مدل انگشتر | ۱۰۰ مدل حلقه و انگشتر دخترانه شیک و خاص

مدل انگشتر | ۱۰۰ مدل حلقه و انگشتر دخترانه شیک و خاص

نوشته حاضر باب دل دختر خانم ها و خانم های مشکل پسند است که دوست دارند که در هر زمینه ای خاص و متفاوت و در عین حال شیک و زیبا ظاهر شوند . ما برای این خانم ها ۱۰۰ مدل انگشتر دخترانه شیک و خاص با طراح متفاوت را جمع آوری کرده ایم که با عشق و احترام تقدیم حضور شما عزیزان میکنیم . با ما همراه باشید.

مدل انگشتر دخترانه 

مدل انگشتر دخترانه

معنی کلمه انگشتر 

انگشتر (rings) : طبق آنچه در ویکی پدیا آمده : اَنگُشتَر یا حَلقهٔ دست نواری معمولاً از جنس فلز است که معمولاً به عنوان آلت زینتی به دور انگشتان دست قرار می‌گیرد. انگشتر که به انگشت می‌شود یکی از نمادین‌ترین جواهر آلات است زیرا بعضی از انگشترها حلقه ازدواج هستند و بعضی از انگشترها میراث خانوادگی اشخاصند که از مادر یا پدر آنها به ارث رسیده‌است. حلقه‌های ویژه انگشت دست را انگشتر نیز می‌گویند. حلقه‌های زینتی دیگری برای بازو یا گردن نیز وجود دارد. برخی از انگشترها بسیار بزرگ و درشت هستند که برای دستان ظریف و کوچک مناسب نیست. اما افرادی با انگشتان کشیده در انتخاب مدل انگشتر آزادند.

انگشتر ازدواج (Wedding rings) : در مراسم ازدواج و به عنوان نشان و نماد عهد و پیمان بین دو نفر در نظر میشود و عموماً پس از قرائت خطبه عقد و با جابجایی بین خانم و آقا به صورت پیشکش استفاده آن آغاز گشته و به منظور نشان دادن پایبندی به عهد و پیمانِ زناشویی تا پایان عمر به عنوان یادگاری مهم حفظ میشود.

مدل انگشتر (۱)

انواع انگشتر

انواع انگشتر برحسب جنس

انگشتر یا به عبارتی رکاب نگین یا چیزی که نگین به آن سوار می شود به حسب جنس آن چند نوع است :

انگشتر طلا:

انگشتری که از طلا ساخته می شد، این فلز گرانبها و زیبا زنگ نمی زد و حتی در تماس با آب، براق تر و درخشنده تر می شد . از این رو مورد توجه مردم برای ساخت انگشتر قرار گرفت و چون این فلز زیبایی خاصی به دست و گردن و مچ و پا می داد اکثر مردم دوست داشته و دارند قطعه ای از این فلز را داشته باشند .اما چون این فلز بسیار کمیاب بوده و برای بدست آوردن آن هزینه زیادی صرف می شده لذا عده ای توان خرید انگشتر طلا را نداشتند . برای اینکه مردم بتوانند بیشتر از این فلز استفاده کنند زرگرها، طلا را با عیارهای مختلف مثل ۱۷ و ۱۸ و ۲۴ عیار که قیمت هر کدام به حساب عیار متفاوت می شد می ساختند .

انگشتر پلاتین :

این فلز که معروف به طلای سفید بوده نیز نظر مردم را به خود جلب کرد . مردم بویژه زن ها علاقه خاصی به داشتن انگشتر و سینه ریز یا گردنبند و امثال آن نشان دادند .از آنجایی که این فلز نیز کمیاب بوده و حتی از طلا، کارآیی بیشتری داشت و در پزشکی و در ارتوپدی مورد استفاده قرار می گرفت، از این رو این هم گران بدست می آمد و باز مردم توان خرید آن را نداشته و بیشتر از این فلز در مراسم خرید عروسی استفاده می کنند . بخصوص با توجه به حکم حرام بودن استفاده طلا برای آقایان این نوع انگشتر ها در میان آقایان ایرانی به عنوان حلقه ازدواج محبوب شده است .

انگشتر نفره:

نقره یا فلزی ارزان اما زیبا و ضدزنگاست . عده ای از مردم که توان خرید انگشتر طلا یا پلاتین را نداشته اند، از میان فلزات نقره را انتخاب کردند و دیدند این فلز ضمن زیبایی که دارد زنگ هم نمی زند . این فلز هم به اندازه طلا و پلاتین کمیاب نبود و هم ارزان بدست می آمد از این رو برای ساخت انگشتر و سایر زیورآلات بیشتر مورد توجه قرار گرفت . نقره نیز نسبت به آلیاژی که به آن اضافه می شود عیارهای مختلفی دارد .

دیگر  انگشترها از نظر جنس :

انگشترهایی هستند که از چیزهایی مثل سنگ مرمر، پلاستیک و مس یا برنج ساخته می شد و هرکدام به نحوی مورد استفاده مردم قرار می گرفت .

مدل انگشتر (۲)

انواع انگشتر برحسب نگین

انگشتر عقیق:

معدن اصلی آن در صنعای یمن است و البته در بصره و مغرب و هندوستان نیز موجود است اما نوع یمنی آن از همه بهتر و مورد تاکید است. این عقیق در رنگهای مختلف یافت می گردد.

انگشتر فیروزه :

فیروزه نوعی سنگ است که در عربی به نام ظفر معروف است. معدن آن در خراسان است در بازار فعلی فیروزه در دو نوع نیشابوری و دامغانی موجود است که نوع نیشابوری آن بهتر است.

انگشتر یاقوت :

سنگ یاقوت افضل انگشتر های دیگر است . زیبای و درخشندگی فوق العاده ای دارد و در انواع جواهرات از جمله نگین انگشتر کاربرد دارد .

انگشتر زمرد:

معدن زمرد در کشورهای سودان، مغرب و مصر است. بعد از الماس، ارزنده ترین سنگ قیمتی زمرد است .

انگشتر شرف شمس :

این انگشتر یکی از معروفترین انگشترهاست که با داشتن طالبان زیاد، در روز و ساعت مخصوص یعنی ۱۹ فروردین هر ساله تهیه می گردد بدین نحو که در آن روز و ساعت معین طلسم مربوطه با آداب و تشریفات خاصی که بسیاری مدعی آن هستند ولی هیچگونه رعایتی نمی کنند بر روی نگین زرد رنگ عموما و بعضا صفحه های زرد مانند کاغذ، ورقه برنجی، طلا و غیره حک می گردد. اقوام مختلف بر تاثیر آن در موارد وسعت رزق و مال و کسب و محبت و عقدالسان و رفع سردرد تاکید دارد.

انگشتر حدید :

حدید صینی یا آهن چینی رنگی تقریبا مشکی و یا قهوه ای تیره نزدیک به مشکی دارد و ذکر مخصوص بر روی و پشت دور نگین باعث قدرت و قوت این انگشتر است .

انگشتر لاجورد:

معدن لاجورد در بدخشان در کوهی معروف به کوه لاجورد است و آن دارای انواع مختلف تقریبا مشابه است. در نوعی از آن نقطه های زرد می توان دید که البته هرچه صافتر وخوشرنگتر باشد بهتر است. این سنگ در اسهال و صفرا و برای اصحاب مالیخولیا و کسانی که دارای بی خوابی هستند موثر است. همچنین معروف است که استعمال آن بر پلک چشم موجب رویش موی مژه چشم است.

انگشتر یشم :

یشم یا یشب سنگی است معدنی است که هر کس آن را در نگین انگشتر با خود داشته باشد در چشم مردم شیرین و باوقار جلوه می کند این انگشتر به رنگهای مختلف من جمله سفید، سبز مغز پسته ای و سبز تیره در بازار موجود می باشد.در قدیم از آن کاسه ها و ظروف دیگر می ساختند. انگشتر یشم در جهت تقویت معده خاصیت فیزیکی دارد. این سنگ مانع از اصابت صاعقه است. همراه داشتن یشم بصورت نگین انگشتر، پیروزی فرد است از این رو استفاده ورزشکاران،خوانندگان، هنرمندان از این انگشتر توصیه می شود.

مدل انگشتر (۷)

۱۰۰ مدل انگشتر دخترانه شیک و خاص

خوب برویم سراغ مدل های انگشتر دخترانه آن هم از نوع خاص و شیک و متفاوت آن ، که آنها را در ادامه با هم خواهیم دید . اما قبل از آن باید بگویم تصاویر اینجا برگرفته از این صفحه اینستاگرامی است ، جهت رعایت کپی رایت : ) 

مدل انگشتر (۳)

مدل انگشتر طلا

اگر چه انگشتر های طلا از محبوب ترین و پر طرفدار ترین انگشتر ها بخصوص در میان خانم ها هستند ، اما با گران شدن روز افزون این فلز کم یاب میل به خرید انگشتر هایی از جنس های دیگر مثل مس ، نقره و استیل افزایش پیدا میکند ، همه این فلزات از درخشش زیبایی و دوام بالایی برخوردارد هستند و میتوانند انواع مدل انگشتر های زیبا و خاص را طراحی و اجرا کرد .

