انشا در مورد حاج قاسم ؛ ۱۲ انشا با مقدمه و نتیجه گیری درباره سردار دل ها

انشا در مورد حاج قاسم سلیمانی : با وجود گذشت چند سال از شهادت مظلومانه و ناجوانمردانه سردار دل ها ، حاج قاسم سلیمانی هنوز باور این داستان ، باور این که این سردار شجاع سپاه اسلام دیگر در میان ما نیست دشوار است . هر بار که در گوشه گوشه شهرها و روستاهایمان یا در قاب سیما تصویر ، فیلم یا صوتی از سردار سلیمانی میبینیم بعضی ناگهان گلوی مان را میگیرد …

این است که هر سال در سالروز شهادت حاج قاسم تلاش میکنیم به هر بهانه ای یاد سردار دل ها زنده کنیم … گاهی تلاش میکنیم خودمان را در آن تاریخ شوم و تلخ تصور کنیم ، اشک ها و دلتنگی هایمان را یاد آور شویم تا فراموش نکنیم که همچنان منتظر انتقام سختی هستیم که وعده گرفته ایم. اینجا ما در سایت دلبرانه با جمع آوری تصاویر پروفایل ؛ نقاشی ، انشا و متن های دلتنگی شهادت سردار سلیمانی تلاش داریم تا به نحوی در انجام این مسئولیت شریک شویم . امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد.

۱۲ انشا در مورد سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی

بسم الله الرحمن الرحیم

انشا در مورد سردار سلیمانی

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس سوم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۱)

انشا احساسی درباره خاج قاسم سلیمانی

بسم الله قاصم جبارین

سلام بر مرد میدان بر شهید همیشه زنده سلام برسردار حاج قاسم سلیمانی

نمیدانی حاج قاسم جان که چقدر دل تنگ توام و چقدر به یادت هستم در همه حال در همه جا اصلا باورم نمی شود که رفته ای حاج قاسم جان

اصلا نمیدانم چرا حال دلم اینقدرخراب است ومسکن قلبم توشدی سردار جان

دلم برای دیدن تو کنار رهبر عزیزم تنگ شده دلم برای بوسیدن کودکان ودادن انگشترت به دیگران تنگ شد برای دیدن قامت بلند ت در لباس سبز رنگ مقدسی که چهل سال بر تنت بود تنگ شده برای همه کار هایی که میکردی برای حفظ جان و امنیت من ومردم دنیا تا حتی یک خراش کوچک هم بر ندارد بدن ما تنگ شده دلم ان حس ارامش را میخواهد که همه اش از وجود تو بود هر چند که کنارمان نبودی اما انقدر ارامش داشت قلبم وقتی تو می خندیدی

نتیجه گیری

شاید در یک کلام باشد یا شاید به معنای واقعی کلمه عاشقت بودیم سردار جان وعاشقت هستیم وخواهیم بود رویای تو رفتار تو لباس تووراه تو همه اش را در روح وروان خودمان جای میدهیم تا هیچ وقت از عشقت کم نشود در دلمان سردار جان میدانم که بزرگ ترین رویایت آزادی قدس شریف است میدانم که این رویای تو محقق شدنی است  اما فقط سرباز هایی نیاز داری که اماده باشند تا پای جان جان دهند ومن قول میدهم که یک سرباز ولایت باشم وتاپای جان برای این رویا جان دهم .

برای مان دعا کن که سخت به دعایت محتاجیم سردار جان

انشا در مورد خاطره از سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا درباره حاج قاسم سلیمانی (۱)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس دوم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۲)

انشا در مورد دلتنگی برای سردار سلیمانی

سلام سردار، سلام ‏ای قهرمان من، یک سال گذشت یک سال دوری از تو تمام تنم را به آتش کشید یک سال نبودی که در این هوا با ما هم نفس شوی یک سال تمام بلاها و مصیبت ها بر سر ما بارید از وقتی که تو رفتی اتفاقات عجیب افتاده افرادی لباس سفید برتن کردن ودر خط دفاع همانند ۸سال دفاع مقدس که تو حاج قاسم برای حفظ جان و ناموس و وطن ما جنگیدی امروز هم مدافعان سلامت می‌جنگند با ویروسی اندک برای حفظ جان مردمان ملتشان نمی دانم چگونه از آنها تشکر کنم نمی دانم چه بگویم در برابر انسان هایی که برای امنیت و جان من جان می دهند.

