گیفت عید نوروز | ۷۳ مدل گیفت نوروز + آموزش ساخت گیفت نمدی عید

گیفت عید نوروز | ۷۳ مدل گیفت نوروز + آموزش ساخت گیفت نمدی عید

گیفت عید نوروز میتواند هم حکم یادگاری از عید دیدنی خانه شما در سال جاری را داشته باشد و هم یک عیدی کوچک و جمع و جور برای بچه ها و بزگتر ها و هم میتواند تنها یک وسیله شیک و ساده برای تزیین پول عیدی باشد ، بهر حال گیفت یک هدیه کوچک است که برای شگون و یادبود یک اتفاق خوب در مهمانی ها و جشن های بخصوص به مهمان ها پیشکش میشود ، با این تعریف حتی تخم مرغ رنگی های قدیم که بزگتر ها با رنگ های طبیعی رنگ میکرند و به بچه ها هدیه میدادند هم یک جور گیفت عید نوروز محسوب میشده : )

گیفت عید نوروز (۱)

مدتی است که انقدر گیفت های نمدی پرطرفدار و متنوع و محبوب شده اند که با گفتن کلمه گیفت همه ناخود آگاه اولی چیزی که به ذهنشان میرسد گیفت های نمدی است .

گیفت عید نوروز (۲)

به همین دلیل ما هم در این نوشته بیشتر روی گیفت های نمدی ، بخصوص سگ نمدی که حیوان سال ۹۷ است تمرکز کرده ایم .

اما این به این معنی نیست که همیشه و همیشه گیفت ها فقط باید از نوع نمدی انتخاب شوند ، گیفت های دیگری از جنس ، گیفت های خوراکی مثل بیسکوئیت یا شکلات ، گیفت تخم مرغ ، گیفت تزیین پول عیدی ، گیفت گل و … گیفت های دیگری هستند که میتوانید به عنوان گیفت عید نوروز انتخاب کنید .

گیفت عید نوروز (۳)

گیفت عید نوروز

عمو نوروز از المان هاو نماد  های شیرین عید نوروز است به همین دلیل استفاده از این کاراکتر در تهیه گیفت های عید نوروز ایده بسیار خوبی و جذابی محسوب میشود . هر چند ممکن است تهیه گیفت نمدی عمو نوروز کمی دشوار باشد و برای تهیه گیفت های ساده تر شاید بهتر باشد سراغ ماهی های کوچک قرمز یا سگ های نمدی یک تکه و ساده بروید .

گیفت عید نوروز (۴)
گیفت عید

در کنار نماد های همیشگی عید نوروز مثل عمو نوروز و حاجی فیروز ، درست کردن عروسک نمدی حیوان سال ( مثل خروس نمدی ، سگ نمدی ، میمون نمدی ، نهنگ نمدی و …. ) ایده خوبی است که بچه ها حتما دوست خواهند داشت.

گیفت عید نوروز (۵)
گیفت عیدی

گیفت عید نوروز (۶)
گیفت عید نوروز نمدی

لازم نیست حتما گیفت های نمدی را به صورت ۳بعدی یعنی شکل عروسک های کوچک نمدی درست کنید ، اگر این کار برای شما سخت است میتوانید عروسک های نمدی برای گیفت نوروز به شکل دو بعدی (تخت) بسازید در این صورت کافی است کمی نقاشی خوبی داشته باشید و با کشیدن شکل عروس مورد نظر روی نمد و گذاشتن چشم و دهان و… برای او کار را تمام کنید . سپس میتوانید یک چوب ( مثلا یک سیخ چوبی ) به آن بچسبانید و در کنار عیدی یکی از این ها را به عنوان یادگاری به بچه ها هدیه کنید .

گیفت عید نوروز (۷)
گیفت عید نوروز با نمد

گیفت عید نوروز (۱۲)
گیفت عید ۹۷

بعد از عمونورز حالا نوبت میرسد به یک نماد معروف عید به نام حاجی فیروز که حسابی در عید معروف میشود و عروسک های نمدی آن به عنوان گیفت عید نوروز ساخته و به بچه ها هدیه میشود به علاوه برای تزیین تخم مرغ رنگی عید نوروز ، یا تزیین سفره هفت سین هم از عروسک یا نقاشی حاجی فیروز میتوان استفاده کرد.

