رنگ آمیزی ماشین پلیس ؛ ایده نقاشی ماشین پلیس برای کودکان

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم که تعداد ۵۵ عکس رنگ آمیزی ماشین پلیس با کیفیت عالی خدمت شما ارائه نماییم.

همانطور که می دانید کودکان خصوصا پسران به پلیس و پلیس شدن علاقه خاصی دارند و این بازی را نیز زیاد انجام می دهند.

به همین دلیل اگر نقاشی هم بخواهند بکشند به این موضوع علاقه نشان می دهند.

چنانچه برای کودک خود دنبال عکس ماشین پلیس هستید که بتواند به راحتی رنگ آمیزی کند ما را تا انتهای این پست دنبال کنید.

در ادامه مجموعه ای از تصاویر رنگ آمیزی ماشین پلیس با بهترین کیفیت را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد …. از همراهی شما سپاسگزاریم

عکس با کیفیت نقاشی ماشین پلیس کودکانه

رنگ آمیزی ماشین پلیس

روانشناسی نقاشی کودکان

روانشناسان به طرق مختلف درباره کودکان تحقیق کرده اند که یکی از مهمترین آنها تجزیه و تحلیل نقاشی های کودکان است. نقاشی، کودک را در مراحلی که حواث اطراف خود را دسته بندی و عرضه می کند و روند تکامل یافته ای را از زمان خط خطی کردن ساده تا زمانی که خطوط معنی دار و مبتنی بر قوانین پرسپکتیو و شالوده منطقی را رسم می کند می توان چیزی شبیه خواب و رویا معنی کرد. نقاشی مانند خواب و رویا به کودک فرصت می دهد اطلاعات و اعمالی را که از دنیای بیرون کسب می کند از هم جدا و سپس آنها را دوباره تنظیم کند.

در نقاشی همانند خواب و رویا کودک خود را از ممنوعیت ها رها کرده در حالی ناخدا آگاهانه درباره مسائل، کشفیات و مشکلات و دلهوره هایش صحبت می کند. به همین دلیل اگر آموزش نقاشی را بر پایه تصحیح نقاشی قرار دهیم در آن به کودکان از سنین پایین کمترین کپی و تقلید کردن از مدل را بیاموزیم مرتکب اشتباه شده ایم. در نقاشی کودک خطی که بر تصویر صورت برادر کشیده است یا حذف شدن، به کارگیری رنگ خاص، از میان بردن یا بیش از حد بزرگ جلوه دادن بعضی حوادث، همگی حکایت از نشانه ها و علائمی می کند که دارای معانی روشن هستند و بزرگسالان با کمی شناخت و دقت قادر به مشاهده و تعبیر آن می شود.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۱)

کودک یک ساله مداد را در دست می گیرد ولی به سهولت نمی تواند روی کاغذ خط بکشد.

مداد را روی کاغذ می کوبد و سرانجام کاغذ را پاره می کند.

کرانی و مارتین می گویند: « توانایی ترسیم خطهای افقی قبل از خطهای عمودی ظاهر می شود

کودک ۱۸ تا ۲۰ ماهه موفق به کشیدن خط می شود.

در ۲ سالگی خطهای دایره ای یا زاویه دار ظاهر می شود.

در ۲ سال و نیمی به علت افزایش قدرت عضلات، وقتی خطی را رسم می کند با چشم مراقب است که خط از محدوده تعیین شده خارج نشود.

در ۳ سالگی فقط لذت بردن از حرکت یا فشار مداد روی کاغذ نیست، بلکه مایل است احساسات درونی خود را که در ارتباط با تجربه های زندگی کوتاه است را بیان کند. در ۳ سالگی خطهای عمودی را بیشتر از افقی رسم می کند. خط عمودی بیانگر اظهار وجود کودک است و توسعه آن نشان می دهد کودک از وجودش آگاه است. در اواخر ۳ سالگی شروع به کشیدن اشکالی شبیه خانه یا خورشید می کند.

در ۴ سالگی خط نگاری های او جمع می شود و حتی برای بزرگسالان نیز معنا پیدا می کند.