مدل انگشتر (۴)
مدل انگشتر یا حلقه نامزدی

یکی از مناسبت هایی که معمولا خرید انگشتر یا حلقه در آن مرسوم است ، عقد یا نامزدی است که دو طرف به نشانه تعهد و عشق شان انگشتر هایی که گاهی مشابه و گاهی متفاوت هستند را به هم هدیه میکنند و تا پایان عمر به خوبی از آن نگه داری میکنند. مدل های انگشتر در این نوشته میتواند ایده بخش کسانی باشد که دوست دارند یک انگشتر نامزدی خاص و متفاوت ولی شیک و زیبا داشته باشند.

مدل انگشتر (۶)
مدل انگشتر نشون 

از دیرباز مرسوم بوده است وقتی دختر خانمی پس از مراسم خاستگاری مورد پسند خانواده پسر قرار گرفت برای رسمیت بخشیدن به روابط دو خانواده هدایی که معمولا شامل یک انگشتر ( یا یک طلا ) است به دختر خانم تقدیم میشود ، این انگشتر معمولا «انگشتر نشان» نامیده میشود و میتواند نگین دار ، یا بدون نگین باشد . مدل انگشتر های موجود در این نوشته میتواند سلیقه دختر خانم های خاص بسند را به عنوان انگشتر نشون تعمین کند.

مدل انگشتر (۱۲)

مدل انگشتر دخترونه شیک

اما خرید و هدیه دادن انگشتر و حتی انداختن انواع انگشتر تنها به مناسبت هایی مثل بله برون و عقد و نامزدی نیست ، انگشتر ها از محبوب ترین زینت ها و جواهرات خانم ها هستند بخصوص اگر طراحی خاص ، متفاوت ، دخترانه و شیکی داشته باشد میتواند بدون هیچ مناسبتی بهترین هدیه برای خانم های جوان باشد. مدل انگشتر های این نوشته بخصوص برای دختر خانم های جوان که انتخاب های جسورانه تر و متفاوت تری را میپسندند جالب خواهد بود.

مدل انگشتر (۸)
مدل انگشتر با نگین یا بدون نگین

 انگشتر ها از هر جنسی که ساخته شوند یک تفاوت عمده با هم دارند و آن نگین دار بودن یا بدون نگین بودن آنهاست ، انگشتر های نگیر دار بخصوص اگر از سنگ های قیمتی و کمیاب برای آن استفاده شده باشد قیمت بیشتری دارند و متفاوت ترند ، وانگشتر های بدون نگین اغلب طراحی متفاوت تر و اغلب ساده تری دارا هستند. شما طرفدار کدام نوع انگشتر هستید ؟

مدل انگشتر (۹)
مدل انگشتر تک نگین
مدل انگشتر نقره

مدل انگشتر (۱۰)
مدل انگشتر طلا با نگین عقیق
مدل انگشتر طلا 

مدل انگشتر (۱۱)
انگشتر مدل  خاص
انگشتر مدل متفاوت 

مدل انگشتر (۵)

مدل انگشتر طراحی شده 
انگشتر مدل سبک 

مدل انگشتر (۱۳)
انگشتر مدل ارزان 
انگشتر مدل سنگین 

مدل انگشتر (۱۴)
انگشتر مدل گران 
انگشتر مدل لاکچری

مدل انگشتر (۱۵)
مدل انگشتر عقد
انگشتر مدل نشون

مدل انگشتر (۱۶)
انگشتر مدل نشا
مدل انگشتر دخترانه 

مدل انگشتر (۱۷)
مدل انگشتر دخترونه 
مدل انگشتر عروسی 

مدل انگشتر (۱۸)
مدل انگشتر نگین دار 
مدل انگشتر بدون نگین 

مدل انگشتر (۱۹)
مدل انگشتر نشون جدی
جدیدترین مدل انگشتر 

مدل انگشتر (۲۰)
مدل انگشتر ۲۰۱۹
مدل انگشتر ۲۰۲۰

مدل انگشتر (۲۱)
مدل انگشتر طلا سفید
انگشتر مدل ظریف

مدل انگشتر (۲۲)
مدل انگشتر ناز 
مدل انگشتر خوشگل

مدل انگشتر (۲۳)
مدل انگشتر طلا زرد
مدل انگشتر سنت

مدل انگشتر (۲۴)
مدل انگشتر مروارید
مدل انگشتر پر نگین 

مدل انگشتر (۲۵)

