تزیین حلوا | ۱۱۰ مدل تزیین حلوا جدید و مجلسی برای مراسم ختم

تزیین حلوا | ۱۱۰ مدل تزیین حلوا مجلسی برای مراسم ختم 

(تزیین حلوا ی قالبی ، لقمه ای ، رولی ، شطرنجی ، تارت ،با قیف و ماسوره ، با سیخ ، با چنگال

قبلا تزیین حلوا خلاصه میشد در این که یک قاشق را برمیداشتیم و روی حلوا را حسابی صاف و صوف میگردیم بعد با قاشق یا چنگال روی آن شکل هایی اجاد میکردیم و تمام !ا ولی الان تجملات و تزیینات حتی در مجالس ختم و عزاداری ها هم رایج شده است . البته خوب نیست کاری کنیم که مراسم روضه یا عزاداری مان به یک نمایش تجملات و خودنمایی تبدیل شود . اما تزیین ساده و زیبای حلوا نذری یا حلوا ختم و ترحیم یا حلوا برای سر سفره افطار با ذوق و سلیقه خانم هایی ایرانی بد نیست. ما اینجا ۱۱۰ ایده مختلف و زیبا برای تزیین حلوا جمع آوری کرده ایم که به همراه آموزش کوتاه در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم . با ما همراه باشید.

تزیین حلوا

 

چطور حلوا های رنگارنگ و جدید درست کنیم ؟ 

قبل از تزیین حلوا لازم است در مورد درست کردن یک حلوای خوشمزه و حرفه ای آموزش ببینید. میتوانید برای گرفتن طرز تهیه و نکات به این پست مراجعه کنید که در آن  طرز تهیه ۷ مدل حلوا ( حلوا هویج، حلوا شیر ، حلوا خرما ، حلوا رولی، حلوا شکلاتی ، حلوا زنجبیلی و حلوا عربی ) را آموزش داده ایم:

تهیه حلوا | طرز تهیه ۷ نوع حلوا عربی شیری رولی هویچ زنجبیلی خرما شکلاتی

تزیین حلوا (۱)

 

آموزش ۱۰ مدل تزیین حلوا 

 1. تزیین با پودر نارگیل رنگی:

مثلا فقط با پودر نارگیل میتوان یک تزیین خیلی خوب انجام داد. به این نحو که پودر نارگیل را چند قسمت کنید و آن را با زعفران ، پورد کاکائو ، پودر پسته ، دارچین  و یا حتی چند نوع رنگ غذا رنگی رنگی کنید و با آن روی حلوا ها را تزیین کنید . روش ساده و کم هزینه ایست و نتیجه کار هم خیلی زیبا میشود.

 

 1. تزیین حلوا چند رنگ :

یا یک نوع حلوا تیره تر و یک نوع حلوای روشن تر ( یا دو نوع حلوا با رنگ های مختلف مثلا حلوا هویج و حلوا زعفرانی ) درست کنید . یکی را به عنوان زمینه در نظر بگیرید و با دیگری با یک قیف آشپزی روی حلوای زمینه را تزیین کنید ( مثل تزیین کیک ) در بیشتر تصاویر و ایده های تزیین حلوا در این نوشته از چند رنگ حلوا در کنار هم استفاده شده است که باعث زیبایی بیشتر آن میشود.

آموزش تزیین حلوا (۳)

 1. تزیین حلوا با نان بستنی یا تارت :

برای تزیین حلوا میتوانید از نان های آماده مثل نان بستنی کمک بگیرید و حلوا ها را به صورت لقمه لقمه در آورید در این صورت خوردن حلوا هم از بقیه روش هاخیلی ساده تر خواهد بود .حلوا روی نان تارت هم با توجه به کوچک و لقمه ای بودن انتخاب های خوبی هستند.  نان های بستنی  یا نان تارت را به شکل قیفی یا نان بستنی های گرد میتوانید از فروشگاه های عرضه محصولات قنادی تهیه کنید.