در ۵ تا ۶ سالگی امکان دستیابی کودک به درک حروف الفبا یا نوشتن که بیشتر از رسم و نقاشی جنبه آموزشی دارد، فراهم می شود.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۴)

رنگها

بین نقش رنگ و زندگی عاطفی کودک با در نظر گرفتن دوران تکاملی او یک حالت متوازی است.

۳ تا ۶ سالگی کودک بیشتر تحت تأثیر فشارهای درونی است، بنابراین علاقه وافری به استفاده از رنگ دارد و آن را مقدم بر شکل ظاهری می داند ولی به تدریج که سن او بالا می رود از وابستگی اش به رنگ کم می شود و علاقه او به تقدم شکل بر رنگ فزونی می یابد.

هر قدر کودک کوچکتر باشد رنگ های زنده تر را به کار می برد. در کودکستان کودکان ترجیح می دهند رنگ های گرم و تند استفاده کنند و فقط کودکانی که در خانه تحت نظارت شدید هستند رنگ های سرد را انتخاب می کنند که علت اصلی به مشکلات عاطفی و روانی مربوط می شود.

فقدان رنگ در تمام یا قسمتی از نقاشی نشانگر خلاء عاطفی و گاهی دلیل بر گرایش های ضد اجتماعی است.

کودکان سازگار در نقاشی هایشان به طور متوسط از ۵ رنگ مختلف استفاده می کنند.

کودکان گوشه گیر یا آنها که ارتباط با دنیای خارج را دوست ندارن از یک یا دو رنگ بیشتر استفاده نمی کنند.

علاقه واقعی کودک به رنگ زمانی شروع می شود که او سعی در کشیدن شکلهایی می کند. این مرحله تا ۷ یا ۸ سالگی به درازا می کشد. کودک برای استاده از رنگ ها فقط تحت تأثیر احساسات خود قرار دارد.

مثلا ممکن است چمن را بنفش بکشد چون هم می خواهد چمن را نشان دهد و هم از رنگ بنفش خوشش می آید.کودک در حین بزرگ شدن به تدریج ارتبازط میان اشیا و رنگ حقیقی آنها را درک می کند، ولی بدو امر این موضوع فقط در مورد چیزهایی است که برایش ارزش عاطفی دارند؛ مثلا اگر مادرش موهای بور داشته باشد هر زنی را که می کشد موهایش را بور می کند زیرا این رنگ برایش انباشته از نیروی عاطفی است.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۲)

نماد رنگها

رنگ ها تحت تأثیر عوامل جسمی و روانی و در فرهنگ های مختلف دارای معانی خاصی است. در قبایل موزامبیک رنگ سیاه رنگ خوشی و شادی و قرمز تقریباً در همه جا معنای قدرت را القا می کند, زیرا با خون که به معنای زندگی است هم رنگ است.

در مذهب اهالی تبت و مردم مسیحی نماد عفت و پاکی زنانه، رنگ آبی است که نشانه صلح نیز هست. در کابوکی ژاپن رنگ قرمز نشانگر شیطان و ابلیس، رنگ سفید و طلایی مخصوص رهبانیت الهی است. رنگ زرد نشان دهنده شادمانی است، رنگ آبی نشانگر ترس و غم و رنگ سبز نشانگر بوالهوسی است.

از نظر روانی ۲ گروه رنگ های گرم ( قرمز، زرد و نارنجی ) و رنگ های سرد ( سبز، آبی و بنفش ) با هم تفاوت عمیق دارند. رنگ های گرم تحریک کننده، سبب فعالیت و جنب و جوش، الهام دهنده روشنی و شادی زندگی و مولد حرکت هستند. در حالی که رنگ های سرد حالت های انفعالی، سکون، بی حرکتی و تلقین کننده غم و اندوه هستند. رنگ های خنثی ( خاکستری ) مبین درونگری، استدلال، خودمختاری و حمله وری و تمایل به آغشته سازی است.

رنگهای سرخ در ابتدا مورد توجه کودکان خردسال است. بعد ها مبین فعالیت های غیر دوستانه و پرخاشخویی می شود.

آنها که قواعد و قوانین را به درستی قبول ندارند ولی می کوشند تا خود را با آن منطبق کنند و دیگر آنها که از نظر رشد و تکامل به مرحله درک قوانین و قواعد اجتماعی رسیده اند و می کوشند در عمل آنها را به کار برند, از آبی استفاده می کنند.

