جدیدترین متد دکوراسیون داخلی با تابلوهای چند تکه

img26(1)

یکی از المان‌های جذاب در طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از تابلو چندتکه است. شما می‌توانید از این تابلوها برای فضاهای مسکونی، فرهنگی، آموزشی، تجاری یا اداری استفاده کنید. در زمان انتخاب و خرید تابلو دکوراتیو چند تکه، علاوه بر توجه به ابعاد، رنگ و تناسب طرح آن، باید به نحوه چیدمان جذاب و محل نصب آن نیز، فکر کرد. در ادامه این مطلب، درباره جدیدترین متد دکوراسیون داخلی با تابلوهای چند تکه صحبت خواهیم کرد.
با انواع تابلو چند تکه دکوراتیو آشنا شوید:
قبل از انتخاب و خرید تابلو چند تکه، ابتدا باید با انواع آن آشنا شوید. تابلوهای چند تکه دارای دو نوع هستند:
⦁ تابلوهای چند تکه که هر تکه، کامل‌کننده تصویر نهایی است.
⦁ تابلوهای چند تکه مرتبط که روی هر تکه، یک تصویر مجزا ولی با یک مفهوم کلی، چاپ شده است.
بهترین مکان برای نصب تابلوهای چند تکه، کجاست؟
تابلو چند تکه بر روی دیوارهای کاملاً خالی و ترجیحاً بزرگ نصب می‌شود. این تابلوهای برای مکان‌هایی با دکوراسیون داخلی خلوت، بهترین انتخاب هستند. بهتر است دیواری که برای نصب تابلو چند تکه انتخاب می‌کنید؛ کاملاً خالی بوده و هیچ المان تزیینی دیگری روی آن، نصب نشده باشد؛ زیرا این کار مانع جلوه کامل تابلو دکوراتیو چند تکه خواهد شد. رایج‌ترین محل نصب تابلو چند تکه، عبارت است از:
⦁ روی دیواری خالی بالای مبلمان
⦁ دیوارهای کنجی و قناس منزل
⦁ دیوارهای راهرو

img33(1)

با جدیدترین متد دکوراسیون داخلی با تابلوهای چند تکه، اشنا شوید!