 

 1. تزیین حلوا شطرنجی :

برای این روش هم باید دو رنگ حلوا درست کنید ( حلوای زعفرانی ، حلوای شیری ، حلوای هویج ، حلوای لبو ، حلوا سنتی و … هر کدام رنگ زیبای مخصوص به خودشان را دارند و شما میتوانید دو رنگ مختلف از آنها را انتخاب کنید ) بعد هر دو آنها را وردنه صاف کنید تا قطری حدود یک سانتی متر داشته باشند . بعد آنها را به صورت نوار ها باریک یک سانتی ببرید . رنگ های متضاد را کنار هم قرار دهید تا کم کم به شکل شطرنجی برسید. بعد با دقت با چاقو حلوا را برش بدهید.

آموزش تزیین حلوا (۴)

 1. تزیین حلوا قالبی : 

حلوا با توجه با غلیظ و خمیری بودن کاملا فرم پذیر است ، پس میتوانید با کمک هر نوع قالب دلخواهی ( قالب های شیرینی پزی ، قالب ژله ، یا قالب های تک نفره و کوچک حلوا را به شکل های دلخواه درآورید . مثلا میتوانید درون یک قالب بزرگ ژله شبیه گل حلوا بریزید فشرده کنید و با دقت درون یک بشقاب برگردانید و اطراف آن را تزیین کنید. به همین سادگی و زیبایی.

 

 1. تزیین حلوا رولی یا رولت :

برای تهیه رولت شما به نان های مخصوص نیاز دارید هرچند میتوانید به سادگی از نان لواش های ماشینی استفاده کنید اما نان های مخصوص شیرینی فروشی هم میتواند مفید باشد. مثل هر نوع رولت دیگر کافی است روی نان با ضخامت کم حلوا بمالید ، نان را با دقت بپیچید و رولت نان و حلوای خود را ببرید. بعد از آن میتوانید با غنچه های گل یا خلال بادام و پسته رول ها  را تزیین کنید.

آموزش تزیین حلوا (۲)

 1. تزیین حلوا با قیف و ماسوله :

تزیین حلوا با استفاده از قیف و انواع و اقسام ماسوله یکی از محبوب ترین روش های تزیین حلواست . بخصوص که حلوا پس از آماده شدن مثل یک نوع خمیر میشود و مثل آش و شله زرد شل و ول نیست و کار با قیف برای آن کاملا عملی و ساده است . به علاوه در این روش هم میتوان از چند رنگ حلوا برای تزیین روی آن استفاده کرد ، چون همانطور که گفتیم ما یک عالمه حلوا داریم با یک عالمه رنگ که این دست و بال شما را در تزیین حساب باز میگذارد .

 

 1. تزین حلوا لقمه ای ، تک نفره یا فینگر فود :

در خیلی از مراسمات دسته جمعی مثل روضه ها ، هیات ها وبیشتر از همه مراسم هایی مثل ختم و چهلم و غیره نیاز داریم حلوا را به صورت قلمه ای یا تک نفره آماده کنیم تا توزیع آن بین مهمان ها ساده تر باشد. در این صورت میتوانید از انواع روش هایی که ایده های آن را تصاویر این نوشته میبینید مثل فینگر فود حلوای های کوچک و تک نفره درست کنید و به همراه چای یا شربت از مهمانان خود پذیرایی کنید.

آموزش تزیین حلوا (۱)

 1. تزیین حلوا ساده با قاشق و چنگال و سیخ فلزی :

ولی صادقانه میگویم اگر هیچ وسلیه ای برای تزیین نداشتید همون روشن شیار شیار کردن با قاشق و چنگال خیلی هم خوب و زیباست . همینطور استفاده از یک سیخ فلزی با سر مثلثی که فیلم کوتاهش را انتهای همین مطلب گذاشته ایم زمانی که وقت کافی ندارید یا تعداد زیادی بشقاب حلوا برای افطار یا نذری باید آماده کنید روش های کاربردی است.

 

 1. تزیین حلوا در سینی با با پودر نارگیل ، کنجد و مغز ها : 

به طور کلی استفاده از انواع مغزیجات ( خلال بادام ، خلال پسته ، پودر گردو ) و  کنجد ، گل محمدی ، پورد نارگیل و غیره در تزئین حلوا مرسوم است . بخصوص وقتی دوست دارید حلوا را درون یک سینی یا دیس بزرگ تزیین کنید نه به صورت لقمه ای یا تک نفره ، در این صورت کافی است حلوا را درون سینی صاف کنید و با رنگ های زیبای خلال ها و مغزی جات و پورد نارگیل و کنجد و گل محمدی طرح های زیبایی روی آن ایجاد کنید.