گیفت عید نوروز (۱۳)

سگ نمدی برای هفت سین

گیفت عید نوروز (۸)
عروسک سگ نمدی

همانطور که میدانید هر سال به یک حیوان شناخته میشود که البته مربوط به فرهنگ چینی است نه فرهنگ ما ولی این روز های این موضوع حسابی جا افتاده که همه از هم میپرسند حیوان امسال چیست ؟ مثلا سال ۹۶ سال خروس بود و سال ۹۷ سگ است ، و شما میتوانید برای ساخت گیفت نمدی نوروزی سراغ ساخت سگ های نمدی کوچک و با مزه بروید . بجز مدل های عروسک سگ نمدی  در این نوشته میتوانید به روی لینک زیر کلیف کنید و نمونه های بیشتری به همراه الگوی ساخت سگ نمدی مشاهده کنید :

عروسک سگ نمدی | ۴۵ مدل گیفت سگ نمدی (حیوان سال ۱۳۹۷) با الگو

 

گیفت عید نوروز (۹)
عکس سگ نمدی

گیفت عید نوروز (۱۰)
سگ نمدی

گیفت عید نوروز (۱۱)
سگ نمدی ۹۷

گیفت عید نوروز (۱۴)

گیفت عید نوروز با نمد

گیفت عید نوروز (۱۵)
گیفت عید ۹۷

گیفت عید نوروز (۱۶)
گیفت عید نوروز

گیفت عید نوروز (۱۷)
گیفت عید نمدی

گیفت عید نوروز (۱۸)
گیفت عید

برای تهیه گیفت میتوانید سراغ ایده هایی بروند که در ان عروسک یا پاکت یا گل برای نگه داری و تزیین پول عید استفاده شده باشد . اگر دنبال مدل های بیشتری در این زمینه هستید روی لینک پایین کلیک کنید .

تزیین پول | ۳۳ ایده تزیین پول عیدی ،کادو و شاباش جالب ۱۳۹۷

گیفت عید نوروز (۱۹)

گیفت نوروز ۱۴۰۳

گیفت عید نوروز (۲۰)
گیفت نوروزی

برای ساخت گیفت نمدی برای عید نوروز بهتر است تلاش کنید عروسک یا هدیه ای که میسازید بعد ها هم به درد مهمان شما بخورد مثلا :

  1. گیفت های کوچک خود را انداختن یک حلقه کلید به صورت جا سوئیچی یا جا کلید در آورید
  2. گل سر های نمدی یا تل دخترانه با المان های نوروزی مثل سبزه ، ماهی قرمز یا عمو فیروز تزیین کنید تا در دوران عید و حتی پس از آن قابل استفاده باشد
  3. زیرو آلات با نمک مثل دست بند های فانتزی یا گوشواره های کوچک نمدی یا گرنبند با مهره و سنگ و یک المان نوروز ی بسازی و بچه ها را ذوق زده کنید .
  4. با المان های نوروزی به شکل گرد ( مثل صورت عمو فیروز ، یا تنگ ماهی یا … ) زیر لیوانی های تخت نمدی درست کنید و هدیه بدهید .
  5. با استفاده از نمد نشانگر کتاب ( علامتی که لای کتاب میگذاریم که یادمان نرود تا کجا خوانده ایم ) بسازید و به بزرگتر ها هدیه کنید .

اینطوری یک هدیه نوروزی زیبا و البته به درد بخور به آنها داده اید که بعد هم قابل استفاده است و دور انداخته نمی شود .

گیفت عید نوروز (۲۱)
گیفت نوروز ۱۴۰۳

گیفت عید نوروز (۲۲)
گیفت نوروز ۱۴۰۳

ماهی کوچولو ها هم از جمله نماد های عید نوروز هستند که به خاطر راحتی الگو و به خاطر دوست داشتنی بودن شان یک نمونه خوب و ساده برای تهیه گیفت های عید نوروز است ، در پایان این نوشته یک آموزش برای ساخت ماهی البته با الیاف نمدی و نه خود نمد – برای شما آماده کرده ایم . شما بعد از ساختن این گیفت ها میتوانید آن را به صورت جا سوئیچی یا گل سر یا گوشواره های با نمک در آورده و به بچه ها هدیه کنید .