رنگ سیاه منع، ترس، تشویق، وسواس و اضطراب است. رنگ نارنجی آرامش و خوشی را به یاد می آورد.

رنگ سبز گویای عکس العمل علیه نظام های خشک و طاقت فرساست. رنگ بنفش تمایلات درهم و برهم و نامتجانس را نشان می دهد.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۳)

موضوع نقاشی و شخصیت کودک

کودک با تمام وجود و شخصیت ذهنی و عاطفی خود نقاشی می کند. موضوعاتی که در نقاشی کودکان دیده می شود آدم، خانه، درخت، خورشید، ماه، حیوانات و خانواده است.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۴)

شکل آدم

هنگامی که کودک شکل آدمی را می کشد پیش از هر چیز شکل خود یا درکی که از بدن و تمایلات دارد را بیان می کند. اگر آدمک در مجموع هماهنگ باشد، احتمال بسیاری وجود دارد که کودک کاملا سازگار باشد. اگر اگر آدمک مثلا در اندازه ای خیلی کوچک یا در گوشه ای از کاغذ کشیده شده باشد به معنای آن است که کودک خود را کم ارزش و از دیگران پایین تر می داند.

اگر این کم بها دادن به خود در چند نقاشی کودک ادامه پیدا کرده باشد نشانگر خجالتی بودن اوست که ممکن است تا حد تمایل به ناپدید شدن نیز پیش برود. در نقاشی فقدان دست و بازو نیز علامت کم بها دادن به خود و عدم امنیت است.

کودکانی که خود را بالاتر از بقیه می دانند آدمک هایی با اندازه بزرگ رسم می کنند. این نوع نقاشی مخصوص کودکانی است که اختلال عاطفی دارند یا به طور معمول کودکانی هستند زودرنج و حساس که همیشه فکر می کنند مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۵)

خانه

خانه نماد پناهگاه و هسته اصلی و گرمی خانواده است که ممکن است مورد علاقه یا تنفر کودک باشد.

زندگی سعادتمند در خانه باغچه، گل، درهای بزرگ، پنجره و دودکش بخاری را می کشد، خانه خانه با حالت دلباز عرضه می شود.

خانه بدون در ورودی در ۵ تا ۸ سالگی نشانه خجالتی بودن کودک و وابستگی شدید به مادر، بعد از ۸ سالگی نشانگر احساس خود کوچک بینی و تنهایی کودک در نوجوانی نشانگر شرم و حیای زیاده از حد و داشتن احساسات رقیق است. هنگامی که پدر و مادر جدا شده باشند خانه به دو قسمت تقسیم می شود و اغلب دارای دو در ورودی است که یک قسمت از خانه نماد زندگی خانوادگی واقعی و در دیگر نشانه زندگی تحمیل شده به کودک است.

خانه به صورت قصر به منزله پناهگاهی مطلوب است.

خانه به صورت زندان نشانگر فشارهای خانوادگی و ناسازگار و از هم پاشیده است.

کوچه امکان خارج شدن از خانه و محیط محدود خانواده و بالاخره از خود بیرون آمدن است.

جاده به صورت پیچ وخم مبین مشکلات در برقراری ارتباط با دیگران است. خیابان های باز و عریض شادی و صداقت را نشان می دهد.

کوچه تنگ و بسته کمبودهای عاطفی را القا می کند.

افراد پویا و خیالپرور بیشتر به ترسیم امواج دریا یا پرندگان می پردازد.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۶)

درخت

برای تحلیل نقاشی درخت باید ۳ قسمت آن مشخص شود: ریشه، تنه و شاخه ها و برگ ها.

ریشه درخت در زمین فرو رفته و درخت را تغذیه می کند نماد نا خداگاه نشانه های درونی است.

تنه بیانگر مشخصات دائمی و عمیق پایدار شخصیت است. شاخه ها و برگ ها بیانگر طریق ارتباطی کودک با دنیای خارج است.

بچه ها در سنین پیش دبستانی تنه درخت را بلند ترسیم می کنند ولی پس از این سن بلند بودن درخت نشانگر عقب افتادگی فکری یا بیماری عصبی یا آرزوی بازگشت به دنیای دوران کودکی پیش از مدرسه است.

