چگونه در زندگی احساس خوشبختی کنیم؟

در مسیر رسیدن به خوشبختی موانع زیادی وجود دارد که بایستی از سد آن ها بگذریم موضوعات متعددی هم وجود دارد که برای حفظ آن ها نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد.

در ادامه این مقاله راه ها و روش هایی را می آموزیم که چگونه همیشه در زندگی احساس شادی و خوشبختی کنیم؟

احساس خوشبختی

۱. حتما پیاده روی در جنگل را امتحان کنید

نفس عمیقی بکشید، به صدای وزش باد گوش فرا دهید، بگذارید درختان با عظمت خود شما را در آغوش بکشند. در فطرت همه انسان ها چیزی وجود دارد که باعث کشش آن ها به سمت مادر طبیعت می شود. حتما این کار را انجام دهید و تا حد امکان در انجام آن مداومت به خرج دهید.

۲. ناشناخته ها را تجربه کرده و دنیای خود را بزرگ تر کنید

یک بذر کوچک فقط با بیرون آمدن از پوسته خود و تجربه ناشناخته هاست که می تواند رشد کند.

مانند نا شناخته بودن فال روزانه شخصی، تجربه ناشناخته ها قطعا برای هر فردی همراه با نگرانی های گوناگونی است اما اگر کسی به دنبال رشد و پیشرفت در زندگی باشد باید به رویارویی با ناشناخته ها رفته و دنیای خود را گسترش دهد.

۳. همیشه مهربان باشید و دیگران را شاد کنید

این روال را هرگز ترک نکنید. ما فقط وقتی می توانیم انسان بزرگی شده و به اهداف بزرگی در زندگی مان دست یابیم که بتوانیم دیگران را در بزرگ ترین نعمتی که در زندگی مان داریم، شریک کنیم.

بزرگ ترین نعمت در زندگی هر انسانی مهربانی و شادی است و انسان های بزرگ به گواهی تاریخ کسانی هستند که بیشترین محبت را به دیگران کرده و باعث شادی آن ها شده اند.

۴. خوابیدن زیر آسمان پر ستاره را از خودتان دریغ نکنید

هر چند وقت یک بار به مکانی بروید که آسمانی پر از ستاره های درخشان دارد و در زیر این آسمان با شکوه بخوابید و به زیبایی آن خیره شوید تا شگفتی هایی را ببینید که انسان ها در طول تاریخ همواره شاهد آن بوده و از زیبایی آن حیرت کرده اند.

۵. از گفتن حقیقت واهمه ای نداشته باشید

بیان حقیقت قدرتمند ترین نیرویی است که در هر انسانی وجود دارد پس به آن احترام بگذارید و از بیان حقیقت ترسی نداشته باشید. هر چقدر که در بیان حقیقت قدرتمندتر عمل کنید این نیرو در شما توان مضاعفی می یابد. پس همواره حقایق را بیان کنید و اجازه دهید که حقیقت راهنمای شما در زندگی باشد.

۶. سخاوتمند باشید

سخاوت و بخشندگی، کلید موفقیت و خوشبختی در زندگی است. انسان های سخاوتمند یا کسانی که توانایی بخشش اشتباهات دیگران را دارند دارای فراغ خاطر بیشتری بوده و انسان های شادتری هستند.

۷. در مواقع لزوم از دیگران کمک بخواهید

بسیاری از انسان ها گمان می کنند که درخواست کمک کردن از دیگران نشانه ضعف است. در حالی که بالعکس گاهی اوقات کمک گرفتن از دیگران نشان دهنده قدرت و جدیت شما برای رسیدن به اهداف تان است.

۸. سعی کنید همواره با افراد جدیدی ارتباط برقرار کنید

همه دوستان صمیمی ما روزی افراد غریبه ای بودند پس همان اندازه که برای ارتباطات قدیمی ارزش قائل هستید، به ارتباطات جدید هم توجه داشته باشید.

۹. آهنگ های مورد علاقه تان را لب خوانی کنید

این کار به شما اجازه می دهد خود را مانند یک ستاره پاپ تصور کرده و احساسی مشابه با احساس خواننده را تجربه کنید. این امر هیجان شما را بالا برده و باعث می شود که احساس شادی کنید.

۱۰. به بدن تان کش و قوس دهید

به گفته اساتید برجسته یوگا انعطاف پذیری استخوان ها بیانگر جوانی شماست. پس نگران عدد سن تان نباشید. به بدن تان کشش دهید تا منابع عظیم انرژی درونی تان را استخراج کنید. این کار را آهسته ولی مداوم انجام دهید.

۱۱. امید و آرزو داشته باشید

این که به چه چیزی امید داشته باشید یا چه آرزویی داشته باشید اصلا مهم نیست اگر می خواهید خوشحال باشید، هرگز از این امید دست نکشید که همه چیز ممکن است تغییر کند. همیشه می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و زندگی خود را تغییر دهید.

۱۲. روی خودتان سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری فقط نبایستی برای وقت، انرژی و پول تان باشد. گاهی اوقات هم بایستی بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید و برای علایق، احساسات و آرزوهای تان هزینه های مادی و معنوی کنید.

۱۳. لبخند بزنید

اگر می خواهید شاد باشید، لبخند بزنید. به خودتان در آینه لبخند بزنید و احساسات بدتان را نابود کنید. به انسان های غریبه و آشنای اطراف تان لبخند بزنید و خودتان نتیجه را ببینید.

