چگونه می‌توان از رشد علف های هرز نهال بادام جلوگیری کرد؟

چگونه می‌توان از رشد علف های هرز نهال بادام جلوگیری کرد؟

یک کشاورز باید بداند چگونه می‌توان از رشد علف های هرز نهال بادام جلوگیری کرد؟ یکی از موضوعات مهمی که امروزه به هنگام خریدو استعلام قیمت نهال بادام باید به آن توجه شود، رشد و کیفیت در باردهی درختان بادام را در بسیار از باغات افراد دچار مشکل کرده است وجود علف‌های هرز است.

علف هرز و تاثیر آن در رشد نهال

علف هرز و تاثیر آن در رشد نهال چندان برای کشاورز دلچسب و گوارا نیست، بادا باید قبل از خرید نهال بادام و احداث باغ بادام محوطه را از وجود علف‌های هرز پاکسازی کند، چرا که این علف‌ها خود به تنهایی می‌توانند از کود و انرژی دریافتی درختان بادام بی نهایت استفاده داشته باشند.

 و همین موضوع باعث سوء دریافت درست انرژی درختان از خاک، آب و کود مورد نیاز خود می‌شوند از این رو بهتر است حتما هر از چندگاهی این علف‌های هرزی که در اطراف درختان بادام روییده‌اند با ابزاری و ایده مناسب از بین ببرید.

در ادامه این مقاله قصد داریم مسائلی مهم را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید با استفاده و به کار گیری از آنها با این دسته از مشکلات به خوبی مبارزه کنید و از روییدن مجدد آنها در باغات نهال بادام تا حد زیادی جلوگیری نمایید از این رو برای آشنایی با این شیوه‌های عالی ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

روش‌های تاثیر گذار برای عدم رشد و نابود علف‌های هرز نهال بادام

اگر شما هم به دنبال روش‌هایی هستید که رویش علف‌های هرز را در باغات نهال بادام خود به کمترین حد ممکن برسایند بهتر است بدانید که این شیوه‌ها عبارت هستند از:

  • روش اصلاح کوددهی
  • استفاده از روش وجین کردن
  • به کار گیری از گیاهان پوششی

روش سنتی وجین کردن علف هرز

روش سنتی وجین کردن علف هرز امروزه بسیار مورد استفاده باغداران نهال بادام قرار گرفته است به طوری که آسوده‌ترین روش مبارزه با علف‌های هرز که نیاز به هزینه زیادی هم ندارد استفاده از روش وجین کردن است با استفاده از این روش شما تنها نیازمند این هستید از ابزاری تیز استفاده کنید؛ زمانی که درختان بادام را ابیاری می‌کنید و زمین آن کامل خیس و مرطوب شده است باید دست به کار شوید.

 علف‌های هرز را با استفاده از چاقوی تیز از ریشه در بیاورید این روش گفته شده اگر چه نمی‌تواند به طور کل دیگر از روییدن آنها جلوگیری نماید اما هر چند ماه یکبار با این روش می‌توانید از افزایش پیدا کردن علف‌های هرز جلوگیری نمایید، کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال بادام بر این موضوع خیلی تاکید می‌کنند.

تاثیر استفاده از مالچ و کوددهی مناسب برای کاهش علف‌های هرز باغات نهال بادام

ابتدا لازم است بدانید تاثیر استفاده از مالچ و کوددهی مناسب برای کاهش علف‌های هرز باغات نهال بادام چپیست؟ بهتر از قبل از خرید نهال بادام با دو نوع مالج پاشی آشنا شوید، مالچ‌ها در دو نوع هستند که به دسته آلی و غیر آلی تقسیم بندی می‌شوند نوع اول دارای مواد ارگانیک و طبیعی است که تشکیل شده از خاک اره، کمپوست، کاه و پوست درختان است که بر روس سطح خاک نهال بادام ریخته می‌شود و نوع دوم مالچ یعنی مالچ غیر آلی تشکیل شده از مواد شیمیایی است که پوشش اصلی آن از پلاستیک تشکیل شده است و بر روی سطح خاک قرار می‌گیرد.