برای اینکه نام کشور من در بالاترین مقام دنیا قرار بگیرد پرپر می شوند نمیدونم از دلم از غم هایم چگونه برایت بنویسم یک سال دوری تو برای من برای زینبت برای فرزندان شهدا انقدر سخت بود که وقتی به گذشته فکر می کنم دلم می خواهد آه …..

سردار یک سال گذشت از نبود تو در کنار رهبرمان یک سال گذشت از نپوشیدن آن لباس سبز رنگ مقدس یک سال گذشت از نبود تو در کنار سربازانت یک سال زندگی کردن باحس انتقام خون تو از قاتلانت به قول امام خمینی( ره )که فرمودند سربازان من همان نوزادان و کودکان در گهواره اند.

پس دشمنانمان هم بدانند سرداران سید علی خامنه ای همین کودکان ، نوجوانان و جوانان امروزند.

حاج قاسم با تمام وجودم دوستت دارم دلم برایت تنگ شده حالا که پیش خدا هستی برایمان دعا کن که سخت به دعایت محتاجیم.

انشا در قالب ادبی درباره سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا درمورد سردار سلیمانی (۵)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس چهارم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۳)

انشا کوتاه درباره حاج قاسم سلیمانی

سردار دلها حاج قاسم سلیمانی

خداوند همیشه کسانی را به مبارزه، با باطل می فرستد،در گوشه و کنار این سرزمین نیز مردانی نامدار و شجاع نیز وجود دارند که یکی از این مردان شجاع و پاک، سردار حاج قاسم سلیمانی است.

سردار حاج قاسم سلیمانی در اوایل جنگ تحمیلی، رشادت ها و شجاعت بسیاری را از خود نشان داد و با آروزی شهادت پا به میدان نهاد و از تمام مردان و زنان قیور ایران در برابر دشمن دفاع کرد.

با تمام شدن جنگ دوباره به کارهای جدّی خودش ادامه داد،و سرانجام در این سال های اَخیر با به وجود آمدن گروه داعش او دوباره وارد صحنه نبرد شد. حکومت آمریکا از این کار او ناخشنود بود و سرانجام با توطئه ای اورا به شهادت رساند.

ای سردار شهید، گویا بعداز شهادتت کسی نیست همانند تو از کشور عزیزمان ایران دفاع کند، تو از تمام توانت برای مقابله با دشمن استفاده کردی، تو به عهد خود وفا کردی و همان طور که گفتی داعش تا سه ماه دیگر وجود نخواهد داشت به گفته خود عمل کردی، تو مایه ارامش ایران بودی و بعد از شهادتت گویا کسی نیست همانند تو از ما در مقابل بیگانگان محافظت کند.

همانطور که آرزوی تو شهادت بود آرزوی من نیز همین است ، راه تو هرگز خالی نخواهد ماند ، و همه ما ادامه دهنده ی راه تو هستیم و خواهیم بود.

انشا در مورد افتخارات و زندگی نامه سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

بیشتر بخوانید >> نقاشی سردار سلیمانی

انشا درباره حاج قاسم سلیمانی (۲)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس پنجم

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۴)

انشا عامیانه در مورد سردار حاج قاسم سلیمانی

بسم الله القاصم الجبارین

ضمن عرض سلام و درود فراوان و عرض تبریک و تسلیت بمناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی خدمت امام عصر(عج)و رهبر انقلاب اسلامی تمامی شهیدان راه حق و حقیقت و تمامی مردم شریف و سربلند ایران متن خود را آغاز میکنم.

سردار سلیمانی!!همان سرداری که در یکی از مستندات با سرعت به سمت مقر داعش حمله ور می شد ولی توسط محافظانش به آرامی دعوت می شد ، همان سرداری که از خانواده ی خود گذشته بود و فرا تر از مرزهای ایران از جان و مال ایرانیان دفاع می کرد ؛ بله ، همان رفیق رهبر و مورد اعتماد حزب الله.