فراموش نکنید مهم نیت شماست که باید زیبا و خالص باشد نه رنگ و بو طعم . اگر این روز ها حلوا درست کردید حتما به یاد گزشتگان خود و من حقیر هم باشید.

آموزش تزیین حلوا (۵)

حلوا

گفتیم حالا که صحبت از حلوا و تزییناتش شد بد نیست بیشتر در موررد این خوراکی خوشمزه و قدیمی بدانیم . در دانش نامه ویکی پدیا در مورد حلوا اینطور آمده است : حلوا نوعی شیرینی معروف ایرانی است. حلوا انواع مختلفی دارد و برحسب نوع آن ممکن است برخی مواقع به عنوان شیرینی برخی مواقع به عنوان دسر یا برخی موارد نیز در پخت یک غذا یا شیرینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به‌طور مثال در پخت و تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود. از انواع مشهور حلوا می‌توان به حلواتره، حلوا شکری، حلواهویج، حلواگردویی، حلوا ارده، حلوا لوز، حلوادورنگ و غیره اشاره کرد.

تزیین حلوا (۲)

با وجود اینکه حلوا انواع بسیار زیاد و مختلفی دارد ولیکن هرجا صحبت از حلوا می‌شود فکر افراد به سمت همان حلوای آرد می‌رود که برای فاتحه خواندن بر سر مزار و سنگ قبر اموات پخش می‌شود، می‌رود.

تزیین حلوا (۵)

مواد اولیه تهیه حلوا

مواد اولیه تهیه حلوا برحسب نوع آن مختلف است. برای نمونه حلوای آرد گندم از مخلوط شدن آرد سفید گندم با روغن آفتابگردان و شیره انگور و هل و گلاب و مغز پسته و زعفران و به جای شیره می‌توان شکر استفاده کرد بر روی آتش شدید به دست می‌آید.

تزیین حلوا (۳)

تاریخچه حلوا

همان‌طور که می‌دانید حلوا از آرد گندم تهیه می‌شود. گندم نیز از دیرباز با آیینهای سوگواری و غلبه روح بر پَلشتی مرگ در ارتباط بوده‌است. در آیینهای سوگواری بین‌النهرینی و زرتشتی، نان جز چیزهایی است که به مردگان تقدیم می‌شد. نانی که از گندم پخته می‌شود. وجود روغن در پخت حلوا، ضمن آن‌که دو جهان گیاهی و حیوانی را به هم پیوند داده، نشان‌دهندهی وحدت و اتحاد کیهانی نیز هست.

تزیین حلوا (۷)

انواع حلوا

بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌ها و شکل‌های مختلفی داشته باشد و با در نظر گرفتن تأثیر لهجه‌های محلی در نامگذاری انواع مختلف حلوا شکل می‌گیرد:

 1. حلوا تره
 2. حلوا شکری
 3. حلوا هویج
 4. حلوا گل سرخ
 5. حلوا شکلات فندقی
 6. حلوا پسته ای
 7. حلوا هل و بادام
 8. حلوا لوز
 9. حلوا گردویی
 10. حلوای شیر
 11. حلوای شیرازی
 12. حلوا ارده
 13. حلوا دورنگ
 14. حلوا اوماج
 15. حلوا زعفرانی
 16. حلوا خرمایی
 17. حلوا سوهانی
 18. حلوا زنجبیل (زنجفیل)
 19. حلوا عربی
 20. حلوا لبو
 21. حلوا شکلاتی
 22. حلوا سنتی

تزیین حلوا

تزیین حلوا (۶)

تزیین حلوا با سیخ کباب

تزیین حلوا (۴)

تزیین حلوای ساده

تزیین حلوا (۸)

تزیین حلوا با چنگال

تزیین حلوا (۱۵)

تزئین حلوا با سیخ چوبی

تزیین حلوا (۱۰)