مدل انگشتری

مدل انگشتری طلا
مدل انگشتر یاقوت

مدل انگشتر (۲۶)
مدل انگشتری عقیق زنانه
مدل انگشتری دستبند

مدل انگشتر (۲۷)
مدل انگشتری جدید
مدل انگشتری نامزدی

مدل انگشتر (۲۸)
مدل انگشتری عقیق
مدل انگشتری نگین دار

مدل انگشتر (۲۹)
مدل انگشتری عربی
مدل انگشتری طلا

مدل انگشتر (۳۰)
مدل انگشتری طلا سفید
مدل انگشتری بدون نگین

مدل انگشتر (۳۱)
مدل انگشتری طلا با نگین عقیق
مدل انگشتر تک نگین

مدل انگشتر (۳۲)

عکس انگشتر

عکس انگشتر طلا
عکس انگشتر نامزدی

مدل انگشتر (۳۳)
عکس انگشتر زنانه
عکس انگشتر نقره

مدل انگشتر (۳۵)
عکس انگشتر نگین دار 
عکس انگشتر عقیق

مدل انگشتر (۳۴)
عکس انگشتر دخترانه
عکس انگشتر تک نگین

مدل انگشتر (۳۶)
عکس انگشتر دخترونه 
عکس انگشتر عروس

مدل انگشتر (۳۷)
عکس انگشتر نشون 
عکس انگشتر شیک 

مدل انگشتر (۳۸)
عکس انگشتر جدید 
عکس انگشتر لاکچری

مدل انگشتر (۳۹)
عکس انگشتر ظریف
عکس انگشتر مروارید

مدل انگشتر (۴۰)
عکس انگشتر یاقوت
عکس انگشتر برلیان

مدل انگشتر (۴۱)
عکس انگشتر زمرد
عکس انگشتر ازدواج 

مدل انگشتر (۴۲)
عکس انگشتر طلا سفید
عکس انگشتر خاص

مدل انگشتر (۴۳)

عکس انگشتر نامزدی ۲۰۱۹
عکس انگشتر طلا ۲۰۲۰

مدل انگشتر (۴۴)

مدل حلقه 

مدل حلقه ازدواج
مدل حلقه ازدواج ست 

مدل انگشتر (۴۶)
مدل حلقه نامزدی
مدل حلقه ست

مدل انگشتر (۴۷)
مدل حلقه دخترونه 
مدل حلقه شیک 

مدل انگشتر (۴۸)
مدل حلقه طلا
مدل حلقه نقره

مدل انگشتر (۴۹)
مدل حلقه ازدواج طلا سفید 
مدل حلقه نگین دار 

مدل انگشتر (۵۰)
مدل حلقه بدون نگین 
مدل حلقه ساده 

مدل انگشتر (۵۱)
مدل حلقه لاکچری
مدل حلقه نشون 

مدل انگشتر (۵۲)
مدل حلقه برای ازدواج 
مدل حلقه ازدواج جدید

مدل انگشتر (۵۳)
جدیدترین مدل حلقه ازدواج 
مدل حلقه خاص

مدل انگشتر (۵۴)
مدل حلقه متفاوت 
مدل حلقه زیبا 

مدل انگشتر (۵۵)
مدل حلقه ازدواج خوشگل
مدل حلقه نامزدی تک 

مدل انگشتر (۵۶)
مدل حلقه تک نگین 
مدل حلقه پر نگین 

مدل انگشتر (۵۷)
مدل حلقه ارزان

شیک ترین مدل حلقه نامزدی 
جدید ترین مدل حلقه نامزدی

مدل انگشتر (۵۸)

