شوند، انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل شده و سیگنال‌های آن به مغز و نخاع ارسال می‌شوند. هنگامی که مردان به سطح خاصی از لذت جنسی می‌رسند، سیگنال‌های مشخصی به اندام‌های تولید مثل ارسال می‌شود و در ادامه منی از طریق آلت تناسلی خارج می‌شود و باعث انزال می‌شود. اختلال در این مسیر می‌تواند باعث وجود زود انزالی شود.

معرفی بیشتر داپوکستین

داپوکستین سطح سروتونین را در سیستم عصبی افزایش می‌دهد و همین باعث می‌شود زمان انزال افزایش پیدا

کند و بهبود آن را به‌دنبال داشته باشد. این دارو جزو داروهای محرک جنسی قرار دارد و در درمان اختلال نعوظ

در مردان بزرگسال استفاده می‌شود. اختلال نعوظ، ناتوانی فرد در نگه‌داشتن آلت تناسلی سفت برای فعالیت

جنسی است.

این دارو عوارض جانبی هم به‌دنبال دارد که عبارتند از: سرگیجه، حالت تهوع، سردرد، قرمزی صورت، خشکی

دهان، مشکلات بینایی و… . این عوارض چندان جدی نیستند و بدون نیاز به مراقبت پزشکی رفع

می‌شوند. اما اگر مشکلات شما ادامه‌دار بود بهتر است فورا به پزشک خود اطلاع دهید. البته توجه کنید اگر

مشکلات قلبی و یا کبدی شدید، فشار خون پایین، سابقه افسردگی شدید، مشکلات بینایی دارید، از مصرف

داپوکستین خودداری کنید. این دارو را کودکان و زنان نباید مصرف کنند و افراد مسن هم با تجویز پزشک و

مشورت با او باید مصرف کنند .

زمان مصرف داپوکستین از مصرف بیش‌ازحد الکل باید جلوگیری کنید، این کار ممکن است توانایی نعوظ را

مختل کند و عوارض جانبی را افزایش دهد.

علاوه بر این سعی کنید این دارو را هنگام رانندگی مصرف نکنید، زیرا ممکن است احساس خواب‌آلودگی کنید و

از این نظر رانندگی پرخطری را تجربه کنید.

اگر زود انزالی دارید این دارو را مصرف کنید

نکات مهم درباره استفاده داپوکستین

داروی داپوکستین با زمان کوتاه حداکثر ۱ تا ۲ ساعت اثرگذاری‌اش را شروع می‌کند. این دارو غلظت‌های متفاوتی اعم از ۳۰ و ۶۰ میلی‌گرم دارد. دوز شروع برای همه مردان ۳۰ میلی‌گرم است که ۱ تا ۳ ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف می‌شود. تقریبا قرص داپوکستین انزال را ۱ الی ۱.۵ دقیقه به تاخیر می‌اندازد.

در صورتی قرص ۶۰ میلی‌گرم تجویز می‌شود که دوز پایین‌تر روی شخص اثری نداشته باشد و عوارض جانبی را تجربه نکرده باشد.

مصرف بیش‌ از یک قرص داپوکستین در عرض ۲۴ ساعت منطقی نیست و بهتر است از خوردن آن خودداری کنید. این دارو را با یک لیوان آب مصرف کنید و برای جلوگیری از چشیدن طعم تلخ، آن را در دهان‌تان له نکنید و نجویید.

اگر خواستید مصرف دارو داپوکستین را قطع کنید، این کار را خودسرانه انجام ندهید و حتما با پزشک مشورت کنید تا دچار عوارضی مثل سرگیجه و سردرد نشوید.

داپوکستین را برای مدت طولانی مصرف نکنید مگر با تجویز پزشک! اگر باید روند درمان مداوم باشد، سعی کنید پس از ۴ هفته اول یا پس از مصرف ۶ دوز با پزشک خود مشورت کنید.

نکات مهم درباره استفاده داپوکستین

چه کسانی نباید داروی داپوکستین استفاده کنند؟

کسانی که مشکلات قلبی مانند ریتم قلب و نارسایی قلبی، افسردگی شدید، مشکلات کبدی دارند و یا داروی‌هایی مانند ترامادول، تریپتوفان و داروهای ضد افسردگی و ضد میگرن استفاده می‌کنند باید از مصرف آن خودداری کنند.

همانطور که می‌دانیم تداخل دارویی برای همۀ داروها صادق است و این قرص هم می‌تواند با سایر داروها تداخل داشته باشد. به‌طور کلی این دارو نباید با رقیق‌کننده‌های خون، ضد افسردگی و داروهای بیماران کلیوی و کبدی مصرف شود. کسانی که مستعد کم‌آبی بیش‌ازحد هستند هم نباید این دارو را مصرف کنند.

زمانی که این دارو را مصرف می‌کنید، از خوردن مکمل‌های گیاهی که برای درمان افسردگی استفاده می‌شوند مانند خار مریم، جلوگیری کنید.

داپوکستین نیاز به شرایط نگهداری خاصی ندارد و باید آن را در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید، این نحوه نگهداری درست است که می‌تواند روی ماندگاری و اثرگذاری دارو نقش داشته باشد.

در پایان تلاش کنید به‌طور خودسرانه این دارو را مصرف نکنید و از پزشک معتبر کمک بگیرید که در این مسیر همراه شما باشد.

منبع: داپوکستین؛ صفر تا صد داپوکستین برای درمان زود انزالی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.