متن عاشقانه | ۱۱۰ متن و کپشن عاشقانه خاص (کوتاه و بلند)

متن عاشقانه | ۱۱۰ متن و کپشن عاشقانه ،غمگین ، زیبا و خاص (کوتاه و بلند) 

گاهی دوست داریم حرف ته ته دلمان را ،دوست داشتن عمیق و عشق حقیقی مان را به کسی ابراز کنیم اما نمیتوانیم کلمات مناسبی برای آن پیدا کنیم . ما اینا ۱۰۰ متن عاشقانه زیبا ، و خاص با مضامین دلتنگی ، غم و شادی را برای شما گردآوری کرده ایم که تقدیم حضور شما میکنیم . از این متن های زیبا و ناب را میتوانید هم شبکه های اجتماعی خود مثل کپشن های اینستاگرامی یا بیو تلگرام استفاده کنید یا برای مناسبت های مختلف مثل عید نوروز ، شب یلدا و ولنتاین برای هم ارسال کنید.  با ما همراه باشید.

متن عاشقانه

متن عاشقانه 

حتما که نباید سفر به آنتالیا و تایلند باشد !

یا گشت و گذار تویِ پاساژهایِ لوکس و شام خوردن توی رستوران هایِ سوپرلوکس … !

حتما که نباید تویِ استخرهایِ مدرن و جِتِ شخصی یا ماشین هایِ آنچنانی باشد … ! یعنی هنوز نفهمیده اید ؛ که خوشبختی ، هیچ ربطی به ثروت ندارد … !؟ ببینم ؛ شده در یک تابستان ، با “آبدوغ خیار” ، یک سر تا بهشتِ خدا رفته باشید ؟! کدامتان تا به حال زیرِ دوشِ آب گرم ، با بیخیالیِ تمام ، سیب ، گاز زده اید ؟! یا مثلا اُملت را با نانِ آب کشیده نوشِ جان کرده اید ؟!

شده اصلاً که با یک آهنگِ خارجیِ ملایم ، چشمانتان را ببندید و برای خودتان کلی خیالبافی هایِ دِنج و عاشقانه کنید ؟! شده بدونِ چتر زیرِ باران قدم بزنید ؟! یا تنهایی بروید کافه و کلی هم خودتان را سرِ میز تحویل بگیرید و حالتان با خودتان خوب باشد ؟! یک فنجان چایِ دبشِ عصرانه پایِ پنجره چی ؟! خورده اید ؟! خواستم بگویم ، آدم هایِ مثبت ، هرجا که باشند و با هر شرایط و هر دلخوشیِ بزرگ یا کوچکی ، حالِ لحظه هایشان خوب است … خودتان را گول نزنید ؛ زندگیِ مدرن و لاکچری بهانه است … خیلی ها ، حسرتِ همین شادی هایِ نقلی و ساده را دارند… ‌.

#نرگس_صرافیان_طوفان‌

متن عاشقانه برای کپشن 

جان دلم….

من از الان بگذار بنشینم و سنگ هایم را با تو وا بکنم….

ببین جانم عرضم به حضورت که ماه عسل، ترکیه و آنتالیا و سواحل مدیترانه نداریم ها…

از الان بگویم ماه عسل یک ماه تمام مرخصی میگیری من دیگر اجازه نمیدهند بیشتر از یک هفته و این ها نمیفهمم،باید بگیری میرویم خانه کاهگلی ننه جون… البته قبل از آن ننه جون را پیش مادر میگذاریم خودم و خودت،عشق و صفا من هر روز لباس محلی میپوشم از این دامن های گل گلی با گل های صورتی یک دستمال سر صورتی ام میبندم دارم میگویم تو ام یک پیراهن و شلوار ساده میپوشی و از این کلاه های حصیری سرت میگذاری… ای من به فدای تیپ جذابت بشم جان دلم آها راستی کفش کالج هم نداریم ها… چکمه میپوشی میفهمی چکمه… از این چکمه سیاه ها که زیرش زرد است چکمه میپوشی چون هر روز باید بری طویله و شیر گاو ها را بدوشی و برای جان دلت شیر تازه بیاوری…

آخ که چه کیفی میدهد یک عمر درس بخوانی و مهندس شوی و آخر سر مجبور باشی به طویله بروی و برای جان دلت شیر گاو بدوشی… اعتراض وارد نیست جانا شیرت را بدوش… بعد با هم برویم سرِ شالیزار و مشغول برداشت برنج شویم من از آن طرف شالیزار داد بزنم آقااااااا جاااااان،،،،بیا ناهاااار…. بعد شب که میشود در ایوان دراز بکشیم بغلم کنی و از خاطرات خوب و خنده دارمان بگوییم و اصلا نفهمیم کی صبح شده و با صدای قوقولی قوقوی خروس های ننه جون بیدار شویم… زیبا ترین اتفاق زندگی من…بیفت… .

#امیرعلی_اسدی

بیشتر بخوانید >> ۴۰ عکس نوشته عاشقانه جدید 

متن عاشقانه (۱۱)

متن عاشقانه غمگین

‌آدم‌هایی که به زندگیمان آمدند

آدم‌هایی که از زندگیمان رفتند

از ما آدم دیگری ساختند

ابتدای آشنایی آرام و متین و مثبت بودیم انتهای آشنایی تلخ و عبوس و زخمی شدیم… ‌

این دستاورد احساسی‌ست که عشق نام نهادیم و با این شکل عشق را و معشوق را و رابطه را خطرناک و مطرود دانستیم… ‌حق با ما بود یا تقصیر ما انتخاب‌های غلط ما بود…؟ ‌چه خوب بود اگر دستاورد این احساس تجربه بود آن آدم دیگر شدن آن آدم بهتر شدن بود… ‌ ‌

#پریسا_زابلی_پور

متن عاشقانه عکاسی

آخرش یک نفر از راه می رسد که بودنش ؛ جبرانِ تمامِ نبودن هاست ،

جبرانِ تمامِ بی انصافی ها و شکستن ها … یکی که با جادویِ حضورش ، دنیایِ تو را متحول می کند . جوری تو را می بیند ، که هیچ کس ندیده ، جوری تو را می شنود ، که هیچ کس نشِنیده ، و جوری روحِ خسته ی تو را از عشق و محبت ، اشباع می کند ؛ که با وجود او ، دیگر ، نه آرزویی می مانَد ، برایِ نرسیدن و نه حسرت و اندوهی برای خوردن … بعضی آدم ها ، خودِ معجزه اند . انگار آمده اند تا تو مزه ی خوشبختی را بچشی ، آمده اند تا دلیلِ آرامش و لبخندِ تو باشند ، آمده اند که زندگی کنی … .

#نرگس_صرافیان_طوفان

متن عاشقانه (۱)

متن عاشقانه instagram

دستش را که گرفتی در چشمانش که نگاه کردی و گفتی :

تا همیشه پای تو می مانم حواست باشد! گفتنش ساده است اما سخت می نشیند در دل جایی در اعماق وجود را گرم می کند مطمئن می کند باید بتوانی جنگنده باشی برایش تا پای جان باید بتوانی تکیه گاه باشی فارق از مرد و زن بودن تا همیشه ماندن پای کسی حرمت دارد تعهد دارد خنده و گریه دارد سختی و آسانی دارد قبل از به زبان آوردنش از خودت هزار باره بپرس من حقیقتن تا همیشه پایِ خواستنم هستم؟ .

#انسی_نوشت

متن عاشقانه برای همسر

تو حرف تازه ای بزن …

چیزی که از جنس ابراز علاقه های توخالیِ پر ادعا نباشد شبیه دوستت دارم های بی اثباتی که فقط کلیشه است … تو جور دیگری بیا … از آن آمدن ها که رفتن ندارند از آن ماندن ها که به ابدیت می رسند عاشق شو اما … طوری که در عشق فکر و قلب و زبانت به یک اندازه دم از خواستن بزنند … تو آن اتفاقی باش که ثابت می کند عشق تا بی نهایت زیباست …!! .

#فرشته_رضایی

متن عاشقانه (۳۶)

متن عاشقانه برای خانواده

بیا برگردیم به قدیم ترها…

نه آنقدر دور که توى قحطى زمانِ احمدشاه بیوفتیم، نه آنقدر نزدیک که سیاهچاله هاىِ دنیاى مجازى عشقمان را قورت دهد… حوالى دهه شصت یا پنجاه… توى یک عصر بهارىِ “خیابان را پر از گلبرگ کرده” دست به دست هم بدهیم و برویم پِى زندگیمان… راستش را بخواهى”دوستت دارم”هاى این زمان با قابلیت ادیت شدن به دلم نمیچسبد “جانان من” .

#ناشنس

متن عاشقانه برای دوست 

قبل از اینکه تو رو ببینم، فقط یه اسم ازت شنیده بودم….

من نمیدونستم کسی هست توی دنیا،انقدر فوق العاده و بی نظیر توی مهربونی‌….

نمیدونستم، کسی هست که،صداش از صدتا مُسکن قویتره و لحنش با حال و هوای خوشِ شمال نسبت داره… نمیدونستم تو رو اگه ببینم،دلم برات میره و دیگه نمیبُره ازت و اونقدر نزدیک میشی به من که،چشمام نبینه چیزی رو دیگه…. من نمیدونستم،یه نفری توی جهان هست توی دلبری،دلربا! عطر تنش،محشرترین هوای دنیا… گرمی دستاش،مرز دیونگیه منِ حواس…

نمیدونستم،شهر بدون دیدن خنده هاش و شنیدن صدای قدم هاش میتونه اندازه شب چهارده،بگیره… و این غم انگیز ترین حالت غمگین شدن بشه…. . قبل از اینکه تو رو ببینم، فکر میکردم چقدر خوشبختم! تو رو دیدم و فهمیدم یه عمر ازت غافل بودم…. غافل بودم،از تویی که پیدا نمیشه جنس صدات توی هیچ مغازه ای… محروم بودم،از آغوشی که وطن بود برای من بیگانه و بی پناه…. تو رو دیدم و فهمیدم، آدم هاهم میتونن،برای هم یک معجزه از طرف خدا باشند! و اعجاز تو برای من نابینا، دیدنت درست موقعی بود که ناامید بودم و به عشق تو ایمان آوردم . .

#فرنوش_همتی

بیشتر بخوانید >> ۷۵ کپشن و بیو انگلیسی مفهومی و عاشقانه

متن عاشقانه (۴۸)

متن عاشقانه برای بیو 

من هرگز نخواستم از عشق افسانه ای بیافرینم، باور کن!

من میخواستم با دوست داشتن زندگی کنم.

کودکانه، ساده، روستایی. من از دوست داشتن فقط لحظه ها را میخواستم.

آن لحظه که تو را به نام می نامیدم. من برای گریستن نبود که خواندم. من آواز را برای پر کردن لحظه های سکوت می خواستم. من هرگز نمی خواستم از عشق برجی بیافرینم مه آلود و غمناک با پنجره های مسدود و تاریک… دوست داشتن را چون ساده ترین جامه کامل عید کودکان می شناختم. اما تو زیستن در لحظه ها را بیاموز رجعتی دیگر باید، به حریم مهربانی گلهای نرم ابریشم به رنگ روشن پرهای مرغ دریایی به باد صبح که بیدار می کند. چه نرم، چه مهربان، چه دوست… و دوست داشتن به همین سادگیست به همین پاکی و به همین بی آلایشی! .

#نادر_ابراهیمی

متن عاشقانه bio

کفش سفید عروسیتو گرفتی دستت و زیرش اسم اونایی رو نوشتی که هنوز دل ندادن به هیشکی ‌‌‌…

یا اونایی که دل دادن و هنوز نشده که برسن ‌به هم.

کفش سفید عروسیتو گرفتی دستت و بین اون همه استرسِ مراسم واسه چند لحظه فقط به ماهایی فکر کردی که از ته دلمون واست میخوایم که خوشبخت و خوشحال باشی. میدونم اونقد با اون کفش راه میری و میرقصی که بعد عروسی اسم های ما اون زیر کلا له و لورده میشه و قابل خوندن نیست. ولی شاید خیلی سالِ بعد وقتی چمدونت رو مرتب میکنی، دخترت کفشتو برداره، بپوشتش و سعی کنه‌ باهاش راه بره. واسه اون روز یه دعا میکنم …

برات میخوام انقدر خوشبخت باشی که هر بار با مرور خاطره های امروزت دلت ضعف بره‌. برات میخوام دنیا و گرفتاری هاش تو رو تو خودش غرق نکنه … که یه وقت یادت نره دیوونه بازی شرط اصلی زندگی ما دیوونه هاس ! که یه وقت فاصله نیفته تو دلامون و ضعف رفتن های از راه دور واسه هم کم نشه ازش. آرزو میکنم یه روزی کفشتو برداری، عکسشو واسمون بفرستی بگی دیدین شد همونی که میخواستین؟ دیدین رسیدیم … ؟؟؟ ما هم ‌بگیم آره شد … شد همونی که میخواستیم. عزیز دلم، واسه خودت و خودمون رسیدن میخوام. از اون رسیدن ‌هایی که هیچی نتونه خرابش کنه‌. .

#حنانه_اکرامی

متن عاشقانه (۴۹)

متن عاشقانه برای bio اینستاگرام

عشق را به ما اشتباه فهماندند…

هیچ کس به ما نگفت؛ عشق دور بازو و دور کمر و سایز جاهای مشخص نیست…

هیچ کس نبود به ما بگویید با کسی باش که با او خوشحالی، نه کسی که تو را مهمانی آن چنانی میبرد و هر روز ماشینش را عوض میکند و لباس مارک دار میپوشد… عشق را اشتباه یادمان دادند و ماهم اشتباه یاد گرفتیم… اسم هر هوس، هر جا به جایی هورمون را عشق گذاشتیم… کسی را که دوست داشتیم و حاضر نبود تنش را به ما بسپارد فروختیم به دخترهای چشم و لب و فک و دماغ عملی که همه شبیه به هم اند و به گمانم خودشان هم از خودشان بدشان می آمده که کوبیدند و از نو ساختند…

پسری را که هر روز با شاخه گل می آمد و عشق میریخت توی نگاهمان را فروختیم به این مثلا مرد های آمپولی ،که تا یک بهتر از ما را میبینند دل و دینشان بر باد میرود… عشق را اشتباه فهمیدیم عشق رل زدن و تتو کردن اسمش روی سر و صورت و هر روز عکس دو نفره گرفتن و کلی قربان صدقه مجازی رفتن نیست… عشق یعنی تا مریض شد، تا بی پول شد، تا حوصله نداشت به خودش برسد، تا چاق یا لاغر شد، تا زبانم لال تصادف کرد و طوریش شد دستش را بگیری زل بزنی توی چشم هایش و بگویی ببین باهم همه چیز را درست میکنیم… عشق را از اول اشتباه یادمان دادند… .