عکس حلقه 

عکس حلقه ازدواج
عکس حلقه نامزدی

مدل انگشتر (۵۹)
عکس حلقه ازدواج جفت
عکس حلقه ازدواج در دست

مدل انگشتر (۶۰)
عکس حلقه ست
عکس حلقه ازدواج شیک

مدل انگشتر (۶۱)
عکس حلقه ازدواج ست
عکس حلقه و دست

مدل انگشتر (۶۲)
عکس حلقه نامزدی تو دست
عکس حلقه ساده 

مدل انگشتر (۶۳)
عکس حلقه ازدواج قشنگ 
عکس حلقه ازدواج با کیفیت 

مدل انگشتر (۶۴)
عکس حلقه مدل جدید
عکس حلقه شیک و ارزان 

مدل انگشتر (۶۵)
عکس های حلقه دخترونه 
عکس حلقه دخترانه

مدل انگشتر (۶۶)
عکس حلقه نگین دار 
عکس حلقه بدون نگین 

مدل انگشتر (۶۷)
عکس حلقه نامزدی تک نگین 
عکس حلقه ازدواج پر نگین 

مدل انگشتر (۶۸)
عکس حلقه ازدواج ست لاکچری 
عکس حلقه شیک و ساده 

مدل انگشتر (۶۹)
عکس حلقه جدید
عکس حلقه ازدواج مروارید 

مدل انگشتر (۷۰)
عکس حلقه نامزدی طلا سفید 
عکس حلقه طلا زرد

مدل انگشتر (۷۱)
عکس حلقه برای نشون 
عکس ارباب حلقه رینگ

مدل انگشتر (۷۲)
عکس حلقه ظریف
عکس ارباب حلقه سنگین 

مدل انگشتر (۷۳)
عکس حلقه ی خاص 
عکس حلقه متفاوت

مدل انگشتر (۷۴)
عکس حلقه ازدواج تک 
عکس حلقه ازدواج ۲۰۲

مدل انگشتر (۷۵)

مدل نشون 

مدل نشون نامزدی
مدل انگشتر نشون

مدل انگشتر (۷۶)
مدل انگشتر نشون نقره
مدل انگشتر نشون دخترانه 

مدل انگشتر (۷۷)
مدل حلقه نشون
مدل انگشتر نشون نامزدی

مدل انگشتر (۷۸)
مدل انگشتر نشون برای دختر 
مدل حلقه نشون برای عروس

مدل انگشتر (۷۹)
مدل حلقه نشون طلا 

مدل نشون طلا سفید 

مدل انگشتر (۸۰)
مدل انگشتر طلا زرد
مدل انگشتر نشون ارزون 

مدل انگشتر (۸۱)
مدل انگشتر نشون ساده 
مدل حلقه نشون سنگین 

مدل انگشتر (۸۳)
مدل انگشتر نشون ظریف 
مدل انگشتر نشون نگین دار 

مدل انگشتر (۸۴)
مدل حلقه نشون بدون نگین 
مدل حلقه نشون پر نگین 

مدل انگشتر (۸۵)

مدل نشون نامزدی تک نگین 
مدل انگشتر نشون جدید

مدل انگشتر (۸۶)
مدل انگشتر نشون شیک
مدل انگشتر نشون لاکچری

مدل انگشتر (۸۷)
مدل حلقه نشون خاص و تک
مدل انگشتر نشون نامزدی عروس

مدل انگشتر (۸۹)
مدل انگشتر نشون برای بله برون
جدید ترین مدل حلقه نشون 

مدل انگشتر (۸۸)

عکس نشون 

عکس نشون نامزدی
عکس نشون ازدواج

مدل انگشتر (۹۰)
عکس نشون عروس
عکس نشون تک نگین

مدل انگشتر (۹۱)
عکس نشون انگشتر
عکس حلقه نشون

مدل انگشتر (۹۲)
عکس انگشتر نشون طلا
عکس انگشتر نشون نامزدی

مدل انگشتر (۹۳)
عکس حلقه نشون نامزدی
عکس نشون دخترونه 

مدل انگشتر (۹۴)
عکس نشون برای بله برون 

عکس انگشتر نشون شیک 

مدل انگشتر (۹۵)
عکس انگشتر نشون ازدواج
عکس انگشتر نشون عروس

مدل انگشتر (۹۶)
عکس انگشتر نشون تک نگین
عکس انگشتر نشون طلا

مدل انگشتر (۹۷)
عکس انگشتر نشون بدون نگین 
عکس انگشتر نشون طلا سفید 

مدل انگشتر (۹۸)
عکس انگشتر  مروارید برای نشون 
عکس حلقه نشون قشنگ دخترونه 

مدل انگشتر (۹۹)
عکس جدید ترین انگشتر نشان
عکس شیک ترین انگشتر نشان

مدل انگشتر (۱۰۰)

عکس انگشتر نشان
مدلهای انگشتر نشان

مدل انگشتر (۱۰۱)

 

بیشتر بخوانید : 

مدل انگشتر نشون | ۴۴ مدل انگشتر نشان و حلقه نامزدی شیک 

حلقه نامزدی یا انگشتر نشان | ۳۰ مدل حلقه نامزدی سفارشی 

تاج گل طبیعی | ۴۴ مدل تاج ، حلقه و دستبند گل طبیعی دخترانه

مدل حلقه نامزدی | ۳۳ مدل جدید حلقه نامزی عروسی طلا و نقره 

دستبند مهره ای |آموزش ساخت دستبند با مهره و کش +۴۰ مدل 

دستبند اسپرت  |  گالری ۴۰ مدل دستبند چرم و  مهره ای اسپرت

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.