حلقه نقره | ۷۰ مدل ست حلقه شیک و جدید نقره برای نامزدی

حلقه نقره | ۷۰ مدل ست حلقه شیک و جدید نقره برای نامزدی

فلز نقره ازگذشته های دور و در کشور های مختلف جهان از محبوب ترین فلزات برای تولید جواهرات بوده است . این فلز مثل طلا در برابر اکسید شدن (زنگ زدن) مقاوم است و به خاطر نرمی و فرم پذیری در کنار فلزاتی مثل طلا ، تیتانیوم و پلاتین گزینه بسیار مناسبی برای تولید انواع جواهرات مثل انگشتر نقره ، گردنبند ، گوشواره و دستبند نقره است ، اما موضوع این نوشته از دلبرانه مدل های زیبا و شیک و جدید حلقه نقره برای عروس و داماد هاست . بخصوص که با افزایش بی سابقه طلا ، حلقه های ست نامزدی نقره به گزینه بهترین برای عروس و داماد های خوش فکر تبدیل شده است.

حلقه نقره

چرا بهتر است حلقه نقره بخریم ؟

اما خرید حلقه نقره به جای حلقه طلاب برای عروسی و نامزدی مزایای زیادی دارد از جمله :

 1. حلقه های نقره به نسبت حلقه های طلا بسیار ارزان تر است و این باعث میشود در آستانه ازدواج قسمتی از هزینه های سنگین و بیهوده عروسی را کم کنید تا فشار کمتری به خودتان و خانواده هایتان وارد کنید .
 2. همانطور که میدانید استفاده از فلز طلا برای آقایان مشکلی شرعی دارد . با خرید حلقه نقره عروس خانم میتواند هم از نظر ظاهر و هم از نظر جنس ست زیبایی با آقا داماد داشته ابشد .
 3. این فلز اگر چه قیمت کمتری دارد اما از نظر جلوه و ظاهر و تنوع محصولات موجود در بازار چیزی کمتر از طلا ندارد و میتوانید با هزینه خیلی کمتر حلقه هایی به زیبایی و تنوع حلقه طلا در دسترس داشته باشید .
 4. اگر احیانا حلقه نامزدی یکی یا هر دو نفر ( عروس و داماد ) گم شد ، خیلی ناراحت کننده نیست چون میتوانید به هزینه اندک دوباره حلقه های نو تهیه کنید.
 5. همه این ها در کنار ترویج فرهنگ ساده زیستی و دوری از تجملات و تفاخر بیهوده و برکت شروع زندیگ با ساده ترین امکانات باعث میشود خرید حلقه نقره به جای طلا به گزینه ی محبوبی در میان جوانان تبدیل شود .

حلقه نقره (۲)

 

همه چیزهایی که باید در مورد فلز نقره بدانید!

در کنار تماشای مدل های زیبای حلقه نقره که در این نوشته جمع آوری شده است ، بد نیست اطلاعات خود را در مورد کاربردهای دیگر ، ارزش جهانی و کشور های تولید کننده این فلز زیبا افزایش دهیم . این است که به سراغ دانش نامه ویکی پدیا رفتیم و اطلاعاتی که در ادامه می آید گردآوری این مطالب از این سایت است :

حلقه نقره (۴)

نقره : سیم : Ag

نقره یا سیم یک عنصر شیمیایی با علامت Ag است. نقره فلزی نرم، سفیدرنگ، براق و جذاب است که در بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزان رسانایی گرمایی را دارد. نقره در طبیعت هم به صورت خالص و هم به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و هم در برخی سنگ‌های معدنی یافت می‌شود. بیشترین تولید نقره جهان به عنوان جانبی از استخراج مس، نیکل، سرب و روی به دست می‌آید.

نقره یکی از فلزات گران‌بها به‌شمار می‌رود و بیشتر کاربردهای آن نیز ناشی از قابلیت‌های آن به عنوان یک فلز گران‌بها و همچنین قابلیت رسانایی بالای آن است. در سال‌های اخیر بیشترین مصرف نقره به ترتیب در بخش صنعت (به ویژه صنایع الکترونیک) ، ساخت جواهرات و لوازم تزئینی، تولید سکه و مدال، عکاسی و ساخت ظروف و لوازم غذاخوری بوده‌است. از دیگر کاربردهای نقره می‌توان به ساخت آینه و دوربین، به عنوان کاتالیزور فرایندهای شیمیایی، ملغمه پرکردن دندان و ساخت برخی سازهای موسیقی اشاره کرد. ضمن اینکه سکه‌ها و شمش‌های نقره برای سرمایه‌گذاری و به عنوان پناه امن سرمایه به‌کار می‌روند.

