تجربه بازی پوکمون کریستال روی کامپیوتر با شبیه ساز و Rom

بازی پوکمون کریستال یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی است که در سال ۲۰۰۰ برای کنسول بازی گیم بوی کالر منتشر شد. این بازی دنباله‌ای بر بازی قبلی پوکمون به نام پوکمون Gold و Silver است که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. پوکمون کریستال داستان جذابی دارد و شما بازیکن به عنوان یک ترینر پوکمون وارد ماجراجویی در دنیای پوکمون‌ها می‌شوید. هدف اصلی شما گرفتن بیج های مختلف و شکست دادن لیدرهای باشگاه‌های پوکمون و در نهایت رویارویی با اِلیت فور یا ۴ نفر قدرتمند است. در این بازی ۲۵۱ پوکمون مختلف وجود دارد که می‌توانید آنها را شکار کنید. همچنین امکان ترید پوکمون با دوستانتان نیز وجود دارد. گرافیک و صدای این بازی نسبت به نسخه‌های قبلی بهبود یافته است. به طور کلی پوکمون کریستال یک تجربه فوق‌العاده و لذت‌بخش را برای علاقه‌مندان پوکمون و بازی‌های ویدئویی فراهم می‌کند. داستان این بازی حول محور شخصیت اصلی یعنی خود شما به عنوان یک ترینر پوکمون شکل می‌گیرد.

pokemon crystal

شما قصد دارید تبدیل به یک مبارز پوکمون قدرتمند شوید و برای همین باید ۸ باج پوکمون را جمع‌آوری کنید و مراحل سخت و طاقت‌فرسای مسابقات پوکمون را پشت سر بگذارید. دنیای بازی حاوی مناطق زیبای بسیاری است که شما باید آن‌ها را کشف کنید. مناطقی مثل جنگل ویریدین، معدن دره صورتی، برج بلند راکت، معبد باستانی اینوو و… هرکدام مخلوقات و پوکمون‌های منحصر به فرد خود را دارند.
سیستم مبارزه در این بازی نوبتی است. یعنی شما و حریف به نوبت حمله یا دفاع می‌کنید. هر پوکمون حملات و توانایی‌های مختص به خود را دارد که با پیشرفت سطح آن‌ها قوی‌تر هم می‌شود. پس از پایان مراحل اصلی بازی، هنوز محتواهای جانبی بسیار زیادی برای انجام دادن وجود دارد مثل صید تمام ۲۵۱ پوکمون یا رویارویی با پوکمون‌های افسانه‌ای مخفی. در کل یک تجربه کامل و سرگرم‌کننده پوکمون است که خاطرات زیادی را برای گیمرها رقم زده است.

فایل ROM  بازی Pokemon Crystal Rom با فرمت GBC و حجم تقریبی ۲ مگابایت، شامل کد برنامه و تمامی داده‌های مربوط به گرافیک، صدا، مراحل و محتوای این بازی کلاسیک است را میتوانید از سایت Hexrom دانلود کنید. با استفاده از امولاتورها و شبیه‌سازهای خاص، می‌توان این فایل ROM را بدون نیاز به کنسول یا کارتریج بازی، روی انواع دستگاه‌ها از جمله گوشی‌های هوشمند، کامپیوتر اجرا کنید


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.