مراقب سالمند شبانه روزی بهتر است یا نیمه وقت؟

مراقبت از سالمندان به معنای ایجاد محیطی است که در آن به خوبی از آنها نگهداری شود. این ایده ها باید نیازهای روحی و جسمی فرد مورد علاقه شما را برآورده کند. افراد مسن بزرگترین موهبت های زندگی هستند که نیاز به مراقبت و توجه ویژه ای دارند. با این حال، همیشه امکان نگهداری صحیح و کامل از آنها وجود ندارد. از آنجایی که برنامه های کاری شلوغ خانواده ها را مجبور می کند ساعت های طولانی را خارج از خانه سپری کنند، علی‌رغم میل باطنی خود، فرصت کافی برای مراقبت از عزیزان خود و یافتن خدمات پرستاری معتبر و قابل اعتماد و … را ندارند. پس مراکز مورد اطمینان می تواند کمک بزرگی به آن ها کند.

برای استخدام یک همدم سالمند مناسب می توانید با این مراکز تماس گرفته و برای سالمندان خود پرستاران شبانه روزی یا نیمه وقت حرفه ای و ماهر استخدام کنید.

مراقب سالمند

 

هنگام برنامه ریزی برای استخدام یک پرستار، باید تمام معیارها را بررسی کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. لطفا توجه داشته باشید که باید فردی را استخدام کرد که عضو یک مرکز معتبر باشد و مستقل کار نکند، زیرا در این صورت اگر از کار او رضایت نداشتید می توانید به راحتی تغییرش دهید.

در زمان استخدام پرستار از مراکز معتبر یک مصاحبه حضوری با او انجام می شود تا شما مهارت های مراقبتی او را در طول جلسه ارزیابی کنید. این کار باعث می شود اطمینان حاصل کنید که پرستار به طور کامل از مسئولیت های خود آگاه است. در این جلسه بهتر است از همان اول شرایط خود را به طور کامل برای یکدیگر توضیح دهید تا در آینده با شرایط یکدیگر مشکلی پیدا نکنید.

مهمترین نکته این است که پرستار سالمند از تجربه و دانش کافی برخوردار باشد، برای این کار بهتر است از افرادی که پرستار مورد نظر شما قبلاً برای آنها کار کرده است سوالات خود را بپرسید.

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

وضعیت همه سالمندان و خانواده هایشان متفاوت است. شاید مشکل بسیاری از خانواده هایی که سالمند در خانه دارند با استخدام پرستار روزانه حل شود. اما بسیاری از خانواده های سالمند نیز هستند که نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند. چنین مواردی شامل سالمندانی است که به تنهایی زندگی می کنند یا سالمندانی که از بیماری های حاد جسمی و روحی رنج می برند و نیاز به مراقبت شبانه روزی پرستار حرفه ای دارند. پس باید یک پرستار ۲۴ ساعته آموزش دیده و دارای اطلاعات لازم برای مراقبت از بیماران استخدام کنند. تا مانند یکی از اعضای خانواده در خانه ساکن شده و به طور تمام وقت از سالمندان مراقبت کند.

 مزایای استخدام پرستار شبانه‌روزی

یکی از این مزایا استخدام پرستار شبانه‌ روزی این است که سالمندان آنها را به مرور زمان بهتر می شناسند و خانواده آن ها از اینکه کسی همیشه مراقب سالمند می شود احساس امنیت و آرامش دارند. از طرفی پرستاران نیز به تمامی عادات و نیازهای سالمند مسلط شده و می توانند اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت جسمی و روحی و بازگرداندن سلامتی آنها انجام دهند. علاوه بر این، وی توانایی ارائه کمک های اولیه لازم را در مواقع بحرانی و در شرایط خاص قبل از وقوع حوادث غیرمترقبه دارد که می تواند کمک شایانی در پیشگیری از حوادث ناگوار باشد. بنابراین می توانید مطمئن شوید که فرد سالمند خانواده با این فرد به خوبی غذا می خورد، استراحت می کند و از همه مهمتر تحت درمان صحیح است.

 

هزینه پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

در زمان استخدام پرستار شبانه روزی هزینه خدمات پرستاری در منزل برای شما به صورت روزانه محاسبه می شود. همانطور که گفته شد، نوع و میزان خدماتی که از یک پرستار انتظار دارید به مدت زمان آن بستگی دارد. برای تعیین این هزینه ها استخدام پرستار شبانه روزی نسبت به دو مورد دیگر یعنی پرستار نیمه وقت و روزانه بیشتر است. اما اگر ساعتی حساب کنید، حقوق کمتری دریافت می کنند.

دلیلش این است که یک پرستار شبانه روزی، تمام وقت در منزل سالمند مستقر شده و می تواند از تمام امکانات رفاهی آنجا استفاده کند. در این نمونه وعده های غذایی نیز به پرستار داده می شود و از هزینه های رفت و آمد معاف است. لطفا توجه داشته باشید که به پرستاران تمام وقت یک روز در طول هفته مرخصی دهید. اما در روز های دیگر همه ساعات در خدمت سالمند شما است.

