عکس سفره افطار | ۳۰ عکس زیبا و دلنشین از تزیین سفره افطاری ایرانی

عکس سفره افطار | ۳۰ عکس زیبا و دلنشین از تزیین سفره افطاری ایرانی

این نوشته از دلبرانه به ۳۰ عکس سفره افطار چیده شده به سبک ایرانی و زیبا اختصاص دارد که به همراه مطالبی راجع به تزیین سفره افطار تقدیم حضور شما میشود. امیدواریم بتوانید از چیدامان سفره های افطار در عکس های زیر ایده های خوب بگیرید و سعادت افطاری دادن ها خوب و خالصانه را را در ماه مبارک رمضان امسال پیدا کنید.

عکس سفره افطار (۱)

عکس سفره افطار

دوست دارم در کنار تماشای این تصاویر چشم نواز از سفره افطار احادیث زیبایی در مورد افطاری دادن تقدیم حضور شما کنم تا ذوق و شوق شما را برای دادن افطاری در ماه مبارک رمضان چند برابر کند .

عکس سفره افطار (۲)
عکس سفره افطاری

عکس سفره افطار (۳)
عکس سفره افطارمون

عکس سفره افطار (۴)
عکس سفره افطار ۹۷

عَنْ أَبِی الْحَسَنِ(علیه‌السلام) أَنَّهُ قَالَ تَفْطِیرُکَ أَخَاکَ الصَّائِمَ أَفْضَلُ مِنْ صِیَامِک.(من لا یحضره الفقیه، ج‏۲، ۱۳۴) 

از امام ابوالحسن(علیه‌السلام) روایت است، که فرمود: افطارى دادن به برادر مسلمانت از روزه داشتنت افضل است .

عکس سفره افطار (۵)
عکس سفره افطار ساده

عَنْ أَبِی عَبْدِاللهِ(علیه‌السلام) قَالَ مَنْ فَطَّرَ صَائِماً فَلَهُ أَجْرٌ مِثْلُه؛ 

هر که روزه‌داری را افطار دهد اجری همچون او خواهد داشت.(من لا یحضره الفقیه، ج‏۲، ۱۳۴)

عکس سفره افطار (۶)
عکس سفره افطار زیبا

وَ قَالَ النَّبِیُّ(صلی الله علیه و آله) مَنْ فَطَّرَ فِی هَذَا الشَّهْرِ مُؤْمِناً صَائِماً کَانَ لَهُ بِذَلِکَ عِنْدَ اللهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِتْقُ رَقَبَهٍ وَ مَغْفِرَهٌ لِمَا مَضَى مِنْ ذُنُوبِهِ فَقِیلَ لَهُ یَا رَسُولَ اللهِ لَیْسَ کُلُّنَا نَقْدِرُ عَلَى أَنْ نُفَطِّرَ صَائِماً فَقَالَ إِنَّ اللهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى کَرِیمٌ یُعْطِی هَذَا الثَّوَابَ مِنْکُمْ مَنْ لَمْ یَقْدِرْ إِلَّا عَلَى مَذْقَهٍ مِنْ لَبَنٍ یُفَطِّرُ بِهَا صَائِماً أَوْ شَرْبَهٍ مِنْ مَاءِ عَذْبٍ أَوْ تُمَیْرَاتٍ لَا یَقْدِرُ عَلَى أَکْثَرَ مِنْ ذَلِک. (من لا یحضره الفقیه، ج۲، ص۱۳۴)

پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود هر کس یک مؤمن روزه‏دار را در این ماه افطارى دهد، پاداشى برابر با آزاد کردن یک بنده نزد خدا داشته، و مایه آمرزش گناهان گذشته وى نیز خواهد بود، پس گفتند: یا رسول الله، همگى ما قادر بر افطارى دادن به روزه دارى نیستیم، پس فرمود: خداى تبارک و تعالى چندان کریم است که به کسى از شما که نتواند جز با جرعه شیر آمیخته با آبى، یا شربت آب گوارایى، یا چند دانه خرما روزه‌دارى را افطارى دهد و بر انفاق چیزى بیش از این قادر نباشد، همین ثواب را عطا میکند.

