بابک کریمی در نقش یک بیمار سرطانی

 بابک کریمی در نقش یک بیمار سرطانی

بابک کریمی از تازه‌ترین فعالیت سینمایی خود و اهمیت ساخت فیلم کوتاه گفت. بابک کریمی بازیگر فیلم فروشنده درباره آخرین فعالیت های هنری خود صحبت کرد.بابک کریمی، بازیگر فیلم «فروشنده» در خصوص آخرین فعالیت خود گفت: «هم اکنون در فیلمی در کشور ایتالیا بازی می‌کنم. تصویربرداری آن از هفته آینده شروع می‌شود. در این فیلم نقش یک بیمار سرطانی را ایفا می‌کنم.»

 بابک کریمی

او درباره کمکی که فیلم کوتاه به آینده سینما می‌کند، گفت: «فیلم کوتاه قدم اولی است که هر فیلمسازی باید در کارنامه‌اش بردارد، ولی باید سعی کند که تمام ابعاد سینمایی را در کارش رعایت کند و نگوید چون فیلم کوتاه است می‌توانم پیش پا افتاده کار کنم.»

او ادامه داد: «متاسفانه خیلی از افراد ساخت فیلم کوتاه را جدی نمی‌گیرند و فکر می‌کنند که اگر فیلم بلند بسازند، یعنی کاری جدی انجام داده‌اند. در حالی که ساخت فیلم کوتاه خیلی سخت‌تر از فیلم بلند است و اگر بتوانند این مرحله را خوب طی کنند، فیلم سازان موفقی خواهند شد.»

کریمی پس از سپری کردن دوران دبستان در تهران به ایتالیا رفت و پس از تحصیل در زمینه هنر، در دانشگاه سینمایی چنترواسپریمنتاله در شهر رم به تدریس سینما پرداخت. وی فارغ‌التحصیل از انستیتو روسلینی رم است. کریمی علاوه بر حضور در پروژه‌های مستند به عنوان کارگردان، فیلم‌بردار و تدوینگر در کشورهای مختلف، تدوین فیلم‌های سینمایی پلاچیروریتسوتو، مارکیز و رأی مخفی را بر عهده داشته است. اصغر فرهادی با دیدن فیلم بلیت‌ها ساخته عباس کیارستمی، وی را برای حضور در فیلم جدایی نادر از سیمین در نقش قاضی انتخاب کرد. کریمی در دو اثر دیگر اصغر فرهادی یعنی گذشته و فروشنده نیز بازی کرده است.

نیوشا ضیغمی و خواهرش روشا ضیغمی

مصاحبه حمید گودرزی درباره زندگی این روزهایش و جدایی از همسرش

عکس با حجاب و مسلمان شدن لیندزی لوهان بازیگر زن آمریکایی

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم