معرفی ۴ پیانو برای شروع از بهترین برندها

معرفی ۴ پیانو برای شروع

پرسشی که در ابتدای کار توسط بسیاری از هنرجوها مطرح می‌شود، این است که چه پیانویی برای شروع آموزش باید تهیه کرد؟ این انتخاب تبدیل به یک دغدغه بزرگ برای آنها شده است. علت این سردرگمی را باید در تعدد برندها و انواع پیانوها جستجو کرد.

هر برند و مدلی از پیانو، دارای برخی خصوصیات خاص بوده و فاقد برخی دیگر از ویژگی‌هاست. این درست همان‌جایی است که نوزاندگان مبتدی سردرگم شده و نمی‌توانند تصمیمی درست بگیرند که کدام ویژگی باید در پیانو وجود داشته باشد و نیاز به کدام ویژگی‌ها در ابتدای کار نیست.

اهمیت انتخاب درست پیانو برای شروع

برای یادگیری هر سازی اعم از پیانو، شما دو قدم بسیار مهم باید بردارید. در قدم اول نیاز به یک پیانو برای شروع دارید و در قدم دوم نیازمند استادی توانمند هستید که روش صحیح برخورد با آن ساز را به شما عزیزان آموزش دهد. اولین اشتباه یک هنرآموز عدم توجه به اخذ تصمیمات درست درباره این دو قدم است.

خرید پیانو مناسب از آن جهت مورد بحث و مهم است که شما در صورت انتخاب یک پیانو مناسب به یادگیری علاقمند شده و پله‌های ترقی را به سرعت طی خواهید کرد. داشتن انتخاب نامناسب، اغلب افراد را از ساز ‌دل‌زده کرده و باعث‌ می‌شود نوزاندگی را کنار بگذارند.

راهنمای انتخاب پیانو مناسب برای افراد مبتدی

راهنمای انتخاب پیانو مناسب

در ادامه به برخی از موارد مهم در انتخاب پیانو برای شروع خواهیم پرداخت که می‌بایست در انتخاب خود، آن‌ها را رعایت کرده و در نظر داشته باشید.

·امکانات و قابلیت ‌های پیانو

قطعا تعجب خواهید کرد اگر به شما بگوییم نیاز به امکاناتی عجیب و منحصر به فرد، در ابتدای راه نخواهید داشت. هرچه قابلیت‌های یک پیانو بیشتر شود، شما نیز با موارد بیشتری مواجه شده و سردرگم خواهید شد. پس جهت انتخاب پیانو برای شروع، به دنبال پیانویی باشید که کیفیت صدایی مناسب را به شما ارائه کند.

·جنس کلاویه‌ ها

کلاویه‌ها از آن جهت مهم هستند که اگر به نحوی استاندارد باشند، سبب عدم خستگی دست‌های شما شده و در صورت داشتن وزنی مناسب، سبب تمرین دست‌های شما می شوند. در نتیجه به شما در نواختن قطعات سنگین موسیقی کمک شایانی خواهند داشت.

·تعداد کلاویه ‌ها

اولین چیزی که به هنگام دیدن پیانو به چشم می‌آید، کلیدهایی با تضاد رنگی سیاه و سفید است. کلاویه پیانو در واقع به کلیدهای سیاه و سفیدی گفته می‌شود که نوازنده، آن‌ها را می‌فشارد و صدای نت موسیقی مورد نظر خود را ایجاد می‌کند.

به دنبال تعداد کلاویه‌های استاندارد باشید و از خرید پیانوهایی با تعداد کلاویه‌های خصوصی‌سازی شده یا کمتر و بیشتر شده خودداری کنید. شما نیاز به یادگیری استانداردترین حالت ممکن دارید. پس از یادگیری و کسب مهارت می‌توانید به سراغ انواع خاص‌تر پیانو بروید، اما برای ابتدای راه توصیه نمی‌شود.

·انتخاب برند

در انتخاب برند بسیار حساس باشید. درست است که پیانوهایی با قیمت پایین‌تر و تقلبی در بازار موجود بوده و حتی در ابتدای کار کیفیت بالایی را می‌توانند ارائه کنند، اما بهتر است با اندکی هزینه بیشتر به سراغ برندهایی معتبر بروید که در طی سال‌ها، خود را اثبات کرده و صدایی اعجاب‌انگیز را به شما ارائه خواهند داد.

در این بین پیشنهاد ما به شما پیانو یاماها است. یاماها به واسطه حضور طولانی مدت خود در عرصه موسیقی به دفعات کیفیت بالای محصولات خود را اثبات نموده است.

·کیفیت صدا

صدای باکیفیت از آن جهت اهمیت دارد که نمایان‌گر تلاش نوازنده است. پس طبیعی است که در ابتدای کار چه برای نشان‌دادن پیشرفت خود و چه برای نمایانگر کردن هنر خود، نیازمند سازی باکیفیت بالا در تولید صدایی شفاف و قوی هستید.

نکته مهم اما آن است که افراد مبتدی اغلب نمی‌توانند به انتخابی مناسب در این مورد برسند. برای انتخاب ساز خود به سراغ افرادی مطمئن و توانمند رفته یا حتی از استاد خود بخواهید در انتخاب ساز شما را یاری رساند.

·زیبایی ظاهری

در ابتدای راه این مورد، دارای اهمیت چندانی نیست چراکه شما فرصت بسیاری برای خرید یک پیانوی مناسب خواهید داشت. در ابتدا برای انتخاب پیانو باید به دنبال تهیه سازی باشید که استاندارد بوده و جوابگوی نیاز شما باشد. اما این موضوع به آن معنا نیست که پیانویی تهیه کنید که هیچ علاقه‌ای به آن نداشته باشید.