عکس سفره افطار (۷)
عکس سفره افطاری ساده

در روایت است که: هیچ چیز مانند غذا دادن و قربانى کردن انسان را به خداوند متعال نزدیک نمی‌کند.

(بحارالانوار، ترجمه ج ۶۷ و ۶۸، ج‏۲، ص۳۴۷) در این میان افطاری بهتر و برتر است .

عکس سفره افطار (۸)

عکس سفره افطار

رسول خدا(ص) در خطبه شعبانیه درباره زنده نگه داشتن افطاری دادن چنین می‌فرمایند:

“بدانید که خداوند به عزت خود قسم یاد کرده است که نمازگزاران و سجده کننده‌گان را عذاب نکند.

ای مردم! هر کسی از شما روزه‌دار مؤمنی را افطار دهد، چنان است که گویا بنده‌ای را آزاد کرده، و خداوند از لغزش‌های گذشته‌اش می‌گذرد.

یکی عرض کرد! ای رسول خدا، همه ما قدرت افطاری دادن و سیرکردن شکم افراد را نداریم.

پیامبر خدا فرمود: با پاره‌ی خرما و مقداری آب، آتش را از خود دور کنید.

ای مردم! اگر کسی در این ماه اخلاق خودش را نیکو و اصلاح کند، جواز عبور از پل صراط برای او خواهد بود.

و آن کسی که در این ماه بر زیردستان خود آسان گرفته و سخت گیری نکند، خداوند حساب را بر او آسان می‌گیرد

عکس سفره افطار (۹)

عکس سفره افطار ایرانی

امام موسی بن جعفر(ع) فرمود: افطاری دادن به برادر روزه دار از روزه ات بافضیلت تر است.

عکس سفره افطار (۱۰)
عکس سفره افطار ماه رمضان

امام کاظم (ع) : دعای شخص روزه دار هنگام افطار مُستجاب میشود.  بحارالانوار جلد ۹۳ صفحه ۲۵۵ حدیث ۳۳

عکس سفره افطار (۱۱)
تصاویر سفره افطار ۹۸

عکس سفره افطار (۱۲)

عکس سفره افطار

عکس سفره افطار (۱۳)
عکس سفره افطار ساده 

عکس سفره افطار (۱۴)
عکس سفره افطار زیبا 

عکس سفره افطار (۱۵)
عکس سفره افطار مهمانی

عکس سفره افطار (۱۶)
عکس سفره افطار جدید 

عکس سفره افطار (۱۷)

عکس سفره افطار سنتی

برای تزیین زیبای یک سفره افطار دیدن این لینک ها برای شما مفید خواهد بود .

تزیین شیر برنج | ۲۵ مدل تزیین شیر برنج مجلسی با گل محمدی دارچین زعفران

تزیین زولبیا بامیه | ۳۵ ایده زیبا و ساده برای تزیین بامیه زولبیا و خرما افطار

تزیین نون و پنیر و سبزی | ۴۰ مدل تزیین نان و پنیر سفره افطار و و سفره عقد

انواع سوپ | ۱۵ طرز تهیه سوپ های خوشمزه + ۶۰ عکس تزیین سوپ

تزیین آش | ۷۰ مدل زیبای تزیین آش + آموزش چند روش ساده تزیین آش

تزیین حلوا | ۷۰ عکس از مدل های زیبا و جدید تزیین حلوا

تزیین شله زرد | ۷۰ مدل تزیین شله زرد + نکته های یک شله زرد درجه یک

عکس سفره افطار (۱۸)

عکس سفره افطار برای مهمان زیاد

عکس سفره افطار (۱۹)
عکس سفره افطار شیک 

عکس سفره افطار (۲۰)
عکس سفره افطار ایرانی

عکس سفره افطار (۲۱)
عکس سفره افطار ماه رمضان

عکس سفره افطار (۲۲)
تصاویر سفره افطار ۹۸

عکس سفره افطار (۲۳)

تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطار ماه رمضان

عکس سفره افطار (۲۴)
تزیین سفره افطار برای مهمانی
تزیین سفره افطار جدید

عکس سفره افطار (۲۵)
تزیین سفره افطاری ماه رمضان
تزیین سفره افطار

عکس سفره افطار (۲۶)
تزیین سفره افطاری
تزیین سفره افطاری عکس

عکس سفره افطار (۲۷)
تزیین سفره افطاری جدید
تزیین سفره افطار ایرانی

عکس سفره افطار (۲۸)
تزیین سفره افطار برای مهمان
تزیین سفره افطار+عکس

عکس سفره افطار (۲۹)
تزیین سفره افطار ۲۰۱۸
تزیین سفره افطار ۹۸

عکس سفره افطار (۳۰)

در انتها این مطلب خوب که در سایت خوب چیدانه خوانده بودم را تقدیم حضور شما میکنم .

۱۰ نکته برای تزیین سفره افطار

بالاخره ماه رمضان امسال هم از راه رسید، دوباره از فردا شب سفره های رنگین افطار در خانه ها پهن می شود و چه خوب است سفره های امسال مان رنگ و بویی دیگر داشته باشد. بهتر است برای سفره های افطار امسال تان برنامه دیگری بریزید، مثلا با خودتان قرار بگذارید که امسال هر سفره افطاری را که پهن می کنید تزیین کنید و آن را با ایده های خاص بچینید. ما هم در این راه به شما کمک می کنیم، اگر می پرسید چگونه؟

۱. تزیین سفر افطار با ظروف سفید رنگ

سفره افطار یک جورهایی تلفیقی از سفره صبحانه و سفره شام است و همین مساله به جذابیت هرچه بیشتر این سفره کمک می کند هم سر سفره پنیر و خرما پیدا می شود و هم غذای گرم. درست است که این غذاها هر کدام ظرف خاصی را می طلبند اما سعی کنید نهایت سلیقه را برای انتخاب ظروف به کار ببرید، دست کم سعی کنید تا رنگ ظرف های یکی باشد تا هماهنگی در سفره تان بیشتر به چشم بیاید و تزیین سفره افطارتان شکیل تر باشد. اگر رنگ ظرف ها روشن باشد بهتر است چرا که اغلب خوراکی ها و غذاهایی که بر سر سفره قرار می گیرند دارای رنگ های گرم و پر حرارت هستند و ظرف های روشن و سفید به آن ها اجازه خودنمایی بیشتری می دهد.

۲. استفاده از یک ظرف برای چند خوراکی بر سر سفره افطار

یکی از ترفندهای دکوراسیونی که می توانید برای تزیین سفره افطار استفاده کنید، استفاده از یک ظرف برای چند نوع خوراکی است. این کار به شما کمک می کند تا اگر میز غذاخوری تان کوچک است جا برای دیگر ظرف ها بیشتر باشد. مثلا خوراکی هایی از قبیل خرما، گردو و حتی پنیرهای قالبی را می توانید با هم دریک ظرف قرار دهید، زولبیا و بامیه ها را هم با هم قرار دهید برای سبزی هم ظرفی جدا در نظر بگیری. هرچه تعداد ظرف ها در سفره کمتر باشد بهتر است این کار از سردرگمی کسانی که سر سفره افطار هستند کم می کند.

۳. رومیزی های زیبا برای سفره افطار

رومیزی ها را می توان تاثیر گذار ترین عنصر تزیین میز و سفره افطار دانست. بهتر است رومیزی ها رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی داشته باشد تا شنا را به خوردن غذا راغب تر کند به قول معروف قرمزهای اشتها آور همان چیزی است که برای غذاخوری احتیاج دارید!

۴. سفره های افطار مینیمال

وقتی می گوییم سفره های مینیمال منظور مان سفره های جمع و جور و خودمانی است که شاید تنها برای خودتان پهن شان کنید. اما این نکته نباید باعث شود که خیلی ساده از کنار تزیین سفره افطارتان بگذرید. یک زیر بشقابی زیبا، تعدادی ظرف کوچک، استکان چای مورد علاقه تان و نان تازه سفره افطار تک نفره شما را تبدیل به یک سفره افطار منحصر به فرد می کند.