در زمان استفاده از تابلو دکوراتیو چند تکه، توجه به چیدمان صحیح و اصولی باعث خلق یک معماری باکیفیت از نظر بصری شود. نحوه چیدمان تابلوهای چند تکه کاملا تحت تاثیر طرح انتخابی و تعداد تکه‌های تابلو می‌باشد. در ادامه شما را با اصول چیدمان تابلو چند تکه آشنا خواهیم کرد.
⦁ تابلو دکوراتیو دو تکه را چگونه نصب کنیم؟
برای چیدمان تابلو دو تکه دکوراتیو، باید به ارتفاع نصب، اندازه تابلو و محل نصب دقت کنید. تابلو دکوراتیو فارغ از نوع و تعداد باید همواره در راستای خط دید یک فرد با قد متوسط نصب شود؛ البته برای نصب تابلو دو تکه وجود نظم اهمیت چندانی نداشته و دو تابلو می‌توانند در یک خط و در کنار یکدیگر نصب نشده باشند. درصورتی‌که از تابلوهای متفاوت در کنار یکدیگر می‌خواهید استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که رنگ و مفهوم هر دو تابلو دکوراتیو، با یکدیگر تناسب داشته باشد.
⦁ تابلو دکوراتیو سه تکه را چگونه نصب کنیم؟
یکی از رایج‌ترین انواع تابلو چند تکه، تابلوهای سه تکه می‌باشد. این تابلوها را می‌تواند مطابق ژورنال‌های همراه روی دیوار نصب کنید. تابلوهای سه‌ تکه می‌توانند به‌صورت پیوسته در یک خط قرار نگیرند؛ اما باید همگی در راستای چشم بیننده نصب شوند.
⦁ تابلو دکوراتیو چهار تکه را چگونه نصب کنیم؟
چیدمان تابلوهای چهار تکه در مقایسه با سایر تابلوهای چند تکه، پیچیدگی بیشتری دارد. معمولاً تابلوهای چهار تکه از ابعاد مختلفی برخوردار هستند و مناسب سالن‌ پذیرایی یا نشیمن هستند. تابلوهای چند تکه را می‌توان به‌صورت خطی یا نامنظم روی دیوار نصب کرد.
در زمان نصب تابلو چند تکه دکوراتیو، باید به چه معیارهایی توجه کنیم؟
اگر می‌خواهید با استفاده از تابلوهای چند تکه، فضای بیشتری از دیوار را پوشش دهید؛ باید از یک مجموعه تابلو با عرض کم و مفهوم و تناژ رنگی هماهنگ استفاده کنید. فاصله نصب تابلوهای چند تکه نباید به‌گونه‌ای باشد که از یکدیگر خیلی دور باشند؛ همچنین بهتر است تابلوهای تیره در پایین و تابلوهای روشن‌تر در بالا نصب شوند.
استفاده از تابلو چند تکه می‌تواند بهترین راه‌حل برای پوشاندن نواقص دیوار باشد. شما می‌توانید به کمک یک نورپردازی شاخه‌ای در بالای محل نصب تابلو دکوراتیو چند تکه، جذابیت دکوراسیون داخلی خود را افزایش دهید. در ادامه به دو نکته مهم برای نصب تابلو چند تکه توجه کنید:
⦁ به فضای خالی میان تابلوهای چند تکه توجه کنید:
زمانی که می‌خواهید تابلو دکوراتیو چند تکه یا چند تابلو مجزا را روی یک دیوار نصب کنید؛ باید تمام دقت خود را خرج دهید تا فاصله میان تابلوها یکسان باشد! برای این منظور می‌توانید از یک نخ، چسب یا کاغذ جهت علامت‌گذاری فاصله میان تابلوهای دکوراتیو استفاده کنید.
⦁ به ارتفاع تابلوها دقت کنید:
یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در زمان نصب تابلو چند تکه دکوراتیو باید بدانید؛ این است که پایین‌ترین نقطه در تابلو چند تکه باید ۸ الی ۱۰ سانتی‌متر از مبلمان یا میز، فاصله داشته باشد. البته لازم به ذکر است که هم‌راستایی محل نصب تابلو با دید بیننده نیز باید در اولویت شما باشد.

img38(1)

مزایای استفاده از تابلو دکوراتیو چند تکه، چیست؟
⦁ استفاده از تابلوهای چند تکه در طراحی دکوراسیون؛ به‌علت هدایت دید و نگاه بیننده باعث تاثیرگذاری بهتر روی احساسات شخصی افراد می‌شود.
⦁ تابلوهای چند تکه می‌توانند دارای ابعاد و اشکال هندسی مختلفی باشند؛ این امر به داشتن یک طراحی دکوراسیون داخلی منحصربه‌فرد کمک بسیار زیادی می‌کند. شما می‌توانید از یک یا چند شکل هندسی با ابعاد گوناگون برای چیدمان تابلو چند تکه استفاده کنید.
⦁ استفاده از تابلوهای چند تکه بر روی دیوارهای کج و دارای نقص، می‌تواند؛ یک ایده خوب برای معطوف کردن حواس بیننده بر تابلوها و رفع نقص دیوار باشد.
⦁ شما می‌توانید با قراردادن یک شلف در زیر تابلوهای چند تکه و گذاشتن چند گلدان کوچک با رنگ‌های مکمل، یک دیوار خاطره زیبا برای خود طراحی کنید.
تابلو چند تکه دکوراتیو را از کجا خریداری کنیم؟
خانم‌هایی که به زیبایی دکوراسیون منزل خود اهمیت می‌دهند؛ برای انتخاب و خرید تابلو چند تکه باید زمان زیادی را صرف کنند. تابلوهای دکوراتیو چند تکه معمولاً طرح‌های متنوع و خلاقانه بسیاری دارد که شما می‌توانید با اندکی توجه، بهترین تابلو چند تکه را خریداری کنید.
سایت آرکان آرت به‌عنوان یکی از بهترین فروشنده‌های انواع تابلو دکوراتیو چند تکه، این امکان را برای شما فراهم کرده است؛ تا به‌صورت آنلاین طرح‌های تابلو چند تکه را مشاهده و خرید کنید. سایت اریکان آرت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا طرح‌های مدنظرتان را نیز، سفارش داده و تابلو چند تکه اختصاصی خود را دریافت کنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.