حلقه نقره (۱)

تولید جهانی در مقایسه با طلا 

تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۲ هزار تن بوده که بیشتر از ۵ برابر تولید طلاست. بهای این فلز هم در ماه مارس ۲۰۱۷ بیش از ۱۸ دلار برای هر اونس تروا معادل بیش از ۲ میلیون تومان برای هر کیلوگرم بوده‌است که تقریباً یک هفتادم بهای طلاست. در طول یکصد سال اخیر قیمت نقره از یک پانزدهم تا یک صدم قیمت طلا متغیر بوده‌است.

حلقه نقره (۳)

نام :سیم یا نقره 

در گذشته از واژه سیم برای نامیدن این فلز استفاده می‌شد. سیم از واژه پارسی میانه asêm گرفته شده است. نام لاتین این فلز argentum است که از ریشه هندواروپایی arg- به معنی خاکستری یا درخشان می‌آید.

حلقه نقره (۵)

تولید و ارزش فلز نقره 

بیشتر نقره دنیا از معادن سنگ‌های مس، مس – نیکل، سرب و سرب – روی در کشورهایی چون مکزیک، پرو، چین، استرالیا، شیلی و بولیوی به دست می‌آید. تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۲ هزار تن (۷۳۵٫۹ میلیون اونس تروا) بوده که بیشتر از ۵ برابر تولید طلاست و افزایش ۲٫۵ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. اما کل عرضه نقره در دنیا ۱۰۵۶ میلیون اونس بوده که بقیه آن به بازیافت نقره (حدود ۲۱۵ میلیون اونس) و فروش نقره توسط دولت‌ها و افراد مربوط می‌شود.بهای نقره در ماه مارس ۲۰۱۴ بیش از ۲۱ دلار برای هر اونس تروا معادل بیش از ۲ میلیون تومان برای هر کیلوگرم بوده‌است که تقریباً یک پنجاه‌وهشتم قیمت طلاست. در طول یکصد سال اخیر قیمت نقره از یک پانزدهم تا یک صدم طلا متغیر بوده‌است.

ست حلقه نقره (۱)

کاربردها ی نقره 

بیشتر کاربردهای نقره به قابلیت‌های آن به عنوان یک فلز گران‌بها و همچنین توانایی رسانایی الکتریکی و گرمایی فوق‌العادهٔ آن مربوط می‌شود. بیشترین کاربرد نقره در صنعت به ویژه صنایع الکترونیک است. مصرف نقره در صنعت رو به افزایش است و در سال ۲۰۱۰ با ۲۰٬۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۴۸۷ میلیون اونس تروآ رسیده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۱ هم افزایش داشته و رکورد ۴۹۱ میلیون اونس سال ۲۰۰۸ را بشکند.

حلقه نقره (۶)

مصرف نقره 

مصرف نقره در ساخت جواهرات در ده سال اخیر بین ۱۵۸ تا ۱۷۴ میلیون اونس (۲۰۰۱) متغیر بوده‌است. نقره مرسوم در جواهرسازی نقره استرلینگ نام دارد و آلیاژی از ۹۲.۵ درصد نقره و ۷.۵ درصد مس است. مصرف این فلز برای ضرب سکه و مدال هم رو به افزایش است و به ۱۰۱ میلیون اونس در سال ۲۰۱۰ رسیده‌است.

