نقاشی زنبور کودکانه ؛ نقاشی زنبور عسل برای کودکان زیر ۷ سال

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم چندین عکس نقاشی زنبور کودکانه با بهترین کیفیت را خدمت شما ارائه نماییم.

اگر دنبال تصاویر نقاشی زنبور برای رنگ آمیزی یا ایده برای کودک خود هستید تا انتهای این پسن ما را همراهی کنید.

در ادامه مجموعه از بهترین نقاشی زنبور کودکانه با کیفیت عالی برای پرینت و دانلود را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد … از همراهی شما سپاسگزاریم …

تصاویر نقاشی زنبور برای کودکان سنین مختلف

نقاشی زنبور کودکانه

زنبور عسل گونه‌ای زنبور است که عسل می‌سازد. زنبور عسل این کار را با گردآوری شهد گل‌ها در کندو انجام می‌دهد. در فارسی به زنبور عسل منگ، منج و مگس انگبین هم گفته می‌شود. زنبورهای هر کندو یکی از سه نوع زنبور ملکه، زنبور نر و زنبور کارگر هستند.

نقاشی زنبور کودکانه (۱۱)

ملکه

ملکه معمولاً مادر تمامی زنبورهای موجود در کندو است. جنسیت آن ماده بوده و مهم‌ترین وظیفه اش تخم گذاری می‌باشد. ملکه از اواخر فروردین تا اواخر خرداد روزانه حدود ۱۵۰۰ تخم می‌گذارد.ملکه‌ها و کارگرها از تخم‌های لقاح شده و نرها از تخم‌های غیر لقاح شده (هاپلودید) به وجود می‌آیند.

طول بدن ملکه بسته به هر نژاد متفاوت می‌باشد. بال‌های آن کوچک بوده و خرطوم آن توانایی جمع آوری شهد گل‌ها را نداشته و در عوض دارای شکمی بزرگ‌تر از ماده‌های کارگر بوده و به طور طبیعی بیش از ۵ سال می‌تواند زنده بماند.

در زنبورداری تجاری به علت کاهش تخمریزی از سال دوم زندگی به بعد، بیش از دو سال از یک ملکه استفاده نمی‌شود.

ملکه عسل در زمان شفیرگی گرده نمی‌خورد و بجای آن ژله رویال مصرف می‌کند و شفیره‌ای که از گرده تغذیه شود هیچگاه به ملکه تبدیل نشده و کارگر خواهد شد.

ملکه تا آخر عمر توسط ژله رویال تولیدی کارگران تغذیه می‌شود.

نقاشی زنبور کودکانه (۱۲)

زنبور نر

زنبورهای نر در کندو تنها وظیفه بارور نمودن ملکه را دارند و دارای نیش نمی‌باشند. دارای سر و بال‌های بزرگ می‌باشند. توانایی جمع‌آوری شهد و گرده را نداشته و ۲۴ روز زنده می‌مانند.

زنبور نر در حجره‌های بزرگ‌تری نسبت‌به زنبورهای کارگر پرورش می‌یابند. تخمهای بارورنشده ملکه به زنبور نر تبدیل می‌شوند.

نقاشی زنبور کودکانه (۱۳)

زنبور کارگر

جنسیت زنبورهای کارگر ماده بوده و بیشتر جمعیت کندو را تشکیل می‌دهند. طول بدن آن‌ها ۹ میلیمتر می‌باشد. در یک کندوی قوی با بیش از ۱۰ قاب، حدود ۷۰ هزار زنبور کارگر وجود دارد. زنبورهای کارگر با اینکه ماده هستند توانایی بارور شدن ندارند.

ولی در صورت نبودن ملکه در کندو می‌توانند تخم ریزی کنند. که در زنبورداری ماده تخم گذار گفته می‌شود. نیش زنبورهای ماده خاردار بوده و طول آن در حدود ۱ میلی متر می‌باشد.

به خاطر وجود همین خارها پس از نیش زدن و ورود زهر به بدن موجوداتی که ساختار گوشتی دارد نیش در پوست گیر کرده و موجب جدا شدن کیسه زهر از زنبور می‌شود. و پس از چند دقیقه زنبوری که نیش زده خواهد مرد.

نقاشی زنبور کودکانه (۱۴)

زنبور عسل و باروری گل‌ها

برآورد می‌شود که زنبور عسل در تهیه و تولید یک سوم غذای بشری سهیم باشد. واین بدان معنی نیست که عسل یک سوم غذای بشری است، بلکه باید گفت که زنبور عسل نقش مهمی در باروری گیاهان دارد و اگر زنبور نبود چه بسا که در بسیاری از اوقات باروری گیاهان امکان پذیر نبود.

زنبور عسل وقتی بر روی گلی می‌نشیند، دانه‌های گرده را از اندام نرینه گل (پرچم) با خود برمی‌دارد و هنگامی که به سوی گل دیگری می‌رود، با این دانه‌های گرده اندام مادینه گیاه (تخمدان) را بارور می‌سازد، وبنا به اظهارات اتحادیه ملی پرورش دهندگان زنبور عسل در فرانسه، زنبور عسل اقدام به تلقیح وباروری گل آفتابگردان و درختان سیب به میزان ۷۰٪ و توت فرنگی و گیلاس به میزان ۸۰٪ و درختان میوه دار کوچک به میزان ۹۰٪ و شبدر و یونجه بنفش به میزان ۱۰۰٪ می‌نماید و اگر زنبور عسل نباشد، میزان تولیدات گیاهی به شدت کاهش می‌یافت و بدین گونه قبل از این که به موضوع اهمیت تولید عسل بپردازیم، باید کمی واقع بین باشیم و دریابیم که زندگی ما بدون زنبور عسل بسیار دشوار می‌شد.

باغداران و کشاورزان به خوبی از نقش زنبور عسل در باروری گیاهان و افزایش محصولات کشاورزی آگاه هستند و به همین علت هیچ گاه در اجاره دادن باغ‌های خود به پرورش دهندگان زنبور عسل تردید نمی‌کنند وبدین وسیله سعی می‌کنند که میزان تولید محصولات خود را دوبرابر سازند.

جمع آوری شهد – گرده – آب – بره موم – پاسبانی از کندو – تولید عسل – رسیدگی به ملکه – پرورش نوزادان – رسیدگی به کندو و پاکیزه‌گی آن از بیشترین وظایف زنبورهای کارگر می‌باشد.

نقاشی زنبور کودکانه (۱۵)

دانلود نقاشی زنبور کودکانه

نقاشی زنبور کودکانه (۱۶)

عکس نقاشی زنبور کودکانه

نقاشی زنبور کودکانه (۱۷)

نقاشی زنبور کودکانه آسان

نقاشی زنبور کودکانه (۱۸)

نقاشی زنبور کودکانه سخت

نقاشی زنبور کودکانه (۱۹)

نقاشی زنبور کودکانه کارتونی

نقاشی زنبور کودکانه (۲۰)

نقاشی زنبور کودکانه فانتزی

نقاشی زنبور کودکانه (۲۱)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۲)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۳)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۴)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۵)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۶)

نقاشی زنبور کودکانه (۲۷)

نقاشی زنبور کودکانه (۱)

نقاشی زنبور کودکانه (۲)

نقاشی زنبور کودکانه (۳)

نقاشی زنبور کودکانه (۴)

نقاشی زنبور کودکانه (۵)

نقاشی زنبور کودکانه (۶)

نقاشی زنبور کودکانه (۷)

نقاشی زنبور کودکانه (۸)

نقاشی زنبور کودکانه (۹)

نقاشی زنبور کودکانه (۱۰)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.