عکس دختر | ۱۵۰ متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل

دنیا دخترانه حال و هوای خودش را دارد که میتوانید گوشه از آن را در عکس های زیبای این نوشته با عنوات عکس دختر برای پروفایل ببینید ، این عکس ها که از صفحات اینستاگرامی جمع آوری شده اند را به همراه متن هایی زیبا و عمیق از غم و شادی و عشق و نفرت در دنیای دخترانه را تقدیم به دنیای زیبا و رنگی رنگ شما دختران زیبای ایرانی میکنیم. امیدوارم دوست داشته باشید و لذت ببرید.

عکس دختر | ۱۵۰ متن و عکس دخترونه زیبا و لاکچری برای پروفایل

۱۳۰ عکس دختر زیبا برای پروفایل

برای خود مـــــــردی شده ام

بـــــــی صدا گریه می کنم این روز ها

در سکوتی سخــــــــت…….

ای دنیــــــــا مواظبم باش ؛

قلبم هنـــــــــوز

دختــــــــــرانه می تپد…

عکس دختر

دنیای یه دختر به پیچیده ترین شکل ممکن سادَست. کافیه با دقت نگاش کنی. دخترایی که مشکلات زیادی رو پشت سر گذاشتن یا موهای خیلی کوتاه دارن یا خیلی بلند. آخه ، موی دخترا ، قلب دومشونه! هر بار جلوی آیینه ، لا به لای تار های سیاه موهاشون پیِ داستان های ناتموم دلشون میگردن. هر بار که موهاشونو شونه میزنن ، سختی هایی که کشیدن ، مردی رو که از دست دادن و حتی !

ژست عکاسی دخترونه (۱)

عکس دخترونه

قلب ِ شکسته ِ فراموش شدشون رو به یاد میارن. وقتی موهاشونو میبافن ، بند به بند ، گیس به گیس غم هاشونو پشتش قایم میکنن.برای همینه که دخترای قوی ، یا موهای خیلی کوتاه دارن یا خیلی بلند. یا موهاشونو کوتاه کردن و برای همیشه خودشونو‌ از اون حس ِ تلخ خلاص کردن ، یا برای فراموش نکردن گذشته تصمیم گرفتن هر روز باهاش زندگی کنن! آخه دنیای دخترا ، به پیچیده ترین شکل ممکن سادست!

عکس دختر برای پروفایل (۴۰)

عکس دختر بچه

روزی اگر دختری داشته باشم ، اجازه می‌دهم موهایش را بلند کُنَد و بریزدشان روی شانه‌هایش… آنقدر در بغل می‌گیرمش، و نوازش می‌کنم دستها و پاهایش را، که دلش هرگز هوای آغوشِ هیچ غریبه‌ای را نداشته باشد … شانه‌ای از بلور می‌خرم برایش، و تار به تارِ گیسوانش را می‌بافم، تا دلش نگیرد از بی محلّیِ آدمهای یخ‌زده … یک روز صدایش می‌زنم رها ، تا بداند دلش فقط باید برای خودش باشد…

ژست عکاسی دخترونه (۳)

عکس دخترانه فانتزی

برای خودش شور بزند… روزِ دیگر نسترن و نرگس ، تا بداند با یک گُل هم بهار می‌شود ، تا زمستان راهِ قلبش را پیدا نکند … یک روز، گندم می‌خوانمش تا بداند برکتِ خانه است، و اگر برود ، همۀ اشتیاقِ مرا با خودش می‌بَرَد … یک روز سحر می‌شود، تا یاد بگیرد پایانِ تمامِ شبها را در خودش بیابد نه در دستانِ دیگران …

عکس دختر برای پروفایل (۴۵)

عکس دخترانه زیبا

یک روز، الهه و صنم می‌خوانمش، تا همیشه بداند پرستیدنی‌ست… یک روز خورشید است و یک شب مهتاب… نیمه شب، افسانه است و دست نیافتنی …. صبح هم ، عسل جان می‌خوانمش تا با شنیدنِ این اسم، از دهانِ آن که قَدرش را نمی‌داند، دست و پایش را گم نکند … پائیز که شد، صدا می‌زنمش باران و حتماً می‌برَمش روی برگهای زرد و نارنجی، که راه برود، برقصد و ذوق کند از لحظه به لحظۀ زنده بودن‌هایش…

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۳)

عکس دختر زیبا

آنقدر می‌خوانَمَش بانو جان و خاتون جان، که باور کُنَد دختر بودن، چقدر شیرین است. اگر دوست داشتنِ خودت را بیشتر از همۀ دنیا بلد شده باشی… تمامِ داستانهای هزار و یک شب را برایش می‌خوانم، تا یادش بماند شهرزادِ قصّه گو بودن خوب است امّا فقط برای پادشاهی که دروازه‌ی سرزمینِ دلش را، فقط برای همین یک شهربانو گشوده باشد…روزی اگر دختری داشته باشم، حتماً به او خواهم گفت که تا آدمش را پیدا نکرده، قدرِ بهشتِ خانه‌اش را بداند … “حوّا شدن این روزها ، تقاصِ عجیبی دارد ….” آری…. من دخترم را “رها ” صدا میزنم …. .

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۳)

عکس دختر مقبول

هر چقدر هم که در حال زندگى کنم، هر چقدر هم که بیخیالِ آینده باشم، هر چقدر هم که به ازدواج فکر نکنم کافیست پشتِ ویترینِ مغازه اى کودکانه، دامنِ دخترانه ىِ صورتى رنگى به چشمم بخورد بیخیالِ حال میشوم و نگرانِ آینده!

عکس دختر برای پروفایل (۷۳)

عکس دختر کوچولو

تا ساعتها در خیالم، پا به پاىِ دخترم در خیابانها بازى میکنم دلم میخواهد بیتابِ برگشتن به منزلى باشم که میدانم دخترکى براى دیدنم لحظه شمارى میکند.

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۵)

عکس دخترانه

هر چقدر هم بیخیالِ آینده باشم این دخترِ کوچولوى شیرین زبانِ خیالم،صدایم که میزند تمامِ محاسباتم بهم میریزد! .

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۹)

عکس دختر تنها

یک روز من هم باید دختری داشته باشم.

یک دختر که دستش را بگیرم ببرم پارک و او مثل بچه گی های مادرش روی شیب سرسره بالا برود و بعد که حسابی پدرش در آمد سر بخورد پایین.

عکس دختر برای پروفایل (۳۱)

عکس دختر غمگین

یک دختر که برای موهایش پاپیون های خال خالی بخرم و وقت خوردن بستنی دهانش را پاک کنم. یک دختر که از من بت نسازد و فکر نکند من یگانه جهانم.

ژست عکس دختر (۱)

عکس پروفایل دختر

مرا ببینید با همه ضعف ها و قوت هایم. یک دختر که میراث شومم را به او منتقل نکنم و سهم او از خنده ها و روزهای روشن هزاران بار بیشتر از من باشد. یک دختر که وقت عاشقیتش مرا بنشاند روی تخت در اتاقش را ببندد و بدون ترس از من، عکس او را توی موبایلش نشانم دهد.

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۷)

عکس نی نی دختر

از من همفکری بخواهد که راه را درست برود. یک دختر که با تمام وجود عاشقی کند. از زنانگی اش لذت ببرد و اجازه ندهد کسی، حالا هر کس که می خواهد باشد روزهای او را تاریک و تیره کند.

ژست عکس دختر (۴)

عکس دختر ایرانی

یک دختر که بعدها بنشینیم و با هم چیزکی بخوریم و حرف ها بزنیم از روزهای رفته. یک روزی اگر دنیا برمدار موافق بگردد می داند که من سهم یک دختر را از او طلب دارم.