حلقه نقره (۸)

قیمت نقره 

نقره نیز همانند دیگر فلزات گران‌بها به دلیل عرضه و تقاضاهای مربوط به سرمایه‌گذاری نوسانات شدید را تجربه کرده‌است. قیمت نقره در اوایل دهه ۱۹۷۰ کمتر از دو دلار برای هر اونس بود اما در سال ۱۹۸۰ تا ۴۹.۹۵ دلار برای هر اونس رشد کرد. سپس به کمتر از ۱۰ دلار کاهش یافته و در طول دهه ۱۹۹۰ عمدتاً در قیمت ۴ تا ۶ دلار معامله می‌شد. در سال ۲۰۰۷ قیمت نقره پس از حدود دو دهه دوباره دورقمی شد و در سال‌های پس از آن با یک رشد سریع تا قیمت ۴۹.۷۶ دلار در آوریل ۲۰۱۱ افزایش یافت. از سال ۲۰۱۲ قیمت نقره دوباره کاهش یافت و میانگین قیمت آن در سال ۲۰۱۳ به ۲۳.۷۹ دلار رسیده و در مارس ۲۰۱۴ بیش از ۲۱ دلار برای هر اونس معامله می‌شود.

در بازار سرمایه‌گذاری هم با توجه به روند رو به رشد قیمت این فلز میزان نقره خریداری شده توسط سرمایه‌گذاران ۱۷۸ میلیون اونس بیشتر از نقره‌های فروخته شده آن‌ها بوده‌است و تولیدکنندگان نقره برای پاسخ به این تقاضا حدود ۶۱ میلیون اونس از تولیدات انبار شده سال‌های گذشته خود را هم به فروش رسانده‌اند.

حلقه نقره (۷)

نقره در عکاسی

مصرف نقره در عکاسی در گذشته یکی از کاربردهای عمده این فلز را تشکیل می‌داد اما با ورود سیستم دیجیتال عکاسی در سال‌های اخیر کاهش چشمگیری داشته‌است. در سال ۱۹۹۸ حدود ۳۱ درصد عرضه نقره جهان در صنعت عکاسی مصرف شد اما این رقم در سال ۲۰۰۷ به ۱۴٫۵ درصد و در سال ۲۰۱۰ به حدود ۷ درصد معادل ۷۳ میلیون اونس کاهش یافته‌است. استفاده از نقره در عکاسی به صورت نیترات نقره و هالیدهای نقره است.

حلقه نقره (۹)

ظروف نقره 

دیگر کاهش چشمگیر مصرف نقره هم در بخش ظروف و لوازم غذاخوری بوده که در طول نه سال اخیر به کمتر از نصف کاهش پیدا کرده و از ۱۰۶ میلیون اونس در سال ۲۰۰۱ به ۵۰ میلیون اونس (کمتر از ۵ درصد) رسیده‌است، این کاهش هم بیشتر به کاهش تقاضا در هندوستان مربوط می‌شود.

حلقه نقره (۱۰)

نقره در فرآیندی های شیمیایی

نقره همچنین به عنوان کاتالیزور فرایندهای شیمیایی نیز استفاده شده و در ساخت برخی ابزارهای جراحی نیز کاربرد دارد. ملغمه‌هایی (آمالگام) که در دندان‌پزشکی برای پر کردن دندان از آن‌ها استفاده می‌شود هم معمولاً ترکیبی از نقره و فلزهای دیگری همچون قلع و طلا با جیوه هستند. نقره در ساخت برخی سازهای بادی باکیفیت به ویژه فلوت‌ها، تولید آلیاژهای لحیم‌کاری و همچنین در راکتورهای هسته‌ای نیز کاربرد دارد.

حلقه نقره (۱۱)

نقره در تولید آینه 

آینه‌های معمولی با پوشاندن شیشه با لایه‌ای از آلومینیوم یا جیوه تولید می‌شوند اما آینه‌هایی که قدرت انعکاس بالایی دارند معمولاً با لایه‌ای از نقره در پشت آن‌ها ساخته می‌شوند.

ست حلقه نقره (۶)

کشورهای تولید کننده نقره 

مکزیک با ۴۵۰۰ تن بزرگترین تولیدکننده نقره جهان است و پرو و چین با اختلاف کمی پس از آن قرار می‌گیرند. در سال ۲۰۱۰ استرالیا، شیلی، بولیوی، آمریکا، لهستان، روسیه و آرژانتین به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دهم تولید نقره قرار دارند.

