با مدل های جدید سنگ قبر آشنا شوید

images_1706788770_65bb87a292634

صنعت سنگ قبر در ایران سال ها در حال تحول بوده و هم اکنون نیز در حال سیر یکی از اصلی ترین چالش های خود می باشد. این صنعت از زمان هخامنشیان در ایران بسیار باب بوده و هم اکنون می توان آن را در دوران بلوغ خود قلمداد کرد. مدل های سنگ قبر بر خلاف سیر تحولی که در ۲۰ سال اخیر طی کرده بود امروز به سمت دیگری در حال حرکت است و انتظار می رود این سبک مدرن به آینده سنگ قبر در ایران تبدیل شود. حالا قصد داریم برای شما برخی از مدل های جدید سنگج قبر را که امروزه در ایران محبوب شده اند را معرفی کنیم.

 

 سنگ قبر های تکه ای

سنگ قبر های تکه ای یکی از مدل هایی است که پس از محبوب شدن قبرهای طبقه ای در ایران بسیار باب شد. این سبک از سنگ قبرها به دلیل اینکه سه فرد در یک مزار قرار می گیرند برای هر فرد یک سنگ کوچک ولی شیک اختصاص داده می شود. سنگ قبرهای تکه ای را بسیاری از افراد به عنوان سنگ مزار مینیمالیستی در نظر می گیرند که به نوعی تقلیدی از سنگ های قبر اروپای شمالی و به خصوص سوئد می باشد. در این نوع سنگ قبرها معمولا مزار چند پله می خورد و به بالاتر از سطح صاف می رود. به دلیل اینکه این سنگ قبرها از سطح معمولی بالاتر هستند در طی چند سال اخیر این سبک از مزارها بسیار محبوب شده است.

 

سنگ های قبر سبک ترکی

یکی از کشورهایی که در بحث سنگ قبر صاحب سبک می باشد کشور ترکیه است، که دور تا دور سنگ مزار را با گل های بسیار زینتی تزئین می کنند. این سبک که در ایران خیلی باب نبود پس از تعاملات فرهنگی بیشتر با کشور ترکیه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و در برخی از قبرستان های بسیار شیک از آن برای تزئین سنگ های قبر استفاده می کنند. در بسیاری از شرایط سنگ قبر میانی به دلیل وجود گل های رنگین سفید می باشد و معمولا نیز از مرمر استفاده می کنند.

 

سنگ های قبر سبک اروپایی

یکی از تحولات عظیمی که در صنعت سنگ قبر ایران شکل گرفت زمانی بود که طراحان ایرانی تصمیم گرفتند به هنر تلفیقی روی بیاورند. در این سبک آنها هنر ناب ایرانی در طراحی سنگ قبر را با طرح های اروپایی تلفیق کردند و سبک های بسیار منحصر به فردی را ایجاد کردند. این سبک از سنگ قبر در ایران بسیار باب شده و طراح، سنگ مزار و نشان آن را به نحوی طراحی می کند که بیننده تصور می کنند این سنگ های قبر به صورت یک تیکه هستند. زیبایی نهفته در این نوع سنگ قبر به حدی است که در طی چند دهه اخیر استفاده از آن ها در تمامی قبرستان ها باب شده است.

 

سنگ بهشت طرح و فروشنده سنگ های مدل خاص در ایران

طراحی و اجرای سنگ قبر مدل جدید در ایران امر بسیار چالش برانگیزی می باشد که شما به منظور نیل به خواسته خود باید بهترین طراحان را پیدا کنید. در ایران مجموعه های بسیار کمی قادر هستند مدل های خاص را اجرا کنند و سنگ بهشت یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد. در صورتی که قصد دارید بهترین سنگ قبر را انتخاب کنید ، می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط بوده و بهترین گزینه ها را سفارش دهید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.