موهای زیر پوستی | موی زیرپوستی رو چطور از بین ببرم ؟

موهای زیر پوستی | موی زیرپوستی رو چطور از بین ببرم ؟

ما در این نوشته به شما خواهیم گفت که چطور از رشد موهای زیرپوستی جلوگیری کنید یا در صورتی که موی زیر پوستی دارید باید چطور از دست آن خلاص شوید . موی زیر پوستی یا Ingrown Hair وقتی رخ می دهد که موی اصلی کند شده باشد دیر رشد کند و زیر پوست رشد می کند . این عمل باعث قرمز شدن پوست می شود و امکان دارد که عفونت نیز بکند . زمانی که دچار موی زیر پوست شدید ، راه حل های آن را مطالعه کنید . با رعایت نکات بهداشتی می توان از به وجود آمدن این مو جلوگیری کنید .

همش موهای زیر پوستی درمیارم ، چیکار کنم ؟

موهای زیر پوستی

 

روش اول >> درمان موهای زیر پوستی

پوست خود را آماده سازی کنید

 

صورت خود را لایه برداری کنید .

با لایه برداری صورت سلول های مرده پوست را از بین می برید و مو درگیر فولیکل مو می شود . می توان برای لایه برداری از کرم لایه برداری شکر استفاده کنید . با لایه برداری پوست شما نفس تازه می کشند و پوست شما ترمیم می شود . هر گونه که شما کرم لایه بردار را بزنید تاثیر گذار می باشد ولی اگر دایره ای دست خود را حرکت دهید و کرم بزنید ، پوست شما بهتر لایه برداری می کند . و اما طرز تهیه لایه بردار خانگی به این صورت است : سه قاشق جوش شیرین را با ۱ لیوان آب قاطی کنید و به صورت خود بزنید و ۱۰ دقیقه بگذارید بماند . این ماسک هفته ای ۲ بار به صورت خود بزنید و بعد با آب ولرم صورت خود را بشویید .

موی خود را هر ساعت مرطوب کنید .

موهای خود را مرطوب و پر آب نگه دارید ، زیرا با این کار پوست شما دچار خشکی نخواهد شد . اگر موهای شما مرطوب و نرم باشد اصلاح کردن آن نیز آسان و راحت خواهد بود . حتما بعد از لایه برداری پوست حتما مرطوب کنید .

از مرطوب کننده ضد جوش برای صورت خود استفاده کنید .

اگر خواستید موهای خود را کوتاه کنید اول موهای خود را مرطوب و نرم کنید و بعد آن را کوتاه کنید . حتما در قبل و بعد از اصلاح از آب گرم استفاده کنید و بعد از اصلاح موهای خود را مرطوب کنید .

حتما قبل از اصلاح پوست خود را بشویید .

بیشتر موبرها و روش های اصلاح برای پوست آلوده می باشد و همچنین فولیکول را نیز آلوده خواهد کرد . با شستن پوست قبل از واکس و اصلاح تمامی باکتری ها و کثیفی ها از بین می رود و پوست شما بعد از اصلاح تمیز خواهد بود . و دیگر پوست شما دچار باکتری و قارچ نخواهد شد .

موهای زیر پوستی 

موهای زیرپوستی

 

روش دوم >> درمان موهای زیر پوستی

ترفند های اصلاح کردن را یاد بگیرید.

 

قبل از زدن کف ، صورت خود را خیس کنید .

اگر از تیغ استفاده می کنید ، حتما پوست و موی خود را خیس و مرطوب کنید . استفاده از کف یا ژل باعث می شود که شما اصلاح راحت تری داشته باشید و پوست شما دیگر تحریک و دچار باکتری و قارچ نمی شود .اگر می خواهید اصلاح کنید بعد از دوش گرفتن اصلاح کنید ، زیرا باعث می شود آب گرم موهای شما را نرم کرده و همچنین اصلاح راحتی خواهید داشت .