در سال ۲۰۱۰ مکزیک با ۱۲۸٫۶ میلیون اونس تولید پرو را پشت سر گذاشته و بزرگترین تولیدکننده نقره جهان شد. پرو با ۱۱۶٫۱ و چین با ۹۹٫۲ میلیون تن در رتبه‌های بعدی و استرالیا با ۵۹٫۹ میلیون تن در رتبه چهارم قرار گرفتند. شیلی، بولیوی، آمریکا، لهستان، روسیه و آرژانتین هم در رتبه‌های پنجم تا دهم تولید قرار دارند و ایران با ۳٫۴ میلیون اونس تولید در رتبه نوزدهم دنیا قرار دارد.

ست حلقه نقره (۲)

مشخصات فلز نقره  نقره 

 • جامد.
 • سفید.
 • جلا دار.
 • شکل پذیر.
 •  نرم و چکش خوار.
 • در برابر اکسیداسیون مقاوم است.
 •   وقتی ترکیب‌های گوگردی بر آن اثر بگذارد تیره می‌شود.
 • جرم حجمی ۱۰٫۵۳ .
 • نقطه ذوب ۹۶۱.
 • نقطه جوش ۲۲۱۲.
 • رسانایی گرمایی ۱٫۰۱ کالری بر سانتیمتر مکعب .
 • نقطه ذوب به شدت اکسیژن را جذب می‌کند.
 • عنصری است فلزی با عدد اتمی ۴۷ در گروهIb .
 • در دوره چهارم جدول تناوبی جای دارد.
 • جرم اتمی ۱۰۷٫۸۶۸٬ظرفیت ۱ .
 • دارای دو ایزوتوپ پایدار است.

ست حلقه نقره (۳)

 

حلقه نقره 

ست حلقه نقره (۵)

حلقه نقره ست
حلقه نقره مردانه

ست حلقه نقره (۷)
حلقه نقره مردانه ساده
حلقه نقره ساده

ست حلقه نقره (۸)
حلقه نقره نامزدی
حلقه نقره دخترانه

ست حلقه نقره (۹)
حلقه نقره ست با قیمت مناسب
حلقه نقره ازدواج

ست حلقه نقره (۱۰)
حلقه نقره زنانه
حلقه نقره عروس و داماد

ست حلقه نقره (۱۱)

حلقه نامزدی نقره 

ست حلقه نقره (۱۲)

حلقه نامزدی نقره جدید
حلقه نامزدی نقره ست

ست حلقه نقره (۱۳)
حلقه نامزدی نقره با قیمت مناسب
حلقه نامزدی نقره زنانه

ست حلقه نقره (۱۴)
حلقه نامزدی نقره
حلقه نامزدی نقره شیک

ست حلقه نقره (۱۵)
حلقه نامزدی نقره ارزان
حلقه نامزدی نقره جدید

ست حلقه نقره (۱۶)
حلقه نامزدی نقره ظریف
حلقه نامزدی نقره مردانه

ست حلقه نقره (۱۷)

حلقه ازدواج نقره 

ست حلقه نقره (۱۸)

حلقه ازدواج نقره مردانه
حلقه ازدواج نقره شیک

ست حلقه نقره (۱۹)
حلقه ازدواج نقره ست
حلقه ازدواج نقره ست دختر و پسر

ست حلقه نقره (۲۰)
حلقه ازدواج نقره با قیمت مناسب
حلقه ازدواج نقره ساده

ست حلقه نقره (۲۱)
حلقه ازدواج نقره نگین دار
حلقه ازدواج نقره بدون نگین 

ست حلقه نقره (۲۲)

حلقه ازدواج نقره ای 
حلقه ازدواج نقره شیک و مدل جدید 

ست حلقه نقره (۲۳)

حلقه ست نقره 

ست حلقه نقره (۲۴)

حلقه ست نقره جدید
حلقه ست نقره با قیمت مناسب

ست حلقه نقره (۲۵)
حلقه ست نقره ساده
حلقه ست نقره شیک

ست حلقه نقره (۲۶)
حلقه ست نقره ارزان
حلقه ست نقره جدید

ست حلقه نقره (۲۷)
حلقه ست نقره نگین دار 
حلقه ست نقره بدون نگین

ست حلقه نقره (۲۸)

حلقه ست نقره با کلاس
حلقه ست نقره مات
عکس حلقه نقره (۲)