۱۴. ارتباط تان را با کسانی که برای تان مهم هستند حفظ کنید

اگر شخصی برای تان مهم است، مانند یک گیاه ارزشمند، از روابط تان با او حفاظت کنید. اجازه ندهید روابط تان درگیر حواشی شود. با تلاش و عشق، روابط تان را حفظ کنید.

۱۵. دعا کردن و مراقبه را ترک نکنید

حتی اگر انسان چندان مذهبی ای هم نیستید، باز هم این نکته را رعایت کنید. چرا که با این کار خودتان را به منبع انرژی کائنات مرتبط خواهید کرد.

۱۶. تحرک داشته باشید

بدن خود را با دقت حرکت دهید. اجازه دهید قدری عرق کنید و نفس های تان عمیق شود و به شماره افتد. حتی از درختان بالا بروید و پرش کنید، این کارها به طور موثری باعث شادی شما می شود.

۱۷. خودتان را از داشتن رویاهای بزرگ محروم نکنید

تقریبا هیچ کاری غیر ممکن نیست. نوآوری، تخیل، انگیزه و توان روبرو شدن با ترس، تمام چیزهایی است که برای رسیدن به رویاهای تان نیاز دارید.

۱۸. خودتان را عاشقانه دوست بدارید

این که خودتان را قبول کنید و دوست داشته باشید اتفاقی است که بایستی در تمامی طول عمرتان تکرار شود. شرم از قضاوت دیگران و ترس از گذشته را رها کنید، خودتان را بپذیرید و اجازه دهید درب های خوشبختی به روی تان باز شود.

۱۹. همیشه شکرگزار باشید

همه ما معمولا تمایل به تمرکز روی چیزهایی داریم که احساس می کنیم در زندگی مان وجود ندارد، بنابراین فراموش می کنیم که به داشته های مان فکر کنیم. اگر می خواهید در زندگی تان به شادی برسید، این عادت نادرست را کنار بگذارید و به نعمت هایی که دارید فکر کنید و بابت آن ها شکرگزار باشید.

شکرانه های خود را با زبان بلند بیان کنید. هرچه بیشتر شکرگزار باشید، احساس خواهید کرد که ثروتمند تر بوده و خوشحال تر خواهید بود.

۲۰. دوستان جدیدی پیدا کنید

هرچه قدر که سن تان بیشتر می شود، یافتن دوستان جدید کار دشوار تری می شود. اما این به معنای کناره گیری از انسان ها نیست. سعی کنید همواره روابط گسترده ای داشته باشید، با انسان های جدیدی معاشرت کنید و افراد جدیدی را به دوستان تان اضافه کنید.

۲۱. چیز های جدیدی را تجربه کنید

هیچ وقت فکر نکنید که من نمی توانم فلان کار را انجام دهم، این زنگ خطری برای تسلیم شدن است.

خوشبختی همیشه در بالای صخره ها یافته می شود. این یعنی هیچ گاه از تجربه های جدید ترس نداشته باشد. اتفاقات جدید را تجربه کنید و در سایه آن احساس متفاوتی از خوشبختی را دریابید به عبارت دیگر، گاهی اوقات خوشبختی را در کارهایی که هرگز انجام نداده اید، می توانید پیدا کنید.

۲۲. به وضعیت جسمانی خود رسیدگی کنید

قطعا خیلی از ما این تجربه را داشته ایم که زمانی که اضافه وزن یا کمبود وزن داریم از اندام خود راضی نبوده و احساس افسردگی می کنیم. زمانی که به وضعیت جسمانی خودمان رسیدگی می کنیم بی تردید احساس مطبوعی از خوشبختی و رضایت را تجربه خواهیم کرد.

۲۳. از نگاه و قضاوت دیگران نترسید

ترس از نگاه احمقانه دیگران معمولا احساس ناخوشایندی به ما می دهد. بسیاری از مردم برای این که در نگاه و قضاوت دیگران فردی سبک عقل به نظر نرسند خودشان را از بسیاری از لذت های زندگی محروم می کنند.

نباید به قضاوت دیگران توجه داشت و باید آنطور زندگی کرد که خودمان احساس مطلوبی نسبت به خویش داشته باشیم.

۲۴. بهانه های کوچک برای شادی داشته باشید

همیشه به دنبال بهانه های بزرگ نباشید بلکه از کوچک ترین دلایل هم استفاده کنید تا شاد باشید. دلایلی مانند دیدن یک رنگین کمان! به همین سادگی و به همین کوچکی!

۲۵. بهانه ای برای انتظار های مشتاقانه ایجاد کنید

اهداف خود را تعیین کنید و برنامه ریزی های چند ماهه ای را برای رسیدن به آن ها انجام دهید. این کار علاوه بر ایجاد انگیزه برای شما باعث رقم خوردن یک انتظار مشتاقانه می شود.

۲۶. چرت بزنید

یک چرت کوتاه و ۲۰ دقیقه ای عصرانه می تواند انرژی های شما را تجدید و شما را سرزنده کند.

۲۷. تسلیم نشوید

زندگی همه ما نیاز به عشق و ارتباط دارد. با وجود همه سختی هایی که ممکن است در این مسیر بر سر راه تان باشد، نبایستی تسلیم شوید. مطمعن باشید رسیدن به این اهداف، یکی از بهترین احساسات زندگی تان را برای شما ایجاد خواهد نمود.

۲۸. از هنر و صنایع دستی غافل نشوید

این که بتوانید یک اثر هنری را با دستان خودتان خلق کنید، باعث شادی و هیجان تان خواهد شد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.