موافق جهت رویش اصلاح کنید .

اگر جهت رویش مو اصلاح کنید ، شما دچار حساسیت و پوستان تحریک نخواهد شد . تحقیقات و تجربه نشان داده که انجام این کار به شما کمک می کند که پوست شما تحریک نشود و دچار مو زیر پوستی نیز نشوید .روی پوست خود به هیچ عنوان تیغ نکشید ، زیرا باعث بدتر شدن مو زیر پوستی و همچنین باعث تحریک و حساسیت نیز خواهد شد .

از تیغ تیز برای اصلاح استفاده کنید .

اصلاح با تیغ تیز راحت بوده و زمان زیاد نمی برد و پوست شما زیاد تحریک نمی شود . اگر تیغ شما کند بود حتما آن را عوض کنید تا باعث تحریک پوست و حساسیت آن نشود و تیغ تیز را جایگزین آن کنید .متخصصان می گویند که از تیغ تیز استفاده کنید ، اما معلوم نمی باشد که تاثیرمی گذارد یا نه . تیغ چند لبه نیز نمی گذارد که پوست شما تحریک شود . پس بهتر است از تیغ چند لبه و تیز برای اصلاح استفاده کنید .

بعد از اصلاح تیغ خود را تمیز بشویید .

اصلا تیغ با کف و ژل می باشد و اگر تیغ خود را همان گونه ول کنید باعث می شود که امکان به وجود آمدن مو زیر پوست بیشتر شده و پوست شما تحریک کند و باعث بدتر شدن آن شود . پس بهتر است بعد از هر سری اصلاح حتما تیغ خود را تمیز بشویید .

از ماشین اصلاح ، استفاده کنید .

ماشین اصلاح موها را از ته نمی زند فقط کوتاه می کند ، ولی تیغ این گونه نمی باشد . ماشین اصلاح باعث می شود که موی زیر پوستی شما کم تر رشد کند . پس بهتر است تیغ را کنار گذاشته و ماشین اصلاح را جایگزین کرده و دیگر از آن استفاده کنید .ماشین اصلاح را روی صفر نگذارید . اگر از تیغ استفاده می کنید ، آن را با دست یا بدن خود فاصله دهید . زیرا تیغ تیز بوده و امکان دارد دست یا بدن شملا را زخم کند . بگذارید ماشین اصلاح پر شود و بعد از آن استفاده کنید . زیرا اگر باتری ماشین اصلاح کم باشد روی پوست شما نیط تاثیر گذاشته و امکان دارد که مو زیر پوستی در بیاورید .

موهای زیر پوستی بعد از وکس

موهای زیرپوستی

 

روش سوم >> درمان موهای زیر پوستی

از روش های دیگر اصلاح کمک بگیرید

 

از موم برای موهای زائد کمک بگیرید .

موم نیز باعث به وجود آمدن موی زیر پوستی می شود ، این خطر بیشتر در ناحیه تناسلی می باشد . پس بهتر است موم را در قسمت ناحیه تناسلی استفاده نکنید . قبل از استفاده از موم بدن خود را مرطوب و تمیز کنید و بعد موم بی اندازید . و برای هر قسمت بدن از چند پارچه استفاده کنید تا بدن شما آلوده به موی زیر پوستی نشود .

از کرم موبر استفاده کنید .

این کرم موهای زائد را در خودش حل کرده و آن ها را از بین نمی برد بلکه باعث بیشتر شدن موی زیر پوست و همچنین باعث حساسیت و تحریک پوست می شود .گفته شد که کرم موبر باعث حساسیت در اکثر افراد می شود ، پس قبل از استفاده از این کرم ، این کرم را به یک تکه از دست زده اگر باعث حساسیت شد ، دیگر از آن استفاده نکنید و موم را جایگزین کنید .

لیزر مو را امتحان کنید .