ژست عکس دختر (۵)

عکس دختر تنها با کیفیت

پدری که دختر دارد از پدری که پسر دارد زودتر پیر میشود زودتر شکسته میشود زودتر مو های سفیدش و چروک های روی صورتش نمایان میشود…آخر پدری که پسر دارد وقتی غصه پسرش را بخاطر بی وفایی معشوقه اش میبیند یک روز قرار میگذارند و با هم به بیرون میروند با او صحبت میکند و راه و رسم عشق و عاشقی را به او می اموزد

عکس پروفایل دخترونه

اما پدری که دختر دارد وقتی میفهمد دخترش بخاطر عاشقی روزگارش تلخ شده بخاطر غرور و غیرت پدرانه اش نمیتواند چیزی بگوید چه بگوید؟؟

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۸)

عکس دخترونه

میتواند بگوید دخترم میدانم تو عاشق کسی هستی،من از قبل خبر داشتم؟؟؟؟

میتواند بگوید دخترم این راه و رسم عاشقی است…؟؟

با او این گونه رفتار کن این کار را بکن آن کار را نکن..میتواند؟؟؟

عکس دختر برای پروفایل (۹۸)

عکس دختر ایرانی زیبا

غرور و غیرت پدرانه اش اجازه نمیدهد حرفی بزند مادر و خواهر که نیست بگوید بنشین از عشق جانت برایم تعریف کن پدر است،پدر…

ژست عکس دختر (۷)

عکس دختر از پشت سر

بخاطر همین فقط سکوت میکند غصه میخورد هی خود خوری میکند هی دخترکش را میبیند و حرص میخورد میدانی… پدری که دختر دارد خیلی مظلوم است خیلی… .

ژست عکس دختر (۹)

عکس چشم دختر

داشتم فکر میکردم چند سال دیگر حتما ، دختری خواهم داشت..

دختری از جنس تابستان ، گرم و دوست داشتنی..

نمیدانم اسمش را چه گذاشته ام! جانـا ..؟ جانـان ..

عکس دختر برای پروفایل (۲۳)

عکس چشم زیبای دخترونه

یا شاید هم اسمی را که تو بیشتر دوست داری. اما میدانم ، دلبرترین دختر شهر خواهد بود و دلبرانه ترین احساسات را برایش خرج خواهم کرد نمیدانم شبیه من است یا تو..

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۷)

عکس موهای بلند دخترونه

چشمانِ بادامی ِ مشکی دارد مثل من، یا ابروهای کشیده مثل تو! نمیدانم میشود در موج موهای مشکی اش رقصید یا روی موهای لختش سُر خورد..

عکس پروفایل دختر (۱)

عکس دختر خوشگل

اما میدانم در زیبایی همتا ندارد.. میدانم که عاشق گل است درست شبیه من.. میدانم موسیقی را دوست دارد و با تک تک اهنگ هایی که گوش میدهد ، میخواهد حرفی بزند و منظوری دارد ، درست مثل تو.

عکس دختر برای پروفایل (۴۶)

عکس دختر ناز

میدانم روزی دست در دست هم خیابان های شهر را قدم خواهیم زد .. به او یاد داده ام که هر هفته با دوستانش کافه گردی کند ، بخندد و عکس یادگاری بگیرد میدانم درست مثل خودم عاشق عکاسی کردن است .

عکس دختر برای پروفایل (۲۱)

عکس دختر بچه

یادش داده ام که بخندد ، هرچند که ناراحت است! به او فهمانده ام که هیچ چیز ارزش خیس شدن چشمان زیبایش را ندارد.. قول میدهم ، که یاد گرفته است با غصه ها بجنگد و قلبی رنگی و شاد داشته باشد..

عکس پروفایل دختر (۴)

عکس دختر نیم رخ

میدانم می اید مینشیند ورِ دل جفتمان و درد و دل میکند.. هراز چند گاهی شعر مینویسد و از منو تو نظر میخواهد.. شک ندارم کل عمرمان را باهم دیوانگی خواهیم کرد من ، تو ، او.. و این مثلثِ عشقمان است.. شاید چند سال دیگر ، مادر خوبی باشم.. شاید چند سال دیگر خانواده ی خوبی باشیم .

عکس دختر برای پروفایل (۹)

عکس دختر سه رخ

میدانی! دختر که باشی از همان بچگی برای خودت خانومی میکنی!

نگرانی نکند عروسک هایت گرسنه باشند و بدو بدو بغلشان کنی الکی شیر شان بدهی!

عکس پروفایل دختر (۶)

عکس دختر عاشقانه

روی پایت بگذاری و برایش شعر های مهدکودکت را بخوانی تا بخوابند!

توی عروسی ها ساق جورابی سفیدت را بپوشی و هرکس گفت عروسم میشی ؟!

عکس پروفایل دختر (۵)

عکس دختر در طبیعت

به مادرت نگاه کنی و مثلا قول بدهی که حتما بعد هم خوشگلتر از همه برقصی که کیف کنند چه عروسی دارند! دختر که باشی از همان بچگی عشق لباس عروس و خاله بازی و مامان شدن داری!

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۲)

عکس دختر لاکچری

میدانی چندین سال است که میگذرد از تب و تاب ۱۸ سالگی ام و حرف ها و اسرار های مادرم که وقت عروس شدنم بود! میدانی… ادامه تحصیل و تمام عیب و ایراد هایی که روی پسر مردم میگذاشتم بهانه بود…. !

عکس دختر برای پروفایل (۸۳)

عکس دختر با کلاس

بنده خدا ها نه کج بودند نه دراز ! نه مشکلم قد و قواره شان بود نه شغلشان! من اعتقاد داشتم محرمیت دل میخواهد نه دلیل! من دلم را در گذشته ام گم و گور کرده ام ! دقیقا زیر پاهای تو . .

عکس پروفایل دختر (۱۱)

عکس دختر ایرانی

. البته زمانی کنج دلت بود حالا دیریست به گمانم زیر پاهایت مرده باشد! قصه چیدم تا بگویم مجرد ماندن من و امثالم دلیلی دارد که برای گنجاندن در مغز تو و امثالت زیادیست..! تو خیال کن برای پر توقع بودنم است و اصلا هم ربطی به تو ندارد …

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۲)

عکس دختر خارجی

شاید سی سال دیگر یک دختر نوزده ساله داشته باشم.

شاید نامش تارا باشد شاید هم باران!

شکلش نمی دانم شبیه چه کسی باشد. قدش هم نمی دانم چند سانت است.

عکس دختر برای پروفایل (۷۴)

عکس دختر برای اینستاگرام

نمی دانم مانند مادرش موهایش فر و پر پیچ و تاب است یا صاف و بی حال. نمی دانم تک فرزند پدر و مادرش است یا خواهر و برادر کوچک تر هم دارد. اما می دانم دوستش دارم. می دانم دوستم دارد. می دانم یادش داده ام در تمام طول روز حداقل یک بار پدرش را ببوسد.

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۵)

عکس دختر اینستا

یادش داده ام گل های اتاقش را دوست بدارد. و هرچند شب یکبار دفتر دلنوشته اش را باز کند و دلش را خالی کند. یادش داده ام دردهای دلش را هرچند که ناگفتنی باشد، بگوید. هرازگاهی که دلش گرفت در آغوشم گریه کند. شنیدن غصه های اطرافیانش را یادش داده ام. از او خواهش کرده ام بی تفاوت رد شدن را یاد نگیرد.

عکس دختر برای پروفایل (۱)

عکس دختر instagram

یادش داده ام آخر هفته در کافه ی دنج آن کوچه ی خلوت با دوستانش بستنی بخورد و بخندد. دلسوزی برای گربه ی کوچک یا توله سگی که در فلان کوچه می لنگید را یادش نداده ام این یکی را خودش از مادرش به ارث برده!

عکس دختر برای پروفایل (۹۵)

عکس دخترونه

یادش داده ام آنقدر برای خواسته هایش بجنگد تا همه ی همه ی خواسته هایش خاطره شوند نه حسرت! نمیگذرام نرسیدن به آرزوهایش عادت شود برایش.

ژست عکس دختر (۸)

عکس دختر بچه

نمیگذرام سیاه پوش و داغدار مُردن آرزوهایش شود. نمیگذرام تابلوهای “ایست” از رویاهایش غیرممکن بسازد. نمی دانم سی سال دیگر چقدر توان جنگیدن دارم اما می دانم برای رساندنش به آرزوهایش می جنگم می جنگم تا از دست دادن را تجربه نکند… شاید سی سال دیگر مادر خوبی باشم … .

عکس دختر برای پروفایل (۹۱)

عکس دخترانه فانتزی

” دختر بچه ها ” را همه دوست دارند !

از برقِ چشمانِ معصومِ هیچ دخترکی ، نمی توان ساده عبور کرد .

نمی توان لبخند های ملیح و کودکانه شان را دید و قربان صدقه شان نرفت .

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۴)

عکس دخترانه زیبا

نمی توان شیطنت و شیرین زبانیِ شان را دید و دیوانه وار و از صمیمِ قلب ، در آغوششان نکشید .

نمی توان ظرافت و زیباییِ خدادادیِ شان را تحسین نکرد !

