لیست لوازم تحریر کلاس هفتم

لیست لوازم تحریر کلاس هفتم

در پایه هفتم دانش‌آموزان برای اولین بار زبان انگلیسی، عربی، ریاضی، فیزیک و شیمی را می‌آموزند؛ به همین خاطر تعجبی ندارد که لوازم تحریر کلاس هفتم با پایه‌های دیگر متفاوت باشد. هرکدام از این دروس نیاز به لوازم تحریر خاصی دارند که در ۶ پایه دبستان احتیاجی به آن‌ها نبود. اگر شما هم قصد خرید لوازم تحریر پایه هفتم را دارید و سردرگم هستید، ما در این مقاله فهرست کاملی از این لوازم تهیه کرده‌ایم. بعد از خواندن ادامه مقاله می‌توانید فقط با یک کلیک لوازم تحریر موردنیازتان را خریداری کنید.

دفتر؛ اولین مورد در لیست لوازم تحریر کلاس هفتم

دفتر اولین نوشت‌افزاری است که در فهرست لوازم تحریر کلاس هفتم قرار می‌گیرد. در پایه هفتم به‌ دلیل متنوع بودن دروس، هر درس دفتر مخصوص به خود را دارد. حتی تکالیف مشابه مانند ریاضی و فیزیک یک دفتر مشترک ندارند. فهرست دفترهایی که برای سال هفتم نیاز دارید، به شرح زیر است:

 • دفتر ۱۰۰ برگ برای درس ریاضی
 • دفتر ۱۰۰ برگ برای درس علوم
 • دفتر ۸۰ برگ برای درس فارسی
 • دفتر ۴۰ برگ برای درس نگارش
 • دفتر ۴۰ برگ برای درس مطالعات اجتماعی
 • دفتر ۴۰ برگ برای درس عربی

برای برخی از دروس هفتم مانند دینی، فرهنگ و هنر یا تفکر و زندگی، نیازی به دفتر نیست؛ زیرا دروس نامبرده شفاهی هستند و تکالیف کتبی ندارند. درس کار و فناوری نیز یک درس عملی است که ابزار هر پودمان توسط معلم ابلاغ می‌شود. به‌جز دفترهای فارسی، دانش‌آموزان پایه هفتم نیاز به دفتر یادداشت و دفتر زبان انگلیسی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

دفتر زبان انگلیسی را بین لوازم تحریر پایه هفتم فراموش نکنید

اول راهنمایی، اولین پایه‌ای است که دانش‌آموزان دو زبان عربی و انگلیسی را می‌آموزند. زبان انگلیسی تمرین‌های متنوعی دارد که اکثر آن‌ها نگارشی هستند. به‌ همین خاطر باید در لیست لوازم تحریر پایه هفتم، حتما دفتر انگلیسی را داشته باشید.

دفتر زبان برخلاف دفترهای معمولی دو خطه است که حروف بین آن‌ها نوشته می‌شوند. دفتر مناسب برای درس زبان انگلیسی، به اندازه ماشین حساب دانش‌آموزی برای درس ریاضی اهمیت دارد. یک دفتر زبان انگلیسی ۶۰ برگ، برای یک سال تحصیلی مناسب است.

دفترچه یادداشت؛ برای یادداشت تکالیف روزانه

فرقی نمی‌کند دانش آموز باشید یا دانشجو، حتما به یک دفترچه یادداشت نیاز دارید. دفترچه ابعاد کوچک‌تری نسبت به دفتر دارد و حتی داخل جیب کناری کوله مدرسه جا می‌شود. دفتر یادداشت فضایی به شما می‌دهد تا کارها و تکالیف روزانه خود را بنویسید.

پایه هفتم دروس متنوعی دارد و ممکن است تکالیف یا نکات مهم برخی از درس‌ها را فراموش کنید. به همین خاطر دفترچه در لیست لوازم تحریر کلیه پایه‌ها باید وجود داشته باشد. دفتر یادداشت مدل‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید برای خرید آن‌ها از فروشگاه لوازم تحریر یا سایت خرید لوازم تحریر استفاده کنید. اگر قصد خرید آنلاین را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به وبسایت ایران تحریر با تنوع محصولی شگفت‌انگیز سر بزنید.

