قرص گلوکزامین برای چیست ؟؟

قرص گلوکزامین برای چیست ؟؟

در این پست درباره قرص گلوکزامین صحبت خواهیم کرد. اینکه طریقه مصرف و عوارض آن چیست. گلوکزامین یک ترکیب طبیعی بوده که در غضروف سالم پیدا می شود. می توان از غضروف حیوانات و صدف آن را پیدا کرد. قرص های گلوکزامین در کاهش درد بسیار موثر است و در از دست دادن آرتروز کمک می کند. در مورد این دارو باید گفت خوب بوده اما بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید. یادتان باشد که نباید دز بالا این دارو مصرف شود. اگر می خواهید درباره قرص گلوکزامین بیشتر بدانید پس همراه ما باشید.

گلوکزامین برای چیست

قرص گلوکزامین برای چیست ؟؟

 

شرایط استفاده قرص گلوکزامین

گلوکزامین ایرانی

قرص گلوکزامین برای چه افرادی مناسب می باشد؟

گلوکزامین در کاهش درد بسیار مناسب بوده و بهتر است قبل از استفاده با دکتر مشورت کرده تا از موثر بودن آن مطمئن شوید. باید گفت که این مکمل گلوکزامین در اکثر مواقع بیماری را خوب نمی کند. پس بهتر است پزشک شما تصمیم بگیرد که استفاده از آن ارزش خطر دارد یا خیر. تحقیقات نشان داده است که اکثر بیماران که قرص گلوکزامین را مصرف می کنند بهبودی کمی داشته اند، پس مزایای آن کم تر از قیمت قرص بوده است.

 

چه کسانی نباید قرص گلوکزامین را مصرف کنند؟

قرص گلوکزامین برای بزرگسالان خوب بوده ولی برای افراد دیابتی مناسب نیست و باعث مشکل می شود. اگر دیابت دارید بهتر است از این قرص استفاده نکنید. گلوکزامین باعث می شود تأثیر بدی بر روی انسولین و قند خون شما بگذارد. اگر آلرژی دارید به هیچ عنوان از این قرص ها استفاده نکنید. افراد زیر ۱۸ سال و خانم های باردار هم نباید از قرص گلوکزامین استفاده کنند. گلوکزامین امکان دارد با داروهای دیگر به مشکل بخورد. داروهای افسردگی و فشار خون بالا می تواند در تداخل آن ها نقش داشته باشد. قبل استفاده بهتر است با دکترتان مشورت کنید.

 

چه کسانی در خطر بیشتری می باشند؟

قرص گلوکزامین خطر بیماری های قلبی و اختلالات خون ریزی را بیشتر می کند. اگر بیماری خاصی دارید حتما به پزشک خود بگویید. اگر شما آب مروارید دارید بهتر است از خوردن این قرص خودداری کنید.

گلوکزامین ۵۰۰

گلوکزامین

 

راهنمای خرید قرص گلوکزامین

گلوکزامین قرص

به کارخانه سازنده توجه کنید.

در هنگام خرید، حواستان باشد که کیفیت مکمل ها با هم فرق دارند و باید بهترین نوع قرص را خریداری کرد.

 

از پزشک و یا داروساز سوال کنید.

در موقع استفاده از افرادی که از این قرص ها استفاده می کنند کمک کنید. اگر بیماری شما با دیگر افراد شبیه بود حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشک به شما در مورد تاثیر و عوارض آن با شما می گویند. یادتان باشد که اگر پزشک تان مکمل گران تری به شما پیشنهاد کرد، آن ها نمی خواهند که شما پول زیادی خرج کنید. زیرا آن ها می خواهد شما برند بهتری را مصرف کنید.

 

نوع مناسب گلوکزامین را نسبت به شرایط خودتان مصرف کنید.

گلوکزامین اکثرا تکی بوده و با نام گلوکزامین سولفات به فروش می رسد. با پزشک خود درباره آن صحبت کنید. نکات زیر می‌تواند کمک کند:

  1. گلوکزامین هیدروکلراید برای درمان بیماری های استخوانی خوب بوده، در حالی که گلوکزامین سولفات کلسترول را بالا می برد.
  2. اگر خواستید استفاده کنید بهتر است از دز های پایین ۳۰۰ الی ۵۰۰ و ۳ بار در روز و ۱۲ هفته از این مکمل استفاده شود.