آری حتی این دو کلمه هم جرعت میخواهد برای بیانش!!

نسیم می وزد و شاخه های درختان در این زمستان تلخ ، رقص مرگ سر میدهند و مردم داغدار ایران زمین در غم از دست دادن پدرشان می گریند،گویا این ماتم تمامی ندارد .

سردار قاسم سلیمانی در تمامی جبهه های حق علیه باطل در خط مقدم حضور داشت و گویی به استقبال شهادت میرفتند و سرانجام به آرزویشان نیز رسیدند.در طول عمر بابرکتشان حتی یک لحظه هم از اشتیاقشان به خدا و دفاع از میهن کم نشد .

انشا در مورد  از سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها چه میدانید ؟

انشا درباره حاج قاسم سلیمانی (۳)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی  کلاس ششم

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۵)

انشا با موضوع سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی

شهادت هنر و شایسته مردان خداست

من در روز شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی با چشمان خود دیدم که ایشان چه شان و منزلتی در نزد ملت ایران دارند، اسوه مقاومت، صبر، ادب و پایداری ، محبوب دل ها ، مومن و ولایت مدار ، ایشان مرد آسمان بود، مردم ایران درس ایستادگی و صبر را از تو یاد گرفتند سردار . هر چقدر از شان و منزلت ایشان بنویسم باز هم کم است.

از چشمان تو می توان،  تو را مالک اشتر زمان نامید.

تو همچون مسلم برای حسین(ع) و همچون مالک اشتر برای علی(ع) در خدمت مردم ، ولایت و رهبر عزیزمان بودی.

حاج قاسم متولد کرمان بود ولی متعلق به همه مردم ایران بود .

فرمانده قدس بودی ، ولی همه می گفتند که تو فرمانده قلبشان بودی.

تو همچون آرش کمانگیر با قدم هایت مرز ایران را گسترده کردی و امنیت و ارامش را برای ما هدیه دادی ، آرش کمانگیر اسطوره شاهنامه بود و افسانه ای، تو اسطوره دل ها هستی و واقعی. با شهادتت تیر از زه کمانت کشیده شده و مرزهای ایران بعد از این گسترده ترخواهد شد .

چو آرش که بردی به فرسنگ تیر                 چو پیروزگر قارن شیرگیر

بزرگان که از تخم آرش بدند                    سبکبار و جنگی و چابک بدند

انشا درباره زندگی و شهادت سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا درباره حاج قاسم سلیمانی (۴)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پایه دوم و سوم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۶)

انشا درباره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

مقدمه 

در این دنیای پر از ظلم و ستم یافتن فردی که در مقابل بدی‌ها قد علم کند بسیار سخت است. کسی که از هیچ دشمنی نهراسد و تنها ترسش از خداوند باشد. شجاع و دلیرانه به جنگ دشمنان اسلام و ظلم ستیزان برود و در آخر نیز جانش را در این راه فدا کند.

بدنه

همه ما جمله معروف ما ملت امام حسینیم را شنیده‌ایم. جمله‌ای که در جای جای شهر کنار عکس سردار دلها می‌بینیم. سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد رشادت و حق جویی مظلومین عالم بود. او نه تنها دل‌ها را در ایران بلکه در اقصی نقاط این کره خاکی نیز ربوده بود.

سرداری که تواضع، فروتنی و رشادت را از دوستان و یارانش در جنگ هشت ساله دفاع مقدس به یادگار برده بود. آری، چه زیباست اینگونه رفاقت‌ها. سردارها سال‌ها پس از جنگ و شهادت سرداران خرازی، همت، کاظمی و … طاقت ماندن نیاورد و به آن‌ها پیوست.

مگر آرزویی زیباتر از شهادت در راه خدا داریم. چه مناجات‌هایی را سردار دلها در بحبوحه جنگ در سوریه با خدا انجام داد و در آخر نیز به آرزویش رسید.

او مرد میدان جنگ بود. شخصی که با ذکاوت، هوشمندی و تجربه بالایش بسیاری از نقشه‌های دشمن پلید را خنثی کرد. داعشی‌ها را به درک واصل کرد و از جان و مال مردم عزیز کشورمان در خارج از مرزهای ایران دفاع کرد.