عکس دختر (۸)

عکس دختر زیبا

دختر بچه ها معجزه هایِ بی بدیلِ آفرینش اند ، عناصری مهم و حیاتی برایِ ادامه ی بقا ، که با حضور و وجودِ مقدسِشان ؛ زمین و زمانه ، جانی دوباره می گیرد . که تا باشند ؛ می توان ادامه داد ، که تا هستند ؛ می توان زندگی کرد … .

عکس دختر (۹)

عکس دختر موفرفری

یه دختر موفرفری از کل دنیا چی میخواد مگه؟

دلش یه عاشقی رو میخواد که هی بهش بگه فرفری موی غزل ساز منی…

عکس دختر برای پروفایل (۹۰)

عکس های دخترانه

که بهش بگه آدم تو پیچ و تاب موهات گم میشه گاهی هم به شوخی بگه : تاحالا پشه ای چیزی تو موهات گیر نکرده؟ و قش قش بخنده…

عکس دختر (۱۱)

عکس دختر کوچولوی با نمک 

یه دختر موفرفری دلش که بگیره میخواد موهاشو صافه صاف کنه تا موهاش مثل بازیگرای هالیوودی ابریشمی شه اما هرچی هم صاف کنه، مثل ابریشم نمیشه که نمیشه راسته میگن دخترای موفرفری شاعرای زیادی دارن….

عکس دختر برای پروفایل (۶۱)

عکس دختر تنهایی

گاهی روزا خسته میشه از موهاش از این فرفری های وحشی که دورشو گرفته… از اینهمه حجم دلتنگی که توی موهاش قایم شده. فقط به یه دستی نیاز داره که با حوصله این دلتنگیا رو از سرش باز کنه اونوقت حتما موهاش صاف میشه درست مثل ابریشم… .

عکس دختر باکلاس (۲)

عکس دخترونه غمگین

دختردار که شدید روزی هزار بار در گوشش آهنگِ “یه دختر دارم شاه نداره” را بخوانید؛ اتاقش را پر کنید از خرس و قلب هایِ شکلاتی ..

عکس دختر برای پروفایل (۱۲)

عکس پروفایل دختر

هرروز ببوسیدش و هر از گاهی حرفِ اولِ اسمش را با گلِ رزِ قرمز در جعبه ای بچینید… آنقدر مهم بودنش را تاکید کنید که خودش هم به این باور برسد ، که فقط زمانی جنسِ مخالف را واردِ زندگی اش کند که آن بخش از نیازِ محبت هایِ دخترانه اش را فقط او بتواند تامین کند..

عکس دختر برای پروفایل (۷۱)

عکس نی نی دختر

متوجهید چه میگویم؟! حیف است احساس دختری را که با جان و دل بزرگش کرده اید ، یک غریبه که هنوز از راه نرسیده با چند خرس و شکلات و پاستیل دست خورده کند ! .

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۱)

عکس دختر ایرانی

من نه آنقدر‌ دلبرم که دل تمام شهر از صدایم بلرزد.. نه آنقدر موقر که یادم نرود دختر ‌نباید بلند بلند بخندد.. نه آنقدر‌ فیلسوف که راجع به کتاب های خوانده و نخوانده ام داد سخن‌ بدهم..

عکس دختر باکلاس (۷)

عکس دختر تنها با کیفیت

نه آنقدر بزرگ که بتوانم بجای شکلات وقتی به کافه میرویم خانمانه قهوه سفارش بدهم.. نه آنقدر سیاستمدار ک لبخند ها و اشک هایم به جا و به موقع سرو کله شان پیدا بشود

عکس دختر باکلاس (۶)

عکس پروفایل دخترونه

من بغض میکنم، گریه میکنم، شیطنت میکنم، بلند بلند می خندم و لبه ی جدول راه میروم و توی کافه شکلات می خورم و زندگی را ساده میگیرم… و خوب می دانم.. دخترهایی شبیه من، خاطره نخواهند شد..:)

عکس دختر برای پروفایل (۹۴)

عکس دخترونه جدید 

خودَت باش دختر همان خودِ معمولیَت عاشق باش برقص زندگی کن در کنارِ همه نامهربانی ها تو مهربانترین باش برایِ خودَت باخودَت نجنگ!

عکس دختر باکلاس (۹)

عکس دختر برای بکگراند گوشی

باخودَت راه بیا،صحبت کن،راهنماییَش کن،درکَش کن خودَت را دوست داشته باش حواسَت باشد هیچکس بهتر از خودَت نمیتواند رفیقِ تنهایی هایَت باشد،

عکس دختر باکلاس (۱۰)

عکس های دخترونه ایرانی زیبا

که درکَت کند،که دوستَت داشته باشد تو همدم ترینی برایِ لحظاتَت رفیق ترینی برایِ تنهایی هایَت مهربان ترینی برایِ دنیایَت و بهترینی برایِ خودَت پس یادَت نرود که در این هیاهویِ نامهربانی *خودَت*را دو دستی بچسبی…. .

عکس دختر باکلاس (۱۱)

عکس دخترونه شیک 

اگر روزی دختری داشتم …

در کنارِ خواندن و نوشتن و پیانو و رقص باله و … به او “بیان احساسات”را یاد خواهم داد.

که اگر روزی لبریز از شادی یا خشم شد ،یاد بگیرد فریاد بزند لبخند ها و اشک هایش را. که بداند تیغ نابرابری همیشه بر روح ما خط می اندازد،

عکس دختر برای پروفایل (۱)

عکس دخترونه جدید 

اما باید در مقابلش ایستاد و مبارز و محکم،سرود بوسه و عشق سر داد. تا بداند که “احساسات”محکم ترین سلاح زنان است.

عکس دختر برای پروفایل (۱۴)

عکس دختر برای پروفایل (۲)

عکس سیاه و سفید دخترانه

زنان هیچ وقت سکوت نخواهند کرد و در این جنگ نابرابر که پایانی هم ندارد پیروزِ میدان،همان کسی است که بتواند با معجونِ شجاعت و احساس و عشق،تمام نفرت ها و خشم هارا به خوابی عمیق فرو ببرد. به او یاد می دهم که بفهمد اگر چه قلب کوچکش ظرفیت هزاران پاییز و بهار را دارد،اما به هیچ کدام از غم هایش اجازه ندهد که در آن ته نشین شود.

عکس دختر برای پروفایل (۳)

عکس هنری دخترونه

در هر لحظه که احساسات به سراغش آمد بداند که چگونه باید از این مهمان پذیرایی کند. به او یاد می‌دهم که اگر از تنفر و خستگی لبریز شد،سکوت نکند و تمام شوریده حالی اش را لابه لای اشک هایش به سفری دور و دراز بفرستد.

عکس دختر برای پروفایل (۴۴)

عکس دخترانه خوشگل

یاد بگیرد خوشحالی هایش را بسازد،هر از گاهی غم را بفهمد و طعم تلخِ خیانت را به کام هیچ کسی نریزد. اگر روزی دختر داشتم به او خواهم گفت که: بهار شکفتن غنچه های خوشحالیست و زمستان چیزی جز دوری و تنهایی نیست… .

عکس دختر برای پروفایل (۸۹)

عکس دختر ناز

با دختری دوست شو که کتاب بخواند!

با دختری دوست شو که پولش را به جای لباس خرج کتاب کند دختری که لیست بلندی از کتاب‌ها را برای خواندن تهیه کرده است.

عکس دختر برای پروفایل (۵)

عکس دختر برای تلگرام 

دختری که کارت کتابخانه سالهای کودکیش را هنوز با خود دارد دختری را پیدا کن که اهل خواندن باشد تشخیص‌اش سخت نیست حتماً همیشه در کیفش کتابی برای خواندن دارد. کسی که به کتابفروشی،عاشقانه نگاه کند و پس از یافتن کتابی که مدت ها در جستجویش بوده،اشک شوق در چشمانش حلقه زند کسی که بوی کاغذ کاهی یک کتاب قدیمی، برانگیخته‌اش کند.

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۶)

عکس دختر نیم رخ

با دختری دوست شو که اگر در کافه منتظرت ماند،انتظارش را با خواندن کتاب پر کند حتی اگر به دروغ،از خاطره مطالعه کتاب‌های بزرگی نام برد که هرگز نخوانده است،تشویقش کن، چرا که او لذت اغراق را در درک و فهم تجربه می‌کند و نه زیبایی. با دختری دوست شو که کتاب بخواند. و برای تولدش و سالگرد آشنایی،و همه‌ی اتفاق‌های خوب،به او کتاب هدیه بده.

