حلقه نامزدی | ۱۱۰ مدل حلقه نامزی و عروسی ست جدید (طلا-نقره)

حلقه نامزدی | ۱۱۰ مدل جدید حلقه نامزی و حلقه عروسی طلا و نقره 

حلقه نامزدی یا حلقه عروسی یک انگشتر معمولی نیست ، بلکه نشانه از یک عشق و تعهد ابدی است که برای یادآوری آن به خودمان و دیگران همیشه آن را همراه داریم به همین جهت است که خرید حلقه و انتخاب یک مدل حلقه نامزدی زیبا یکی از دغدغه های زوج های جوان است ، ما هم ۱۱۰ مدل بسیار شیک و منحصر به فرد از مدل های حلقه عروسی و نامزدی گرد آوری و در این نوشته تقدیم حضور شما خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

حلقه نامزدی

مدل حلقه نامزی ست

حلقه نامزدی از گذشته‌های دور تا امروز

در کنار دیدن مدل های زیبا و چشم نواز حلقه نامزدی بد نیست با هم اطلاعاتی در مورد حلقه ، تاریخچه و آداب و رسوم مربوط به آن بپردازیم ،به این منظور این مطلب در مورد تاریخچه حلقه ازدواج و رسوم مربوط به آن در جوامع و تمدن های قدیمی را از سایت خوب بیتوته در این جا بازنشر میکنیم : صدای همهمه و شادی در فضای اتاق می‌پیچد و نقل و سکه روی سر عروس و داماد چون باران فرو می‌ریزد و اینک حلقه‌ها که نشانه پیوندی دائمی ‌است بر انگشتان آن دو می‌درخشد و این یعنی پایبندی و تعهدی همیشگی برای یک زندگی مشترک، اما هیچ وقت به این فکر کرده اید که چرا حلقه به دست کردن، خود جزئی از مراسم با شکوه ازدواج است یا چرا حلقه در انگشت چپ باید قرار بگیرد؟

با اندکی تحقیق و کاووش در تاریخچه حلقه به راحتی پاسخ این سوالات را در می‌یابید.

حلقه ست نامزدی (۱)

حلقه در دیگر تمدن‌ها

در یونان مدرن، دو حلقه مورد استفاده قرار می‌گرفت، حلقه طلایی برای داماد و حلقه نقره برای عروس که به نشانه یگانگی و برابری مبادله می‌شد ولی در واقع ارزش بیشتر حلقه مردان نشان دهنده موقعیت آن‌ها بود. در میان یهودیان قدیمی ‌انتخاب عروس همواره به وسیله بزرگ‌ترها و والدین انجام می‌شد و سپس این انتخاب با انجام عقد و پیمان زناشویی که همراه با هدایایی بود تثبیت می‌شد. در انجیل اشاره‌ای به حلقه نامزدی نشده است، اما در پیدایش حلقه به عنوان نماد وفاداری و دوستی اشاره شده است، عقیده ای نیز وجود دارد که در دوره حضرت موسی(ع) حلقه وجود نداشته اما در دوره‌های بعد به وجود آمده است. در دوره ای نیز حلقه آهنی موسوم بوده که به نشانه تعهد برای عروس فرستاده می‌شده این حلقه آهنی به عنوان نماد دوام پایداری ازدواج ساخته می‌شد.

حلقه ست نامزدی (۲)

جنس و شکل حلقه های قدیمی 

البته در دوره‌های قبل حلقه‌هایی از جنس برنج و مس نیز دیده شده و از نظر شکلی نیز یک حلقه ساده همیشه تنها شکل حلقه ازدواج نبوده و گاهی اشکال مختلفی روی آن تراشیده و کنده کاری شده است مثل یک کلید برای نشان دادن اقتدار خانگی زن. در قرن‌های ۱۵ و ۱۶ ایتالیایی‌ها از حلقه ازدواجی استفاده می‌کردند که عمدتا از جنس نقره بود و با مینای سیاه مینا کاری می‌شد.اروپاییان قرون وسطی نیز از الماس برای حلقه استفاده می‌کردند و قدرت آن را حافظ پیمان ازدواج می‌دانستند. دهقانان ایرلندی نیز بر این عقیده بودند که ازدواج بدون حلقه ای از جنس طلا قانونی و مشروع نیست.