 تمامی روش‌های مذکور امروزه تا حد پنجاه درصد از رویش علف‌های هرز جلوگیری می‌کند و می‌تواند از بروز آفات و بیماری در نهال‌های بادام به خوبی پیش‌گیری نماید از طرفی استفاده از کوددهی مناسب این امر را کاهش می‌دهد لذا به طوری که برخی کود را بر پای درختان و روی خاک می‌پاشند که باعث می‌شود علف‌های هرز زیادی در باغات رشد داشته باشند و از کیفیت درختان بادام تا حد خیلی زیادی بکاهند، در سایت paliznahal.ir توضیحات کاملی در این باره آمده است.

استفاده از روش شیمیایی برای جلوگیری از رشد علف‌های هرز در باغات نهال بادام

استفاده از روش شیمیایی برای جلوگیری از رشد علف‌های هرز در باغات نهال بادام یعنی استفاده از روش شیمیایی به عنوان آخرین راه حل باید برای باغداران نهال بادام در نظر گرفته شد به طوری که استفاده از آن اگر چه می‌تواند تا حدی از رویش علف‌های هرز جلوگیری نماید اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که مواد شیمیایی بسیار تاثیرات منفی را بر روی آب‌های زیر زمین می‌گذارد.

 باعث می‌شود تا حد خیلی زیادی این آب‌ها آلوده به این سموم شوند که ممکن است برای درختان دیگر نتیجه بدی را به همراه داشته باشد از این رو تا حد ممکن بهتر است از این روش شیمیایی برای این دسته از مشکلات تنها در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد؛ البته به هنگام فروش نهال بادام کارشناسان نهالستان در این مورد تاکید زیادی نمی‌کنند.

 از طرفی حتما با افراد متخصص در نهالستان در این زمینه مشاوره داشته باشید تا بتوانید میزان و مقدار مناسبی از این سموم علف کش را مورد استفاده قرار دهید تا درختان بادام شما بر اثر این سموم شیمیایی دچار مشکلات دیگری نشوند.

معتبرترین سایت در زمینه خرید انواع نهال بادام، میوه و گردو سایت پالیز نهال به ادرس “paliznahal.ir” می باشد. Paliznahal.ir با در اختیاز داشتن کادر مجرب و حرفه ای و نهالستان های تخصصی جهت خرید انواع نهال به مرجع اصلی خرید نهال، نهالستان تبدیل شده است.

علاوه بر آن می توانید با مراجعه به paliznahal و شرکت پالیز نهال از قیمت نهال مانند نهال گلابی اسپادانا مطلع شده و خرید خود را نهایی کنید.

نتیجه‌گیری:

با توجه به موضوعاتی که برای شما در زمینه نابودی علف‌های هرز باغات نهال بادام برای شما بازگو شد به خوبی دانستیم که روش‌های مختلفی را برای نابودی و جلوگیری از آن می‌توان به کار گرفت که آسان‌ترین و کم هزینه‌ترین را استفاده از روش وجین کردن است.

با اصلاح کوددهی افراد می‌توانند از رشد علف‌های هرز تا حد خیلی زیادی جلوگیری نمایند و امروزه همین امر باعث شده تا فروش نهال بادام در بسیاری از نهالستان‌ها با روش‌های گفته شده و به کارگیری آن افزایش داشته باشد؛ شما هم بعد از خرید نهال بادام باید این نکات را مد نظر داشته باشید، سایت‌هایی معتبر با ارائه مقالاتی از این قبیل می‌تواند شما را در قیمت نهال بادام در انواع و ارقام مختلف به خوبی از طریق سایت آنلاینی که دارد راهنمایی کند.

تماس با پالیز نهال:

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.