گیفت عید نوروز (۲۳)
گیفت عید نوروز

گیفت عید نوروز (۲۴)
گیفت های نوروزی

گیفت عید نوروز (۲۵)
گیفت نوروز

همانطور که گفتیم گیفت ها فقط منحصر به گیفت های نمدی نیستند و حتی یک تخم مرغ رنگ شده آب پز هم یک جور گیفت نوروز محسوب میشود یکی از مواردی که این روز ها به عنوان گیفت حسابی باب شده گیفت های خوراکی مثل بیسکوئیت های خوشمزه با تزیین مناسبتی مثلا عید نوروز است که چند نمونه از آن را اینجا می بینید .

گیفت عید نوروز (۲۷)

گیفت عید نوروز (۲۸)

گیفت برای نوروز

گیفت عید نوروز (۲۶)
گیفت تبریک نوروز

گیفت عید نوروز (۲۹)
گیفت های نوروز

گیفت عید نوروز (۳۰)
گیفت نوروز

گیفت عید نوروز (۳۱)

گیفت نوروزی

گیفت عید نوروز (۳۲)
گیفت نوروز ۹۷
گیفت نوروز ۹۷

گیفت عید نوروز (۳۳)
گیفت عید نوروز
گیفت های نوروزی

گیفت عید نوروز (۳۴)
گیفت نمدی نوروز
گیفت برای نوروز

گیفت عید نوروز (۳۵)
گیفت تبریک نوروز
گیفت های نوروز
گیفت نوروز

گیفت عید نوروز (۳۶)

 

گیفت عید نوروز (۳۷) گیفت عید نوروز (۳۸) گیفت عید نوروز (۳۹) گیفت عید نوروز (۴۰) گیفت عید نوروز (۴۱) گیفت عید نوروز (۴۲) گیفت عید نوروز (۴۳) گیفت عید نوروز (۴۴) گیفت عید نوروز (۴۵) گیفت عید نوروز (۴۶) گیفت عید نوروز (۴۷) گیفت عید نوروز تخم مرغ(۴۸) گیفت عید نوروز تخم مرغ(۴۹) گیفت عید نوروز تخم مرغ(۵۰)

گیفت عید نوروز تخم مرغ(۵۱)

gift eyd (1)

gift eyd (2)

gift eyd (3)

gift eyd (4)

gift eyd (5)

gift eyd (6)

gift eyd (7)

gift eyd (8)

gift eyd (9)

gift eyd (10)

gift eyd (11)

gift eyd (12)

gift eyd (13)

gift eyd (14)

gift eyd (15)

gift eyd (16)

gift eyd (17)

gift eyd (18)

gift eyd (19)

gift eyd (20)

gift eyd (21)

gift eyd (22)

gift eyd (23)

آموزش ماهی نمدی برای گیفت عید نوروز

در قسمت آموزش این نوشته آموزش تهیه ماهی عید نوروز را با الیفا نمدی آماده کرده ایم

که با کمی صبر و حوصله نتیجه دلنشینی خواهد داشت.

البته این ماهی ها را بهتر است در سایز های کوچک تر و تعداد بیشتر آماده کنید

و به همراه مبلغی که برای عیدی در نظر گرفته اید به کودکان هدیه بدهید  .

همچنین بخوانید:

تزیین پول | ۳۳ ایده تزیین پول عیدی ،کادو و شاباش جالب ۱۳۹۷

عروسک سگ نمدی | ۴۵ مدل گیفت سگ نمدی (حیوان سال ۱۳۹۷) با الگو

گیفت ولنتاین | ۵۰ مدل گیفت ولنتاین بامزه و متنوع Valentine gift

گیفت شب یلدا | ۵۵ مدل گیفت شب یلدایی + آموزش ساختن گیفت نمدی یلدا


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.