انگشتر نقره 

عکس حلقه نقره (۳)

انگشتر نقره مردانه
انگشتر نقره زنانه

عکس حلقه نقره (۴)
انگشتر نقره سفارشی
انگشتر نقره مردانه دست ساز

عکس حلقه نقره (۵)
انگشتر نقره مردانه اسپرت
انگشتر نقره زنانه نگین دار

عکس حلقه نقره (۶)
انگشتری نقره دخترانه
انگشتر نقره مردانه ارزان قیمت

عکس حلقه نقره (۷)
انگشتر نقره ارزان
انگشتر نقره ای شکل حلقه

عکس حلقه نقره (۸)
انگشتر نقره برای نامزدی
انگشتر نقره برای نشون 

عکس حلقه نقره (۹)
انگشتر نقره نشون 
انگشتر نقره نشان

عکس حلقه نقره (۱۰)
انگشتر نقره ظریف
انگشتر نقره دخترانه 

عکس حلقه نقره (۱۱)
مدل انگشتر نقره 
انگشتر نقره مردانه 

مدل حلقه نقره (۱۰)
جدیدترین مدل انگشتر نقره 
مدل انگشتر نقره مردانه 

مدل حلقه نقره (۱۱)
مدل انگشتر نقره دخترانه 
انگشتر نقره نگین دار

مدل حلقه نقره (۱۲)
 انگشتر نقره بدون نگین
انگشتر نقره برای عروس و داماد 

مدل حلقه نقره (۱۳)
انگشتر نقره نگین اتمی 
انگشتر نقره رینگ 

مدل حلقه نقره (۱۴)
انگشتر نقره عیار ۸۴
انگشتر نقره ۹۲۵

مدل حلقه نقره (۱۵)
انگشتر نقره شیک و جدید
انگشتر نقره لاکچری 

مدل حلقه نقره (۱۶)
انگشتر نقره خوشگل 
انگشتر نقره مدل جدید

مدل حلقه نقره (۱۷)
انگشتر نقره برای عقد 
انگشتر نقره ست 

مدل حلقه نقره (۱۸)
انگشتر نقره ست عروس و داماد 
انگشتر نقره برای داماد 

مدل حلقه نقره (۱۹)

مدل حلقه نقره 

مدل حلقه نقره مردانه
مدل حلقه نقره زنانه 

مدل حلقه نقره (۲۲)
مدل حلقه نقره ست 
مدل حلقه نقره با قیمت مناسب

مدل حلقه نقره (۲۳)
مدل حلقه نقره دخترانه
مدل حلقه مردانه نقره

مدل حلقه نقره (۲۴)
مدل حلقه نقره نامزدی
مدل حلقه نقره ای

مدل حلقه نقره (۲۵)
مدل حلقه نقره جدید
مدل انگشتر نقره شیک 

مدل حلقه نقره (۲۶)
مدل انگشتر نقره مردانه 
جدیدترین مدل انگشتر نقره ازدواج 

مدل حلقه نقره (۲۱)
مدل انگشتر نقره دخترانه شیک

عکس حلقه نقره بدون نگین ساده

مدل حلقه نقره (۲۰)

عکس حلقه نقره 

عکس حلقه نقره مردانه
عکس حلقه نقره زنانه

مدل حلقه نقره (۲۸)
عکس حلقه نقره ست 
عکس حلقه نقره نامزدی

مدل حلقه نقره (۲۷)
عکس حلقه نقره ازدواج 
عکس حلقه نقره نگین دار

مدل حلقه نقره (۲۹)

 

بیشتر بخوانید : 

حلقه نامزدی |۱۱۰ مدل حلقه نامزی و عروسی ست جدید

مدل انگشتر |۱۰۰ مدل حلقه و انگشتر دخترانه شیک وخاص

مدل انگشتر نشون | ۵۵ مدل انگشتر نشان و منحصر بفرد


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. مهدی می گوید

  سلام برای سفارش حلقه بایدکجا سفارش بدهم

  1. saeed می گوید

   سلام تصاویر جمع آوری شده از فضای نت و اینستاگرام هستند ولی حتما میتونید نمونه های مشابه را در سایت ها یا صفحات اینستا پیدا کنید که سفارش هم بگیردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.