لحظه‌ای پیش خود تصور کنید اگر سردار سلیمانی و مدافعین حرم در بیرون از مرزها به جنگ با داعشی‌ها نمی‌رفتند چه می‌شد. این انسان‌های تندرو و نا اهل چه بلایی بر سر کشورمان می‌آوردند. سردار حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم همه مستکبران جهان بود. شهادت سردار آن هم اینطور مظلومانه به همراه دوست و یار شفیقش ابومهدی مهندس افتخاری برای مردم ایران و عراق بود.

هر کسی لیاقت تشییع جنازه‌ای همچون سردار سلیمانی را ندارد.

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد

نتیجه گیری

خون سردار در رگ هر ایرانی جاری است. هر دشمنی که جسارت به خاک وطن نماید هر یک از این جوانان سرداری خواهند شد و به مقابله با آن خواهند پرداخت. این خاک خاک ایران است و سال‌هاست سرداران رشید همچون سلیمانی را تقدیم کرده است.

انشا در مورد  سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها با مقدمه و نتیجه گیری

انشا درباره حاج قاسم سلیمانی (۵)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پایه چهارم و پنجم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۷)

انشا بلند در مورد سردار سلیمانی

مقدمه

اواسط دی ماه از سال ۹۸ به بعد حال و هوای دیگری خواهند داشت. این روزها رنگ و بوی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به خود گرفته‌اند. شهادت یکی از بی‌نظیرترین سرداران ایران زمین که با شجاعتش دشمن درس فداکاری به ما داد. سردار سلیمانی یک مرد آزاده بود.

بدنه

بیش از ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین راهی را شروع کرد که قرن‌هاست ادامه دارد. تنها ظاهر و شمایل آن تغییر کرده است. دفاع از اسلام و مقابله با عقاید نابجا از مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) بود. این سال‌ها سردار سلیمانی و یاران باوفایش به خوبی راه و روش امام حسین (ع) را در پیش گرفته بودند.

مقابله با داعش و دفاع از حرم زینبیه در کیلومترها دورتر از مرزهای ایران خواب را از چشم دشمنان گرفته بود.

مرد میدان جنگ کشورمان، با شجاعت و صلابتی بی همتا در وسط تیر و خمپاره میدان داری می‌کرد. از هیچ کس و هیچ سلاحی نمی‌ترسید و با عزمی راسخ و مثال زدنی به مبارزه‌اش ادامه می‌داد.

سردار سلیمانی فردی متدین، با اخلاق و خانواده دوست بود. از چگونگی تربیت فرزندان ایشان می‌توان عشق به خانواده را دریافت کرد. او علاوه بر پدری مهربان و دلسوز برای خانواده خود، پدری معنوی برای همه مردم ایران بود. بدون شک سردار دلها زیباترین لقبی است که می‌توان به این بزرگ مرد تاریخ داد.

آرزویش رسیدن به شهادت و پیوستن به دوستانش همچون سردار همدانی بود. شهادت سردار سلیمانی به همه جهانیان نشان داد که مبارزه با ظلم و ستم ادامه دارد. شاید سردار از نظر جسمی پیش ما نباشد ولی روح بلندش در آسمان ایران همواره پرواز خواهد کرد.

مقام معظم رهبری پس از شهادت سردار سلیمانی فرمودند:

با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او آلودند.

نتیجه گیری

راه سردار سلیمانی همواره ادامه خواهد داشت. همانگونه که سردار گفت ما ملت امام حسینیم ما ملت شهادتیم، زیر بار ظلم نخواهیم رفت. دشمنان از هر روشی برای جلوگیری از پیشرفت ملت ما بهره می‌برند ولی ما با اتحاد و همدلی همه این نقشه ها را خنثی خواهیم کرد.

از اینکه با دو انشا در مورد سردار سلیمانی همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با انشاهای نوشته بیان نمایید. این انشاها به صورت کلی بوده و مربوط به پایه و مقطع تحصیلی مشخصی نمی‌باشد.

انشا کوتاه درباره سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها بنویسید.