 

هزینه پرستار نیمه وقت برای سالمند در منزل

اگر می خواهید از پدر یا مادر سالمند خود به صورت پاره وقت مراقبت کنید و نیاز به استفاده از تجربیات و مهارت های یک پرستار سالمند برای مدت معینی دارید، می توانید یک پرستار نیمه وقت استخدام کنید. این پرستاران در ساعات معینی از روز وظیفه مراقبت از سالمندان را بر عهده دارند. اگر سالمند شما اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته و برای چند روز نیاز به مراقبت ویژه دارد، یک پرستار مقطعی نیز می تواند کمک کند. دستمزد پرستاران  نیمه وقت در خانه بر اساس ساعات کار و خدمات ارائه شده تعیین می شود.

هزینه پرستار نیمه وقت برای سالمند در منزل

چرا بهتر است از یک پرستار شبانه روزی برای نگهداری سالمند خود کمک بگیریم؟

 

سالمندانی که توانایی اولیه زندگی را از دست داده اند نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند. آنها تقریباً به همان اندازه که نوزادان نیاز به مراقبت احتیاج دارند باید مورد توجه قرار گیرند. بنابراین خانواده در این مورد با دو انتخاب روبرو است. در راه اول عزیزان خود را به خانه سالمندان بسپارید یا در حالت دوم یک پرستار را به صورت شبانه روزی استخدام کنند تا از آنها در خانه مراقبت کند. ما به شما توصیه می کنیم که یک پرستار استخدام کنید و دلایل منطقی برای این پیشنهاد داریم.

 

ایجاد شرایط مناسب برای زندگی خانواده های دارای سالمندان

اگر پرستار سالمند استخدام کنید، خود و سالمند شرایط حضور بیشتر در کنار خانواده را خواهید یافت و نگران وضعیت سالمند خود نخواهید بود. علاوه بر این، می توانید در هر زمان به خانه پدرتان بروید و با تمام اعضای خانواده ملاقات کنید. این مشکل به سلامت روان سالمندان نیز کمک زیادی می کند.

نگهداری از سالمند در تهران

حضور یک پرستار ماهر در کنار سالمندان تنها

پرستار سالمند همیشه با سالمندان است. شما تضمین می کنید که با این کار احساس آرامش کنید و کارهای روزانه خود را با روحیه آزاد انجام دهید. تمام امور مربوط به سالمندان به عهده پرستار بوده و تنها دغدغه پرستار مراقبت از سالمند است. ولی در خانه سالمندان، پرستار مسئولیت مراقبت از چندین بیمار را بر عهده دارد و ممکن است این رسیدگی به خوبی انجام نشود.

 

نیاز به خدمات مراقبت ویژه

مراقبت از سالمند نیاز به دانش و تجربه دارد، مهم نیست که چقدر خوب از سالمندان خود مراقبت می کنید، باز هم با کار یک پرستار با تجربه که همیشه از سالمندان شما مراقبت می کند تفاوت زیادی دارید. اگر یک پرستار استخدام کنید، می توانید تمام مراحل پزشکی و مراقبت های اولیه را با خیال راحت به او بسپارید.

 

کاهش هزینه های مراقبت از سالمندان

با توجه به بالا بودن هزینه خانه سالمندان، نگهداری از سالمند در تهران اگر در منزل باشد باعث کاهش هزینه ها می شود. مراقبت از سالمند نیاز به مهارت های خاصی دارد. اگر مشغله کاری زیادی دارید و نمی توانید به موقع به پدر و مادر خود سر بزنید ممکن است از نظر روحی و جسمی در وضعیت بدی قرار بگیرند و دچار مشکلات روحی و افسردگی شوند. پس با استخدام یک پرستار شبانه روزی این مشکل را به راحتی حل کنید.

آسانیسم ارائه‌دهنده انواع خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل

برای مراقبت از سالمندان در منزل، مراجعه به مرکز خدمات پرستاری ضروری است. آسانیسم یکی از مراکز معروف خدمات پرستاری با سابقه درخشان است. این مرکز پاسخ مناسبی به نیاز شما به مراقبت از سالمندان در منزل با کمک کادر پزشکی و پرستاران حرفه ای خواهد بود.

برای استخدام مراقب شبانه روزی سالمند می توانید به پلتفرم خدمات مراقبت آسانیسم مراجعه کنید. آسانیسم با هدف ارائه خدمات پرستاری تاسیس شد و با همکاری کادری مجرب و آموزش دیده سعی در ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان دارد. این مرکز به صورت دوره ای عملکرد کارکنان را پس از فرستادن آن ها به خانه شما نظارت می کند. بنابراین اگر توانایی، تعهد و قیمت پرستار سالمند در منزل تهران برای شما مهم است، می توانید نگهداری از سالمند خود را به ما بسپارید.

با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در وب سایت و اپلیکیشن آسانیسم می توانید درخواست خود را درج کنید. ضمناً با تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۴۳۳ می توانید برای خدمات همدم سالمندان در منزل اقدام نمایید. پس از ثبت درخواست، متخصصین ما برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته و با توجه به نیاز شما کادر مورد نیاز را به منزل شما اعزام خواهند کرد.

آسانیسم تمامی مناطق تهران و کرج را برای پرستاران پوشش می دهد.  برای مشاوره می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با ما تماس بگیرید. پشتیبانی آسانیسم به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته آماده پاسخگویی به شما می باشد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.