#فاطمه_جوادی

متن عاشقانه برای bio تلگرام

جان دلم… برو خدا به همراهت،دلواپس هیچ چیز نباش…

دو سال که سهل است،یک عمر به پای تو میمانم مردِ زندگی من…

هر کجا دیدی برایت سخت شد وسط میدان تیر… روی برجک میان چله سرما و گرما یاد من باش…

یاد منی که ثانیه شماری میکنم برای برگشتنت برای بار دیگر در آغوش گرفتنت برای آن دست های مردانه ات… جان دلم… تو را به خدا نبینم دلت بگیرد که دنیا بر سر من خراب میشود تا بوده همین بوده جانم،سخت نگیر… اصلا گاهی اوقات عشق به همین سختی هایش،به همین فاصله هایش زیبا میشود خیالت هم از بابت من راحت باشد خاک پوتین تو سرمه چشمان من است هرگز جای خالی ات را با هیچ احدالناسی پر نخواهم کرد… سند این دل به نام تو است شما صاحب و اختیار منی جانم… قول بده مراقب خودت باشی در جریان هستی که شما نباشی من میمیرم؟؟؟ پس مراقب خودت باش مسافر سرباز من… جذاب ترین سرباز این شهر… دوستت دارم… خدا به همراهت… .

#امیرعلی_اسدی‌

متن عاشقانه (۴۵)

متن عاشقانه

اواخرِ مَن است جانَم ..

دیگر‌از پسِ این مقدار علاقه‌ی یک‌طرفه برنمیایم.. نه که عاشقت نَباشم ،نه.. ولی راستش وقتی می‌بینم پاسخگو نیستی، دِلزده می‌شوم از هرچه نامَش عشق است .. من پیگیرِ اوضاع و احوالَت می‌شوم.. از دور قُربان صدقه‌ی‌ قَد و بالایت می‌روم ولی دَریغ از گوشه چشمی از سوی شما .. اواخرِ من و احساساتم را هَمین عملِ من که فاقد عکسُ‌العملِ جنابعالیست ، رَقم زده.. بدجوری به زندگیِ من بدهکاری .. اواخرم است عزیزِ دل .. از خجالتِ این حسّ یه طرفه ، از پشیمانیِ این عشقِ لامروّت ، به اتمامِ کامِل رسیدم .. والسَّلام … .

#مهدیه_صدر

متن عاشقانه

یه زمانی از رنگ کردن مو و لاک زدن به ناخن متنفر بودم.

تا حدی که هرکسی ام که این دوتا کارو انجام میداد پیش خودم میگفتم چه کاریه حالا مثلن یا کجاش قشنگه … طبیعیش که بهتره. از اون زمان تا زمانی که کلی لاک خریدم و عشق این افتاد تو سرم که موهامو رنگ کنم دو سه سالم نگذشت. حالا همیشه چهل پنجاه تا شیشه لاک دارم و عاشق اینم به ناخنام لاک بزنم و بدجور دوست دارم رنگای مختلفو رو موهام امتحان کنم. و فک میکنم ما آدما راجع به خیلی چیزا اینطوریم. یعنی امروز یه نظری داریم و فردا ممکنه یه نظر دیگه داشته باشیم. عشق امروز ما ممکنه کسی باشه که روز اول که دیدیمش تو دلمون گفتیم اه چه آدم رو اعصابیه ها! یا مثلن رفیق امروزمونو پسفردا ممکنه دلمون نخواد ببینیم.

ما آدما یه روز عاشق بنفش میشیم یه روز عاشق سبز! یه روز از هوای بارونی خوشمون میاد یه روز با برف عشق میکنیم! قهرمان زندگیمون تو هر سن و سالی ممکنه تغییر کنه همینجور آدمای منفور زندگیمون! میخوام بگم ممکنه امروز یه چیزی ببینیم و بشنویم و فک کنیم درست ترینه اما فردا بفهمیم اشتباه کردیم یا برعکس بیاید واقع بین باشیم. همه چیز نسبیه و در طول زمان تغییر میکنه پس ممکن نیس که علایق و سلایق و عقاید ما در همین لحظه تغییرناپذیرترین و مطمئن ترین باشه! همیشه جای شک، جای تغییر، جای تردید بزاریم چون هرروز تجربه های جدید کسب میکنیم و از زاویه های جدید به ماجراها نگاه میکنیم … .

#مانگ_میرزایی

متن های عاشقانه

متن عاشقانه سربازی

یک روزی اگر پسر دار شدم…

هنگامی که کم کم پشت لبهایش در حال سبز شدن شد و خوب و بد را از هم تشخیص داد مینشینم مقابلش و چند کلامی با او صحبت میکنم… به او میگویم پسرم حالا که بزرگ شده ای و قد کشیده ای همیشه این را بدان مرد بودن به ریش و سیبیل و سیگار تو دست و چهارشانه بودن نیست… پسرم مرد یعنی وجدان داشته باشی مرد یعنی هیچ قطره اشکی از چشمان هیچ دخترکی در این شهر بخاطر بی معرفتی تو ریخته نشود… پسرم مرد یعنی اگر کسی را وارد زندگی ات کردی مانند کوه پشتش باشی و میان راه جا نزنی…

پسرم مرد یعنی غیرت داشته باشی و غیرتت فقط بالا بردن صدا و با جذبه نگاه کردنت نباشد غیرت یعنی اجازه ندهی غصه ای بر دل معشوقت بنشیند… پسرم مرد یعنی اگر یک روزی هم کسی سرِ بی لیاقتی اش تو را رها کرد، بعد ها یک جایی اگر حرف تو شد بگوید یادش بخیر خیلی مرد بود… پسرم درست است در این‌ جامعه کثیف مرد بودن تاوان دارد و نامردی پاداش… پسرم… همه نامردند ولی تو مرد باش… .

#امیرعلی_اسدی

متن عاشقانه تیکه دار

یکی باید باشه که کنارش از خیس شدن زیر بارونُ بهم خوردن آرایشت نگـران نباشی…

یکی که وقتی باهاش غذا میخــوری بتونی با دهن پر حرف بزنی و از ته دل بخندی بدون اینکه نگران باشی چشمات کلا محـو میشه و دو ردیفِ دندونت پیـدا… یکی که باهات بیاد خرید و ساعت ها پا به پات راه بیاد و غر نزنه…. بشه تو بغلش گریه کرد بدون ترس از اینکه چشمات قرمز بشه و صورتت باد کنه… باهاش بتونی هر آهنگِ مسخره ای رو گوش بدیُ جلوش دیوونه بازی دربیاری و اون دیوونه تر باشه… یکی که یهو وسط پیاده رو وایسه و با یه حالت جدی بگه: “راستی میدونستی؟” و تو شوکه بهش خیره بشی با چشمای از حدقه در اومده “چیو؟” “که چشمات همه ی زندگیمه؟”

و توبمیری از ذوق و دوتایی بزنین زیر خنده بیخیالِ نگاهِ مردم…. وقتی حالت بده مثلِ مجسمه نشینه جلوت و بخواد بهت دلداری بده ببادببرتت یه جایِ خلوتُ دوتایی انقدر فریاد بزنید که صداتون بگیــره و بعد بشینید به صدایِ جیغ مانند همدیگه بخندید…. یکی که از خودت بیشتــر بهت اعتماد داشته باشه یکی که وقتی با همید حتی به گوشی هاتون فکر هم نکنیــد… آره تو زندگیِ هممون یکی باید باشه که آغوشش بویِ امنیت بده و بوسه هاش طعمِ عشق…. یکی که پشت و پناهت باشه و دوایِ دردات….! .

#فاطمه_صابری_نیا

بیشتر بخوانید >> ۱۱۰ کپشن خاص عاشقانه اینستاگرام

متن عاشقانه (۴)

متن عاشقانه ۲۰۱۹

ای کاش می فهمیدی…

ای کاش می فهمیدی اگر به ازدواج با تو فکر می کنم، نه آن دخترِ ترشیده یِ شمسی خانومم، نه دختر بچه ای که شب ها از ذوقِ زودتر لباس عروس تن کردن، خوابش نمی برد! من فقط دختری عاشقم که بدونِ تو، شعرهایم هدر می شوند .. اما تو، مردی که در این سرما، حتی شالگردن بافتنِ مرا، نداری دست هایِ دلبرانِ رنگارنگ شاید گرم باشد اما، هیچ چیز شالگردنِ یکی عشق، دوتا رو بافته شده یِ یار نمی شود جانم! و این حداقلِ تمامِ نداشته هایِ توست، اَلباقی را از مردانی که هرصبح عشق می نوشند، عشق می پوشند، و هرگز نمی میرند ، بپرس!.

#الناز_شهرکی

متن عاشقانه ۲۰۲۰

تو خودِ خودِ همونی!

همونی که میتونم باهاش یه روزایی بیخیالِ دنیا بشم و بدونِ برنامه باهاش بزنم به دلِ جاده، همونی که باهاش چه لبِ پنجره باشم، چه لبِ ساحل به یه اندازه احساسِ خوشبختی می کنم، همونی که میتونم وسطِ ظهرهای داغِ تابستون هم باهاش قدم بزنم و باهم از خاطراتمون حرف بزنیم! همونی که میتونم تا صبح براش هزار و یک شب بخونم و حرفای قشنگ بزنم، یا وقتایی که نیست واسه چشماش شعر و غزل بگم… همونی که میدونه من عاشق کتاب خوندنم و یه وقتایی سرمو میزارم رو شونش تا واسم کتاب بخونه! همونی که تا صداش می کنم و میگه: ” جانم ” حرفم یادم میره و توو دلم هزار بار قربون صدقه ی صداش میرم!

همونی که تا نگاهم میفته به نگاهش، لبخند میزنم و به این فکر می کنم که تا چه حد عشق میتونه قشنگ باشه! همونی که وقتی دلتنگش بشم بی مهابا وسط خیابون بغلش می کنم و برای چندلحظه با تمام وجود بهشتو لمس می کنم، همونی که وقتایِ خستگی و بی حوصلگی صدام می کنه میگه: ” بیا چایی بدون تو نمیچسبه! ” همونی که وقتی از رویاها و آرزوهام بهش میگم دستمو محکم می گیره و میگه:” برو جلو من پشتتم! ” همونی که وقتایِ ناراحتی و دلگیریم سرِ بزنگاه می رسه و از تهِ دل می خندونتم، همونی که حالِ بدمو خوب می کنه و حالِ خوبمو خوب تر! ببین منو تو خودِ خودِ همونی، همونی که من کنارش خودِ خودمم!

#شقایق_عباسى

متن عاشقانه (۲۶)

متن عاشقانه ۲ نفره

از آن مرد هایی میشوم… که هر شب پشت سرت مینشیند و موهای خرمایی ات را میبافد…

و عطر موهایت را نفس میکشد…

از آن مرد هایی میشوم… که وقتی خسته و کوفته از سر کار به خانه برگشت و در حال آشپزی بودی،تو را از پشت در آغوش بگیرد و تمام خستگی از تنش بیرون رود از آن مرد هایی میشوم… که پایه تمام شیطنت هایت است،وسط زمستان بستنی میخوریم،زنگ خانه ها را میزنیم و فرار میکنیم،برایت لاک میزنم،عصر های جمعه برایت آشپزی میکنم ،دامن گل گلی ات را میپوشم و برایت ادا و شکلک درمیاورم .

از آن مرد هایی میشوم…. که جدا از دوست داشتنت تو را بلد است تو را درک میکند با اخلاق های خاص زنانه تو میسازد تو را میفهمد از آن مرد هایی میشوم…. که در زمان پیری ام،حتی اگر دیابت داشته باشم و فشارم بالا و پایین باشد ولی با دیدن تو باز هم قند در دلم آب کنم و آن چشمهای جذابت فشارم را بالا و پایین کند از آن مرد هایی میشوم…. که تو را تاج سر خود میگذارد تمام شهر از عشقمان صحبت کنند داغ جداییمان را روی دل تک تک حسودهایمان میگذارم از آن مرد هایی میشوم… که عاشق است عاشق خواهد ماند…. تا به ابد…. .

#امیرعلی_اسدی

متن سنگین عاشقانه 

تو همون حدس اول رنگ مورد علاقه‌ مو درست گفت!!

ولی بین خودمون بمونه، تا وقتی که داد بزنه ” زرد ” من اصلا رنگ مورد علاقه نداشتم وقتی دیدم اونقدر هیجان زده ست و مثلِ بچه ها لبخند میزنه بهش گفتم ” درست حدس زدی ” از اون به بعد دیگه هیچوقت به زرد مثلِ قبل نگاه نکردم حالا دیگه زرد تو همه چیز هست یه جورایی میتونم تو این رنگ زندگی کنم!! .

#تیاگو_کریا

متن عاشقانه بلند 

عزیزِ من عشق که به ماهگرد گرفتن و سالگرد گرفتن نیست…

گندِ عکسِ دونفــره درآوردن تویِ فضای ِمجازی هم نیست،

اونم با لبخندهایِ تصنعیِ”مثلا ما خیلی خوشیم با هــم”…

عشق یعنی تا بوقِ سگ سرِ کاره… از خستگی توانِ راه رفتن نداره اما از خیرِ دو دقیقه دیدنِ چشمات نمیگذره… یهـو ساعتِ یازده شب بهت پیام میده که”دختره بابات یه دقیقه بپر دمِ در که نَسَخِ چشاتم….” جانِ جانم…. عشق پز دادن با پولِ بابات و خوشگلی هایِ افراطیِ “مثلا قشنگِت” نیست… عشق اینه که دو ماه حقوقشُ میذاره یا از پولِ توجیبـیِ ماهانه اش که برا تـو یه کادویِ کوچولو بخـره، واسه دیدنِ یه لبخندِت… برقِ شادیِ تو چشمات… آره عزیزم عشق جار زدن نداره… پول خـرج کردنم نداره… عشق فقط دو تا “قلـب” میخواد برایِ تپیدن و دوتا دستِ قوی برایِ محکم چسبیدنش… همیــن… .