حلقه ست نامزدی (۳)

خورشید و ماه نیز نمادی از حلقه بود

در ارکنی (منطقه ای در اسکاتلند) دو میدان بزرگ به احترام ماه و خورشید وجود داشت.
قرن‌ها پیش اگر دوشیزه ای قصد ازدواج داشت به گردش دور سنگ می‌پرداخت که به نام ماه نام‌گذاری شده بود و پسر نیز به دور حلقه خورشید می‌گشت؛ سپس هر دو در محل سنگی که نام آدین (خدای خدایان) نام گذاری شده بود به یکدیگر می‌رسیدند و آن‌ها به این وسیله وفاداری و تعهد نسبت به یکدیگر را اعلام کرده و زن و شوهر می‌شدند.

حلقه ست نامزدی (۴)

حلقه های اولیه عجیب و غریب

در ایسلند که نامزدی و ازدواج هر دو به وسیله پول پذیرفته می‌شد حلقه، کمتر ضروری به نظر می‌رسید چرا که انتظار می‌رفت دختر هدایای خود را نقدی دریافت کند، با این حال حلقه در این کشور نیز استفاده می‌شد اما به سختی حلقه انگشت نام می‌گرفت چرا که به اشکال مختلف از استخوان، سنگ، کهربای سیاه، طلا و نقره ساخته می‌شود گاهی اوقات به حدی پهن بود که اجازه نمی‌داد دست از آن عبور کند.در مراسم نامزدی داماد چهار انگشت و کف دست خود را از این حلقه عبور می‌داد و با این روش می‌توانست دست عروس خود را بگیرد.

حلقه ست نامزدی (۵)

رسم انداختن حلقه در دست راست یا چپ

انداختن حلقه در انگشت چهارم دست چپ بر اساس این اعتقاد قدیمی‌ صورت می‌گیرد که رگ این انگشت به طور مستقیم به قلب می‌رسد. این واقعیت هم وجود دارد که فلز کم استقامت‌تر در انگشت و دستی که کمتر از آن و انگشتان دیگر استفاده و کمتر دچار صدمه و آسیب می‌شود. در میان بعضی از اقوام پیشین حلقه در دست راست انداخته می‌شد و بعدها به دست چپ تغییر کرد یعنی همان دستی که از لحاظ رتبه پایین‌تر است.

حلقه ست نامزدی (۶)

چرا حلقه را در انگشت دوم ( انگشتر انگشتر ) می اندازند؟ 

همچنین عده ای معتقدند این انگشت به دلیل این رسم قدیمی ‌بر دیگر انگشتان مرجع شده که انگشت اول (شست) را به نام پدر، انگشت دوم به نام پسر و انگشت سوم را به نام روح القدس نام گذاری کرده اند. بنابراین داماد پس از این که سه انگشت را نام برد و از آن‌ها گذشت حلقه را به دست عروس می‌اندازد.

حلقه ست نامزدی (۷)

حلقه و جایگاه آن در جوامع مختلف

 • قدیمی‌ترین گزارش از تبادل حلقه ازدواج از مصر باستان به دست آمده.
 • زمان این گزارش مربوط به ۴۸۰۰ سال پیش است.
 • در حال حاضر حلقه و پذیرش آن بخشی از مراسم ازدواج است .
 • بیشتر مردم حلقه را در دست چپ خود می‌اندازند
 • گر چه برخی زنان اروپایی در دست راست هم از آن استفاده می‌کنند.
 • در اسکاندیناوی هم رسمی ‌است که برخی زنان از سه حلقه استفاده می‌کنند برای نامزدی، برای ازدواج و برای مادر شدن.
 • روس‌های یهودی نیز حلقه ازدواج را در انگشت سبابه می‌اندازند.
 • استفاده مردان از حلقه نسبتا جدید است تا میانه قرن ۲۰ بیشتر زنان بودند که حلقه در دست می‌کردند
 • که شاید یادآور روزهایی بود که زنان جزوی از املاک و دارایی همسرانشان بودند.
 • بعد از جنگ جهانی دوم بسیاری از مردان با جدایی‌های طولانی مدت از همسران خود مواجه شدند
 • و از آن زمان آن‌ها نیز شروع به استفاده از حلقه به عنوان نشانه‌ای از تاهل کردند
 • یعنی آن چه موجب می‌شود همواره به یاد همسران خود باشند.