عکس دختر برای پروفایل (۶۸)

عکس دختر سه رخ

به او نشان بده که«عشق به کلمات»را می‌فهمی و درک می‌کنی. به او نشان بده که می‌فهمی که او فرق واقعیت و خیال را می‌فهمد به او، حتی اگر دروغ بگویی، دروغ‌ گفتن‌ات را درک می‌کند، او کتاب خوانده است. با او، حتی اگر خطا کنی، بهتر می‌فهمد او کتاب خوانده است و می‌داند که انسانها هرگز کامل نیستند.

عکس دختر برای پروفایل (۸)

عکس دختر عاشقانه

در کنار او اگر شکست بخوری، او می‌فهمد او زیاد خوانده است و می‌داند که راه موفقیت، ‌با شکست سنگفرش شده. او رویا پرداز نیست و با هر شکست، محکم‌تر از قبل کنارت می‌ماند اگر با دختری دوست شدی که اهل خواندن بود، کنارش باش.

عکس دختر برای پروفایل (۶)

عکس دختر در طبیعت

اگر دیدی نیمه شب، برخاسته و کتابی در دست، گریه می‌کند، در آغوشش بگیر، برایش فنجانی چای بیاور، بگذار در دنیای خودش بماند. او برای فرزندانت نام‌هایی متفاوت و شگفت خواهد گذاشت، او به آنها سلیقه‌ای متفاوت و متمایز هدیه خواهد کرد.

عکس دختر برای پروفایل (۷۵)

عکس دختر لاکچری

چون تو لیاقت چنین دختری را داری تو لیاقت داری با کسی دوست شوی که زندگیت را با تصویر‌های زیبا رنگ زند اگر چیزی فراتر از دنیا را می‌خواهی، با دختری دوست شو که اهل خواندن باشد .. .‌‌ #روزماری_اورکویکو

عکس دختر خوشگل (۳)

عکس دختر با کلاس

دختر که باشی …

فرق نمی کند رنگ پوستت تیره است یا روشن گندمی…سفید…تیره…سبزه… در هر صورت برای یک نفر در دنیای نا آرامی ها آرام بخشی

عکس دختر برای پروفایل (۸۶)

عکس دختر ایرانی

دختر که باشی …

فرقی نمی کند چهره ات چگونه است دماغت بزرگ… لب هایت کوچک… برای یک نفر زیبا ترینی و او با عشق زیباییت را می ستاید.

عکس دختر برای پروفایل (۲۵)

عکس دختر خارجی

دختر که باشی …

فرقی نمی کند موهایت بلوند است یا مشکی. فرفری…براق…رنگی… برای یک نفر آن مو ها و پیچ و تابش می شود دنیا! یک نفر زندگی اش را درمیان تار تار موهایت جا میگذارد.

عکس دختر برای پروفایل (۴۳)

عکس دختر برای اینستاگرام

دختر که باشی …

فرقی نمی کند صدایت از نظر خودت زیباست یا نه. کلفت… نازک… دخترانه… خاص… برای یک نفر صدایت همه چیز می شود. یک نفر با صدایت آرام می گیرد. با صدایت همه درد هایش را فراموش میکند.

عکس دختر خوشگل (۵)

عکس دختر اینستا

دختر که باشی …

فرقی نمیکند آرایش کنی یا نه! یک نفر هست که همان صورت ژولیده و خواب آلوده سر صبحت را با جان و دل بخواهد.

عکس دختر برای پروفایل (۹)

عکس دختر instagram

دختر که باشی …

فرقی نمیکند پوششت روی مد باشد یا نه. یک نفر تو را با همان لباس های ساده همیشگی ات، با همان تیپ کلاسیکت میخواهد و تو برایش خوش لباس ترین موجود دنیایی.

عکس دختر برای پروفایل (۵)

عکس دختر مو فرفری

دختر که باشی…

دختر که باشی با هر چهره ای و با هر نوع پوششی و با هر صورتی «حتی بی آرایش» باز هم دلبر ترین موجود روی کره زمینی… .

عکس دختر برای پروفایل (۲۸)

عکس دختر عاشقانه

دلم میخوآهد دختر دآشته باشم و اسمش را بهآر بگذارم!

دوست دارم تمامِ خوشحالی های دنیارا توی چشم هایش بریزم و به او بفهمآنم : جانِ مادر!

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۱)

عکس دختر خوشگل (۷)

عکس دختر فانتزی

در این دنیا همه چیز دروغ است…

به جز صبحِ روشنِ عید که بچه ها ذوق دارند از جفت شدنِ کفش های نو! دلم میخوآهد تمامِ حسرت هآی مادرانه ام را خآک کنم…و فقط برای گُل دادنِ بهآرم زندگی کنم…

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۰)

ژست عکس دختر 

میخوآهم شُکوفه های لبخندش را یک به یک جمع کنم تا شاید یک روزی،یک جآیی،دنیا به کامِ ما بچرخد!

من یقین دارم مادرم سرشآر از آرزوهای بزرگ است!

عکس دختر خوشگل (۱۱)

ژست عکاسی دخترونه

وگرنه اسمِ دخترش را بهآرنمیگذاشت…

و به امیدِ گل دادنش،پاییز هارا رد نمیکرد! و حیف…

بهآرِ مادرم،هیچگاه گل نداد! زرد شد و از شآخه ها افتاد…

اما من،روزی نامِ دخترم را بهآر میگذارم… تا بداند مادرش،مدفنِ آرزوهای دور است! .

عکس دختر زیبا (۱)

ژست جدید برای عکس دختر

دختران را دست کم نگیرید…

یک دختر می تواند تنها دلیلِ التماس های کودکانه‌ی مردی باشد که آوازه غرورش زبانزد خاص و عام شده…

عکس دختر برای پروفایل (۶۴)

عکس دختر برای تلگرام

چشمانِ معصومِ یک دختر می تواند همان کیمیایی باشد که پسری بی احساس را به شاعری عاشق و شوریده دل مبدل می سازد…

عکس دختر زیبا (۶)

عکس دختر برای واتساپ

خاص ترین مخاطب ِ گریه های پسری افسرده همان دختری است که حسرت ِ نبودش زندگی را از او گرفته… شاید میوه ممنوعه‌ی زاهدی پارسا و گوشه گیر بوسه ای باشد بر گونه دختری با موهایی به رنگ گندم…

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۴)

عکس دختر برای فیس بوک

ترس از دست دادن دست های ظریف ِ دختری زیبا می تواند از پسری بزدل و ترسو، شیری وحشی و درنده بسازد… یک دختر می تواند اولین کاشف ِ خنده های مردی باشد که هیچکس تاکنون قادر به گره گشایی از اخم های پیشانیش نبوده…

عکس دختر زیبا (۳)

عکس دختر غمناک

اصلا اگر نظر مرا بخواهید می گویم برای بازجویی از خلافکاران به زور و شکنجه و تهدید نیازی نیست کافی است دختری رو به رویش بنشیند، درد هایش را بشنود و هر از گاهی اشک از گونه هایش پاک کند…

عکس دختر زیبا (۴)

عکس دختر سیاه و سفید

هُرم ِ دستانِ دختر، فولاد را ذوب می کند لطافت ِ حرف هایش، سنگ را نرم می کند و نگاه نافذش کوه را به زانو در می آورد… دختران را دست کم نگیرید…

عکس دختر جدید

گاهی به دخترها حسودیم میشود

دختر دلش که میگیرد ناخن هایش را لاک میزند موهایش را می بافد رژ لبی قرمز بر می دارد گوشواره های قدیمی اش را می اندازد و راحت اشک میریزد تا حالش خوب شود ولی پسرها دلشان که میگیرد باید دختری ناخن هایش را بخاطر او لاک بزند بخاطرش موهایش را ببافد برای او رژ لبی قرمز بزند و گوشواره هایی که قبلا برایش خریده را بیاندازد تا بغضش را آرام قورت بدهد و حالش خوب شود.

عکس دختر برای پروفایل (۵۹)

عکس دختر شیک

بانو….

میدانم دلگیری از همه یِ این زندگی که فراز و نشیبش پدرِ روزگارت را دراورده,

میدانم بیخود و بی جهت فکرِ خاطره ای روحت را به طغیان میبرد و احساساتت ازیادش جریحه دار میشود….