#فاطمه_صابری_نیا

متن عاشقانه (۱۲)

متن عاشقانه کوتاه 

برای اینکه قلب منو تسخیر کنی نیازی نیست گرون ترین سرویس طلا رو بخری..

و با ماشین اخرین مدل بیای دنبالم یا توی اولین قرارمون منو به مجلل ترین رستوران ببری برای شیفته کردن من میتونی برام چند بیت سهراب رو با عشق بخونی یا با دوچرخه منو به یه عصرونه ساده تو دل طبیعت دعوت کنی برای خندیدنم میتونی زیر بارون باهام مسابقه دو بزاری و تو برفی ترین روز سال برام یه بستنی قیفی یخ بخری برای از دل دراوردنم میتونی یه شاخه گل رز‌ تقدیمم کنی یا با یه بوسه ناگهانی روی پیشونیم گونه های منو از خجالت سرخ کنی اره برای تسخیر قلب من نیازی نیست کارای خیلی عجیب و خاصی بکنی فقط کافیه قصه ی چشم های منو عاشقونه بلد باشی .

#متینه_شاهینی

متن عاشقانه برای عید

من به همه گفتم… به خودتم میگم…

اگه بین این آدمایی که میان سمت من… یکیشون تو باشی… مطمئنا تورو انتخاب میکنم‌…‌

اون موقع یه لحظه ام فک نمیکنم.. که ملاک و معیارم واسه انتخاب چیه اون موقع تو خودت میشی تمام اون چیزی که من همیشه خواستم اون موقع کنار تو میشم کم توقع ترین دختر دنیا میشم چیزی که هیچ وقت نبودم در به در این بانک و اون بانک باهات میگردم دنبال وام واسه رهن خونه…. خونه ک هیچ من به زندگی با تو تو یه اتاقم راضیم فقط زیرش نفسای من و تو باشه… میشم از اون عروسا که برای عروسیشون با یه سرویس بدلی راضی میشن.‌‌..

از اونا که با ماه عسل سر و ته عروسی رو هم میارن میگی ماشین نداری واسه دور دور… میگم اتوبوسا که هستن تازه مسیر طولاتی تر میشه بیشتر میتونم کنارت باشم نه ازت فلان رستورانو میخوام نه فلان مجتمع واسه خرید خودم خیاطی یاد میگیرم…و لباس میدوزم من به ساندویچی دور میدون راضیم وقتی تو کنارم باشی… میشم از اون خانوما که ۷ صبح با شوهرشون بیدار میشن میرن سرکار .. واسه اینکه کمک شوهرشون کنن… فقط کافیه تو باشی تا همه اینا عملی شه… اخر حرفام… بهم میگی یعنی انقد خواستنی ام؟ منم زل میزنم تو چشات و میگم تو تمام اون چیزی هستی که از این دنیا میخوام… .

#سعیده_جهانی

 

متن عاشقانه (۲)

متن عاشقانه برای ولنتاین 

آدمها فکر میکنند با تظاهر به بی تفاوتی جذاب تر میشوند.

فکر میکنند اگر پیام ها را دیر جواب بدهند، یا دیرتر سر قرارشان برسند با کلاس ترند. این باور های غلط از کجا آمده؟!؟ وقتی به عشق و احساس کسی بی تفاوت باشی، رسما اورا کشته ای.. یک مدت به حرمت احساسش تحمل میکند اما بالاخره میرود دنبال کسی مثل خودش… آنوقت شما میمانید و یک عالمه عشق ِ جذاب و با کلاس که روی دستتان مانده! .

#سحر_رستگار

متن عاشقانه جدید 

عاشقی برایت کم است پاکی و نجابتت دلم را برد خنده هایت مرا عاشق کرد چشمهایت مرا به جنون رساند حال نمیدانم دیگر چال لپ هایت چه بلایی بر سرم خواهد آورد! ظاهرا جان دادن هم برایت کم است. .

#ناشناس

متن های عاشقانه 

پدری که دختر دارد از پدری که پسر دارد زودتر پیر میشود زودتر شکسته میشود

زودتر مو های سفیدش و چروک های روی صورتش نمایان میشود…

آخر پدری که پسر دارد وقتی غصه پسرش را بخاطر بی وفایی معشوقه اش میبیند یک روز قرار میگذارند و با هم به بیرون میروند با او صحبت میکند و راه و رسم عشق و عاشقی را به او می اموزد اما پدری که دختر دارد وقتی میفهمد دخترش بخاطر عاشقی روزگارش تلخ شده بخاطر غرور و غیرت پدرانه اش نمیتواند چیزی بگوید چه بگوید؟؟ میتواند بگوید دخترم میدانم تو عاشق کسی هستی،من از قبل خبر داشتم؟؟؟؟

میتواند بگوید دخترم این راه و رسم عاشقی است…؟؟ با او این گونه رفتار کن این کار را بکن آن کار را نکن..میتواند؟؟؟ غرور و غیرت پدرانه اش اجازه نمیدهد حرفی بزند مادر و خواهر که نیست بگوید بنشین از عشق جانت برایم تعریف کن پدر است،پدر… بخاطر همین فقط سکوت میکند غصه میخورد هی خود خوری میکند هی دخترکش را میبیند و حرص میخورد میدانی… پدری که دختر دارد خیلی مظلوم است خیلی… .

#امیرعلی_اسدی

بیشتر بخوانید >>۱۰۰ کپشن مفهومی ، خاص و عاشقانه اینستاگرام

متن عاشقانه (۵۲)

متن عاشقانه دو نفره

گاهی یک “نگاه” به تمام دنیا می‌ارزد …

گاهی یک نگاه می‌تواند چنان عشقی را با خود داشته باشد که هزاران جمله‌ی دوستت دارم نداشته باشند ..‌. اصلا انگار عشق واقعی را چشم ها فریاد میزنند نه زبان ها … عشق آدم‌ها به خودتان را میان حرف هایشان جست و جو نکنید در چشم‌ها دنبال عشق بگردید … زبان ها به دروغ می توانند عاشق شوند اما چشم ها هیچگاه عشقشان دروغ نیست … از نگاه برایتان میگفتم نگاه همان حرفِ دلِ چشم است اصلا شاید برای همین است ما دوستت دارم های یک نفر ممکن است فراموش‌مان شود اما دوستت دارم های نگاهش را هرگز… .

#مسلم_علادی

متن عاشقانه مفهومی 

مهم نیست که چه میشود مهم این است که تو کنار منی…

و من بیست سال بعد تو را مثل اسطوره های زندگی ام دوستت دارم !

یعنی پس از دیدنت و پس از آشناییمان هر جا و از زبان هرکسی اگر حرف کوه باشد من یاد تو می افتم هر وقت نیاز به تکیه گاه باشد تنها و تنها محتاج تو هستم و من این نیاز را بیشتر از خودم بیشتر از متل قو بیشتر از جاده چالوس بیشتر از هر چیزی که دوستش دارم دوست دارم. .

#حامد_رجب_پور

متن عاشقانه (۳۷)

متن عاشقانه خاص

میخواهم اولین کسی باشم که داری …

میخواهم آخرین کسی باشم که داری …

اصلا میخواهم تنها کسی باشم که داری …

میخواهم از هر طرف که میروی ، به من برسی …

هرچه میخواهی ، برای من باشد … میخواهم چشمت جز من کسی را نبیند … گوشت جز من کسی را نشنود … میخواهم خودخواه ترین عاشق باشم وقتی که معشوق تو باشی … میخواهم تنها کسی باشم که دوستت دارد … تنها کسی باشم که دوستش داری … .

#لیلا_مقربی

متن عاشقانه مخاطب خاص

پاره ی تن جان،

قبل از هر نصیحت،توصیه و حرفی باید بدانی که تو زاده ی عشقی…. نه وسیله ای برای بقای نسل، و نه بهانه ای برای بستنِ دهانِ آشنا و فامیل.. راستش را بخواهی ترسیدیم عشقمان بی وارث بماند، حیفمان آمد در روزگار کهنسالی مان زمین را بی عشق رها کنیم، خاکِ بیچاره هم که گنجایش این همه علاقه را نداشت… قرعه ی فال به نام تو افتاد… و “تو” شالوده و نماینده ی این عشق در زمین شدی! پس پاره ی تن جان؛ به رسم امانت داری،بکوش تا عشق خاصیتِ تو باشد نه صرفاً رابطه ی خاصِ تو با آدم ها! .

#الناز_شهرکی

متن عاشقانه (۳۸)

متن عاشقانه برای همسر

این نشد یکی دیگه!

غصه نداره که ! یک جمله ی بی اساس و بی معنی! که بارها و بارها آن را از افراد مختلف شنیده ایم. کاش می فهمیدند عشق فقط ”یک بار“ اتفاق می افتد. کاش می دانستند این حس دیگر تکرار نخواهد شد. این را بدانید اگر این یکی نشود، دیگر نمیخواهم که بشود … .

#علی_نیکنام_راد

متن عاشقانه داستانی 

من میگم خونه باید یه حیاط بزرگ و دلباز داشته باشه …

با یه حوضِ بزرگ وسطـش کلی درخت بکاریم و گل تو باغچه اش و کلی ماهی سرخ بندازیم تو حـوض که عطرِ زندگی بپیـچه… که من غروبا چایی دم کنم با هل و دارچیـن و میخک و دامن چیـن چیـن بپوشم بعد بشینم منتظر دلبر تا از سرِکار بیاد و از دستِ پر بودن درُ با پاش ببنده و صدا بزنه”عیال، چاییت دمه؟” منم بپرم از جـا و بگم “تا شمـا آب بزنی به دست و روت وقتِ خـوردنشه”…. من میگـم خـــونه باید یه خانوم داشته باشه که گـرم نگه داره

#ناشناس

متن عاشقانه (۳۹)

متن عاشقانه دلتنگی 

گاهی باید رها شد…

رفت تا بی‌کران ها بی‌کران هایی که دیگر محکوم به تحمل هجوم نگاه های سنگین انسان ها نباشی. آنجا که رسیدی، باید دل را پاک کنی از تمام تیرگی ها ! باید عشق را صاحب دل خود کنی باید با تمام وجود حسش کنی آنگاه، تنها نگرانی ات این میشود؛ که نکند، او بیاید و تو غافل شوی نتوانی نگهش داری. این نگرانی چه نگرانی شیرینی است ! .

#ریحانه_پاکزاد

متن عاشقانه برای سربازی 

جان دلم… برو خدا به همراهت،

دلواپس هیچ چیز نباش… دو سال که سهل است،یک عمر به پای تو میمانم مردِ زندگی من… هر کجا دیدی برایت سخت شد وسط میدان تیر… روی برجک میان چله سرما و گرما یاد من باش… یاد منی که ثانیه شماری میکنم برای برگشتنت برای بار دیگر در آغوش گرفتنت برای آن دست های مردانه ات… جان دلم… تو را به خدا نبینم دلت بگیرد که دنیا بر سر من خراب میشود تا بوده همین بوده جانم،سخت نگیر…

اصلا گاهی اوقات عشق به همین سختی هایش،به همین فاصله هایش زیبا میشود خیالت هم از بابت من راحت باشد خاک پوتین تو سرمه چشمان من است هرگز جای خالی ات را با هیچ احدالناسی پر نخواهم کرد… سند این دل به نام تو است شما صاحب و اختیار منی جانم… قول بده مراقب خودت باشی در جریان هستی که شما نباشی من میمیرم؟؟؟ پس مراقب خودت باش مسافر سرباز من… جذاب ترین سرباز این شهر… دوستت دارم… خدا به همراهت….

#امیرعلی_اسدی‌

بیشتر بخوانید >> ۱۰۰ کپشن کوتاه زیبا و عاشقانه برای اینستاگرام

متن عاشقانه (۴۰)

متن عاشقانه زیبا 

خوب میکنی حالم را…

خوب مثلِ نشستن زیرِ کرسیِ مادربزرگ ، بوییدنِ بهارنارنج و راه رفتن روی برف ؛ وابسته ات شده ام… مثلِ وابستگیِ چای به قند ، ستاره به آسمان و ریشه به خاک ؛ بی اختیار دوستت دارم… مثلِ مُسری بودنِ خمیازه ، هوسِ بستنی در تابستان و چُرت زدن با صدای لالایی ؛ دلتنگت شده ام… مثلِ دلتنگیِ روز به شب ، قله به کوهپایه و بهار به زمستان ؛ در قلبم میمانی… مثل ماندگاریِ روشناییِ خورشید ، سیاهیِ شب و آرامشِ آغوش ؛ تو را به طراوتِ برگ های سبزِ بهاری ، به ملایمتِ وزش باد هایش ، دوست دارم…! .

#نیلی_ق

متن عاشقانه احساسی 

اگر عاشقید و در کنار یارتان هستید، جای من هم عاشقی کنید لطفا!

اگر هست و نمیگذارد آب توی دلتان تکان بخورد، قدرش را بدانید لطفا! اگر خیلی وقت است که آمده و عزمِ رفتن ندارد، هرروز اسفند دود کنید و بالای سرش بچرخانید و وانیکاد گردنش بیندازید! هوای عشق و عاشقیتان را داشته باشید که هوای عاشقانهی اکثر عاشقان جهان پس است. اگر عاشقید ولی تنها نیستید، زندگی از آنِ شماست. به جای عاشقهای تنها هم عاشقی کنید لطفا ! .

#مانگ_میرزایی

متن عاشقانه (۴۳)

متن عاشقانه عاطفی

من در ایران چیزهای عجیبی دیدم!

اینجا مثل آلمان پل عشق ندارد از رز هلندی هم خبری نیست. اینجا عشق یعنی… دوست داشتن یعنی کلاس گذاشتن برای همدیگر مهربانی ات را می گذارند به حساب آویزان بودنت من در ایران نتوانستم به کسی بفهمانم دوست داشتن را به حساب چیز دیگری مگذار… ایرانیان جوانی نمی کنند پیر مرد و پیرزن های کم سن وسال بسیار دارند..! ایرانیان عشق را باماشین و لباس خوب انتخاب می کنند نه با نیت خوب ایران را دوست دارم اما اینجا آدم همیشه دلگیر است … .