لیزر مو نیمه دائم می باشد و موها را از ریشه می سوزاند و آن ها را نابود می کند . این روش کامل موها را از بین نخواهد برد ولی دائم و همیشگی آن ها را نخواهد برد ولی موهای بدن را کم می کند . با لیزر دیگر شما نیاز به اصلاح و استفاده از موبر و مو را ندارید .موبری با لیزر امن می باشد و اگر پوست شما دچار تحریک شود ، زود از بین نخواهد رفت ولی در موارد دیگر اینگونه نمی باشد . و امکان دارد بدن شما زخم شود . لیزر هزینه بالایی دارد و هر یک ماه ونیم یک بار فرد باید بدن خود را لیزر کند و این لیزر امکان دارد به سال بکشید .

موهای زیر پوستی بعد از اصلاح

درمان موهای زیر پوستی

 

روش چهارم >> درمان موهای زیر پوستی

مراقبت های پوستی بعد از اصلاح را فراموش نکنید !

 

حتما بعد از اصلاح با آب سرد صورت خود را بشویید .

بعد از اصلا حتما باید صورت خود را خیس کرده و یا نمدار کنید با آب سرد . این کار نمی گذارد دیگر پوست شما تحریک شود و منافذ پوست را می بند و همچنین پوستی تمیزی را به شما هدیه می دهد .

بعد از اصلاح لوسیون بزنید .

اگر از تیغ یا موم و یا حتی از موبر نیز استفاده کردید ، حتما از لوسیون استفاده کنید و صورت خود را مرطوب کنید . حتما از لوسیون بدون بو استفاده کنید ، زیرا لوسیون با بو باعث می شود پوست شما تحریک شود . بهترین مرطوب کننده ، مرطوب کننده آلوئه ورا می باشد ( ژل یا کرم یا مرطوب کننده ) استفاده کنید ، زیرا نمی گذارد که پوست شما حساس و یا تحریک شود . چای بابونه ( کیسه ای ) را داخل آب جوش گذاشته و در بی آورید و بگذارد سرد شود و به پوست اصلاح شده بزنید ، با این کار دیگر پوست شما دچار باکتری و قارچ نخواهد شد .

بعد از اصلاح حتما لایه برداری کنید .

حتما بعد از استفاده از موم ، موبر ، تیغ از کرم لایه بردار استفاده کنید . زیرا با استفاده از این کرم پوست قبلی و سلول های قبلی از بین می رود و پوست جدیدی برای شما به وجود می آید.

اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک را امتحان کنید .

این دو اسید گفته شده ، بهترین لایه برداری بوده و منافذ پوست را می بندد و نمی گذارد که مو زیر پوستی به وجود آید . اسید سالیسیلیک ضد جوش می باشد و نمی گذارد دانه های بعد از اصلاح به وجود آید . یادتان باشد زمانی که پوست شما حساس بود ، از این اسید هفته ای یک بار یا دو هفته یک بار استفاده کنید . توجه کنید این اسید نباید به هیچ عنوان روی پوست اصلاح شده تست یا استفاده شود . این اسید را باید ۳ روز بعد از اصلاح به صورت یا پوست خود بزنید . استفاده از این اسید باعث می شود که پوست شما خشک شود ، پس حتما از لوسیون یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید .

موهای زیر پوستی بعد از بند انداختن 

موهای زیرپوستی

 

روش های درمان خانگی موهای زیر پوستی :

بجز آنچه گفته شد شما میتوانید به روش های زیر به درمان خانگی موهای زیر پوستی بپردازید.

 1. اسکراب شکر
 2. اسکراب جوش شیرین و جو دوسر
 3. روغن تی تری
 4. لایه برداری با آسپرین و عسل
 5. نمک
 6. چای کیسه ای
 7. آلوئه ورا
 8. عسل
 9. سرکه سیب
 10. خیار

موهای زیر پوستی بعد از اپیلاسیون

چه زمانی باید به پزشک برویم ؟

اگر موی شما ۱۰ روز زیر پوست بود ، آن مو آلوده شده و باید به دکتر بروید . پزشک با استفاده از سوزن یا استریل آن را به آرامی بیرون می آورد و در صورت تکرار دوباره برای شما پماد موضعی تجویز می کند . موی زیر پوستی اکثر مواقع امکان دارد بخاطر عفونت و خارش و حتی جوش نیز باشد . استفاده از موم و موبر باعث می شود که فولیکل ضعیف شده و مو آن قدرت قبل را ندارد که رشد کند و باعث رشد موی زیر پوستی می شود .