عکس دختر زیبا (۹)

عکس دختر اسپرت

حتی میدانم تو تنها موجودی هستی که در اوجِ خنده میتوانی با صدایِ بلند گریه کنی میدانم بارها و بارها همه یِ آنهایی که آزارت دادند را درونِ خودت موهایشان را میکشی, بهشان سیلی میزنی, یقه شان را میگیری و دلت خنک میشود که درونِ خودت جنگیدی و پیروز شدی و حرفت به کُرسی نشسته

عکس دختر برای پروفایل (۴۹)

عکس دختر شیطون

حتی میدانم برایِ اینی که هستی را ثابت کنی باید بارها وبارها خودت را توضیح دهی و آخرش با قضاوت هایِ بی جایشان دلت بشکند… بانو…. میدانم اسم زن را یدک میکشی… ولی قوی ترین موجودِ رویِ زمینی…. ولی بعد هر بی انصافی شان…خودت را ببر جلویِ آینه, همان رژلب قرمزِ آتشینت را بزن….

عکس دختر باکلاس (۸)

عکس دختر ناراحت

موهایت را دست بکش و با خودت بگو:

هر چه را از تو بگیرند زن بودنت را نمیتوانند بگیرند…

قشنگی ات را… ظرافتت راهم…. اصلن میدانی چرا خدا تو را بعد از مرد آفرید؟

چون برایِ نقاشی کردنت و هر آن چیزی که از خوب ها آفریده شده در تو پنهان کرده…

وقت گذاشته…. خدا…. برای خلقِ این موجود خیلی صبر کرده…

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۰)

عکس دختر خندان

بانو…. تو تنها شاهکارِ خدایی….

به خودت افتخار کن, که هیچکسی و هیچ چیزی به گردِ پایِ تو هم,حتی نمیرسد… ‌.

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۳)

عکس دختر شاد

به نظر تو ممکن است مردی زنی را ببوسد بی آنکه او را دوست داشته باشد؟! تمام مردهایی که این کار را میکنند همان لحظه آن زن را دوست دارند اگر نداشته باشند خودشان را وادار به چنین کاری نمی کنند .

عکس دختر برای پروفایل (۵۸)

عکس چهره دختر

همان موقع مردها خیلی پر احساس اند اما فردای آن روز میتوانند آدم دیگری بشوند چیزی که زن ها نمی بینند یا نمی خواهند ببینند فکر میکنند آنها هم مثل خودشان اند که ساعت ها توی ذهنشان با این چیزها ور بروند و اسیر شوند برای مردها یک بوسه فقط یک بوسه است ولی زن ها شصت تا چیز دیگر از آن می سازند .

عکس دختر برای پروفایل (۶۹)

عکس دخترونه زیبا

مرد که خوب باشد زن عزیزِ خانه میشود لباس های رنگارنگش موهایِ بلند و آبشارش گلِ سر های گل گلی اش و عطرِ تنش خانه را زنده میکند. مرد که مهربانِ یار باشد زن عزیز دردانه یِ اش میشود.

عکس دختر برای پروفایل (۵۶)

عکس دخترانه برای پروفایل 

حس امنیت و اعتماد درونش موج میزند محبت اش تمام آدمهای اطرافش را احاطه میکند بلند میخندد با شوق وقایع را تعریف میکند دنبالِ بهترین ها میرود که بهترین باشد خانه همیشه گرم و امن باقی میماند

عکس دختر برای پروفایل (۱۱۱)

عکس بدون صورت دختر

مرد که دوست باشد زن همپایِ خستگی ناپذیر لحظه های سخت میشود. رفیقِ شش دانگِ سالهایِ طولانی که او دیگر میداند هر مهر و علاقه ای که خرج میکند دوبرابرش را پس میگیرد.

عکس دختر لاکچری (۸)

عکس دختر بدون متن

مرد که خوب باشد زنش را میسازد اخلاقش را شکل میدهد مهرَش را بارور میکند هر زنی در هر سن و چهره و اصالتی نیاز دارد که یک مردِ مهربان رفیقِ روزهایِ سختش باشد

عکس دختر برای پروفایل (۹۶)

عکس دخترونه شیک

روزی دنیا دختری به من خواهد داد… شبیه خودم.

با موهای همیشه پریشان سیاه که دلش نخواهد ببنددشان؛

و چشم های درشت براق … با آن لبخند درخشانش؛

کسی چه میداند، شاید هم مثل مادرش شاعر شد!

عکس دختر برای پروفایل (۹۷)

عکس دخترونه برای پروفای

اما دخترکم را جوری دیگر بار می آورم که مثل مادرش نباشد

که عاشق مردی شبیه تو نشود

یادش می دهم موهایش را خودش ببافد تا هرگز محتاج دست های مردانه ای نباشد

دخترکم را محکم بار می آورم که مثل من دلش کیش و مات تکیه گاه شانه های پهن و مردانه ی چون تویی نشود

عکس دختر برای پروفایل (۶۲)

عکس دخترونه لاکچری

نازدانه ام را می گویم که دیوارها بهترند لااقل شانه خالی کردن بلد نیستند

دخترکم را عادت می دهم به تنهایی که نترسد از سکوت که پناه به شبیه تویی نبرد از ناچاری

به دخترک می گویم که گریه سهم تو نیست که حسرت تقدیرت نیست.

عکس دختر برای پروفایل (۵۲)

عکس دخترونه غمگین

دخترکم را پر از آزادی می پرورانم آنقدری که در دام صیادی که شبیه توست نیفتد

فرشته ی کوچکم را جوری بار می آورم که حوای کسی نشود

که در جهان دیگر کسی آدمش نخواهد شد .

عکس دختر ناز (۱)

عکس دخترونه باحال

خلاصه دخترکم را مرد بار می آورم نه انقدر زن نه انقدر عاشق شبیه مادرش

شاید تو پدرش نباشی ولی…

روزی دنیا دختری به من خواهد داد! .

عکس دختر ناز (۲)

عکس دخترونه شیک و باکلاس

زن ها وقتی میخندند انگار دنیا میخندد میگویید نه؟

فکر کنید به خنده های مادرتان مادرتان که میخندد، پدرتان مگر میتواند نخندد؟

عکس دختر برای پروفایل (۱۲۴)

عکس دخترونه شاخ

جنس زن خوب است که خنده رو باشد

دنیا به لبخندشان نیازمند است زن بخندد، تمام مردان وابسته به آن میخندند

آنها بلدند کاری کنند تا پدر بخندد برادر بخندد عشق بخندد

تمام در و دیوار خانه بخندد دنیا بخندد .

عکس دختر برای پروفایل (۶)

عکس دخترونه اینستا

من میترسم…. از متاهل شدن…

از زندگی مشترک از اینکه مثل خیلی از زن های دیگر پشیمان شوم… از اینکه نه راه پس داشته باشم…نه راه پیش از سردی همسرم‌….از بی محبتی اش از اینکه تمام جوانی و زیباییم را به پایش بریزم اما باز هم مرا قبول نداشته باشد..

عکس دختر برای پروفایل (۱۰۸)

عکس دخترونه جدید

من میترسم… از خیانت…

از رمز گوشی همسرم که تند تند عوض شود از دعوا میترسم…. از داد و فریاد….از رد کبودی زیر چشمم از داغی سیلی همسرم روی صورتم.‌‌… راستش…. از خانه ایی تاریک و سوت و کور از اینکه هیچ وقت همه کنار هم نباشیم…. از اتاق های جداجدا…

عکس دختر برای پروفایل (۸۵)

عکس دخترونه با کیفیت

از تنهایی میترسم….

برای بچه هایم بچه هایی که از خانه فراری اند… بچه هایی که باید تاوان ازدواج اشتباه من با پدرشان را پس دهند… بچه هایی که حسرت زندگی دوروبری هایشان را میخورند من میترسم…. از همبستر شدن با مردی که تنها سهمم از او… نامش در شناسنامه ام است .

عکس دختر برای پروفایل (۲)

عکس پروفایل خاص دخترونه

من میترسم….

که خودم هم سال هابعد بشوم درس عبرت یک نفر دیگر میترسم… دردی جدید به درد های مادرم اضافه کنم راستش..‌. میترسم…روزی با خودم بگویم کاش همسر فلانی بودم… و من بیزارم از این ای کاش ها….. من فقط میترسم… میترسم از سوختن و ساختن….. میترسم…. و کاری هم از من ساخته نیست.‌. خواهشا…. کمتر ترسناک باشید… .