#ناشناس

متن عاشقانه نوستالژیک 

دوستت دارم هایت را برایم بی صدا فریاد کن !

بگذار تنها مخاطب عاشقانه هایت خودم باشم پس آرام بگو، و آهسته در من بِدَم، اصلا میدانی چرا؟ میخواهم با عمقِ وجودم بشنوم میخواهم تا مغزِ استخوانم بِرَوَد این درِ گوشی های یواشکی، این یهویی های عاشقانه ات میریزد این بنای دلم را و من ویران میشوم در تو و چه کیفناک،این آوارگی بعدِ دلبریهایت .

#منادی_فرد

متن عاشقانه (۴۲)

متن عاشقانه قدیمی 

عشق، چیزِ سخت و دم کلفتى نیست که بترسیم!

محبت، صداقت، اعتماد، دوست داشتنِ دوطرفه و آرامش است. همه چیز، به خودمان بستگى دارد که چگونه به آن نگاه کنیم. ولى اصل نگاه، دیدنِ چیزهاى دوست داشتنىِ دو طرف است. نه شاخ دارد نه دُم! یک احساسِ عمیقِ قلبى با طعمِ آرامش! یک چیز، براى بقاىِ زندگى! کافیست عشق بدهیم، عشق بگیریم. آرامش بدهیم، آرامش بگیریم. از عشق، غول نسازیم! .

#طاها_رحیمیان

متن عاشقانه در مورد دوست داشتن 

نه که خدا نداند تویی آرزوی امشب من!

خدا خوب میداند تو کجای این دل و کجای آینده‌ی منی خدا امشب را گذاشته تا من و تو باز هم را آرزو کنیم باز یادمان بیاید عاشق همیم و باید برای این عشق و این آرزو کاری کنیم امشب برای این است که من و تو حواسمان را جمع کنیم تا دلِ آرزوی‌مان را نشکنیم و هرروز قدمی برداریم برای رسیدن بهش! باور کن تمامِ فلسفه‌ی شبِ آرزوها همین عاشق‌تر شدن‌ هاست! .

#مانگ_میرزایی

متن عاشقانه (۴۱)

متن عاشقانه وفاداری 

وقتى براى کودکانتان اسم انتخاب میکنید خیلى دقت کنید !

مخصوصاً اگر دختر بود ، ماه ها بشینید و فقط فکر کنید اسمى که انتخاب میکنید مى شود نقطه ضعفى براى ناز کردن هایش مى شود خنده گوشه لبش در هنگام ناراحتى مى شود بهترین حس دنیا وقتى از دهان عشقش مى شنود حواستان باشد اسمى انتخاب کنید که کَسْرِه ،زیاد به آن نیاید و اِلا دخترتان را با هر کسره ، مال خودشان میکنند اما تا میشود اسمش همراه با “میم” مالکیت زیبا شود چون دخترتان روزى چندصدبار میتواند از نو عاشق شود… .

#الف_کاف

متن عاشقانه سال ۹۸

قلبت در سینه چنان میکوبد که حس میکنى همه صدایش را میشنوند !

.. کت وشلوار مردانه برقامتش دوشادوش او قدم برمیدارى ؛ وارد اتاق میشوید ؛! یک سفره ى عقد دو صندلى یک آینه ى بزرگ رو به صندلى ها ،!! همزمان کنارهم مینشینید اَنِکاح سُنتى ..؛ خیره میشوى به آیات فَلیس مِنى آیات تار میشوند ..! و میدانـى از خوشحالى است 🙂 دوشیزه ى محترمه مکرمه .. دستانت میلرزد چشمانت را میبندى..!! براى بار سوم ؛ آیا وکیلم .. ؟؟ بله را که با صداى لرزان میگویى انگار بارى از روى دوشَ ات برداشته اند ..؛! تپش قلبت درهیاهوى دست و کِل ها گم میشود !.. دستش را روى دستت میگذارد سرش را کنارِ گوشت مى آورد : بالاخره مال من شدى رویاى کودکیم .. !! آرامش تمام وجودت رو میگیره ؛ یه جمله از ته دلت ..: “خدایا شکرت … ” .

#آوا_میم

بیشتر بخوانید >> ۷۰ عکس نوشته عاشقانه و زیبای پاییزی

متن عاشقانه (۶)

متن کوتاه عاشقانه ۹۹

عاشقِ کبوتر بود !

میگفت پرنده‌ای “وفادار”تر از آن نیست . رهایش که میکنی هرجا برود، خیالت راحت است که برمی‌گردد … فقط دو روز حواسش پرت شد ، فقط دو روز فراموششان کرد ، همه‌شان رفتند ، همه‌شان گم شدند ! او دانه می‌ریخت اما دیر بود ، هیچ کدامشان برنگشتند ! مشکل اینجاست ؛ ما یادمان رفته هیچ تعهدی یک‌طرفه نیست ! وفادار ترین کبوتر هم، برایِ ماندنش؛ دانه می‌خواهد ، “توجه” می‌خواهد ، “عشق” می‌خواهد … هیچ کبوتری ، ناچار به ماندن نیست … هیچ کبوتری !!! .

#نرگس_صرافیان_طوفان

متن کوتاه عاشقانه جدید زیبا

کنارم بمان تا فقط تو را نفس بکشم …

تا دستهایت را پر کنم از محبت می خواهم پروانه ای باشم که گلهای پیراهنت را می بوید … از تو چیزی نمی خواهم همین که شاهزاده رویاهایم باشی کافیست! قول می دهم میان نگین های انگشترم پنهانت کنم و پنهانی ببوسمت … تو فقط کنارم بمان بمان و باور کن روزهای بی عشقی روزهای خوبی نیست! .

#فرشته_رضایی

متن عاشقانه (۱۰)

متن عاشقانه لاکچری 

همیشه پای یک “قرمز”در میان است!

قرمز میتواند رُژِ لب من باشد، یا که جای تو درقلبَ م یا آن لباس محلی ام به سلیقه ی تو وَ یا آن شالِ دستبافی که برایم از کاشان آورده ای.. قرمز میتواند چشم های من باشد وقتی تو نیستی.. و یا اشکهای من وقتی این جمعہ نیامدی.. و یا آن گل رُزِ هُلندی که هر جُمعہ تقدیم میکردی اش به من قرمز میتواند رنگ تیم مورد علاقهِ تو باشد… قرمز … وای قرمز.. قرمز میتواند لبخندِ اکنون تو باشد از شوق برنده شدن تیم ات.. میبینی تو در همه جای زندگیه من هستی و سلیقه ات آرایش تن و صورتم…

#فهیمه_دربان

متن های عاشقانه جدید 

اصلا هر دختری باید تویِ کیفِ لوازم آرایش اش یک ماتیکِ گل سرخی داشته باشد …

تا وقتی رو به رویِ ایگرگ جانش تویِ یک کافه مه گرفته ، حرف o ( اُ ) را قدری کشیده تر تلفظ کرد،خواستنی ترین ایکسِ دنیا شود.. شاید هم باید یک لاکِ قرمز جیغ داشته باشد تا ناخن هایش را توی همان کافه ورم کرده از دودِ سیگار ، بزند زیر چانه و هر از گاهی ، لا به لایِ خنده هایِ پهن و کاملا بازش ، این بار به جایِ نیِ آب انار، ماتیکِ عنابی اش را میک بزند… اتفاقا باید یک شالِ سرخ هم داشته باشد که وقتی تویِ پیاده روهایِ شهر دست عزیز جانش را گرفت ، سره از ناسره بودن عشقش پیدا باشد… میزانِ خلوصِ عشق ، یحتمل ، باید رنگِ مقدس ” سرخ ” باشد…

‌#ندا_سخامنش

متن عاشقانه (۸)

متن عاشقانه زنانه

وقتی آن عینکِ با قاب مشکی را به چشم میزنی موهایت را از زیرِ شال بیرون میریزی دستبند به دست میکنی شلوارِ جین میپوشی بند کفش هایت را پشتِ ساق پا میبندی کیفِ سنتی کوچک را بر دوش میگذاری… یا وقتی آستینِ مانتو را تا میزنی، با دکمه ی مانتو بازی میکنی آهسته و شمرده قدم برمیداری وقتی که چند تار از موهایت، از زیرِ شال بیرون می آید به دستِ باد تکان میخورد روی چشم هایت می آید وقتی با دست کنارشان میزنی سرت را تکان میدهی لبخند میزنی… دلم میخواهد آن روز، هیچ مردی در خیابان نباشد که تو را ببیند !! .

#امیرمنصوری

متن عاشقانه دخترانه 

وقتی عینکی شدم اولش حس میکردم یه چیزی مزاحممه …

همش یادم میرفت کجا گذاشتمش بعضی وقتا هم که اصلن برام مهم نبود مگر این که چیزی رو نمیتونستم ببینم میرفتم سراغش آروم آروم بهش عادت کردم طوری که وقتی نبود آروم و قرار نداشتم بعضی وقتا که گمش میکردم نبودش خیلی واضح و اعصاب خورد کن بود قشنگ حس میکردم یه چیزی کمه تا این که یه روزی چشمام خوب شد و نیازی به عینک نداشتم خیلی سخت بود برام اولش کلی اعصابم داغون شد از رو عادت دستم میذاشتم رو صورتم ولی با نبودش مساوی میشد انگار یه تیکه از بدنمو برده بودن ولی آهسته آهسته با نبودش کنار اومدم شدم مثله روزای اول انگار نه انگار که عینکی بوده تو هم مثل عینک بودی …

بودنت اصلن برام مهم نبود بعضی وقتا هم مجبوری میومدم سراغت تا این که به بودنت عادت کردم وقتی نبودی احساس میکردم یه چیزی کمه یه چیزی گم شده آروم آروم بهت وابسته شدم قلبم بهت عادت کرده بود وقتی قلبمو تنها گذاشتی وقتی عوض شدی وقتی رفتی… خیلی وحشتناک بود برام کلافه، سردرگم، غمگین، تنها، خسته همه این حسای مذخرفو با هم داشتم نمیدونم چرا نمیتونم با نبودت مثه عینک کنار بیام نبودنت همه جا حضور داره .

#مهزاد_حمدیان

متن عاشقانه (۴۷)

متن عاشقانه مردانه 

به رسم غربی‌ها “ولنتاینت مبارک”

و به رسم خودمان دو تا… “میدانی که چقدر دوستت دارم”

این را نوشتم و کنارش یک قلب قرمز گذاشتم و برایش فرستادم …

خنده‌ای از سر شیطنت تحویلم داد و در جوابم نوشت … به رسم غربی‌ها “ولنتاین تو هم مبارک” و به رسم ما دو تا “خودم میدانم چقدر دوستم داری، اصلا وظیفه ات است” و بعد استیکری فرستاد که داشت چشمک میزد … بعدش پرسید پس خرس من کو؟ گشتم و عکس خرسی که داشت از یک درخت بالا می‌رفت پیدا کردم و با خنده گفتم بفرمااا… و بلافاصله پرسیدم پس عطر من کو؟ به نشانه ی تلافی از شیشه‌ی عطر روی میزش عکس گرفت و برایم فرستاد و گفت بفرماااا… و هر دو خندیدیم … عجیب ترین اتفاق زندگی من است حتی خودش هم نمیداند که حضورش چقدر معجزه است معجزه‌ای که نه یک روزم را بلکه تمام عمرم را “عشق “میکند! .

#فرشته_رضایی

متن عاشقانه ادبی  

گاهی اوقات آدم یه چیزی رو “دوست” داره،

مثلا رنگ قرمز رو “دوست” داره،  گیتار “دوست” داره،  قیمه “دوست” داره،  شنا کردن رو “دوست” داره.

یه وقتی هم هست که آدم یه چیزی رو “خیلی دوست “داره،

مثلا خونوادش رو “خیلی دوست” داره، رفیق صمیمیشو “خیلی دوست” داره، کتاب خوندن رو “خیلی دوست” داره!

اما یه موقع هایی هست، که آدم یه چیزی رو اونقدر دوست داره که توی اون دو دسته ی قبلی نمیشه بهش جایی داد، اصلا نمیشه اسمشو “دوست داشتن” گذاشت. همین موقع ها که آدم یدفعه بدون اینکه متوجه بشه به سمت اون چیز تغییر میکنه و خم میشه، بدون اینکه متوجه بشه میبینه که بدون اون چیز نمیتونه زندگی کنه! اصلا انگار یه جور جادوی قدیمی خیلی قوی باشه، همونا که کنترل آدم رو به دست میگیره و خودت هم خوشت میاد که کنترل بشی! یه جور حس عجیب و غریبی که بعضیا بهش میگن عشق، بعضیا هم میگن از همین خرافاتی که توی فیلم های رومانتیک هست! میدونی چجوری دوستت دارم؟ همین مدل آخری! .

#امیررضا_لطفی_پناه

بیشتر بخوانید >> ۷۰ عکس عاشقانه مذهبی زیبا برای پروفایل

متن عاشقانه (۷)

متن عاشقانه خفن

این زمستان که با لباس گرم و آتش و خیال، سر نمی شود!

باید کسی باشد که او را نفس بکشی، همان که بی حرارت نگاهش منجمد میشوی! باید باشد و بیاید و تو را در خود غرق کند؛ وگرنه جهان پر می شود از آدم برفی هایی که از تنهایی می سوزند و آب می شوند… “و خدا بخیر کند این زمستان های بی عشق را” .

#پروانه_حسینی

متن عاشقانه فاز سنگین  

قهرمان گاهی زنیست !

که پایِ همه یِ حرف هایِ پشت سرش ایستاده و برایِ عشقش میجنگد،

گاهی مردیست !

که تنها و یک تنه با همه میجنگد تا به معشوقه اش برسد،

برایِ عشقتان بجنگید، قبل از اینکه دیر بشود،  اگر ادعایِ دوست داشتن دارید برای تصرفِ مساحتِ پیراهنش، برایِ مرزِ حلقه یِ آغوشش بجنگید،  دفاع از حقتان برایِ عشق دفاعِ مقدس است. .