تزیین حلوا با قیف

تزیین حلوا (۱۲)

تزیین حلوا با چاقو

تزیین حلوا (۱۱)

تزیین حلوا با قاشق

تزیین حلوا (۹)

تزیین حلوا با قالب

تزیین حلوا (۱۳)

تزیین حلوای دونه ای

تزیین حلوا (۱۴)

تزیین حلوای مجلسی

تزیین حلوا (۱۶)

تزیین حلوا.com

تزیین حلوا (۱۷)

تزئین حلوا – جستجوی google

تزیین حلوا (۱۸)

www.تزئین حلوا

تزیین حلوا (۱۹)

تزیین حلوای مدل جدید

تزیین حلوا (۲۰)

مدل تزیین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۲۱)

تزیین حلوا مهمانی

تزیین حلوا (۲۲)

تزئین حلوا سفره افطار

تزیین حلوا (۲۳)

مدل تزیین حلوا و خرما

تزیین حلوا (۲۴)

عکس تزیین حلوا

تزیین حلوا (۲۵)

عکس تزئین حلوا با پودر نارگیل

تزیین حلوا (۲۶)

عکس تزئین حلوا ساده

تزیین حلوا (۲۷)

عکس تزئین حلوا نشاسته

تزیین حلوا (۲۸)

عکس تزیین حلوای عروس

تزیین حلوا (۲۹)

عکس تزیین حلوا برنجی

تزیین حلوا (۳۰)

عکس تزئین حلوای با خلال بادام

تزیین حلوا (۳۴)

عکس تزیین حلوا برای مراسم ختم

تزیین حلوا (۳۶)

عکس تزئین حلوای عروس

تزیین حلوا (۳۱)

عکس تزیین حلوا با قیف

تزیین حلوا (۳۲)

ایده تزیین حلوا

تزیین حلوا (۳۳)

ایده تزیین حلوا و خرما

تزیین حلوا (۳۵)

ایده تزئین حلوای نذری

تزیین حلوا (۳۷)

ایده تزیین حلوا با قاشق

تزیین حلوا (۳۸)

ایده تزیین حلوای مجلسی

تزیین حلوا (۳۹)

ایده تزئین حلوا زرد

تزیین حلوا (۴۰)

ایده تزئین حلوا

تزیین حلوا (۴۱)

ایده برای تزئین حلوا

تزیین حلوا (۴۴)

ایده برای تزئین کدو حلوایی

تزیین حلوا (۴۳)

ایده تزیین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۴۲)

مدل تزیین حلوا

تزیین حلوا (۴۵)

مدل تزئین حلوای عروس

تزیین حلوا (۴۷)

مدل تزیین حلوا با قیف

تزیین حلوا (۴۶)

مدل تزئین حلوای عروسی

تزیین حلوا (۴۹)

مدل تزیین حلوا قالبی

تزیین حلوا (۴۸)

مدل تزئین حلوا با قاشق

تزیین حلوا (۵۰)

مدل تزیین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۵۱)

مدل تزئین حلوا زرد

تزیین حلوا (۵۲)

مدل تزیین حلوا برای مراسم ختم

تزیین حلوا (۵۳)

مدل تزئین حلوا عروسی

تزیین حلوا (۵۴)

مدل تزیین حلوا ساده

تزیین حلوا (۵۵)

مدل تزئین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۵۶)

مدل تزیین حلوا و خرما

تزیین حلوا (۵۷)

دیزاین حلوا

تزیین حلوا (۵۸)

دیزاین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۵۹)

دیزاین حلوا با ماسوره

تزیین حلوا (۶۰)

دیزاین حلوا برای مراسم ختم

تزیین حلوا (۶۱)

دیزاین حلوا برای مراسم ترحیم

تزیین حلوا (۶۲)

دیزاین حلوا برای چهلم

تزیین حلوا (۶۴)

دیزاین حلوا با قی

تزیین حلوا (۶۵)

دیزاین حلوا و خرما

تزیین حلوا (۶۶)

دیزاین حلوا تک نفره

تزیین حلوا (۶۷)

دیزاین حلوا هویج

تزیین حلوا (۶۸)

دیزاین حلوا روضه

تزیین حلوا (۶۹)