انشا درمورد سردار سلیمانی (۱)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پایه هشتم 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۸)

انشا با موضوع  شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

مقدمه 

افسانه ها ، تا زمانی افسانه می مانند ، که اتفاقی مانند آن در عصر ما نیفتد ، اخیرا یکی دیگر از افسانه ها به وقوع پیوست و تبدیل به خاطره ای تلخ برای تمامی آزادگان این کره ی خاکی شد؛شاید بگویید کدام افسانه؟! افسانه ی جاودانی پهلوان هایی مانند رستم و پیدا شدن فردی همتای مالک اشتر و دوباره تکرار شدن ضایعه ی تلخ حضرت ابوالفضل (ع).

بدنه

مالک اشتری دیگر معروف به سردار دلها ، با نگاه هایی به تیزی شمشیر ذوالفقار ، با قدم هایی به استواری سرو ، یعنی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی.

نامی که بر سر در قلب ما طلاکوب شده و عامل ترس سیاهدلان روزگار است ، ایشان نماد تواضع ، عدالت طلبی ، حق خواهی ، مهربانی و برای تمامی مردم آزاده سرمشق و الگویی بی بدیل است.
همان سرداری که دشمنان از ترسشان ، نه با پای پیاده و تن به تن بلکه با اسباب بازی های از راه دور خود ، اورا به بهشت و به پیش یاران خود ، یعنی سرلشکر همدانی و امام خمینی (ره) فرستادند.

اما دشمنان این پهنه ی سرسبز شده با خون شهیدان باید بدانند که شهید سلیمانی قوی تر از سردار سلیمانی است ، با یارانی مسلح به قدرت ایمان ، قله ی حق خواهی را فتح خواهند کرد و همه ی ایران یکصدا می خوانند که:

رفته سردار نفس تازه کند برگردد

چون ظهور گل نرگس به خدا نزدیک است

همان سرداری که در یکی از مستندات با سرعت به سمت مقر داعش حمله ور می شد ولی توسط محافظانش به آرامی دعوت می شد ، همان سرداری که از خانواده ی خود گذشته بود و فرا تر از مرزهای ایران از جان و مال ایرانیان دفاع می کرد ؛ بله ، همان رفیق رهبر و مورد اعتماد حزب الله.

از خون سردار دلها میلیونها سردار سلیمانی روییده و سیل عظیم مردمان عاشق بر روی کاخ سفید شما نازل خواهد شد و آسمان شمارا سیاه خواهد کرد.

نتیجه گیری

این موضوع را دشمنان اسلام و آزادی خواهی باید بدانند که انتقام ما برابر نخواهد بود ، چرا که سر ترامپ و امثال او به اندازه ی بند کفش سردار هم ارزش ندارد ، همانطور که سید حسن نصرالله بزرگوار فرمودند : ((کسانی که عمودی و برروی پاهای خود دکمه ی پرتاب موشک و آغاز عملیات را فشار دادند ، افقی و در تابوت به کشور خود باز خواهند گشت.

انشا با موضوع سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا درمورد سردار سلیمانی (۲)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۹)

انشا در مورد شهادت حاج قاسم

همه ی قهرمان ها شنل و لباس مبدل نمی پوشند!، خارج از بحث ابرقهرمان های دنیای کارتون و فیلم ها، چه ابرقهرمان های واقعی وجود دارند که با ما همزیستی می کنند.

به عنوان مثال در دوران کرونا از پرستاران و کادر درمان به عنوان قهرمانان سلامت یاد می شود و از قدیم الایام پلیس ها در چشم اغلب مردم مخصوصا کودکان، قهرمانانی خستگی ناپذیر اند.

اما قهرمانی هم وجود دارد که علاوه بر جنگیدن علیه باطل، دل های مارا هم فتح کرده است، یعنی سردار دلها، سردار سلیمانی.

سرداری که برای وصفش، صفتی فراتر از قهرمان باید به کار برد، سرداری که رفتار و اخلاقش باید سرلوحه زندگی مان قرار گیرد.

سردار سلیمانی با اینکه شهید شده است، اما راه او پابرجاست و هر فرد طرفدار حق، حضور سردار را در کنار خود حس خواهد کرد.