#سحر_رستگار

متن عاشقانه (۵۱)

 

متن عاشقانه دوپهلو 

دلم می خواست مرد و مردانه به خواستگاری اش بروم مرد و مردانه خوشبختش کنم …

هر روز دوستت دارم هایم را نثارش کنم ببرم دورش بدهم اما میدانی چیست؟ واقعیت چیز دیگریست خاله بازی که نیست حرف یک عمر زندگی است حرف خوشبختی یک آدم در میان است مرد و مردانه ایستادن پای همه اینها یک جیب پر میخواهد از همان اول باید جیبت پر پر باشد تا بتوانی دهانت را باز کنی و حرف از عشق بزنی مگر خرج عروسی با یک سال و دو سال کار فراهم میشود؟

اصلا او هم مردانگی کند بگوید ساده مراسم بگیریم مگر پول پیش یک خانه برای رهن با یک ماه دو ماه فراهم میشود؟ اجاره چی؟ خبر از اجاره هر ماه که قرار است بدهیم دارید؟ اصلا باز هم مردانگی کند بگوید برویم جایی ارزانتر مگر با دست خالی میشود حرف از پدرشدن زد؟ واقعا این بود آن زندگی ای که میخواستم برایش بسازم؟ من که از همان اول میدانستم آخرش چه میشود چرا باید عشقم را ابراز میکردم؟ صدایش را درنیاوردم که مبادا هوایی شود بجایش نشستم و تماشا کردم که چگونه یک مرد آمد و تمام آن مرد و مردانه هایی که آرزویش را داشتم مردانه پایش ایستاد و گاهی چقدر این جنس مرد مظلوم است .

#سیما_امیرخانی

متن عاشقانه برای عشقم 

میگویم: مرا دوست داشته باش

و این جمله امری نیست

این جمله، حال ساده عاشقی است،

این جمله میخواهد به تو بفهماند که تو چقدر بودنت برایم پر رنگ است… که اگر نباشی، یک پای زندگی لنگ میماند! میگویم: مرا زودتر دوست داشته باش تا گوشهایم قبل از شنیدن هر دوستت دارمی عادت به لحن صدای تو کند… تا بوسه های تو بشود تجربه اول و آخر! میگویم: مرا زیاد دوست داشته باش، تا بتوانم موتور زندگی‌مان را همیشه روشن نگه دارم، تا خنده هایم از ته دلم بشود، تا تو دلت غنج برود از دختر سرحال و سرمستی که دوشادوشت ایستاده… میگویم: مرا دوست داشته باش! این را بخاطر خودت میگویم چون من هم دوستت دارم! تا تو هم بشوی همان آدم خوشبختی که کسی را دوست دارد که او هم دوستش دارد ‌.

#سیما_امیرخانی

متن عاشقانه (۴۴)

متن عاشقانه برای شوهر

مردها دوستت دارم نمیگویند؛

عوضش صدایت خش دار که باشد به ساعت نرسیده با یک کیسه پر از ویتامین ث جلوی خانه اتان هستند… مردها دوستت دارم نمیگویند؛ ولی حواسشان به تار موی افتاده توی صورتت که چشمانت را اذیت میکند هست… مردها دوستت دارم نمیگویند؛ ولی تاریخ تولد خودشان را که نه تاریخ تولد تو را هیچ وقت فراموش نمیکنند… مردها دوستت دارم نمیگویند؛ ولی بلدند یکهو وسط خیابان دستهایشان را بگذارند دو طرف صورتت و بگویند: ای من فدای این بودنت شوم… مردها دوستت دارم نمیگویند؛ ولی حواسشان هست صدایت از بغض نلرزد و قطره اول به دوم نرسیده یک کاری کنند که لبهایت باز شود به خنده… مردها دوستت دارم نمیگویند؛ ولی میم مالکیتی که موقع صدا زدنت میگذارند ته اسمت، می ارزد به تک تک جملات عاشقانه ی دنیا… .

#فاطمه_جوادی

متن عاشقانه برای زن 

میشینید میگید خیلی دوستش دارم!

تاحالا فکر کردید برای دوست داشتنتون چیکار کردید؟

چندبار بی دلیل براش هدیه خریدید؟ چندبار میون قهرو اشتیا بهش گل دادید چند بار فکرتون درگیر شد بابت اینکه چیکار کنید که خوشحالش کنید! دوست داشتن مشتقات هم داره! فقط به بیانِ یه جمله ختم نمیشه دوست داشتن مراقبت های مخصوص خودشو میخواد مثل اینکه یادتون نره چی بیشتر از همه حالشو خوب میکنه مثل اینکه بوی عطرو رنگ گل مورد علاقشو یادتون نره! مثل اینکه نذارید نگاهش به دستِ ادما توی روابط دیگه باشه!

نذارید بادیدن مابقیِ دونفره های کنارش ،یه “کاش”توی دلش به وجود بیاد ! دوست داشتن بجز وفاداری و ثابت قدم بودن حس و حالای خوش دیگه ای رو هم لازم داره! این دلخوشی های کوچیک ولی با ارزشو از هم دریغ نکنید! کسی که دوستون داره ارزش مادیِ چیزیو نمی سنجه! و تنها احساس و اهمیت شما نسبت به علایق خودشو می سنجه! پس درنگ نکنید و بجز گفتنِ “دوستت دارم” با استفاده از علایقش بهش نشون بدید که چقدر براتون باارزش و مهمه! .

#نیلوفر_رضایی

متن عاشقانه (۴۶)

متن عاشقانه بی وفایی

یادته همیشه میگفتی چشمات یه دنیاست پر از رمز و رازه اصلا خود خود جهان هستیه .

میگفتی تُ اصلا با چشات ناراحت میشی با چشات خوشحال میشی با چشات قهر میکنی با چشمات آشتی میکنی حالا همون چشمها منتظرن دیگه نه میخندن نه گریه میکنن نه حتی قهر میکنن چشمام فقط خیره موندن به در که تو بیای ،چشمم فقط به آسمونه که تو بیای …چشام خیلی منتظرن خیلی منتظر … جان چشمام بیا زودتر بیاد … .

#باران _بهاری

متن عاشقانه دوری 

دوستت دارم هایت را برایم بی صدا فریاد کن  بگذار تنها مخاطب عاشقانه هایت خودم باشم! پس آرام بگو، و آهسته در من بِدَم، اصلا میدانی چرا؟ میخواهم با عمقِ وجودم بشنوم میخواهم تا مغزِ استخوانم بِرَوَد این درِ گوشی های یواشکی، این یهویی های عاشقانه ات میریزد این بنای دلم را و من ویران میشوم در تو و چه کیفناک،این آوارگی بعدِ دلبریهایت… .

#منادی_فرد

بیشتر بخوانید >> ۷۰ عکس نوشته تبریک عید نوروز به همسر

متن عاشقانه (۱۳)

متن عاشقانه زمستان

موهایت را دوست دارم اما موهای فرات را ترجیح مى دهم!

موهاى مشکى ات را به بلوند ترجیح می دهم بوسیدن ات را به نگاه کردن ات ترجیح می دهم وقتی کنار هم راه مى رویم را دوست دارم -حتى اگر دستت را نگیرم وقتى با صدای بلند شعر مى خوانم و تو گوش مى دهى را دوست دارم وقتى درباره ى دیگران غیبت مى کنیم را دوست دارم حتى وقتى باور نمی کنی دوستت دارم را هم دوست دارم خودم را که تو را دوست دارد به خودم که فقط به کار و جراحى فکر مى کند ترجیح مى دهم جهنم بى نظمى را به جهنم نظم ترجیح مى دهم ترجیح می دهم نپرسم تا کى حتى وقتى از ناراحتى ات ناراحت مى شوم را دوست دارم وقتى میبینمت حتى اگر بغلت نکنم را دوست دارم من دوستت دارم در کل استثناها را ترجیح مى دهم .

#بهنود_فرازمند

متن عاشقانه پاییز

من دختر نمیخواهم پسر میخواهم !

میدانی جان دلم من خودم بهتر از هر کسی جنس خودم را میشناسم فردا روز دختر دار بشویم تو دیگر مرا یادت میرود میشود هووی من من میدانم این جنس چقدر بلد است دل ببرد تو بیخبری جان دلم دخترمان که بیاید موهای خرگوشی بینی فندقی اش دامن کوتاه و پرچین درست همون موقع که کفش های پاشنه دار مرا به زور پایش کرده و جلویت راه میرود و دلبری میکند تو اداهایش را ببینی تازه میفهمم ای دل غافل از دستم رفتی دیگر کجا چشمانت مرا میبند؟ نه جان دلم سری که درد نمیکند را نمیبندند دختر بماند برای بقیه من پسر میخواهم تا هیچوقت حواست از من پرت نشود تمام تمرکزت بماند روی من.

#سیما_امیرخانی

متن عاشقانه (۲۲)

متن عاشقانه تابستان

آدمیزاد سختشه که بگه “به من توجه کن”

برای همین قیل و قال راه میندازه عصبی میشه، داد میزنه قهر میکنه، فرار میکنه، با خودش و زمین و زمان لج میکنه برای اینکه به چشم بیاد برای اینکه دیده شه!! تو فقط میبینی که چشماشو میبنده و داد میزنه و هیچی نمیشنوه اون داره میپره و دستاشو تکون میده و میگه “هی!! من اینجام، ببین منو..!!” داره میگه “به من توجه کن” و میدونی چقدر درموندست این جمله؟! سراسر استیصاله و وقتی به زبون بیاد.. اگه به زبون بیاد دیگه گفتن و نگفتنش فرقی نداره….

#نازنین_هاتفی

متن عاشقانه ادبی

ولی من میگم موی فر خیلی هم خوبه!

مثلا دلبر با موهای فر و بلند.. وقتی دلخوره و بخوای از دلش بیاری.. بری بشینی کنارش و هیچ جوری نشه دلش رو بدست بیاری! وقتی روش رو اونور کرده و هی چشماش رو اینور اونور میبره تا نتونی چشماش رو بخونی و نازش رو بکشی.. شروع کنی به بافتن موهاش! وقتی موهاشو میبافی.. شروع کنی به حرف زدن و معذرت خواستن.. کم کم از دلش دربیاری..دلش رو بدست بیاری.. با هر گره ای که موهاشو میزنی یه گره از از دلش رو باز کنی.. .

#محسن_صفری

متن عاشقانه (۵۴)

 

متن عاشقانه بهار

اصلا دوست داشتن با سختی هاست که دوست داشتن میشود،

با شب بیداری ها و فکر کردن ، با روزهایی که با آرزوی داشتنش سر میشود، با دلهره‌ی اینکه دوستت نداشته باشد و نکند زیادی باشی، با شوقِ شنیدن صدایش، نرسیده به بوق دوم، با دوستت دارم‌هایی که غافلگیرت میکند و دستپاچه… دوست داشتن با سختی دوست داشتن میشود، با دوختنِ آسمان به زمین برای داشتنش کنار خودت… دوست داشتنی که راحت به دست بیاید، دوست داشتنی که برایش نجنگی با دنیا؛ میشود بادآورده، بادآورده را هم که باد…. .

#فاطمه_جوادی

متن عاشقانه طولانی

بیا قراری بگذاریم !

هیچ شاهد و تبصره ای نباشد !

یک قرار دادِ دیکتاتوری که قانونهایش را فقط من مشخص میکنم !

که از تمام ی که داری چشمهایت برای من باشد صاحبِ اول و آخرش من باشم مالکیتَش سهمِ من باشد در نگاهت حقِ آب و گِل داشته باشم؛ که اگر هر چیزی بینمان اتفاق افتاد از تلخی و خاکستریِ روزهایِ ابری و شبهایِ طوفانی… زیرِ قول ات نزنی؛ که اگر با تو قهری باشد ؛ دوری و فاصله و دلتنگی اگر دگر روزی سهمِ دلِ بیمار و روحِ بی طاقتمان شد اگر رسیدیم به جایی که دلخوریِ مان از هم بیشتر از محبتِ بینمان بود. اگر عرش و فرش هم یکی شوند بیایم… بنشینم …. و از تو؛ فقط چشمهایت سهمِ من است؛ را داشته باشم. که خیالم از داشتنشان امن و راحت باشد. .

#فرگل_مشتاقی

متن عاشقانه (۵)

متن های عاشقانه

آدمهایی هستند که شاید کم بگویند دوستت دارم،

یا شاید اصلا به زبان نیاورند دوست داشتنشان را. بهشان خرده نگیرید! این آدمها فهمیده‌اند دوستت دارم حرمت دارد، مسئولیت دارد. ولی وقتی به کارهایشان نگاه کنی دوست داشتن واقعی را می‌فهمی. می‌فهمی که همه کار می‌کند تا تو بخندی، تا تو شاد باشی. آزارت نمی‌دهد، دلت را نمی‌شکند. من این دوست داشتن را می‌ستایم… ‌‌.

#زویا_پیرزاد

متن های عاشقانه غمگین

وقتی میدانید یک نفر دوستتان دارد وقتی میدانید حضورتان مهم است حتی در حد چند ثانیه! وقتی میدانید اگر بی خبرش بگذارید خود خوری میکند… وقتی همه یِ این ها را بهتر از خودش میدانید پس چرا یکهو غیبتان میزند؟!! چرا میروید و دیگر خبری ازتان نمیشود؟! پیش خودتان چه فکری میکنید؟!! لابد میگویید مشکل خودش است میخواست دوست نداشته باشد ..!! اینطور که نمیشود جانم! مثل این میماند که تو با هزار امید و آرزو پیش دکتر بروی بعد دکتر بگوید من کار دارم  میخواستی مریض نشوی…! میبینی ..؟! همین قدر درد دارد!! .

#محسن_دعاوی

بیشتر بخوانید >> ۴۲ عکس نوشته عاشقانه برای همسر

متن عاشقانه (۳)

متن های عاشقانه طولانی

به سال‌ها بعد فکر می‌کنم!

به زیبایی سپیدی موهایمان. میدانستی؟ پیر شدن کنار تو چقدر می‌چسبد!؟ اینکه دستانم بلرزند، پاهایم توان راه رفتن نداشته باشند، و کنارت بنشینم و بی‌اختیار سنگینیِ سرم را روی شانه‌هایت رها کنم! خوابم ببرد. و رویای آن روزی را ببینم که برای اولین بار گفته‌ام، دوستت دارم. و تو خندیدی… .

