ویژگی های صندلی اداری ایده آل برای محیط کار

ویژگی های صندلی اداری ایده آل

خرید یک صندلی اداری استاندارد و ایده آل، بدون اطلاع از ویژگی های مهم این دسته از صندلی ها غیر ممکن است. برای اینکه بتوانید یک صندلی با کیفیت و کارآ خریداری کنید، لازم است در وهله اول با ویژگی های صندلی اداری ایده آل برای محیط کار آشنا شوید.

مشخصات صندلی اداری ایده آل

مبلمان های اداری و به خصوص صندلی ها، به طور مستقیم مورد استفاده کارمندان قرار می گیرند. از این رو مشخصات آن ها تأثیر بسزایی در رفاه حال کارمندان می گذارد. هر قدر صندلی اداری از فاکتورهای ارگونومی بهره بیشتری برده باشد، برای استفاده در محیط کار، ایده آل تر است.

صندلی های استاندارد و ایده آل می توانند شرایط مناسبی برای نشستن فراهم کنند. از این رو نشستن طولانی مدت بر روی آن ها و انجام فعالیت های اداری مستمر، موجب خستگی در کمر و گردن نمی شود. می توان امیدوار بود تحت این شرایط، بیماری هایی همچون دیسک کمر، آرتروز گردن و یا پا، کارمندان را تهدید نکند.

این دسته از صندلی ها نه تنها دارای ساختاری حرفه ای و ارگونومی هستند، بلکه از مشخصات ظاهری مطلوبی نیز برخوردارند. به طوری که می توانند جلوه ای شیک و خاص به دکوراسیون محیط اداری بدهند. در یک نگاه کلی می توان اصلی ترین مشخصات صندلی های ایده آل را در موارد زیر خلاصه نمود.

بهره مندی صندلی اداری از ساختاری ارگونومیک

استانداردهای ارگونومی مجموعه از فاکتورهای موثر در سلامتی هستند که در ساخت صندلی مورد توجه قرار می گیرند. این استانداردها در تناسب با ارگونومی بدن انسان طراحی شده و برای کاهش مضرات ناشی از نشستن های طولانی مدت به کار می روند. مطابق استانداردهای ارگونومی، یک صندلی ایده آل می بایست دارای مشخصات زیر باشد:

  1. ارتفاع استاندارد

صندلی های ارگونومی دارای ارتفاع استاندارد بوده و قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز در بر دارند. به کمک یک اهرم می توان ارتفاع صندلی های ایده آل را در تناسب با قد کارمندان تنظیم نمود.

  1. عمق مناسب

زمانی که عمق صندلی زیاد باشد، لبه آن برای کارمندان آزاردهنده خواهد بود. عمق کم نیز موجب افزایش فشار بر زانوها می شود. در صندلی های استاندارد یک عمق مناسب برای قرارگیری باسن و ران ها تعبیه شده است. در برخی صندلی ها امکان تنظیم عمق صندلی نیز به وجود آمده است.

  1. پشتی و تکیه گاه استاندارد

مشخصات پشتی صندلی تأثیر بسزایی در سلامت کمر و ستون فقرات می گذارد. در صندلی های ایده آل، پشتی تا بخش پشت گردن را پشتیبانی کرده و در برخی موارد به یک بالشتک مخصوص گردن و یا گودی کمر نیز مجهز می شود. در صندلی های ارگونومیک قابلیت هوشمندی برای تنظیم پشتی و زاویه آن در نظر گرفته می شود.

پشتی و تکیه گاه استاندارد

  1. پایه های مستحکم و چرخان

صندلی های اداری ایده آل، دارای پنچ پایه متحرک هستند که امکان حرکت در فضا را فراهم می کنند. این صندلی ها کمک می کنند تا تحرک کارمندان در محیط حفظ شده و فعالیت های اداری با کمترین زحمت انجام شود. پایه های صندلی های استاندارد دارای مقاومت بالایی در برابر پاخوردگی و وزن هستند.

  1. دسته های قابل تنظیم

یکی دیگر از مشخصات صندلی های استاندارد، بهره مندی از دسته های متحرک با قابلیت تنظیم ارتفاع است. دسته صندلی های ایده آل در یک ارتفاع مناسب قرار دارد. اما امکان تنظیم آن برای عموم کاربران وجود دارد. با تنظیم صحیح دسته ها، انجام فعالیت هایی همچون تایپ، بدون ایجاد حس درد در شانه و گردن صورت می گیرد.

دارا بودن مشخصات ظاهری مطلوب صندلی اداری

در خرید صندلی اداری برای محیط کار، لازم است به مشخصات ظاهری صندلی ها نیز توجه داشته باشید. چرا که دکوراسیون فضای اداری شما را مبلمان هایی همچون صندلی اداری می سازند. هرقدر صندلی منتخب شما زیبا، جذاب و شکیل تر باشد، به طور حتم جلوه کلی دکوراسیون شما نیز بهتر خواهد بود.

همواره توصیه می شود در هنگام خرید صندلی اداری و سایر مبلمان ها، از یک سبک مشخص پیروی کنید. برای مثال میز و صندلی خود را مطابق با اصول سبک کلاسیک و یا مدرن خریداری کنید. پیروی از یک سبک کمک می کند تا دکوراسیون فضای شما از هماهنگی و همخوانی کامل برخوردار شود.

ترکیب نامتعادل چند صندلی زیبا از سبک های مختلف، نه تنها کمکی به زیبایی فضای کاری شما نمی کند، بلکه موجب به هم ریختن دکوراسیون آن می شود. در انتخاب مشخصات ظاهری، می توانید از دو سبک مدرن و کلاسیک کمک بگیرید.

در انتخاب سبک کلاسیک می توانید از انواع صندلی های چرم در کنار میزهای چوبی استفاده کنید. در خرید صندلی اداری مدرن، تنوع بیشتری پیش روی شما قرار دارند. صندلی های سبک مدرن هیچ محدودیتی در فرم ندارند و با فرم های خاص و منحنی شکل شناخته می شوند.

خرید صندلی اداری

بهره مندی صندلی اداری از دوام و کیفیت بالا

ویژگی دیگر صندلی های ایده آل، دارا بودن کیفیت و ماندگاری بالا است. صندلی های با کیفیت در تمامی بخش ها، چه فریم اصلی و چه اتصالات کوچک، دارای دوام و ماندگاری بالایی هستند. این دسته از صندلی ها با بهترین متریال اولیه ساخته می شوند تا بتوانند عملکرد مطلوب خود را در طول سال ها استفاده، حفظ کنند.

بهره مندی صندلی از قیمت مناسب

قیمت مناسب و مقرون به صرفه از دیگر مشخصات صندلی های استاندارد و ایده آل است. همانطور که می دانید قیمت عموم کالاها، در تناسب با قابلیت های به کاررفته در آن و کیفیت متریال اولیه تعیین می شود. صندلی اداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین نمی توان انتظار داشت عموم صندلی ها با یک قیمت و تعرفه ثابت به فروش برسند. در صندلی های ایده آل، قیمت صندلی اداری در تناسب کامل با مشخصات آن قرار داشته و مقرون به صرفه به نظر می رسد. شما می توانید با مقایسه قیمت صندلی های مختلف، متوجه این مسئله شوید.

سخن پایانی

خرید صندلی اداری برای محیط کار، یک اقدام چالش برانگیز است. اما در صورتی که با مشخصات و ویژگی های صندلی اداری ایده آل آشنا باشید، می توانید بهترین صندلی اداری را برای محیط کاری خود خریداری کنید. کافیست موارد ذکر شده را در صندلی منتخب خود جستجو کنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.