عکس دختر ناز (۹)

عکس تصویر زمینه دخترونه

میلیون ها سال است که زن ها حامله می شوند و شکم هایشان می شود خانه موجودی دیگر.

میلیون ها سال است که آدم های دیگر شاهد بارداری و زاییدن زنان هستند،

اما هنوز هیچکس به آن عادت نکرده است.

عکس دخترونه (۱)

عکس پس زمینه دخترونه

نه خود زن های حامله و نه رهگذرها.

مردم دوست دارند به زن های باردار لبخند بزنند و مراقبشان باشند.

انگار شکمهای بزرگ و موجودات درونشان هیچ وقت عادی و تکراری نمی شوند.

عکس دخترونه (۲)

عکس دخترانه فانتزی

جداً چقدر عجیب است نفس کشیدن کسی زیر پوست تو.

چقدر عجیب است تماشای تکان خوردنش

و چقدر عجیب است دلبسته شدن به موجودی که ساکن دنیایی دیگر است. .

عکس دخترونه (۳)

عکس دخترانه زیبا

برای اینکه زنی را دلبسته ی خود کنیم، اصلا نیازی نیست از انجام کاری منعش کنیم؛

یا حواسمان را جمع کنیم که مبادا کسی نزدیکش بشود.

راستش زن ها را نمی شود با جلو کشیدن روسریِ شان، یا پاک کردن خط چشم و رژ هایشان نگاه داشت.

عکس دختر برای پروفایل (۲۶)

عکس دخترانه در اینستا

در واقع باید کاری کرد که خودشان پای رفتن نداشته باشند،

مثلا باید همیشه حواست را جمع کنی که عشق را از نگاهشان ببینی،

باید بفهمی چه وقت ناراحتند و چه وقت دلشان دیوانگی می خواهد،

باید به موقع شانه بشوی برای موهایشان، لمس بشوی برای صورتشان،

نگاه بشوی برای دلبری هایشان، گوش بشوی برای دل پُری هایشان

عکس دختر برای پروفایل (۳۸)

عکس دخترانه برای پروفایل

حرف بشوی برای گمراهی هایشان؛

زن ها وقتی یک رفیقِ رهبرِ شبیهِ پدر داشته باشند که پدر نباشد و اسمش را بگذازند باران عشق، مطمئن باش اصلا رفتن را فراموش می کنند.

عکس دخترونه (۶)

عکس دخترانه غمگین

داشتم فکر می‌کردم هیچ مهم نیست که قد یه مرد یک و نود باشه یا یک و هفتاد یا هرچی!

چاق و لاغر و یه‌کم زشت‌تر و یه‌ذره خوشگلتر و بی ریش و با ریشش هم مهم نیست!

مهم هم نیست این‌که‌ چقدر جذاب و دخترکُشه و دستاش چقدر استخونی و کشیده‌ست

و عطر مارک فلانش تا چند تا خیابون اون‌طرف‌تر می‌پیچه و نمی‌پیچیه

و صداش چقدر بم و شاعرانه‌ست!

عکس دختر برای پروفایل (۱۶)

عکس دخترانه اسپرت

حتی این‌که داراییش چقدره و مدل ماشینِ امروز یا آینده‌ش چیه و چی نیست

و یه کوچه این‌ورتر یا اون‌ورتر بودن خونه‌ی داشته و نداشته‌ی خودش

و خونه‌ی قدیمیِ پدریش زیاد اهمیت نداره!

مهم شونه‌های مردونشه…

عکس دخترونه (۷)

عکس دخترانه لاکچری

مهم امنیت شونه‌هاشه،

مهم اینه که چقدر و تا کجا میشه بی دغدغه زن بود و با خیال راحت تکیه کرد به کوهِ شونه‌های یه مرد و از جا زدن و شونه خالی کردن و نامردی و رفیق نیمه راه بودن نترسید. از تمامِ وجود و بودن یه مرد، مهم اون حس آرامش و امنیتیه که به زنی که پا میذاره توی زندگیش هدیه میده… از بین داشته‌های یه مرد، مهم‌ترین داراییش شونه‌هاشه، شونه‌هاش! ‌

عکس دخترونه (۹)

عکس دخترانه پروفایل

زن ها که عاشـق می شـوند موهایِ بلندشان را هر روز طورِ جدید تری می پیچـند

و رژلب هایِ خوش رنگ تری به لب هایِ خـندان ترشـان میمالند…

مـرد ها که عاشق می شوند….

شب ها به سختی خوابشان می برد اما صبح هارا با لبخند شروع میکننـد….

عطرهایِ خوش بـوتـری می خرند و خودشان را بیشتـر دوست دارند….

عاشق شدن اصلا حالِ زمیـن را بهتـر میکند…. .

عکس دختر برای پروفایل (۱۳)

عکس دختر کوچ

ما از آن دسته دوست هایی نبودیم که دوستیمان بسته به روزمرگی هایمان باشد ؛

از آن هایی که بسته به شرایط دوست بمانیم ، ما مثل هم هستیم خنده از لب هایمان نمی افتد… هم

یشه حرف برای گفتن داریم ؛ دلمان خوش است که لنگه همیم، و این اصل هر رفاقتی ست…

عکس دخترونه (۱۱)

عکس نوزاد دختر

جنس علاقه ما از آن خواهرم ،خواهری های زودگذر نیست …

ما خوب میدانیم که در پس هر نگاهمان حس خوب یک همدم و یک پشتیبان همیشگی موج میزند…

من با تو از روزهای پر تلاطم جوانی گذر خواهم کرد و پیری… واااای پیر زن های خندانی خواهیم شد… ‌.

بیشتر بخوانید >> ۳۰ عکس پروفایل دختر چادری زیبا و با وقار

عکس دختر ناز (۱۰)

عکس دختر زیبا ایرانی

نه چشم هایم به رنگِ دریاست ، و نه از تمامِ دخترانِ این شهر زیباترم ..

اما دلبر ، نگاهم شبیه دختر بچه ای است که از میانِ تمامِ عروسک های دور و برش یکی را دیوانه وار دوست می دارد.. حق با توست جانا ؛ معشوقه خوبی نیستم نه به رنگِ موهایم فکر می‌ کنم ، نه کفش هایِ پاشنه بلندِ زنانه می پوشم ! و نه به دنبالِ پرسه زدن در مغازه هایِ تهرانم تنها دست هایِ تو برای یک عمر خیابان‌ گردی ، برایم کفایت میکند. .

پروفایل شیک دخترونه (۸)

من عاشقش بودم‌…

به خانه ی ما که می‌آمدند، حالم عوض می‌شد. یادم هست یکبار مدادرنگیِ بیست و چهار رنگی را که دوستِ پدرم از آلمان برای سال تحصیلیم آورده‌ بود نویِ نو نگه داشتم تا عید، که اینها آمدند و هدیه کردم به او…

که جا گذاشت و برگشت به شهر قشنگ خودشان…

عکس دختر برای پروفایل (۷)

یکبار هم کفشهای پدرش را در راه پله پشت‌ِبام پنهان کردم تا دیرتر بروند و دخترک بتواند کارتون نِل را تا انتها ببیند. این‌بار اما داستان فرق می‌کرد. دیشب به من گفته بود برای صبحانه حلیم و نان بربری دوست دارد . بی‌وقت هم آمده بودند، وسطِ زمستان. زمستان برفی اوایلِ دهه شصت. من یازده ساله بودم یا کمی بیشتر و کمتر. او، دو سال از من کوچک‌تر.

عکس دختر برای پروفایل (۸۸)

هرکاری که کردم خوابم نَبُرد، دست آخر چهارصبح بلند شدم و یک قابلمه کوچک برداشتم و زدم به دل کوچه، به سمت فتحِ حلیم و بربری. هوا تاریک بود هنوز؛ اما کم نیاوردم… رفتم تا رسیدم به حلیمی، بسته بود. با خودم گفتم حالا تا بروم نان بگیرم باز می‌شود. خلاصه؛ در صبحِ برفی، با دستهای یخ زده از سرما آنقدر راه رفتم تا ساعت شد هفت!

نان و حلیم بالاخره مهیا شد و برگشتم. وقتی رسیدم خانه، رفته‌بودند… اولِ صبح رفته‌ بودند که زودتر برسند به شهر و دیارِ خودشان. اصلا نفهمیده‌ بودند من نیستم… خستگیش به تَنَم ماند…

وقتی تلاش می‌کنی برای حال خوب کسی و نمی‌بیند،خستگیش به تَنَت می‌ماند… همین..