#مهران_رمضانیان

متن های عاشقانه برای عشقم

توی این دنیایی که همه موها بلند شده و بلوند،

داشتن این فر فری های کوتاه و قهوه ای عجیب میچسبد…

توی کافه ها که همه لته و اسپرسو سفارش میدهند، خوردن چای با عطر هل عجیب میچسبد… توی روزگاری که ته همه ی دوست داشتن ها به ماه هم نمیرسد، سالها عاشقانه ماندن به پای کسی عجیب میچسبد… توی زمانه ای که همه چهره ها شبیه به هم و رنگ چشم ها مثل هم شده، داشتن دماغی با یک قوز کوچک و چشمانِ قهوه ای معمولی عجیب میچسبد… توی روزهایی که دختران ساعت ها زیر دست آرایشگر مینشینند و وقت پسران توی باشگاه ها میگذرد، وقت گذراندن توی کافه کتاب ها و ساعت ها وقت برای عکاسی عجیب میچسبد… توی دوره ای که ملاک خوب و بد بودن آدم ها شده چهره و تیپ و قد و پول توی جیبشان، معمولی بودن و مورد پسند همه نبودن عجیب میچسبد… .

#فاطمه_جوادی

متن عاشقانه (۳۴)

متن های عاشقانه زیبا

اصلا حواسم به حرف هایش نبود !

نه اینکه دوستش نداشته باشم ، فقط حوصله ی حرف زدن نداشتم …

یادمان باشد همه ی آدم ها حق دارند یک وقت هایی خسته باشند ، حق دارند گاهی حوصله نداشته باشند ، و حق دارند بخواهند یک زمان هایی سکوت کنند و تویِ لاکِ خودشان باشند … آدم هایِ بی حوصله ، همان آدم هایِ سابق اند ، فقط کمی خسته اند ، قدری به حالِ خودشان که باشند ؛ خوب می شوند … .

#نرگس_صرافیان_طوفان

متن های عاشقانه غمگین 

از دخترای موکوتاه بدِش میومد.

میگُفت باید بذاری موهات بلندشَن.

دختری که مو ندارِه رو وقتی بغَل میکُنی یه چیزی کَم داره یه چیزی که آرامِشه آغوشِشو صَدبرابر کُنه. ولی من عاشقِ مویِ کوتاه بودم خودَمو که جلویِ آینه میدیدَم لذَت میبردَم .. اما خُب اون دوست نَداشت منَم غلَط میکردم دوست داشتِه باشم. میگفت خوشَم نمیاد گوشِتو از روسَریت میذاری بیرون. این مسخره بازیا چیِه ، شما دختَرا هر روز یِه چیزُو مُد میکنین. اخه وقتی یه گوشَمو از روسری میذاشتَم بیرون بهتَر قربون صدقِه‌هاشو میشنیدَم ، ولی کمتَر. گوشَمو گذاشتَم زیرِه روسَریم قربون صدقه‌هاش بیشتر شُداا ولی من کَمتر میشنیدَم.

شدم همونی که اون میخواست. همونی که اون ساختِه بود. ولی کیفیَت نداشتم. “همَش یه چیزی میلَنگید”. همیشه یه چیزی بود که یادَم رفته بود دوست نداره و انجامِش میدادم. همش یه چیزی بود که دوست داشتَم و دوست نَداشت. نمیگم دوستَم نداشت. خیلیَم دوستم داشت ولی قبولَم نمیکَرد. میدونی ” آدما باید کَسی که دوستش دارنُو قبول کنَن تا بتونَن کنارِه هم باشَن”. دوست داشتنِه خالی فایدِه ندارِه.

اونَم یکی رو میخواست که لازِم نباشه بازسازیش کُنه و آستین بالا بزَنه واسه تعمیر کردنِش. آره اون رفت .. اتفاقا چَند روز پیش باهم دیدمِشون .. خیلی بهَم میومدن .همونی بود که میخواست. روسریشو درست انداختِه بود رو سرِش موهاشَم بلندِ بلند بود معلوم بود آرامشه آغوشِش خیلی بیشتر از آغوشِ منه ..خوشحال بود .. از چشماش میخوندَم .. ولی من دیگه من نیستَم .. شدَم یه دختری که موهاشُو هر روز صبح تار به تار میبوسِه و شونِه میکنه . هیچوقتَم گوشِشو از روسریش نمیذاره بیرون و دنبالِه چیزایِ مسخره‌ای که دخترا مُد میکنَن نیست. ولی دِلش .. دلش واسه خودش خیلی تنگ شده ..واسه خودِ قدیمیش ..

وقتی آدمارو تعمیر میکنید همیشه یه قطعَشون اضافه میاد .. “دلشون” .. ” این همون چیزیه که همیشه میلنگه! ” .

#پگاه_صنیعی

متن عاشقانه (۳۳)

متن های عاشقانه

فکر کردن به تو؛ لبخند روی لبم می نشاند…

دیدنت؛ تپش های قلبم را نامنظم میکند…. و عطر تنت؛ مانند کهنه شرابی ست که عجیب مست میکند… داشتنت…! داشتنت باید اتفاق خیلی فوق العاده ای باشد! اتفاقی شبیه لمس قطرات ریز باران روی صورتت، وقتی روی دشتی سرسبز دراز کشیده ای… یا شبیه دیدن لبخند یک نوزاد، زمانی که به چشمانت زل زده باشد. و یا نگاه کردن به یک منظره زیبای برفی از کنار شومینه… درست نمیدانم! هرچه که هست، داشتنت باید تلفیقی از بهترین اتفاقات دنیا باشد! .

#علیرضانژادصالحی

متن های عاشقانه love

میدونست که من زود ناراحت میشم…

میدونست که چقدر زیاد دوستش دارم، هی بیشتر بی محلی میکرد و عذابم میداد؛ منم که حساس بودم هی به جونش غُر میزدم، هی به روش میاوردم بی محلیشو! اونم نقطه ضعفمو میدونست و هی میگفت: تو حساس شدی، تو دیگه خسته شدی از این رابطه، داری بهونه میگیری! داشت حرفه دلِ خودشو به من میفهموند و منِ ساده هربار خودمو مقصر میدونستم… آدما بعضی وقتا برایِ اینکه حسو حالشونو بهت بفهمونن مجبورن حرفِ دلِ خودشونو به اجبار تو ذهنت بندازن تا درگیرش بشی و خسته! بعد تمامِ اشتباهاتو میندازن گردن تو و به راحتی میذارن میرن و تو میمونی با وجدانی همیشه ناراحتِ… و باور میکنی که مقصری… .

#مبینا_ژرژی

متن عاشقانه (۹)

متن های عاشقانه

نخند جانم!

نخند آدم دست و پای دلش میان چال گونه ات میشکند تو نخند میترسم نقاش ها لبخندت را نقاشی کنند عکاس ها لبخندت را ثبت کنند شاعرها از لبخندت غزل بگویند نویسنده ها کتابت کنند بعد منه دست و پا شکسته چطور با یک شهر رو به رو شوم؟! رحم کن یواشکی بخند، فقط برای من… .

#ستایش_قاسمی

متن های عاشقانه

میگم دلبر بذار بقیه هرچى می‌خوان بگن!

بذار بگن ته این راه یه سنگِ بزرگه که سرم محکم می‌خوره بهش، سرگیجه می‌گیرم و دستآتو گم می‌کنم! بذار روزى هزار بار مغزم، قلبمو بنشونه رو صندلى و جلوش رژه بره و نصیحتش کنه که: یکم منطقى باش، اشتباهه این راه! بذار… اما تو فقط بذار دستاتو تو دستم و محکم بگیرش! انقدر محکم که استخون‌هاىِ دستم درد بگیره اصلا! انقدر که سر گیجه، تن گیجه، دنیا گیجه و هر فلان گیجه‌اى گمت نکنه! خُب؟! .

#محیا_زند

بیشتر بخوانید >> ۵۰ عکس و متن شب بخیر عاشقانه

متن عاشقانه (۳۵)

متن های عاشقانه ۲۰۱۹

آدم وقتی حالش خوبه که حالش خوبه…

وقتی قهره یا حالش بده باید بغلش کنی!

اون موقع ها آدم دلش گرفته، دلش بغل می‌خواد. میشه یادت بمونه؟! بغل خیلی مهمه.. هر جا سرد باشه اونجا گرمه.. هر چی سخت بگذره اونجا نرمه.. اونقدر مهمه که میشه توش دوباره به دنیا اومد بزرگ شد.. دنیا رو آب ببره، میشه اونجا با خیالِ راحت آدمو خواب ببره.. بغلم کن یک‌جوری امن و امان که دیگه نخوام ازش بیرون بیام.

#پریسا_زابلی_پور  .

متن های عاشقانه ۲۰۲۰

من امروزی نیستم!

هر چه فکر می کنم جای من اینجا نیست ، من باید سال ها قبل از این زندگی میکردم در آن روزهایی که لاکچری ترین خانه ها، خانه های حیاط دار بود همان ها که حوض داشت و چند ماهی قرمز … روزهایی که سقف آرزوی مردان داشتن یک دوچرخه بود و زن ها یک چرخ خیاطی … وقت چادر نمازهای رنگی ، موهای بافته و دلبری های یواشکی … وقت مهمانی های فامیلی ، خنده های تمام نشدنی ، قلیان و عطر تنباکو وقت لیوان کمر باریک و چای قند پهلو … راستش ، من اصلا امروزی نیستم … من حال این روزها را نمیفهمم ، از این همه تکنولوژی گیج شدم و بین اینهمه پیشرفت دست و پایم را گم کرده ام …

من با مجازی دلم آرام نمیگیرد و بلد نیستم علاقه ام را به کسی با لایک و کامنت گذاشتن زیر پست هایش نشان دهم ، نمیتوانم تمام احساسم را با یک استیکر لعنتی از راه دور به کسی بفهمانم ، من دلبری اینترنتی را یاد نگرفته ام … من اهل یک وجب فاصله ام ، که بشود دستش را گرفت و پی در پی بوسیدش… نه ، من اصلا و ابدا امروزی نیستم! وقتی جشن طلاق برایم بی معنی ست و از دوست معمولی بودن با جنس مخالف سر در نمی آورم همان چیزی که اسمش را گذاشته اند دوستی اجتماعی … من یاد نگرفته ام شب عاشق باشم و صبح فارغ ، یا دم به دقیقه معشوقه عوض کنم … دلم میخواهد عاشق که شدم شش دانگ احساسم را به نامش بزنم کسی که تمام دنیایم شود …

من اصلا امروزی نیستم …

و اشتباهی وسط این روزها افتاده ام …

مرا به قبل برگردانید ، به روزهایی که همه چیز اینهمه باکلاس نشده بود…!! .

#فرشته_رضایی

متن عاشقانه (۳۲)

متن های عاشقانه دو نفره بلند

متعهد بودن!

چیزی نیست که همزمان با اسمی که توی شناسنامه ات میرود در درونت هم جا بگیرد… متعهد بودن به قلب آدم ربط دارد؛ که تا نگاهت خواست به کسی بیوفتد قلبت یادآوری کند که جایِ کس دیگری را ندارد و پر شده با مناسب ترین گزینه… که تا بحثی شد و دلت هرچیزی خواست الا آغوشش قلبت یادآوری کند که فقط یک جا آرامی و کنار اوست… متعهد بودن؛ انداختن یک حلقه توی دست نیست، به تنها نبودن و بودنِ کسی کنارت هم ربطی ندارد… متعهد بودن یعنی یکی را داشته باشی چه در واقعیت چه در رویا یکی که با تمام کم و کاستی هایش دلت را بدجور صاحب شده. .

#فاطمه_جوادی

متن های عاشقانه دو نفره کوتاه

اگر کسی را دارید که میتوانید با اون ساعتها حرف بزنید و کلمات را تمام نکنید, و او با شما میخندد, با شما گریه میکند, با شما ساعت ها غیبتِ عالم و آدم را میکند, و همه یِ حق هایِ دنیا را فقط به شما میدهد, کسی که وسطِ روزهایِ خاکستریِ عُمرتان, دلتان با بودنش آرام میشود, او که ترسِ از دست دادنش وجودتان را به آتش نمیکشد, و اخرِ همه ی حالِ خوب و بدتان,اولین و اخرین نفری که یادتان می اید اسم و صورتِ اوست, که وقتی ساعتها کنارش از تهِ دل میخندید و شاد ترین دقیقه هایِ عمرتان بی وقفه طی میشوند… بی شک شما خوشبخت ترین موجودِ عالم هستید, چون شما از ما بهترینِ خودتان را در زندگی یافته اید….

حالا با خودتان فکر کنید که آیا ارزش دارد که با چنگ و دندان نگهَش دارید… .

#فرگل_مشتاقی

متن های عاشقانه دو پهل

آدم ها همیشه صبر نمیکنند تا به شما ثابت شوند!

تا شما تصمیم ماندن بگیرید همیشه تحمل نمیکنند شما نادیده بگیریدشان یک روز بدون خبر، یک روز بدون خداحافظی یک روز بدون دیدارِ دوباره ی شما میروند و شما وقتی برمیگردید که مدتهاست آدم های ماندنیِ زندگیتان رفته اند … آدم های بلاتکلیف زندگیتان را سرپا و معلق در زندگیتان رها نکنید مطمئن باشید رفتنِ این آدمها بازگشتی ندارد …. .

#ستایش_قاسمی

متن عاشقانه (۳۰)

متن های عاشقانه دو نفره

وقتی میپرسی چرا از بین میلیون ها نفر عاشق تو شده ام…

دوست دارم فریاد بزنم رو به ‌همان میلیون ها نفر و به همه بگویم‌ من دلم را به موهای خرمایی اش باخته ام … ‌ به چشمهایش ‌به آن ابروهای کشیده اش ‌به چال روی گونه اش ‌به خنده هایش که قند در دلم آب میکند ولی راستش میترسم … ‌ ‌میترسم آنها عاشقت شوند …‌‌‌ پس فقط آرام در گوشت میگویم آمدنت دنیایم را عوض کرد تو جای من بودی عاشق نمیشدی؟! ‌‌

#رضا_کریم_پور

متن های دوخطی عاشقانه

آدما هر چقدرم که قوی باشن و هر چقدرم که کنار اومده باشن با حقیقتِ تنهائیاشون، گاهی وقتا دلشون واسه ضعیف بودن و گریه کردن تنگ میشه! تنهاترین آدمای دنیا اونائین که همون موقعم کسی رو ندارن که رو امنیتِ عاریه‌ایِ شونه‌هاش ببارن یه دلِ سیر… فرقی نمی‌کنه، هرچقدرم که گرگ بارون دیده باشی و دل گُنده و محکم، بازم تنهائی قوی بودن و قوی موندن خیلی سخته،

خیلی سخت! .