حلقه ست نامزدی (۸)

انگشتر و حلقه دست کردن در اسلام 

شخصی به من گفت که بهتر است انگشترم را در دست راست بگذارم، ولی در فرهنگ آمریکایی انگشتری که در دست چپ باشد، نشانه متأهل بودن یک شخص است. من نیز به این علت در دست چپم می گذارم. در این مورد باید چه کار کنم؟

حلقه ست نامزدی (۹)

پاسخ:

یکی از سنت های پیامبر (ص) و ائمه (ع) انگشتر به دست کردن بوده که در روایات ما اشاره هایی در مورد جنس، شکل و طرح روی آن وجود دارد. علاوه بر اینها توصیه شده است که بهتر است انگشتر در دست راست باشد. تمام احکامی که اسلام در باره گذاشتن انگشتر بیان کرده است جنبه استحبابی دارد و تنها مردان از گذاشتن انگشتر طلا (و سایر زیور آلاتی که از جنس طلا می باشند) به صورت الزامی نهی شده اند. بنابراین اگر از جهت عرف جامعه باید حلقه ازدواج را در دست چپ داشته باشید از جهت شرع این کار اشکالی ندارد و می توانید حلقه ازدواج را در انگشت دست چپ داشته باشید.

انگشتر به دست کردن سنتی پسندیده است که همواره مورد توجه پیامبر(ص) و ائمه (ع) بوده است و روایات بسیاری در بیان جنس نگین و حلقه آن، طرح روی آن و نحوه و کیفیت گذاشتن آن وجود دارد. مثلاً به نگین عقیق توصیه و باعث برکت و ایمنی از بلاها خوانده شده است. و در مورد حلقه آن به حلقه های نقره ای سفارش شده است. در باره طرح روی آن به ذکر هایی با مضامین عالی مثل «الله الملک» (خداست که پادشاه است) یا «محمد نبی الله و علی ولی الله» توصیه شده است.

حلقه ست نامزدی (۱۰)

استحباب انگشتر در دست راست 

همچنین به گذاشتن آن در انگشتان دست راست بسیار توصیه شده و یکی از نشانه های شیعه بودن شمرده شده است. در روایاتی به نقل از امام موسی کاظم (ع) آمده: «… حضرت علی(ع) در دست راست انگشتری می کرد، چون او بعد از رسول الله(ص) امام اصحاب یمین بوده … و این علامت شیعیان ما است …»

یعنی در دست راست کردن انگشتر به تبعیت از امیر المومنین (ع) و پیامبر (ص) است. به این ترتیب که پیامبر (ص) و حضرت علی (ع)، امام اصحاب یمین هستند. و در دست راست کردن انگشتر ایشان نماد و نشان دهنده این مطلب است و شیعیان برای اتحاد و تمسک به روش امامان خود از این روش تبعیت کنند.

حلقه ست نامزدی (۱۱)

مستحب یا لازم ؟

البته باید توجه داشت که همه توصیه ها و فضیلت های بیان شده در باب گذاشتن انگشتر آن هم در دست راست، استحبابی هستند؛ یعنی الزامی در آنها نیست. در بعضی از روایات، مواردی غیر آنچه در بالا گفته شد، مجاز دانسته شده است؛ مثلاً طبق روایتی از امام صادق (ع) انگشتری از پیامبر اکرم (ص) را بدون نگین معرفی کرده و فرموده اند: «انگشتر رسول الله (ص) از نقره بود و نگین نداشت»

حلقه ست نامزدی (۱۲)

آیا حتما باید انگشتر را در دست راست گذاشت؟

یا در مورد این که در چه دستی باشد. در روایاتی از امام موسی کاظم (ع) درباره این که در دست راست باشد، سوال شده، حضرت جواب داده اند: «اگر خواستی در دست راست و اگر خواستی در دست چپ»

پس اگر عرفاً لازم باشد که حلقه ازدواج در دست چپ باشد، این کار اشکالی ندارد، ولی چه بهتر که انگشتر عقیقی هم در دست راست خود، به نشانه شیعه بودن و برای بهره مندی از دیگر ثواب ها وفوائد آن داشته باشیم.

البته باید توجه داشت که پوشیدن زیور آلات طلا و از جمله  انگشتر طلا برای مردان حرام است.

حلقه ست نامزدی (۱۳)

حلقه نامزدی

حلقه ست نامزدی (۱۴)

حلقه نامزدی ست

حلقه ست نامزدی (۱۵)

مدل حلقه برای عقد

حلقه ست نامزدی (۱۶)ژ

انواع مدل حلقه نامزدی 

حلقه ست نامزدی (۱۷)

مدل حلقه نامزدی اسپرت

حلقه ست نامزدی (۱۸)

حلقه نامزدی قیمت مناسب

حلقه ست نامزدی (۱۹)

حلقه نام زدی ارزان

حلقه ست نامزدی (۲۰)

مدل حلقه ی ازدواج 

حلقه ست نامزدی (۲۱)

انواع مدل حلقه های نامزدی 

حلقه ست نامزدی (۲۲)