عکس دختر برای پروفایل (۵۵)

عکس دختر لاکچری و باکلاس

رفیق که داشته باشی ؛

دقایقِ زندگی ات ، لبریزِ «عشق» و آرامش می شود .

خیابان ها جان می دهند برایِ قدم زدن ،

و هر اتفاقِ کوچکی ، بهانه ای می شود برای شاد بودن …

کسی که با گرمیِ حضورش ؛

سردیِ زمستان را می گیرد .

کسی که محبتش بی منت است و

معرفتش بی پایان !

کسی که آفریده شده

تا بانیِ بهترین خاطراتِ زندگی ات باشد …

داشتنِ یک رفیقِ خوب ؛

یک واجبِ عینی و حیاتی است ،

برایِ تمامِ آدم ها …”’

عکس دختر برای پروفایل (۳) 

عکس دخترونه شاد و انرژی مثبت 

خدا نکند دلت بگیرد نازنین،خدانکند غمگین باشی.

خدانکند نا امید شده باشی از اینکه اوضاع بهتر شود،خدانکند کم آورده باشی.

خددنکند دلت بگیرد از آدم ها،از رفتار های متناقضی که میبینی،

که آدم ها هم مثل تو هزار حرف نگفته در سینه دارند و هزار دریچه برای اندوه،

که آدم ها هم مثل تو غمگینند گاهی،اندوهگینند گاهی،

دلشان گرفته و حواسشان به چینی نازک احساس تو نیست گاهی…

خدانکند دلت بگیرد از دنیا،

از شرایطش کا ب حال و هوای بهار میماند،

نه ابری و بارانی اش تکلیف دارد،نه آفتابی اش!!

عکس دختر برای پروفایل (۱۹)

که نمی توان به هوای بهار دل بست،که نمی توان روی حضور مداوم خورشید حساب کرد…

اما تو دلخوش به شکوفه های رو به بلوغ باش،دلخوش به جوانه های درحال رویش،

دلهوش به اینکه آسمان،ابری اش هم خالی از خورشید نیست.

به تو قول نمی دهم زمستان و پاییزی در کار نباشد،اما قول میدهم کوتاه باشند،همانطور که تابستان ،همانطور که بهار…

قول میدهم فصل بعدی ما آسمان صاف است و زمین سبز،

هر چند زمستان های دیگری در راه داریم،

که سرزمین ماچهار فصل است و ما به سرد و گرم و زرد و سبز مداومش عادت داریم…

عکس دختر برای پروفایل (۸)

عکس دختر ناز و خوشگل

اگر کسی تورا با تمام مهربانی هایت دوست نداشت

دلگیر مباش که نه تو گناهکاری نه او

آنگاه که مهر می ورزی مهربانیت تورا زیباترین مهعصوم دنیا میکند پس خود را گناهکار مبین

من عیسی نامی را میشناسم که ده بیمار را در یک روز شفا داد و تنها یکی سپاسش گفت!!!!

من خدایی میشناسم که ابر رحمتش به زمین و زمان باریده یکی سپاسش میگوید هزاران نفر کفر!!!!

پروفایل شیک دخترونه (۷)

پس مپندار بهتر از آنچه عیسی و خدایش را سپاس گفتند از تو برای مهربانیت قدردانی می کنند.

پس از ناسپاسی هایش مرنج و در شاد کردن دلهایش بکوش…که این روح توست که با مهربانی آرام میگیرد

تو با مهرورزیدنت بال وپر میگیری، خوبی دلیل جاودانگی تو خواهد شد

پس به راهت ادامه بده

دوست بدار نه برای انکه دوستت بدارند‌…

تو به پاس زیبایی عشق، عشق بورز و جاودانه باش.

شما که از گوشه لبخندتان مهربانی میچکید

چرا این روزها نیستید؟!

مگر تا به حال طلم دلتنگی را نچشیدید

این بیماری دیدنتان را از من گرفته

عکس دختر برای پروفایل (۱۷)

چرا مثل رویاهایم نمیآیید روی برگ های کپه شده ی گوشه ی پارک بپریم؟

توی‌باران قدم بزنیم

جنگل های صد رنگ پاییزی شمال مثل من شماها را صدا نمی زند؟!

شعله آتش کنار ساحل که مثل موهای موج دار تو بیقرار است به دلت غنج نمیزند؟!

پاییز تمام میشود

دلبر تا پاییز سال بعد باید ۳۳۵ روز دیگر صبر کنیم هآ

برای دوست داشتن شما تمام عمرم را زمان پس انداز کرده ام

حیف نیست بی شما خرج شود

اصلا شما قاضی

حکم دل داده ی دور از دلبر چیست؟

پروفایل شیک دخترونه (۶)

عکس دخترونه غمگین و دلتنگی و تنهایی

اولین کسی که به رویاهایمان خیانت میکند خودمان هستیم.

چون باور میکنیم هر آنچه در سر میپرورانیم و با فکرش لبخند میزنیم صرفا رویاست و باید رویا بماند.

ما خودمان عمدا شبیه رویاهایمان زندگی نمیکنیم.شبیه رویاهایمان عاشقی نمیکنیم.

کسی که دوستش داریم را توی رویا با زیبا ترین کلمات صدا میزنیم

و بعد فردا صبح با کلمات معمولی و بی احساس به عادت همیشه با او صحبت میکنیم‌.

جرات نداریم مثل رویاهایمان عاشقی کنیم معشوق را ببوسیم و لحظات عاشقانه رقم بزنیم.

جسارتش را نداریم مثل رویاهایمان زندگی کنیم و قدم برداریم سمت آرزوهایمان.

ترجیح میدهیم روزها همان آدم معمولی همیشه باشیم و روزمرگی کنیم و شب ها فقط رویا ببافیم و با رویا به خواب برویم.

هیچکس مارا مجبور نکرده رویایمان را صرفا توی خواب ببینیم،جز خودمان.

شاید زندگی هیچکدام ما انقدر ایده آل نیست که شبیه رویاهای هر شبمان باشد اما حودمان چقدر تحققِ آن منِ رویای خود هستیم؟

نمی شود همانگونه که دوست تر میداریم زندگی کنیم و عاشقی کنیم و رویاهایمان را بسازیم؟

پروفایل شیک دخترونه (۱۰)

مــن تنها کمی متفاوتـم
وقـتی تمام دردهای دنیا
روی شـانه های دخـترانه ام کــوه میشود
مــن به پهـنای تمام کـوهپایه ها
لبخنــد می زنـم…!

.

.

.

جهـــــان را

بـــدون ناخن های لــــاک زده

بدون کفــــش های پاشنـــه بلند

بدون النگــــو

و بدون گل ســـر

تصور کن

خــــدا دختـــر را آفـــرید

دخــتــر

جهــــان را برای خـــــدا

زیبــــاکرد…

.

.

.

من یکـ دخترمــ
وقتےخسته امـ
وقتےکلافه امـ
وقتےدل تنگمـ
بشقابـ هارانمےشکنمـ
شیشه هارانمےشکنمـ
غرورتـ رانمےشکنمـ
دلتـ رانمےشکنمـ
دراین خستگےهـا
زورمـ به تنها چیزےکه مےرسد،این بغض لعنتےستــ

.

.

.

مرا دختر خانـــــــوم می نامند…

مضمونی که جذابـــیتش نفـــس گیــراست…

دنیــــای دختــرانـــه من ..

نه با شمــــع…نه با عروســـک معنـــا پیدا نمیکنـــد…

و نه با اشک و افســـــــــــــــــون…

امــــــــا;تمــــــام اینها را در برمیگیرد…

مــــــــــــــــــــــــن …

نـــه ضعیفم..نه ناتـــــــــوان…

چــرا که خداونـــد مرا بدون خشونـــت و زور و بازو میـــپسندد…

اشــــک ریختن ضعـــف من نیــــسـتـ…

قـــدرت روح مـــــن اســتـــ…

.

.

.

دختر که باشی

دختر که باشی،
خیال می کشاندت به بعد از ظهر گرم روز تابستانی
که گوشواره های میوه ای از گیلاس های به هم چسبیده
به گوش انداخته اید
همان هایی که هر که بیاویزدشان از شادی لبریز می شود
و خنده ی از ته دل امانش را می برد

.

.

.