#طاهره_اباذری_هریس

نوشته های عاشقانه 

این ساعت، این هوا،‌ این فصلِ زیبا، نیازی نیست دلیلی برایِ غصه خوردن پیدا کنید.

هرکه رفت خدا به همراهش، دستِ خودتان را بگیرید و خود را به یک قدم زدن در این هوایِ یک نفره دعوت کنید، باور کنید بستنی خوردن با خودتان در این هوا ، شکلک در آوردن برایِ بچه هایِ توی کوچه، بیرون آوردنِ لباس هایِ قدیمی که در جیبش پولِ خورد باشد، آشِ رشته یِ خانه ی مادربزرگ، همه و همه به فکر و خیالِ کسی که حتی لیاقتِ دوست داشتن را نداشت ارجحیت دارد… .

#سحر_رستگار

بیشتر بخوانید >> ۷۰ متن زیبا برفی و زمستانی

متن عاشقانه (۳۱)

متن های عاشقانه جدید ۱۳۹۸

از وقتی سر و کله اش در زندگی ام پیدا شده بود

هر روز بیشتر مطمئن میشدم که هر چه را که از خدا خواستم، تمام و کمال به من داده!

در حال قدم زدن بودیم دستم را محکم در دستش گرفت و بدون هیچ مقدمه ای گفت: « قبول میکنی بشی مامان دخترم؟» ته دلم قند آب میکردند وقتی اینطور با من حرف میزد اما به روی خودم نیاوردم با جدیت گفتم:« نه آقای محترم» ایستاد، چرخید روبرویم کمی خم شد و زل زد به صورتم انگار میخواست از چشمانم چیزی را بفهمد با درماندگی گفت:« اخه چرا؟» همانطور که لبخندی با شیطنت داشتم، جواب دادم: «اخه میخوام مامان پسرت بشم پسری که قراره از باباش یاد بگیره بشه یه مرد خیلی بزرگ بشه قهرمان زندگی یه نفر درست مثل تو قهرمان قلب من»

حسابی خوشش آمده بود مشخص بود بدتر از من ته دلش بزن و بکوب است مرا کشاند سمت خودش، به آغوشش چسباند و گفت: « چقدر خوبه که هستی من میدونم خدا منو بیشتر از تو دوست داره چون یکی مثل تو رو به من داره اینبارم به حرف من گوش میده» خندیدم و گفتم: « تو خودت یکی مثه خودتو نداری خودت بیخبری که وجودت چقدر منو غرق خوشبختی کرده» از سر رضایت لبخندی زد و در حالی که با اشاره سمت کافه را نشانم میداد گفت:

«مامان دخترم، بریم کافه؟»

با شیطنت گفتم:« هر چی بابای پسرم بگه»

و یادم هست که این تنها موضوعی بود که هیچوقت در موردش به تفاهم نرسیدیم و اصراری هم به رسیدن تفاهم نداشتیم اما بعدترها که خدا به ما یک پسر و دختر دوقلو داد مطمئن شدم که خدا همیشه نه تنها هر چه از او خواستم را حتی بیشتر از آن را همیشه به من میدهد .

#سیما_امیرخانی

متن های کوتاه عاشقانه ۱۳۹۹

نشسته بودم روبروش و به زُلفای فِرفِریش نگاه میکردم …

بهش گفتم میدونی چرا یوزپلنگا گوشه یِ چشمشون یه خطِ سیاهه که بهش میگن خطِ اشک؟ دستشو انداخت تو فِرِ موهاش پیچش داد و گفت :نه چِشَمو از موهاش سُر دادم رو چِشاش و گفتم وقتی واسه اولین بار یوزپلنگِ نر،یوزپلنگِ ماده رو برایِ رفتن به شکار تنها گذاشت و هیچ وقت برنگشت، یوزپلنگِ ماده که یه بچه تو شیکمش داشت، اونقدر گریه کرد که ردِ اشکش موند گوشه یِ چشمش و هیچ وقت از بین نرفت بلند خندید و گفت اینو از کجا آوردی؟

خندشو گذاشتم گوشه یِ ذهنم، پیشِ بقیه یِ خنده هاش و گفتم یه وقت نشه تنهام بزاریا یه کم ساکت نگام کرد سکوتِ نگاشو گذاشتم کنارِ بقیه ی نگاهاش،گوشه یِ دلم و گفتم میخوام یه جایی واسه بچه هامون بنویسم، فرِ موهایِ مامانتون از وقتی بیشتر شد که میشِست کنارِ من و حرف میزد، شعر میخوند و من یکی از انگشتام تو موهاش وِل بود و هی موهاشو بین انگشتام لول میکردم میخوام براشون بنویسم اگه یه روز، یه مردی عاشقِ موهایِ پیچ خورده تون شد بشینید کنارش واسش شعر بخونید تا بتونه دستشو ببره لای موهاتون و اونارو پیچ بده بزارید یه روزی برسه که پایینِ موهای همه ی خانوم ها پیچ خورده باشه و افسانه ی ما وِرد زبونشون… .

#حنانه_اکرامی

متن عاشقانه (۲۸)

نوشته های عاشقانه جدید ۱۴۰۰

به یک نفر که حالت کلافه اش بین مردم شهر دل از دل بگیرد همانجا که دستهایش قفل شده بین موهای لخت مشکی اش.. یکی که نسیمِ بودنش عطر موهای پریشان شده روی پیشانی اش را برساندبه تنهایی هایم.. یکی که قهوه ای چشمانش گوش نگفته های چشمهایم شود نیازمندم.. من به یک “تو” عجیب نیازمندم… کاش قلم نیازمندی هایم به چشمت برسد.. و دستهایت به موهایم.. من عجیب به بودنت نیازمندم برای بافتن تاربه تار دوست داشتنم .

#ناشناس

کپشن عاشقان

دوستم زنگ زده بود تا خبر ازدواج آن یکی دوست مشترک‌مان را بدهد.

داشت می‌گفت شوهرش تاجر فرش است و انگشتر نامزدی‌اش سیزده میلیون می‌ارزیده است. همین‌طور داشت از داماد پولدار می‌گفت که پرسیدم: به‌نظرت داماد بلد است بادبادک درست کند؟! پقی زد زیر خنده و گفت: مرده‌شور تو و ملاک‌های مسخره‌ات را ببرد. هنوز معتقدی مردها باید بلد باشند بادبادک درست کنند؟ خواستم بگویم مرده‌شور هر چه داماد پولداری را ببرم که بادبادک‌ درست‌کردن بلد نیست. نگفتم اما. تقصیر داماد چه بود وقتی دوست ما پول می‌خواست نه بادبادک!

خلاصه کنم اگر هنوز ازدواج نکرده‌اید و حتی با مردی رابطه‌ای جدی و عاطفی ندارید، قبل از هر کدام از این‌ها بپرسید درست کردن بادبادک یا فرفرهٔ کاغذی را بلد است یا نه. نمی‌خوام قضیهٔ را سانتی‌مانتال کنم اما مردی که درست کردن این دوتا را بلد باشد، یعنی کودکی قشنگی را پشت سر گذاشته و مردی که کودکی قشنگی را پشت سر گذاشته…. (یک‌روزی خودتان متوجه تفاوت مردی که بلد است با دست‌هایش چیزی درست کند و کاغذی را لمس کند، با مردی که این‌کارها را بلد نیست می‌شوید.) از ما گفتن بود… .

#فاطمه_بهروزفخر

متن عاشقانه (۲۰)

کپشن عاشقانه کوتاه

روبرویم بنشین حرف بزن …

که من عاشق صف‌کشیدن کلمات بر زبان توام غر بزن که نوسان صدایت دلنشین‌ترین موسیقی جهان است داد بزن که جذابیتت در هنگام عصبانیت افزایش می‌یابد… رفیقِ جان فقط ناراحت نباش… گریه نکن… غصه‌ای که قصد دارد دلت را فرا گیرد، از حضور من مطلع نیست؟! بی‌حوصلگی‌هایت را خریدارم… اصلا تمام احوال خوب، برای تو!

#مائده_شائق

کپشن عاشقانه برای همسر

اون شب می‌خواستم تو ماشین بهت بگم …

می‌خواستم بگم رفتنی که توش آدم همه‌اش به فکر برگشتن باشه که رفتن نیست، فقط تعریف فاصله است. می‌خواستم بگم کدوم دو نفره‌هایی رو تو دنیا می‌شناسی که بعد از رفتن حال‌شون خوب شده و فراموشی گرفتن ؟ می‌خواستم بگم چرا آدم‌ها فکر می‌کنن که فراموش کردن شبیه به آب خوردن تو یه روز تابستونی ؟ می‌خواستم بگم حالا که تصمیم به رفتن، حداقل دست‌هام رو با خودت ببر و یا موهات رو اینجا بذار ، اونا که گناهی نکردن ، اونا که نباید به آتیش ما بسوزن .. اما نشد .. نشد اون شب بهت بگم حرف‌هام نگفته موند؛ و میدونی تو دنیای ما آدم‌ها هیچ چیزی نمی‌تونه سنگین‌تر از حرف‌های نگفته باشه. .

#پویان_اوحدی

بیشتر بخوانید >> ۲۵ عکس نوشته عاشقانه زیبا و دلنشین

متن عاشقانه (۲۳)

کپشن عاشقانه برای اینستاگرام

غلت میزند روی شانه ی سمت چپ نوک دماغش میخورد به نوک دماغم میخندد…

چشمانِ بدونِ آرایش اش برق میزند نفس گرم اش میرسد به لبم موهایش را کنار میزنم موهایش را نفسِ عمیق میکشم از پیشانی نوازش میکنم تا زیر چانه اش آبِ دهانش را قورت میدهد میگوید لطفا قصه بگو برایم میگوید لطفا صدایت را صاف نکن و قصه بگو! میگویم چشمانت سرش را کج میکند و میگوید همین؟! میگویم تمام قصه چشمان توست در آغوشم میگیرد انگار که باران به زمین رسیده باشد… .

#علی_سلطانی

کپشن عاشقانه پاییزی

همیشه که نمیشود روز عشق را با جنس مخالف سهیم کنی و عاشقانه هایت را مختص به او کنی، گاهی لازم است روز عشق را با رفیقی سهیم باشی که … هم پای تمام خوشی و ناخوشی توست… چه بسا این روزگار … پر از عشقو عاشقی دروغین است … کم پیدا میشود چنین حس عاشقی رئالیسمی…. که حتی هم پایه ژست عکاسیت باشد… چه صدایت کنم؟؟! رفیق پایه.. خواهر؟! عشق!؟ عیارت را خودت محک بزن … تا بفهمی چقدر بالاتر از عشق میتوان صدایت زد… .

#ناشناس

کپشن عاشقانه طولانی

از این تنهایی ها خدا قسمت کند…

که بنشینی، زانوها را بغل بگیری، به کسی که نیست فکر کنی، بعد ناگهان کسی از جایی دور بپرد وسط تنهایی ات و تعادلش را بهم بریزد! دست به دلِ آغوشت بگذارد، موهایت را پریشان کند، و توی صورتت فریاد بکشد که آمده تا تمام اتفاق های بد گذشته جبران شود، تو بلند بلند بخندی، و او بوسه اش را بگذارد وسط خنده هایت، گاهی زیادی که تنها می شوی، دلت از این سرزده آمدن های طولانی می خواهد!!! .

#شیما_سبحانی

متن عاشقانه (۲۴)

کپشن عاشقانه زمستانی

دختر که باشی فرق نمی کند رنگ پوستت تیره است یا روشن گندمی…سفید…تیره…سبزه…

در هر صورت برای یک نفر در دنیای نا آرامی ها آرام بخشی دختر که باشی فرقی نمی کند چهره ات چگونه است دماغت بزرگ… لب هایت کوچک… برای یک نفر زیبا ترینی و او با عشق زیباییت را می ستاید. دختر که باشی فرقی نمی کند موهایت بلوند است یا مشکی. فرفری…براق…رنگی… برای یک نفر آن مو ها و پیچ و تابش می شود دنیا! یک نفر زندگی اش را درمیان تار تار موهایت جا میگذارد. دختر که باشی فرقی نمی کند صدایت از نظر خودت زیباست یا نه.کلفت… نازک… دخترانه… خاص…

برای یک نفر صدایت همه چیز می شود. یک نفر با صدایت آرام می گیرد. با صدایت همه درد هایش را فراموش میکند. دختر که باشی فرقی نمیکند آرایش کنی یا نه! یک نفر هست که همان صورت ژولیده و خواب آلوده سر صبحت را با جان و دل بخواهد. دختر که باشی فرقی نمیکند پوششت روی مد باشد یا نه. یک نفر تو را با همان لباس های ساده همیشگی ات، با همان تیپ کلاسیکت میخواهد و تو برایش خوش لباس ترین موجود دنیایی. دختر که باشی… دختر که باشی با هر چهره ای و با هر نوع پوششی و با هر صورتی «حتی بی آرایش» باز هم دلبر ترین موجود روی کره زمینی… .

#فاطمه_اچ_بی

کپشن عاشقانه اینستاگرام

قلبت در سینه چنان میکوبد که حس میکنى همه صدایش را میشنوند !