تنه درخت اگر کوتاه کشیده شود نشانگر جاه طلبی و بلند پروازی کودک است. تنه درخت اگر کج کشیده شود نشانگر عدم ثبات کودک است و تنه صاف نشانگر ثبات فکری کودک است . برگهای زیاد و درهم بیانگر شخصیت در خود فرو رفته کودکی است که آمادگی تغییر و تحول ندارد.

درختی که شاخه های آن به هر سویی کشیده شده اند ( درختی که شاخه های فراوان دارد ) نمایانگر حساسیت شدید کودکی است که مسائل را به سادگی می فهمد و قادر به ارتباط با دیگران است و در عین حال به راحتی می تواند خود را با محیط سازگار کند.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۷)

خورشید و ماه

تصویر خورشید بیانگر امنیت، خوشحالی، گرما، قدرت و به نظر برخی نماد پدر مطلوب است.

خورشید به طور کامل در حال درخشیدن نشانگر رابطه خوب پدر و کودک است.

خورشید پشت کوه نشانگر ارتباط نا مطلوب پدر با کودک است.

خورشید به رنگ قرمز تند یا سیاه نشانگر ترس کودک از پدر است که مضطرب کننده است.

طرز کشیدن به حال و حوصله لحظه ای کودک نیز بستگی دارد. باید پی در پی در نقاشی هایش باشد تا بتوانیم درباره او قضاوت کنیم.

ماه بیشتر نشانگر نیستی است زیرا او زمانی که خورشید یعنی نماد زندگی ناپدید می شود ظهور می کند. بسیاری از کودکان ماه را در نقاشی هایی که از قبر و قبرستان می کنند به کار می گیرند.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۸)

مراحل تکاملی چهره نگاری

در ابتدا اشیا از نظر کودک فقط خانه و آدمک است. در ۳ تا ۴ سالگی کودک سعی می کندتصویر شخص یا اشخاص را بکشد.این تصاویر شامل یک دایره بجای سر،و در اطراف آن چند خط به عنوان بازوها و پاها است. علت ساده بودن نقاشی در این سنین ناشی از عدم شناخت تکنیک نقاشی نیست، بلکه این درست همان تصویری است که کودک از بدن در ذهن دارد.کودک در سالهای اول زندگیش هنگام کشیدن آدمک بدن را فراموش می‌کند، زیرا به نظر او وظیفه و عمل بدن مهم نیست.بعد از این مرحله کم کم در داخل دایره، دو چشم بزرگ نمایان می شود. مرحله بعدی گوشهاست که خیلی بزرگ هستند.

در ۶ سالگی تصویر کودک از بدن خود در مغزش کاملتر است و دارای ۲ دست و گردن است که در انتهای بازو قرار گرفته اند. بلندی آدمک معمولاً ۴ برابر پهنای آن رسم می شود. ۱۰ سال طول می‌کشد تا کودک بتواند تصویر کاملی با تمام اعضا و حرکات بدن رسم کند. به گفته گودینف، اصولاً نقاشی آدمک نشانگر پختگی فکری کودکان است.

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۹)

عکس رنگ آمیزی ماشین پلیس

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۰)

رنگ آمیزی ماشین پلیس کودکانه

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۱)

نقاشی رنگ آمیزی ماشین پلیس

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۲)

رنگ آمیزی ماشین پلیس برای کودکان

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۳)

رنگ آمیزی ماشین پلیس آسان

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۵)

تصاویر ماشین پلیس برای رنگ آمیزی کودکان

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۶)

عکس ماشین پلیس برای رنگ آمیزی کودکان

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۷)

رنگ آمیزی ماشین پلیس ساده

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۸)

رنگ آمیزی ماشین پلیس سخت

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳۹)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۰)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۱)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۲)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۳)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۴)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۵)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۶)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۷)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۸)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴۹)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۰)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۱)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۲)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۳)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۴)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵۵)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۳)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۴)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۵)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۶)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۷)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۸)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۹)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۰)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۱)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۲)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۳)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۴)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۵)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۶)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۷)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۸)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۱۹)

رنگ آمیزی ماشین پلیس (۲۰)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.