اصلا چرا راه دور برویم، همین انشا را که می توانیم با آرامش و بدون لرزه ی خودکار بخاطر اصابت بمب و اثرات جنگ بنویسیم حاصل سال ها تلاش فداکارانه ی سردار و یاران او در جبهه های جنگ است.

کسانی که از ترس سردار حاج قاسم سلیمانی ، اورا را شهید کردند اکنون باید بیشتر بترسند زیرا هزاران و حتی میلیونها سردار، راه او را ادامه خواهند داد.

انشا در مورد سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها برای پایه تحصیلی 

انشا درمورد سردار سلیمانی (۳)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۱۰)

انشانویسی درباره سردار حاج قاسم سلیمانی

سردار سلیمانی ، پشت گرمی ایران و اسلام ، از میان ما رفته است . او قهرمانی بود که حالا تبدیل به یک اسطوره برای جوانان ایران و بلکه جهان شده است . سردار هم مثل ما انسان بود ولی چه چیزی او را از میان هزاران بدنی که در خاک خوابیده اند و از آن ها تنها چند استخوان به جای مانده است ، متمایز ساخته است؟

حاج قاسم کسی بود که هیچ وقت وعده های خیالی نمی داد. او ملت ایران را درست مانند ناموس خود دوست می داشت و در هر اندیشه ای که می کرد ، ملت ایران را به خاطر خود می آورد. قلب بزرگ سردار سلیمانی ، هم نبض با دل ملت ایران بود . وقتی ملت ناراحت بود ، سردار هم ناراحت بود. ناراحت از اینکه چرا ایران ناراحت است . در این مواقع بود که سردار به پا می خواست تا غم و اندوه را از چهره ایران بزداید.

سردار شهید ما ایران را لایق بهترین ها می دانست . معتقد ایران نبایستی از کسی بترسد . ایران حاج قاسم ، بهترین کشور جهان بود . حاج قاسم شب ها با این خیال که مردم ایران در رفاه ، آسایش و امنیت زندگی کنند به خواب می رفت و صبح ها از خدا می خواست تا به او در تحقق رویاهایش یاری برساند . حاج قاسم تا لحظه پرواز ، دست از تلاش برنداشت . تلاش حاج قاسم همچون فانوسی بود که در تاریکی و ظلمات راه درست را به ما نشان می داد و ما را به پیش می راند.

حاج قاسم زود از میان ما رفت ولی او فکر همه جای کار را کرده بود . سردار چیز هایی را برای ما به یادگار گذاشته است که در این دنیا شاید نتوان بهای آن ها را داد. سردار برای ما شجاعت ، میهن دوستی ، آزاده خواهی ، تواضع و هزاران ثروت دیگر به ارث گذاشته است.فراموش نکنیم شهید همواره زنده است. حاج قاسم ، همچنان سردار ماست و ما را به جلو می خواند.

انشا در مورد دلنوشته ای نامه ای برای سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا درمورد سردار سلیمانی (۴)

انشاء در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۱۱)

انشا ادبی درباره قاسم سلیمانی

همه ایرانیان و حتی دنیا حاج قاسم سلیمانی را می شناسند، فرمانده ای شجاع و دلیر و بی ریا و ساده که از مردم بود و برای مردمش و رفاه و آسایش مردم و خاکش و وطنش تا پای جان جنگید. شجاعت و درایت و تاکتیک نظامی بی نظیرش حتی باعث تحسین فرماندهان خارجی بود. حاج قاسم کسی بود که سنگر و خط مقدم را به صندلی ریاست ترجیح داد. او خود مردم بود و همراه و همدل ملت بود، برای همین در دل تک تک ایرانیان جای گرفته است.

در روز شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی با چشمان خود دیدم که ایشان چه شان و منزلتی در نزد ملت ایران دارند، اسوه مقاومت، صبر، ادب و پایداری ، محبوب دل ها ، مومن و ولایت مدار ، ایشان مرد آسمان بود، مردم ایران درس ایستادگی و صبر را از تو یاد گرفتند سردار . هر چقدر از شان و منزلت ایشان بنویسم باز هم کم است.

ایشان همچون مسلم برای حسین (ع) و همچون مالک اشتر برای علی(ع) در خدمت مردم ، ولایت و رهبر عزیزمان بود.