ماشین حساب و ابزارهای ریاضی را در فهرست لوازم تحریر اول راهنمایی قرار دهید

درس ریاضی سال‌های دبستان نسبت به راهنمایی، بسیار ساده‌تر است. در سال‌های دبستان چهار عمل اصلی و مباحث پایه به دانش آموزان تدریس می‌شود؛ اما در پایه هفتم اینطور نیست و دانش آموزان با مباحثی مانند راهبرد حل مسئله، جبر و معادله، هندسه و استدلال آشنا می‌شوند. برای یادگیری مباحث ریاضی در پایه هفتم، نیاز به ابزار خاص ریاضی دارید. لیست وسایل ریاضی پایه هفتم به شرح زیر است:

 • گونیا
 • پرگار
 • نقاله
 • خط کش
 • ماشین حساب
 • دفترچه فرمول

 برای صرفه‌جویی در وقت و حل راحت‌تر معادله‌های پیچیده، نیاز به ماشین حساب دارید. ماشین حساب در حل عمل‌های ساده ریاضی به شما کمک می‌کند و وقت بیشتری برای حل مسئله خواهید داشت. در ادامه به بررسی کامل ماشین حساب می‌پردازیم.

ماشین حساب؛ ابزاری کاربردی برای دانش آموزان کلاس هفتم

ریاضی پایه هفتم، نسبت به دروس سال‌های قبل پیچیده‌تر است؛ زیرا دانش آموزان باید برای مباحث ریاضی رشته‌های دبیرستانی آماده شوند. شاید دروس ریاضی هفتم سخت به نظر برسد، اما با استفاده از ماشین حساب دروس ریاضی هفتم آسان‌تر خواهد شد. خطای ماشین حساب صفر است و هرگونه عمل ریاضی را بدون هیچگونه خطا حساب می‌کند.

برای پایه هفتم، یک ماشین حساب معمولی نیز در حل معادله‌ها به شما کمک می‌کند. البته اگر قصد دارید در آینده وارد رشته ریاضی شوید، پیشنهاد می‌کنیم یک ماشین حساب علمی بخرید. ماشین حساب علمی برای حل کردن توابع خاصی از جمله مثلثات، فیزیک، شیمی و مهندسی کاربرد دارد. ماشین حساب علمی در زمان حل فرمول‌ها، ترتیب عملیات ریاضی را رعایت می‌کند که در ماشین حساب معمولی اینطور نیست و توابع باید به ترتیب وارد شوند.

لیست لوازم تحریر کلاس هفتم با نوشت‌افزار تکمیل می‌شود

در لیست لوازم تحریر کلاس هفتم از نوشت‌افزار غافل نشوید. لوازم تحریر مناسب و ابزار نوشتن نه‌تنها برای پایه هفتم، بلکه برای کلیه سال‌های تحصیل ضروری است. نوشت افزار مورد نیاز برای پایه هفتم، به شرح زیر است:

 • مداد سیاه یا مداد نوکی
 • مداد رنگی
 • تراش
 • پاک‌کن
 • ماژیک وایت‌برد و هایلایت
 • خودکار سیاه، آبی، قرمز، سبز
 • لاک غلط‌گیر
 • خودکار رنگی

البته خودکار رنگی از موارد ضروری نیست و به سلیقه فرد بستگی دارد. اگر دائما از خودکار استفاده می‌کنید، باز هم برای حل تمرینات نیاز به مداد ساده دارید. پیشنهاد می‌کنیم همواره یک مداد سیاه معمولی برای حل تمرینات یا زمان‌هایی که خودکار نمی‌نویسد، همراه خود داشته باشید.

لوازم تحریر کلاس هفتم را با یک کلیک از فروشگاه ایران تحریر بخرید

در این مقاله کلیه لوازم تحریر کلاس هفتم را بررسی کردیم. با استفاده از این فهرست، ابزار موردنظر را خریداری می‌کنید و اقلام غیرضروری در سبد شما قرار نمی‌گیرند. از لوازم تحریر سال هفتم، می‌توانید برای سال‌های هشتم و نهم نیز استفاده کنید. شما می‌توانید انواع لوازم تحریر موردنیازتان را برای همه پایه‌های تحصیلی بدون لحظه‌ای معطلی از فروشگاه ایران تحریر بخرید.

فروشگاه آنلاین ایران تحریر تنوع محصولی بسیار بالایی داشته و نوشت‌افزار کلیه پایه‌ها حتی رشته‌های تخصص دانشگاهی را موجود دارد. این فروشگاه آنلاین با عرضه انواع لوازم تحریر به‌صورت آنلاین، شما را از خرید حضوری بی‌نیاز می‌کند. لوازم التحریری که از این فروشگاه خریداری می‌کنید، در کمترین زمان ممکن به‌ دست شما می‌رسند. برای مشاهده محصولات فروشگاه ایران تحریر، می‌توانید وارد سایت این فروشگاه به آدرس irantahrir.shop شوید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.