موهای زیر پوستی بعد از اپی لیدی

علائم مو زیر پووستی چه می باشد ؟

 • تاول های حاوی چرک
 •  لک و زخم
 • خارش پوست
 • حساسیت مداوم
 • احساس سوزش

موهای زیر پوستی  بعد از موم انداختن

دیگر روش های درمان مو زیر پوستی

۱- مسواک : مسواک را به قسمت موی زیر پوست زده و به آرامی روی آن حرکت دهید و از حالت فرخوردگی بیرون می آید و با این کار مو از زیر پوست بیرون می آید و دیگر دچار آن نخواهید شد .

۲- سوزن : سوزن را به گاز استریل بزنید و آرام موی زیر پوستی را به بیرون بکشید و آرام آن را از داخل پوست در بیاورید .

۳- موچین : سر موچین را به گاز استریل بزنید و آرام مو را از زیر پوست به بیرون بکشید و برای اینکه تحریم نشود الکل را روی آن بکشید .

۴- آب و صابون : قبل از اصلاح صورت خود را با آب و صابون تمیز بشویید تا موهای زیر پوست نرم شود و شما راحت تر آن را بیرون بکشید .

۵- حوله مرطوب : بعد از اصلاح حوله ای را مرطوب کرده و روی پوست قرار دهید ، تا موی زیر پوست نرم شود و آن را با موچین یا سوزن در بیاورید .

موهای زیر پوستی بعد از لیزر

از فوم اصلاح استفاده نکنید!

اگر قبل از اصلاح فوم را نزنید و بدون فوم خشک اصلاح کنید ، باعث به وجود آمدن مو زیر پوست خواهد شد .

را ه حل آن : حتما قبل از اصلاح صورت خود را مرطوب کرده و بعد از فوم استفاده کنید و حتما از تیغ تیز استفاده کنید . ب

عد از اصلاح حتما صورت خود را مرطوب کنید تا دچار مو زیر پوست نشوید .

موهای زیر پوستی صورت 

موهای زیرپوستی

 

نکات مهم در مورد موهای زیرپوستی 

۱- اگر از تیغ استفاده می کنید ، حتما از تیغ تیز استفاده کنید و نکات بهداشتی را نیز رعایت کنید .

۲- موهای فرفری بیشتر از موهای دیگر دچار موی زیر پوستی می شود .

۳- توصیه می شود که از ماشین اصلاح استفاده کنید .

۴- پوشیدن لباس های تنگ نیز باعث موی زیر پوست می شود . چون لباس به بدن و محل رویش مو فشار می آورد و نمی گذارد مو رشد کند ، و باعث به وجود آمدن موی زیر پوست می شود . پس بهتر است لباس تنگ نپوشید .

موهای زیر پوستی پا

موی زیر پوستی

موهای زیر پوستی ران ، موهای زیر پوستی زیر گلو ، موهای زیر پوستی ریش

بیشتر بخوانید : 

پام میخچه زده چیکار کنم ؟؟ (درمان خانگی میخچه)

لثه م ورم کرده چیکار کنم ؟؟ (۱۳ درمان خانگی ورم لثه)

گل مژه | گل مژه چیست ؟؟ + ۱۰ درمان خانگی و طبیعی

کورک چیست ؟؟ + ۱۰ درمان کورک با مواد خانگی و طبیعی

درمان خانگی شوره سر | ۱۹ درمان شوره با مواد طبیعی و گیاهی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.