.. کت وشلوار مردانه برقامتش دوشادوش او قدم برمیدارى ؛ وارد اتاق میشوید ؛! یک سفره ى عقد دو صندلى یک آینه ى بزرگ رو به صندلى ها ،!! همزمان کنارهم مینشینید . اَنِکاح سُنتى ..؛ خیره میشوى به آیات فَلیس مِنى آیات تار میشوند ..! و میدانـى از خوشحالى است 🙂 دوشیزه ى محترمه مکرمه .. دستانت میلرزد چشمانت را میبندى..!! براى بار سوم ؛ آیا وکیلم .. ؟؟ بله را که با صداى لرزان میگویى انگار بارى از روى دوشَ ات برداشته اند ..؛! تپش قلبت درهیاهوى دست و کِل ها گم میشود !.. دستش را روى دستت میگذارد سرش را کنارِ گوشت مى آورد : بالاخره مال من شدى رویاى کودکیم .. !! آرامش تمام وجودت رو میگیره ؛ یه جمله از ته دلت ..: “خدایا شکرت … ”

. #آوا_میم

متن عاشقانه (۲۵)

کپشن عاشقانه پاییز

قدیم تر ها که او هنوز نبود موهایم این همه پیچ و تاب نداشتند صاف بودند و بلند…

با بی حوصلگی میرختمشان روی شانه هایم ، هنوز دستی برای بافتنشان نبود ، وقتی که او آمد دیگر موهایم باز نبود هرروز با حوصله میبافتشان و با ربانهای رنگی که خودش خریده بود میبست.. موهایم هم دیگر به دستانش عادت کرده بودند بعد از رفتنش دیگر هیچ چیز مثل سابق نشد حتی این موها… بعد از رفتنش موهایم از غصه درهم پیچیده اند و خودشان را در آغوش گرفته اند… او رفت و من هم به جمع فرفری ها پیوستم .

#زهرااا_میم

نوشته عاشقانه کوتاه

دلــــم یک اتفاق ســاده میخـــواهد…

مثل شکســــتن گلدان شمعدانی کنار حوض مادر بزرگ و در پی آن غرغر های بی امانش… و خنده های ریز ریز کودکی که دستپاچه تکه های گلدان فیروزه ای او را جمع میکند… یک رویای ناب… مثل مشت کردن اولین خوشه ی نور در آخرین ظهر تابستان و گریز زیرکانه اش از لابه لای انگشتانم… یک حضور بی موقع… مثل رسیدن مهمان سر زده ای که سال ها بودنش را فراموش کرده بودم… دلم یک آرزوی محال میخواهد… مثل بودن تو… .

#سامان_رضایی

نوشته عاشقانه برای همسر

برای به یاد آوردن یه نفر، یه بهانه‌ی کوچیک کافیه…

اما کی می‌دونه برای فراموش کردن، چند سال باید بگذره؟

از کجا معلوم که با مرگ، همه‌ی خاطرات فراموش می‌شن؟ کاش آدم آرزوهاش رو توی دنیا بذاره، خاطراتش رو به گور ببره. توی قدیمی‌ترین عکسها، همیشه یه نفر هست، که هیچ‌وقت لبخندش کهنه نمی‌شه. یه روز همه‌ی آدما، می‌رن سراغ یه عکس قدیمی، کنار یه عشق قدیمی، زل می‌زنن به یه بغض قدیمی و می‌گن؛ «خیلی ممنون، که یه روز با تمام وجود دوستم داشتی». .

#پویا_جمشیدی

متن عاشقانه (۲۷)

نوشته عاشقانه بلند

مهم نیست که خوشگل هستم یا نه!

چشمام روشنیش به عسلی میزنه یا سبز فر موهام ریزه یا درشت قدم بلنده یا کوتاه مهم تو یه نفری تو این دنیا که منُ چه شکلی می بینی تو یه نفری که هر روز میگی”چرا امروز یه طورِ تازه ای قشنگی” و من از تمومِ دنیا دلم میخواد فقط تو نگاهِ تــو خوشگل باشم… مهم تویه نفری تو که چشماتُ خرجِ دیدن من می کنی….! .

#فاطمه_صابری_نیا

نوشته عاشقانه زیبا

هشت سالم بود…

تابستان آن سال همه ی رویایم شده بود داشتن یک جوجه رنگی…

تا آن روز برای داشتن هیچ چیزی آنقدر اصرار نکرده بودم… اطرافیانم مدام می گفتند به دردت نمی خورد… نمی توانی نگهش داری…اما من گوشم بدهکار این حرف ها نبود… می خواستم جوجه رنگی داشته باشم … در ذهنم تصورش می کردم … آنقدر برای داشتنش پا فشاری کردم تا به دستش آوردم… در یک جعبه ی کوچک بود… به آرزویم رسیده بودم و خوشحال بودم… برایش آب و دانه می گذاشتم… فکر می کردم او هم مثل من خوشحال است… همه چیز عالی بود…تا اینکه کم کم ماجرا عوض شد…… مدام خودش را به جعبه می زد و تلاش می کرد بیرون بیاید… وقتی می خواستم با او بازی کنم فرار می کرد… می گفتم یعنی من را دوست ندارد که فرار می کند؟!

روز به روز اوضاع بدتر شد… حالا دیگر من هم از داشتنش لذت نمی بردم چون با چیزی که در ذهنم تصور می کردم فرق داشت…. یک روز صبح بیدار شدم و دیدم دیگر صدای جیک جیکش نمی آید من ماندم و یک بغض… بغضی که می گفت چرا هیچوقت از خودم نپرسیدم او هم می خواهد برای من باشد؟ می خواهد بماند ؟ حالا پس از سال ها جواب سوالم را از زندگی گرفته ام… حالا می دانم به زور خواستن پشیمانی می آورد… می دانم دوست داشتن یک طرفه جواب نمی دهد…. حتی اگر همه چیز را برایش فراهم کنی…… چون هر کسی برای خودش دنیایی دارد… دوست داشتن ما نباید باعث شود کسی را به اجبار از دنیایش دور کنیم…. کسی که از دنیایش دور می شود دیگر زنده نمی ماند… .

#حسین_حریریان

نوشته عاشقانه غمگین

نوشتن برای تو برای تویی که خود همه چیز را زیبا می کنی ساده است.

زیبای من! تو آمدی که چشمهایم را ببندم به روی تمام آدم‌های دیگر. آمدی و من، همه، تو شدم و تو در من جاودانه.. اگر احساس تنهایی نمیکنم اگر باران، همواره برایم زیباست اگر لبخند می زنم دلیلش آن دو کهکشانِ زیبای چهره ی توست.. .

بیشتر بخوانید >> ۵۵ عکس دو نفره عاشقانه برای همسر

متن عاشقانه

نوشته عاشقانه عکاسی 

عکاسی فقط تنظیم فاصله وکشف زاویه وفشردن شاتر نیست! عکاسی خلاقیت یک عکاس است درثبت زیباترین احساسها دریک قاب کوچک ومعمولی ! .

نوشته عاشقانه خاص

اگر کسی را دوست ندارید بدون تعارف به او بگوئید: دوستت ندارم! و همان جا تمامش کنید… ادامه اش ندهید! نگذارید وابسته تر شود! دلگرمش نکنید! دلش را خوش نکنید! که بعد روزی با یک بهانه‌ی کوچک رهایش کنید! باور کنید آدمی که بی‌هوا رها میشود دیگر به زندگی عادی باز نمیگردد!! .

متن عاشقانه زیبا 

عجیب نیست که دستهایت هجومِ عمیقِ آرامشند …

هنوز عجیب نیست که همیشه با آن چشمهای آشنا مرا می بری به روشنی…به زندگی به همهمه ی گنجشک ها به نرگس و پامچال…به بهـــار! و تمام اینها را، فقط من می فهمم منی که می دانم نفس کشیدن در حریمِ امنِ آغوشی قدیمی چگونه ترتیب فصلها را به هم می ریزد…

متن عاشقانه کوتاه

نه جانم مرد و زن ندارد!

به نقطه یِ عشق که رسیدی ، شورانگیز باش برایِ عاشقانه هایت … میانِ جمع رویش را ببوس … میانِ مردم فریاد بزن ” دوستت دارم ” … و اگر کسی چشم غُره ای رفت ، دعایش کن تا عاشق شود! همین … .

متن عاشقانه (۱۷)

متن عاشقانه غمگین

دلم یک زمستانِ سخت می‌خواهد!!

یک برف.. یک کولاک به وسعتِ تاریخ .. که ببارد که ببارد و تمام راه‌ ها بسته شود

و تو چاره‌ ای جز ماندن نداشته باشی …!! .

متن عاشقانه قشنگ 

‌من به شخصه راجع به چشمانِ فُلان رنگ و قدّ چند متر و تیپ و پول آنچنانی نظری ندارم ؛

این معیارهای پیچیده را بریزید دور ،

بگویید ببینم با صدایش آرام‌ میشوید یا نه ؟! .

متن عاشقانه بلند

بی مقدمه مرا عشقمصدا کن!

اگر بدانی دنیا ، با این بی مقدمه ها چقدر زیبا می شود

همیشه که نباید کلی نقشه کشید برای کاری و ازقبل برنامه ریزی کرد

گاهی هم آدم دلش ضعف می رود برای یک بوسه یک آغوش یک فدایت شوم …

یک دوستت دارم بی مقدمه! .

متن عاشقانه (۵۳)

متن عاشقانه برای همسر

به من مى گفت: “چشم هاى تو مرا به این روز انداخت..

این نگاهِ تو کارِ مرا به اینجا کشانده تاب و تحمل نگاه هاى تو را نداشتم

نمى دیدى که چشم بر زمینمى دوختم!؟”

به او گفتم: “در چشم هاى من دقیق تر نگاه کن جز تو هیچ چیزى در آن نیست… .

متن عاشقانه قهر

با من قهری… ولی اگر زحمتی نیست… هر روز یک دوستت دارم … از روی پیش خوان دلم بردار و… خرج چشم هایت کن… عزیز دلم … مبادا عاشقی یادت برود… که بی عشق … ” همه ی روزها روز مباداست “… .

متن عاشقانه بهاری

چشمانت، کافئین عجیبی دارد

خالص و ناب است،

وقتی نگاهشان میکنم خواب را از سرم، می‌پراند … .

متن عاشقانه تابستانی 

من ملکه ی سرزمین آغوشت می شوم

هر بار که تو سرم را به سینه ات می فشاری و دستهایت را حلقه می کنی به دور بازوانم؛

وبوسه هایت سربازانی از جان گذشته اند

که نمی گذارند یک وجب از سرزمینم را حتی با کسی قسمت کنم… .

بیشتر بخوانید >> ۵۵ عکس دو نفره عاشقانه برای همسر

متن عاشقانه (۱۸)

متن عاشقانه پاییزی

همیشه دلم خواسته بدانم لحظه‌های تو بی من چطور می‌گذرد؟

وقتی نگاهت می‌افتد به برگ به شاخه به پوست درخت وقتی بوی پرتقال می‌پیچد

وقتی باران تنها تو را خیس می‌کند!

وقتی با صدایی برمی‌گردی پشت سرت من نیستم… .

متن عاشقانه زمستانی

همین که کنارم باشی امن میشود دنیا..

کنارت زمان طلا میشود!!

نبض دنیا خوب میزند کنارت دنیا محتاجِ جمله یِ دوستت دارم میشود لب به بوسه وادار و آغوش به تب دچار میشود کنارت حال ِمن دیوانه خوب میشود کنارت جهانم جور ِدیگریست قانونش را چشمانت مینویسد و من کنار ِتو و چشمانت قانونمند ترین آدم دنیا خواهم شد..!! .

متن عاشقانه برای اینستاگرام

اشتباه نکن!

نه زیبایی تو، نه محبوبیت تو مرا مجذوب خود نکرد…

تنها آن هنگام که روح زخمی مرا بوسیدی من عاشقت شدم .

متن عاشقانه (۱۹)

متن عاشقانه کوتاه

همه می دانند من سال هاست چشم به راهِ کسی ، سرم به کارِ کلماتِ خودم گرم است تو را به اسمِ آب تو را به روحِ روشنِ دریا به دیدنم بیا ، مقابلم بنشین .. بگذار آفتاب از کنارِ چشم هایِ کهنسالِ من بگذرد .. من به یک نفر از فهمِ اعتماد محتاجم… من از این همه نگفتن بی تو ، خسته ام خرابم ویرانم!..

متن عاشقانه بلند

اگر پس از عشق همان انسانی باشیم که پیش از عشق بودیم ،

بدین معناست که به قدر کافی دوست نداشت ایم،

اگر کسی را دوست داشته باشی

با معنا ترین کاری که میتوانی بخاطر او انجام بدهی ، تغییر کردن است …

کپشن عاشقانه 

به سال‌ها بعد فکر می‌کنم!

به زیبایی سپیدی موهایمان. میدانستی؟

پیر شدن کنار تو چقدر می‌چسبد!؟

اینکه دستانم بلرزند، پاهایم توان راه رفتن نداشته باشند،

و کنارت بنشینم و بی‌اختیار سنگینیِ سرم را روی شانه‌هایت رها کنم!

خوابم ببرد. و رویای آن روزی را ببینم که برای اولین بار گفته‌ام،دوستت دارم.

و تو خندیدی… .

متن عاشقانه (۱۵)

کپشن عاشقانه برای اینستاگرام

می خواهم با تو باشم با تو سفر کنم

با تو بخوابم و با تو بیدار شوم می خواهم گونه هایم جایگاهِ بوسه های داغِ تو باشد ،

تمام اشتیاقم برای تو و آغوشِ تو ، حریمِ مقدس دلدادگی ام .

قول بده خانه مان رو به آفتاب باشد

چون فکر می کنم در خانه هایِ رو به آفتاب ؛ آدم ها خوشبخت ترند .. .

کپشن عاشقانه زیبا

به چشمهایم زُل زد و گفت: “با هم درستِش می‌کنیم” .

چه لذتی داشت این “با هم”. حتی اگر با هم هیچ چیزی هم درست نِمی‌شد، حتی اگر تمام سرمایه‌اَم بر باد می‌رفت، حسی که به واژه‌یِ “با هم” داشتم را با هیچ چیزی در این دنیا معاوِضه نمی‌کردم . تنها کسی که وحشتِ تنهایی را درک کرده باشد، می‌تواند حسِ من را در آن لحظات درک کند… .

کپشن عاشقانه طولانی

عاشقی برایت کم است

پاکی و نجابتت دلم را برد خنده هایت مرا عاشق کرد

چشمهایت مرا به جنون رساند

حال نمیدانم دیگر چال لپ هایت چه بلایی بر سرم خواهد آورد!

ظاهرا جان دادن هم برایت کم است .

بیشتر بخوانید >>۴۴ عکس پروفایل عاشقانه زیبا 

متن عاشقانه (۱۶)

منبع instagram/ گرد آوری و بازنشر سایت دلبرانه 


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. سعید می گوید

    خیلی قشنگ بود

    1. saeed می گوید

      سپاس : )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.