دیزاین حلوا هیات

تزیین حلوا (۷۰)

دیزاین حلوا جلسه قرآن

تزیین حلوا (۷۱)

دیزاین حلوا ختم

تزیین حلوا (۷۲)

دیزاین حلوا چهلم

تزیین حلوا (۷۳)

دیزاین حلوا افطاری

تزیین حلوا (۷۴)

دیزاین حلوا مهمانی

تزیین حلوا (۷۵)

دیزاین حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۷۶)

دیزاین حلوا شیک

تزیین حلوا (۷۷)

دیزاین حلوا جدید

تزیین حلوا (۷۸)

حلوا مجلسی

تزیین حلوا (۷۹)

حلوا مجلسی زعفرانی

تزیین حلوا (۸۰)

حلوا مجلسی سه آرد

تزیین حلوا (۸۱)

حلوا مجلسی قالبی

تزیین حلوا (۸۲)

حلوا مجلسی سه رنگ

تزیین حلوا (۸۳)

حلوا مجلسی برای ۵۰ نفر

تزیین حلوا (۸۴)

حلوا مجلسی تک نفره

تزیین حلوا (۸۵)

حلوا مجلسی دو رنگ

تزیین حلوا (۸۶)

حلوا مجلسی خرماگ

تزیین حلوا (۸۷)

حلوا مجلسی تیره

تزیین حلوا (۸۸)

حلوا مجلسی خوشمزه

تزیین حلوا (۸۹)

حلوا.com مجلسی

تزیین حلوا (۹۰)

حلوا مجلسی برای ۱۰۰ نف

تزیین حلوا (۹۱)

مدل تزیین حلوای مجلسی

تزیین حلوا (۹۲)

حلوا مجلسی برای مراسم ختم

تزیین حلوا (۹۳)

حلوا افطار

تزیین حلوا (۹۴)

حلوا افطاری

تزیین حلوا (۹۵)

حلوا برای افطار

تزیین حلوا (۹۶)

حلوا برای افطاری

تزیین حلوا (۹۷)

حلوا برا افطار

تزیین حلوا (۹۸)

حلوا مجلسی افطا

تزیین حلوا (۹۹)

تهیه حلوا افطار

تزیین حلوا (۱۰۰)

طرز پخت حلوا افطار

تزیین حلوا (۱۰۱)

تزیین حلوا تک نفره 

تزیین حلوا (۱۰۲)

تزئین تارت حلوا 

تزیین حلوا (۱۰۳)

تزئین فینگر فود حلوا 

تزیین حلوا (۱۰۴)

تزئین حلوا یک نفره 

تزیین حلوا (۱۰۵)

فیلم آموزش تزیین حلوا

اینم یه آموزش خیلی خیلی ساده و سریع در یک ویدئو کم حجم از سایت آپارت که امدوارم به دردتون بخوره!

 

بیشتر بخوانید: 

تزیین سالاد فصل| ۱۱۰ مدل تزیین جدید و مفید سالاد کاهو 

تزیین سالاد ماکارونی | ۱۰۰ ایده مجلسی تزیین سالاد ماکارانی

تزیین الویه |  ۱۱۰ مدل تزیین سالاد الویه  برای مهمانی و تولد

تزیین ماست خیار |  ۵۵ ایده برای تزئین ماست و خیار مجلسی

تزیین آش | ۱۰۰ ایده تزیین آش رشته نذری و مجلسی + آموزش

تزیین شله زرد |۱۰۰ مدل برای تزیین شله زرد نذری و مجلسی 

تزیین خرما | ۷۰ عکس تزیین خرما مجلسی مراسم ختم و  افطار

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. Life می گوید

  واقعا ممنون بابت این مطلب خوب و کارآمدی که گذاشتیم

  1. saeed می گوید

   ممنون که وقت گذاشتید : )

 2. اکبر راشدین می گوید

  سلام وقت بخیر
  مطالبتون بسیار خوب است برای ارتباط بیشتر با شما، لطفا ما را در واتساب یا تلگرام تون عضو فرمایید

 3. شهرزاد می گوید

  سلام واقعا مطالبتون عالی بود سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.