مدل حلقه ازدواج الماس

حلقه ست نامزدی (۲۳)

حلقه نامزدی ظریف

حلقه ست نامزدی (۲۴)

حلقه نامزدی ساده

حلقه ست نامزدی (۲۵)

حلقه نامزدی شیک

حلقه ست نامزدی (۲۶)

حلقه نامزدی جدید

حلقه ست نامزدی (۲۷)

مدل انگشتر نامزدی ارزان

حلقه ست نامزدی (۲۸)

مدل حلقه نامزدی تک نگین

حلقه ست نامزدی (۲۹)

مدل انگشتر نامزدی تک نگین

حلقه ست نامزدی (۳۰)

جدید ترین مدل حلقه نامزدی 

حلقه نامزدی (۳۱)

مدل حلقه های نامزدی جدید 

حلقه نامزدی (۳۲)

مدل انگشتر نامزدی با نگین مرواری

حلقه نامزدی (۳۳)

حلقه نامزدی پر نگین

حلقه نامزدی (۳۴)

حلقه نامزدی مروارید

حلقه نامزدی (۳۵)

انگشتر نامزدی بدون نگین

حلقه نامزدی (۳۶)

 مدل حلقه ازدواج زنانه

حلقه نامزدی (۳۷)

مدل حلقه های نامزدی زیبا

حلقه نامزدی (۳۸)

حلقه نامزدی ست

حلقه نامزدی (۳۹)

انگشتر های نامزدی ست 

حلقه نامزدی (۴۰)

زیباترین مدل حلقه های نامزدی 

حلقه نامزدی (۴۱)

مدل حلقه عروسی ست

حلقه نامزدی (۴۲)

حلقه نامزدی طلا سفید

حلقه نامزدی (۴۳)

حلقه نامزدی طلا زرد

حلقه نامزدی (۴۴)

مدل حلقه ازدواج جفت

حلقه نامزدی (۴۵)

حلقه عروسی ست عروس و داماد 

حلقه نامزدی (۴۶)

مدل حلقه نامزدی پلاتین

حلقه نامزدی (۴۷)

مدل حلقه نامزدی ساده وشیک

حلقه نامزدی (۴۸)

مدل حلقه نامزدی مردونه

حلقه نامزدی (۴۹)

مدل انگشتر نامزدی مردانه

حلقه نامزدی (۵۰)

مدل حلقه ازدواج ساده و شیک

حلقه نامزدی (۵۱)

مدل حلقه نامزدی instagram

حلقه نامزدی (۵۲)

مدل حلقه نامزدی اینستا

حلقه نامزدی (۵۳)

حلقه عروسی جدید

حلقه نامزدی (۵۴)

مدل حلقه عروسی شیک

حلقه نامزدی (۵۵)

حلقه نامزدی خاص

حلقه نامزدی (۵۶)

حلقه نامزدی خفن

حلقه نامزدی (۵۸)

مدل حلقه نامزدی ۲۰۲۰

حلقه نامزدی (۵۷)

عکس حلقه عقد

حلقه نامزدی (۵۹)

عکس های حلقه ازدواج

حلقه نامزدی (۶۰)

مدل انگشتر نامزدی شیک

عکس حلقه نامزدی (۶۱)

مدل حلقه عروسی شیک 

عکس حلقه نامزدی (۶۲)

مدل حلقه ازدواج طلا

عکس حلقه نامزدی (۶۳)

حلقه نامزدی instagram

عکس حلقه نامزدی (۶۴)

حلقه ازدواج اینستا

عکس حلقه نامزدی (۶۵)

حلقه نامزدی اینستاگرام

عکس حلقه نامزدی (۶۶)

حلقه نامزدی متفاوت 

عکس حلقه نامزدی (۶۷)

حلقه جفت نامزدی تک

عکس حلقه نامزدی (۶۸)

حلقه جفت نامزدی نقره

عکس حلقه نامزدی (۶۹)

حلقه نامزدی مردانه 

عکس حلقه نامزدی (۷۰)

حلقه نامزدی دخترانه

عکس حلقه نامزدی (۷۱)

حلقه نامزدی رز گلد

عکس حلقه نامزدی (۷۵)

مدل حلقه نامزدی مسی رنگ

عکس حلقه نامزدی (۷۲)

مدل حلقه مردانه 

عکس حلقه نامزدی (۷۳)

مدل حلقه ساده 

عکس حلقه نامزدی (۷۴)

مدل حلقه نامزدی زیبا

عکس حلقه نامزدی (۷۸)