برای پیشرف در دنیای موسیقی شما نیاز دارید ساز خود را بیش از هرچیز دیگری دوست داشته باشید، پس به انتخابی مناسب بپردازید.

·انتخابی منطقی با قیمتی مناسب

قیمت را نمی‌توان پارامتری بسیار مهم در تهیه ساز دانست. اما با اندکی جستجو در بازار می‌توانید به پیانوهایی با قیمت‌هایی بسیار مناسب به همراه کیفیتی بالا برسید. پیشنهاد ما در این‌جا به شما نوازنده عزیز «پیانو یاماها clp635» است که با قیمتی مناسب، کیفیتی بالا را به شما ارزانی خواهد داشت.

برای شروع سراغ چه نوع پیانویی برویم؟

اگر در ابتدای راه هستید و نیازمند تهیه یک پیانو استاندارد می‌باشید. باید به دنبال کیبوردی با کلاویه‌هایی استاندارد نیز باشید. یک کیبورد استاندارد می‌تواند گزینه خوبی برای شروع یادگیری شما باشد. طبیعی است که برخی کیبوردها قیمتی کم داشته باشند، اما قطعا در کنار این هزینه اندک نمی‌توان توقع قدرت صدا و کیفیتی خارق‌العاده را داشت.

برای کسانی که در شروع کار قرار دارند، پیانوهای دیجیتال قطعا انتخاب بهتری است. برای مبتدیان که هیچ چیز از پیانو نواختن نمی دانند یا دانش و مهارت آن ها خیلی کم است، هیچ دلیلی وجود ندارد که پیانو آکوستیک خریداری کنند. در واقع، برای مدتی طولانی قیمت پیانو مهم ترین مانع برای ورود افراد جدید به این عرصه بود، چیزی که پیانوهای دیجیتال با قیمت مناسب خود، آن را به طرز شگفت ‌انگیزی برطرف کرده ‌اند.

معرفی چند نمونه از بهترین پیانوها برای شروع

برای یاری رسانی به شما هنرجوی گرامی، در ادامه به بررسی لیستی از بهترین پیانوها برای شروع خواهیم پرداخت.

۱.پیانو یاماها clp635

پیانو یاماها clp635

یاماها، از برندهایی است که پیانوهایی عرضه می کند که تجربه‌ای کلاسیک به همراه کیفیتی فوق‌العاده را برای شما به ارمغان خواهند آورد. به عنوان مثال می توانclp635 را نام برد. این پیانو دارای صفحه کلید ((Graded Hammer GH3X بوده و کلاویه‌هایی از جنس عاج و آبنوس را در اختیار شما قرار خواهد داد. این پیانو به دو روش متفاوت صدایی زیبا را به شما ارائه خواهد داد.

می‌توانید به واسطه هدفون به صدای آن گوش فرا داده یا با استفاده از اسپیکر استریویی آن از جادوی این پیانو لذت ببرید. یاماها clp635 تجربه‌ای خاص را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این پیانو از ۳۴ صدا به ۳۶ صدا ارتقا داشته تا بتواند جادوی حقیقی را به شما نشان دهد. این مدل به واسطه داشتن Virtual Resonance Modeling))، ارتعاشی همانند یک پیانو آکوستیک را به فضا ساطع خواهد کرد.

۲.پیانو رولند FP-10

 Roland FP-10 پیانوی دیجیتال ارزان قیمت مورد علاقه ماست، زیرا تجربه نواختن شبیه پیانوی آکوستیک را ارائه می دهد. هنگام نواختن با این پیانو، احساسی که در پیانوی آکوستیک وقتی چکش پس از ضربه زدن به سیم ها از بین می رود، به شما دست می دهد.

شبیه‌سازی صدای مدل FP-10 ازroland  نیز بهترین چیزی است که با آن مواجه شده‌ایم. FP-10 دارای تعدادی ویژگی مفید است، از جمله توانایی تقسیم صفحه کلید به دو قسمت به طوری که مربی و هنرجو بتوانند با هم روی یک پیانو بنوازند. همچنین دارای پشتیبانی داخلی بلوتوث برای اتصال بی سیم به تلفن یا تبلت است.

۳.پیانو کاسیو مدل CDP-S160

پیانو کاسیو  CDP-S160مانند Roland FP-10 ظرافت های یک پیانوی گرند را کاملاً به تصویر نمی کشد، اما به آن نزدیک بوده و استفاده از کنترل های فیزیکی آن آسان تر است. مدل CDP-S160 از برند کاسیو (casio) همچنین دارای ویژگی های مفیدی همچون قابلیت دوئت است که کار را برای آموزش در ابتدای کار ساده تر می کند.

۴.پیانو کاسیو مدل  CT-S300

وقتی صحبت از صفحه کلیدهای قابل حمل برای مبتدیان می شود، کاسیو شجره نامه خوبی دارد و ترکیب فعلی آن ها نا امید کننده نیست. ما CT-S300 را برای تعادل بین ویژگی‌ها و قیمت انتخاب کرده‌ایم. با صفحه کلیدی با اندازه کامل و حساس به سرعت، قابلیت حمل، بیش از ۴۰۰ صدا، ۷۷ ریتم، ریورب داخلی، ورودی aux و … این پیانو انتخابی ایده آل برای مبتدیان است.

بررسی کلی

در این مطلب تلاش ما بر آن بود تا شما را با پیانوهای مناسب برای شروع و قابلیت‌های آن آشنا کنیم. تلاش بر آن بود تا ویژگی‌هایی را به شما هنرجوی عزیز معرفی کنیم که برای اولین خرید پیانوی خود کمال آمادگی را داشته باشید. اگر به نظر شما پیانو دیگری وجود دارد که برای شروع، انتخاب مناسبی خواهد بود، در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.