شخصیت والای سردار سلیمانی بر هیچکس پوشیده نیست، به راستی که او یکی ازبهترین الگوها و سرمشق برای جوانان و نسل امروزی ماست، باشد که ما نیز راه ایشان را با قدرت هرچه تمامتر ادامه دهیم و در مسیر مبارزه با استکبار دریغ نورزیم و گرچه دیگر فرد بزرگی همچون ایشان دیگر تکرار نخواهد شد اما راه و روش خود را به او و ویژگی هایی همچون رشادت، عزت نفس و دلاوری و…نزدیک و نزدیکتر کنیم تا هم خودمان به رستگاری بینهایت برسیم و هم از ایران عزیزمان با جان و دل حمایت کنیم .

ما هم باید راه شهدا و مخصصوصا سردار شهید سلیمانی را ادامه دهیم و نگذاریم تا دشمن گوشه چشمی به خاک و ناموس ما داشته باشد.

انشا کودکانه در مورد دلنوشته ای  برای سردار سلیمانی حاج قاسم سردار دلها

انشا نامه ای به سردار سلیمانی

انشاء کوتاه ۱۰ خطی در مورد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی 

انشا در مورد حاج قاسم (شماره ۱۲)

انشا با موضوع نامه ای به سردار دلها حاج قاسم سلیمانی

شما سردار قلب‌هایمان بودید!

ولی ای کاش زودتر از موعد شهادتتان عطر نفس‌هایتان به جان خسته ما می‌خورد… حیف که شما را زودتر نشناختیم! کاش شمیم رایحه خوش‌بوی شهادت مرا نیز در آغوش می‌گرفت تا با شما همسفر راه مولایمان ابا‌عبدلله الحسین(ع) می‌شدم. وقتی با دست بریده در آغوش مولا بودید لابد لبخند رضایت حضرت عباس‌(ع) خستگی‌هایتان را از تن رها کرد…

حاج قاسم عجب نورافکنی بودید، همه جا و همه‌کس را روشن کردید! … شما تا وقتی پیشمان بودید، خیرتان وافر بود. ولی اینک که هم‌سفره‌ی شهدا شدید دستتان بازتر است، دستمان را بگیرید، دعایمان کنید، قلبم اسیر سیاهی‌های گناه است و جانم خسته از روزمره‌گی‌ها… حاج قاسم شما تا وقتی بودید بزرگ‌ترین افتخارتان خدمت به اسلام و مسلمین بود و اینک که رفته‌اید راهتان ما را از بیراهه‌ها بیرون می‌کشد و به راه راست می‌آورد…

مطیع ولایت بودید و هدفی جز رضای خدا و ولی خدا نداشتید! حاج قاسم شاید خطا باشد، اگر بگویم می‌خواهم به اندازه‌ی خودم حاج قاسم باشم زیرا که: لا یُکلِف الله نَفساً الاّ وُسعَها! دعایم کنید تا به اندازه‌ی خودم تابع ولایت و مطیع امر خداوند باشم… سردار دل‌ها از ملاقات‌تان با ارباب بی سر صحرای کربلا برایمان بگو! بگو چگونه حضرت مولا شما را به مهمانی پذیرفت؟

از صفای بودنتان در جمع بهشتی‌ها بگو، سردار دل‌ها دلمان زیارت حسین‌(ع) می‌خواهد خدا را سپاس کربلایی در این کره خاکی هست تا دلخوش شویم که ما نیز قطره چکانی از عشق بازی‌های شهدا با سرورشان را می‌چشیم… در خلوت خود چگونه از آقایمان حسین(ع) خواستی تا شما را نیز همچون رفقایتان با دو بال شهادت به آسمان بی‌کران سعادت و همنشینی با اهل بیت‌(ع) پرواز دهد؟ چگونه در‌د و دل کردی؟ چگونه اشک ریختی؟ از عشق‌بازی‌هایتان برای ما هم بگویید… دست‌های افتاده ما نیز بگیرید… قلب‌های مرده ما را نیز زنده کنید… جان‌های خفته ما را نیز بیدار کنید…

انشا در مورد راه حاج قاسم سلیمانی و شهادت 

مطالب مرتبط:

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.