دﺧـﺘــــــ ـــــ ــــﺮ ﮐـﻪ ﺑـﺎﺷـﯽﺑـﻬـﺎﻧـﻪ ﻧﯿــــﺴﺖ

ﺣـﻘـﯿـﻘـﺘــــــــــﯽ ﺳـﺖ

ﮐـﺴـﯽ ﻧــﻤـﯿـﺘـﻮاﻧـﺪ درﮐــــﺶ ﮐـﻨـﺪ

ﺑــــــﺎﯾﺪ دﺧـﺘــــﺮ ﺑـﺎﺷـﯽﺗـﺎ ﺑــــﺪاﻧـﯽ ﭼـﻪ ﻣـﯽ ﮔـﻮﯾـﻢ

دﺧـﺘـﺮ ﺑـﺎﺷـﯽ ﺗـﺎ دراﯾـﻦ ﺷـﻬـﺮ ﮔـــــــــﺮگ زﻧـﺪﮔــﯽ ﮐـﻨـﯽ

ﻫـﻤـﺎن ﺟـــــــﺎﯾـﯿـﮑـﻪ ﺑـﺎ ﻫـﺮ ﻧـــــﮕﺎﻩ

ﺗــــﻮ را ﺗـﻌﺮﯾـﻒ ﻣـﯽ ﮐـﻨـﻨـﺪ اﮔــﺮ مرام بگذاری

ﻣـﺮاﻣــــــــﺖ را ﻧـــﻔـﻊ ﻣـﯽ داﻧـﻨـﺪ اﮔـﺮ ﺧــــﻮﺑـﯽ ﮐـﻨـﯽ

ﻟـﺒـﺨـــﻨـﺪ ﺑـﺰﻧـﯽ

ﺷـــــﺎدی ﮐـﻨـﯽ ﺗــــﻮ را ﻧـﺎﭘـﺎک ﻣـﯿــــﺪاﻧـﻨـﺪ

اﯾـﻨـﺠـﺎ ﺟـﺎﯾـﯽ ﺳـﺖ ﮐـﻪ

ﻫـــــﻤـﻪ ﭼـﯿـﺰت را ﻣـﯽ ﺷـﻤـﺎرﻧـﺪ

ﭘـﺲ دﺧـﺘـﺮ ﺑـﺎش ،ﺧــــﻮدت ﺑـﺎش

ﺑـﮕـﺬار ﮔـﺮگ ﻫـﺎی ﺷـﻬـﺮ  ﻫـــــﺮ ﭼـﻪ ﻣـﯽ ﺧـﻮاﻫـﻨـﺪ ﺑــــــﮕـﻮﯾـﻨـﺪ

dokhtar proof01 (15)

خدا معجزه هاشو از یه راه هایی
یه جوری وارد زندگیت میکنه
که حتی فکرش‍و نمیکنی……
معجزه کوچولو من

dokhtar proof01 (16)

میان آرزوهای من دختری با موهای بلند و چشمان درشت میان بیشه ای از مهربانی ساز میزد
و تمام هستی به ساز او میرقصید و ناگهان همه چیز زیباترمیشد
تو همان آرزوی آمین شده منی

dokhtar proof01 (17)

دختر که داشته باشی
با خود تصور می کنی
پیچ و تاب شانه را در نرمی موهای طلایی اش
-وقتی کمی بلند تر شوند-
و کیف عالم را می بری
از انعکاس تصویر خرگوشی بستنشان

dokhtar proof01 (18)

دختر شیطان نیست. جلوه زیبایی بی حد خداونـد است
میل انسان به بقـا میل انسان به زندگی، میل انسان به زیبا پرستی، میل انسان به انسان، زن شیطان نیست
گوشه ای از هـنر آفرینش است
زن عــــشق است
یک سرمایه ابــدی در جهان

dokhtar proof01 (19)

فروغ اگر نمی‌آمد
هیچ اتفاقِ خاصی رُخ نمی‌داد
فقط دنیا
یک دختر کم داشت.
دنیا به چه درد می‌خورد
وقتی که یک دختر کم دارد.

dokhtar proof01 (20)

دختر یعنی لبخند در هجوم گریه ها، آرامش وقت بی قراری ها، عاشقانه ای هنگام غروب،
دختر یعنی تفسیر جمله ی “دوستت دارم” یعنی خدا هم زیباست، عجب نقاشی خوبی است
دختر یعنی دختر، مادر، معصومیت تا بی نهایت…

dokhtar proof01 (1)

جانان من دخترم
خودت دنیایم شده ای
و خنده های کودکانه ات دنیایم را زیر رو میکند
دنیای من
آرزویم این است لبخند از نگاهت نرود
و اشک از چشمانت نتراود مگر از سرِ اشتیاق

dokhtar proof01 (2)

عزیزترینم
تمام احساسات خوب دنیا را زمانی تجربه کردم
که تو به دنیا اومدی
شادی و خوشبختی من،
قلب من برای تو می تپه،
تو مفهوم زندگی منی

dokhtar proof01 (3)

مَن و تو …
هَمچو یِک قَلب میمانیم
تو میتَپی و من زِندگی می کنم!❤️

dokhtar proof01 (4)

دختر ها سلیقه های خوبی دارند
دختر ها نقاشی های خوبی دارند
”درد را در زیباترین شکلش می کشند“
ولی ادعا نمی کنند…!

dokhtar proof01 (5)

این روزها به خاطر داشتنت
بی اغراق لبریز از عشق و محبت هستم
اما دلم بی وقفه بهانه گیر است
مثل زمانی که تو با تمام وجود
چیزی را طلب می کنی
و من از ترس آسیب رسیدن به تو
آن را پنهان می کنم

dokhtar proof01 (6)

دختر باید بازوی باباش باشه❤️

dokhtar proof01 (7)

تو را به خانه دعوت کردم
تو، زیباترین دختر جهان!
و آمدی
و با من بودی
و وقت بازگشت
گل و آینه و شانه را با خود بردی،
و برای من شعری زیبا
زیبا جا گذاشتی و من کامل شدم.

dokhtar proof01 (8)

یک دختر عاقل،
می بوسد اما عشق نمی ورزد،
گوش می کند اما باور نمی کند
و ترک می کند قبل از اینکه ترکش کنند…

dokhtar proof01 (9)

ناز دخترم
تو وارث زیبایی خدایی
قلب و روحم گرم میشود
از داشتن هدیه خدا در خانه ام
تو نور چشم منی
خانه ام از تو روشن

dokhtar proof01 (10)

نمیتونم وجود خدا رو منکر بشم
آخه فقط خدا میتونسته
موجودی رو به زیبایی و حیرت انگیزی تو خلق کرده باشه

dokhtar proof01 (11)

دختر که داشته باشی
یعنی
جات تو آسموناست
یعنی همدم
یعنی رفیق

dokhtar proof01 (12)

خوشحال باش دختر زیبای من!
برو، بدو، پرواز کن، آرزو کن، بزرگ شو! درد بکش یا خوشگذرانی کن،
ولی زندگی کن!

dokhtar proof01 (13)

دختر قلب خونه است ❤️

dokhtar proof01 (14)

منبع تصاویر اینستاگرام و پینترست / گرد آوری و بازنشر سایت دلبرانه


ممکن است شما دوست داشته باشید
14 نظرات
 1. فرناز می گوید

  ممنون از عکساس خوبتون.واقعا عکس هاتون مورد علاقه من بود.خیلی ممنون.☺☺☺☺

  1. saeed می گوید

   خوشحالیم که دوست داشتید.

 2. رومینا می گوید

  واقعا عالی من که خیلی دوس داشتم دستتون درد نکنه

  1. saeed می گوید

   خوشحالیم که رضایت شما جلب شده

 3. نازگل می گوید

  واقعا خیلی زیبا بودن ⁦❤️⁩ممنون⁦❤️⁩⁦❤️⁩

  1. saeed می گوید

   لطف دارید.

 4. سماء می گوید

  خیلی عالی

  1. saeed می گوید

   نظر لطف شماست.

 5. سانیا خوشمل:))) می گوید

  خوبن اما برای پروفایل طبیعی مناسب نیستند

  1. saeed می گوید

   متوجه منظورتون نشدیم … کاش بیشتر توضیح بدید .

 6. EHSAN می گوید

  سلام واخوب بود.
  میشه والپیپر های دخترانه هم بزارید.

  1. saeed می گوید

   بله حتما دوست عزیز
   خوشحالیم که نتیجه کار ما رو دوست داشتید.

 7. nazanin می گوید

  عکسای خوبی نبود خیلی خشک و مصنوعی بود

 8. رسولی می گوید

  شگفت انگـــــــــــــــیزبـــــــــــود سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.