برای یادگیری مکالمه زبان چقدر زمان نیاز داریم؟

یادگیری مکالمه زبان

تمامی زبان آموزان در دنیا پیش از شروع کلاس های مکالمه آنلاین زبان انگلیسی دو دغدغه اصلی را در ذهن دارند ، ابتدا نگران زمان یادگیری هستند سپس دغدغه های مالی حضور در این کلاس ها آن ها را اذیت می کند. بحث زمان در کلاس های مکالمه آنلاین زبان انگلیسی تحت تاثیر عواملی بسیاری قرار دارد که ما ابتدا با شما به این عوامل نگاهی انداخته و سپس مدت زمان رسمی یک دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی را با هم بررسی می کنیم.

سن

یکی از اصلی ترین عواملی که می تواند در فرایند یادگیری زبان انگلیسی تاثیر بگذارد سن است. بر اساس تحقیق های صورت گرفته با بالا رفتن یادگیری زبان نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و مدت زمان حضور در کلاس های آنلاین مکالمه را نیز بسیار تحت تاثیر قرار می دهد. بر خلاف باور عمومی که معتقد هستند افرار مسن نمی توانند زبان جدید یاد بگیرند باید گفت که این افراد به خوبی زبان آموزان میان سال می توانند زبان انگلیسی را یاد بگیرند ولی زمان آن افزایش می یابد.

انگیزه

انگیزه چه ماهیت درونی و چه بیرونی داشته باشد، نقش مهمی در پیشرفت یادگیری زبان انگلیسی دارد. اگر زبان آموزی از زبان و یادگیری لذت می برد یا در این زمینه تحصیلی خوب عمل می کند، همچنان به برتری خود ادامه می دهد. علاوه بر این، اگر این زبان برای پیشبرد یک هدف خاص (قبولی در دانشگاه مورد نظر، هدف شغلی، صحبت با اقوام و غیره) مورد نیاز باشد، آن دانش‌آموزان تلاش بیشتری برای یادگیری زبان انجام می‌دهند و به نوبه خود پیشرفت سریع‌تری خواهند داشت.

تجربه های قبلی

هر دانش آموزی که در کشورهای دیگر زندگی کرده باشد و یا در معرض سفر، فرهنگ‌ها و زبان‌های گوناگون قرار داشته باشد، توانمندی بهتری برای یادگیری دارد. در کلاس آنلاین مکالمه زبان انگلیسی ، زبان آموزانی که با افراد بومی در ارتباط بوده اند نسبت به دیگر زبان آموزان با سرعت بیشتری زبان انگلیسی را آموزش دیده اند.

زبان مادری

زبان آموزانی که در حال یادگیری زبان دومی هستند که از یک خانواده زبانی است و حتی ممکن است از همان سیستم الفبا و بسیاری از صداهای آوایی به عنوان زبان مادری خود استفاده کنند، می توانند زمان کمتری را بر روی یادگیری این زبان صرف کنند.

برنامه درسی

از عواملی که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار می دهد و بشتر به کلاس های آنلاین زبان انگلیسی مربوط می شود برنامه درسی تدوین شده است. این برنامه آموزشی اگر به صورت اصولی و بر اساس متودهای روز دنیا باشد می تواند مدت زمان فرایند یادگیری را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

مدت زمان مطالعه در طی روز

از عواملی که به صورت کلی به زبان آموز بستگی دارد مدت زمانی است که بر روی مطالعه و حل تمریمات صرف می شود. اگر یک زبان آموز در روز ۴ ساعت بر روی یادگیری زبان انگلیسی زمان بگذارد می تواند مدت زمان این فرایند را تا ۶ ماه کاهش دهد. این تمرین ها به حدی تاثیر گذار هستند که در صورت عدم انجام دادن آن ممکن است تا ۱ سال نیز فرایند یادگیری را تحت تاثیر قرار دهد.

حالا که به دلایل تاثیر گذار بر روی زمان یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدیم حالا بهتر است نگاهی نیز بر موضوع اصلی مقاله یعنی مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی نگاهی بیاندازیم:

در بحث کلاس های آنلاین زبان انگلیسی دو متود یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می شود: کمبریج و پرینستون. در متود اول که توسط داشنگاه کمبریج انگلستان پیشنهاد می شود مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی از سطح مبتدی تا پیشرفته (نمره ای معادل آیلتس ۶.۵) با در نظر گرفتن ۲ تا ۴ ساعت فرصت مطالعه در طی روز نزدیک به ۱۵ ماه محاسبه شده است. در این متود زبان آموزش به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد و یک مدرس فعالیت او را پیگیری می کند.

در متود دوم که به پرینستون یا گاهی اوقات نیز لانگمن خوانده می شود با در نظر گرفتن ۲ تا ۴ ساعت تمرین روزانه و حضور دو جلسه در کلاس درس زبان آموز از سطح مبتدی تا پیشرفته را در ۲۴ ماه طی خواهد کرد. همانطور که پیش از این به شما گفتیم این در شرایطی است که شما یک فرد میانسال با انگیزه کافی برای ادامه فرایند یادگیری باشید. حالا زمان آن فرا رسیده تا شما را با یکی از کلاس های موفق برگزاری دوره های آنلاین زبان انگلیسی معرفی کنیم:

انگلیش کلینیک

یکی از آموزشگاه های آنلاین که در چند سال اخیر توانسته است موفقیت های چشم گیری را در عرصه آموزش آنلاین کسب کرده است. در این آموزشگاه آنلاین تلاش شده بر اساس آخرین متود معرفی شده توسط دانشگاه کمبریج دوره ای طراحی شود تا با اتکا بر آن زبان آموزان با تمرین ۳ تا ۴ ساعته در طی ۱۵ ماه از سطح مبتدی تا پیشرفته برسد. در این آموزشگاه با تلفیق کتبی طراحی شده برای آموزش لهجه آمریکن با روش بریتیش تلاش شده یکی از بهترین کلاس های آنلاین زبان انگلیسی برای زبان آموزان طراحی شود.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.