 

مکمل با کیفیت بالا تهیه کنید.

استفاده از مکمل با کیفیت مزایا بالاتری نیز دارد. FDA در این گونه قرص محتوا را تنظیم نکرده است. پس بهتر است دنبال شرکت های دیگر مثل USP بوده و برچسب مکمل مورد نظر و تایید آن باشید. اگر دو ماه بعد از مصرف این قرص خوب نشدید بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید و از او بخواهید قرص و یا مکمل بهتری برای شما تجویز کند. بعد از دو ماه استفاده از مکمل گلوکزامین دیگر از آن استفاده نکنید. زیرا این قرص کمتر از ۲ ماه نمی تواند در بهبودی شما نقشی داشته باشد.

گلوکزامین چیست

گلوکزامین

 

میزان مصرف درست گلوکزامین

طریقه مصرف گلوکزامین 

قرص را با غذا و طبق دستورالعمل روی جلد مصرف کنید.

شایع ترین عوارض این دارو علائم گوارشی بود که سوزش سردل و تهوع می باشد. می توان برای از بین بردن این عوارض به همراه غذا میل کنید.۳ بار از این دارو بعد از هر وعده غذایی استفاده کنید. قرص گلوکزامین را یک بار استفاده کنید و بهترین موقع وسط روز بعد از نهار است.

 

دز مناسب بدنتان را مصرف کنید.

میزان مصرف تنظیم مکمل ها ثابت نمی باشد. اما میزان مصرف گلوکزامین در بدن بزرگسالان نسبت به بدنشان می باشد. درباره دز حتما باید با پزشک مشورت کنید. دز مصرفی گلوکزامین بستگی به گلوکزامین سولفات و یا گلوکزامین هیدروکلراید می باشد.

 

چه زمانی می توان دز را بیشتر کرد؟

دزی که پزشک برای شما و بیماری های خاص تجویز می‌کند ممکن است با چیزی که روی مکمل نوشته است فرق داشته باشد. هنگامی که گلوکزامین تزریق می کنید، شما باید از دز پایین استفاده کنید.

 

در زمانی که از گلوکزامین به طور طولانی مصرف می کنید احتیاط کنید.

اگر از دز های مصرفی گفته شده، استفاده می کنید آن ها می تواند عوارضی نیز به همراه داشته باشند، اگر از آن ها بیش از ۶ ماه استفاده می کنید. یادتان باشد که مصرف ۱ ماه از این قرص می تواند تاثیر بگذارد، پس بهتر است آن را مشاهده کنید. اما بعد از ۶ ماه تاثیری نداشت بهتر است با دکترتان صحبت کنید. زمان درمان این قرص بستگی به علت وضعیت شما دارد. یادتان باشد که نباید از این دارو بیش از ۶ ماه مصرف شود مگر اینکه دکتر تجویز کند.

 

عوارض قرص گلوکزامین چیست؟

اگر مبتلا به بیماری از جمله آسم، فشار خون و اختلالات خونریزی هستید، تغییرات و عوارض قرص را دنبال کرده و در صورتی که مشکل داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید. استفاده طولانی مدت از این دارو ممکن است مشکلات گوارشی را برای شما به وجود آورد. زمانی که از این مشکلات همچون: سوزش سر معده و حالت تهوع پیش آمد بهتر است به پزشک مراجعه کرده و آن را قطع کنید.

عوارض گلوکزامین 

گلوکزامین

فواید قرص گلوکزامین 

بیشتر بخوانید: 

معرفی قرص ناپروکسن | نحوه مصرف و عوارض جانبی ناپروکسن

آسپرین برای تسکین درد | قرص آسپرین برای چه استفاده میشود

سقط جنین با قرص یا کورتاژ ؟ (مقایسه روش های سقط جنین)

معرفی قرص خوراکی مترونیدازول (موارد مصرف و عوارض قرص)

قرص ایمیدین چیست (مبارزه با پیری با قرص ضد چروک ایمیدین)

مواردمصرف قرص بیزاکودیل | نحوه و عوارض جانبی قرص بیزاکودیل

خواص قرص گلوکزامین  ، موارد مصرف گلوکزامین 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.