۵. سفره افطار یا سینی افطار؟

عکس بالا هم یک ایده جالب و دوست داشتنی را به شما نشان می دهد. کل سفره افطار شما می تواند در داخل یک سینی بزرگ جمع شود؛ به نوعی شما می توانید به جای سفر افطار یک سینی افطار داشته باشید. برای استفاده از این ترفند باید از ظرف های کوچک استفاده کنید. به نظر من که این ایده یکی از ناب ترین ایده ها برای تزیین سفره افطار است.

۶. تزیین سبزی برای سفره افطار

جدای از سفره افطار؛ خوب است که هر کدام از اجزای داخل سفره هم تزیینات خاص خودشان را داشته باشند تا سفره آراسته تر به چشم بیاید. یکی از اجزایی که می توانید تزیین کنید، سبزی خوردن های خوش رنگ و لعاب هستند، که می توانید با انواع تکنیک ها آن را تزیین کنید و برای این کارمی توانید از پنیرهای قالبی، تربچه ها و حتی تکه های نان سنگک هم کمک بگیرید. فقط کافی است کمی سلیقه به خرج دهید. برای تزیین نون و پنیر و سبزی افطار میتوانید مدل های خوب و ساده ای را در این لینک پیدا کنید “تزیین نون و پنیر و سبزی | ۴۰ مدل تزیین نان و پنیر سفره افطار 

۷. تزیین حلیم برای سفره افطار

خوب است که از کنار هیچ چیز به سادگی عبور نکنید و هر جزیی از سفره افطار را تزیین کنید، حتی آن ها را که از بیرون تهیه می کنید. مصداق واقعی آن هم حلیم های خوش عطری هستند که همیشه مهمان سفره های افطار هستند. حتی اگر آن ها را از بیرون هم تهیه می کنید با ساده ترین نقش ها و با کمک دارچین و کنجد که در طعم حلیم ها هم تاثیر گذار هستند؛ آن ها را تزیین کنید.

۸. تزیین آش رشته برای سفره افطار

آش رشته ها هم مانند حلیم ها پای ثابت سفره افطار هستند و یکی از دوست داشتنی ترین کارها تزیین آش رشته است. پیاز داغ و نعنا و کشک را دم دست تان بگذارید و با هر کاسه آش مانند یک تابلو و یا اثر هنری متفاوتی برخورد کنید. حتی می توانید کشک را با کمی زعفران قاطی کنید و از ترکیب رنگی زیبا و طعم بی نظیرش نیز بهره مند شوید. در لینک ” تزیین آش | ۷۰ مدل زیبای تزیین آش + آموزش چند روش ساده تزیین آش“میتوانید ۷۰ مدل متنوع و زیبا برای تزیین آش سفره افطار پیدا کنید .

۹. تزیین شله زرد برای سفره افطار

یکی دیگر از خوراکی های خوشمزه ای که بدون آن سفره افطار؛ سفره افطار نمی شود، شله زرد هایی هستد که عطرشان آدم را از خود بی خود می کند. این شله زرد ها هم با کمال میل می توانند تبدیل به بستری برای هنرنمایی شما باشند پس بی درنگ دارچین و خلال بادوم ها را بردارید و به سراغ کاسه های شله زرد بروید. شما حتی می توانید از خطوط خود ظرف ها هم برای تزیین شله زرد ها استفاده کنید. این هم یک لینک مفید برای تزیین شله زرد “تزیین شله زرد | ۷۰ مدل تزیین شله زرد + نکته های یک شله زرد درجه یک

۱۰. تزیین دسر های سفره افطار

حتی اگر برای بعد از افطار کیکی درسته کرده اید آن را نیز تزیین کنید، با هر چیزی که به طعم آن کیک کمک می کند تا بهتر باشد. معمولا پودر نارگیل، خلال پسته و بادوم از بهترین موادی هستند که می شود از آن ها کمک گرفت.

همچنین بخوانید :

تزیین سفره افطار | سفره افطاری را چطور تزیین کنیم + ۲۰ مدل سفره افطار زیبا

تزیین افطار | ۳۳ مدل جدید و ایده زیبا برای تزیین سفره افطاری

تزیین سفره ایرانی | ۸۰ عکس زیبا از تزیین سفره ایرانی به سبک دلنشین سنتی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.