حلقه عوسی خوشگل

عکس حلقه نامزدی (۷۶)

مدل حلقه ازدواج ۲۰۲۰

عکس حلقه نامزدی (۷۷)

مدل حلقه نامزدی ۹۸

عکس حلقه نامزدی (۷۹)

مدل حلقه ازدواج ۹۹

عکس حلقه نامزدی (۸۰)

حلقه نامزدی ست جدید

عکس حلقه نامزدی (۸۱)

حلقه نامزدی ست عروس و داماد

عکس حلقه نامزدی (۸۲)

حلقه نامزدی ست نقره

عکس حلقه نامزدی (۸۳)

حلقه ازدواج سبک و ارزان

عکس حلقه نامزدی (۸۴)

حلقه نقره

عکس حلقه نامزدی (۸۵)

انگشر نامزدی نقره مردانه

عکس حلقه نامزدی (۸۶)

حلقه نامزدی نقره دخترانه 

عکس حلقه نامزدی (۸۷)

حلقه نامزدی نقره با قیمت مناسب

عکس حلقه نامزدی (۸۸)

حلقه نامزدی نقره ارزان

عکس حلقه نامزدی (۸۹)

انگشتر نامزدی نقره ست

مدل حلقه نامزدی (۹۱)

حلقه نامزدی نقره جفت 

عکس حلقه نامزدی (۹۰)

حلقه ی نامزدی عروس و داماد

مدل حلقه نامزدی (۹۲)

حلقه نامزدی لاکچری

مدل حلقه نامزدی (۹۳)

مدلهای حلقه نامزدی طلا

مدل حلقه نامزدی (۹۴)

حلقه ازدواج نقره استیل 

مدل حلقه نامزدی (۹۵)

حلقه ازدواج نقره جدید

مدل حلقه نامزدی (۹۷)

 

حلقه نامزدی مردانه نقره

مدل حلقه نامزدی (۱۰۴)

حلقه های نامزدی سفارشی

مدل حلقه نامزدی (۹۶)

حلقه نامزدی نقره شیک

مدل حلقه نامزدی (۹۸)

مدل های حلقه نقره شیک و خاص

مدل حلقه نامزدی (۹۹)

حلقه نامزدی نقره شیک و ساده

مدل حلقه نامزدی (۱۰۰)

مدل حلقه ازدواج

مدل حلقه نامزدی (۱۰۱)

مدل حلقه ست مربعی 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۲)

مدل حلقه ست ساده و شیک 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۳)

مدل حلقه که شکل هم را کامل میکنند 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۵)

مدل حلقه یک شکل عروسی 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۶)

مدل حلقه نقره عروسی 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۷)

مدل حلقه ست مات 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۸)

مدل حلقه ست براق 

مدل حلقه نامزدی (۱۰۹)

مدل حلقه ست عروس و داماد 

مدل حلقه نامزدی (۱۱۰)

 

مطالب مرتبط : 

مدل انگشتر | ۱۰۰ مدل حلقه و انگشتر دخترانه شیک و خاص

مدل انگشتر نشون | ۵۵ مدل انگشتر نشان برای عروس منحصر بفرد

مدل حلقه یا انگشتر نشان | ۳۰ مدل زیبا حلقه ازدواج سفارشی


ممکن است شما دوست داشته باشید
14 نظرات
 1. اسماعیل محمودی می گوید

  سلام
  چطور میتونم خرید کنم

  1. saeed می گوید

   سلام دوست عزیز
   این تصاویر صرفا برای مشاهده مدل های مختلف از نت جمع آوری شدن و برای فروش نیستند متاسفانه

 2. آدمک می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. saeed می گوید

   لطف شماست

 3. درمان دیسک گردن با لیزر در اهواز می گوید

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  1. saeed می گوید

   نظر لطف شماست

 4. asaschin.com می گوید

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  1. saeed می گوید

   سلام دوست عزیز
   این عکس ها از تصاویر مختلف اینترنتی و اینستاگرامی جمع آوری شدن و لینکی برای فروش وجود نداره .
   میتونید مدل دلخواه رو به انگشتر سازهای شهرتون سفارش بدید.

 5. img می گوید

  سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای
  من مشکل داشت.ممنون

  1. saeed می گوید

   کدوم لینک رو میفرمایید؟؟

 6. روم می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  1. saeed می گوید

   سپاس

 7. خوراک دام می گوید

  نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالب سایت‌ هم خیلی مفید بودند.
  تشکر میکنم به خاطر مطالب خوبتون.

  1. saeed می گوید

   لطف دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.