مدل کتابخانه | ۵۵ طراحی کتابخانه خانگی ام دی اف و چوبی جدید

مدل کتابخانه | ۵۵ طراحی کتابخانه خانگی ام دی اف و چوبی جدید

انواع مدل کتابخانه موجود در بازار و حتی مدل هایی که در اینترنت میتوان دید انقدر زیاد و متنوع هستند که برای هر فضایی  با هر بودجه ای و برای هر سلیقه ای مدل های زیاد و متنوعی از کتابخانه های چوبی و mdf وجود دارد که میتوان برای فضای خانه یا اداره انتخاب کرد .

مدل کتابخانه (۱)

مدل کتابخانه

در ادامه نظر شما را به انواع مدل های متنوع کتابخانه کوتاه و بلند دیواری و میز دار جلب میکنیم .

مدل کتابخانه (۲)
مدل کتابخانه دیواری

یکی از مشکلاتی که بسیاری از انواع کتابفروشی با آن روبرو می شوند این است که ذخیره کردن کتاب ها می تواند کمی سخت باشد. بعضی از مردم به کتابفروشی لطمه می زنند و یا مجموعه های فوق العاده ای دارند که شگفت انگیز است که آنها را در حافظه و یا یک مطالعه ی خسته کننده پنهان کند. خانه های مدرن به طور فزاینده ای روی قطعه های کوچکتر نیز ساخته می شوند که می تواند در یک ردیف از کارهای خردمندانه کتاب ها را به حرکت درآورد! کتاب ها ارزشمند هستند و به همین دلیل است که بسیاری از ما ممکن است یک کتابخانه کوچک را در طول سال ها جمع آوری کنیم.

مدل کتابخانه (۳)
مدل کتابخانه ام دی اف

حتی اگر مجموعه شما نیمی از کامیون را در روز حرکت می دهد، طراحی یک فضای کوچک برای یک کتابخانه کوچک در خانه شما به شما امکان می دهد تا بیشتر از آنچه که دارید، استفاده کنید. چند کتاب قفسه زرق و برق دار و ایده های ذخیره سازی نوآورانه برای کتاب های شما وجود دارد. ما برخی از پیشنهادات و الهامات را در اختیار شما قرار داده ایم که بهترین گزینه های ذخیره سازی کتاب های مدرن را در اختیار شما قرار می دهد. ما بهترین راه برای طراحی صفحه خانه بهینه را طی می کنیم تا بتوانید از روش های مؤثر و دیدنی لذت ببرید، نمایش داده و ویژگی های مجموعه خود را ایجاد کنید.

مدل کتابخانه (۴)
مدل کتابخانه خانگی ساده

اگر می خواهید یک کتابخانه را در خانه ای که قبلا در آن زندگی می کنید ایجاد کنید، فضای مورد استفاده را بیشتر بشناسید. چشمان پشت مبل، فضاهای دیوار که به سقف می رسند – فکر کنید که چقدر خوب است که یک چلپ چلوپ رنگ و ایده ها را به آن دیوارهای خالی اضافه کنید!

مدل کتابخانه (۵)
مدل کتابخانه فانتزی

ارزیابی کنید که چه تعداد کتابی دارید و چقدر فضای لازم برای ذخیره آنها را دارید. شما می خواهید برای جلوگیری از دست زدن به نیمه راه از طریق پروژه با فضای ذخیره سازی کافی نیست. همچنین یک ایده خوب برای برنامه ریزی برای آن دسته از آیتم های آینده در مجموعه کتاب های خود است، بنابراین مطمئن شوید که یک فضای قفسه ای برای کتاب های جدید نیز وجود دارد.

مدل کتابخانه (۶)
مدل کتابخانه چوبی

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اتاق کامل داشته باشید که می توانید به مواد خواندن خود اختصاص دهید، می خواهید عوامل مانند سر و صدای خارجی، نور و حرارت را در نظر بگیرید تا بتوانید آن را به عنوان راحت تر انجام دهید.

مدل کتابخانه (۷)
مدل کتابخانه جدید

اگر شما می توانید، سعی کنید برخی از گزینه های نرم افزاری هنوز ارگونومیک را اضافه کنید تا فضایی را به نظر شما تبدیل شود. هنگام اضافه کردن مبلمان، ایده خوبی است که یک طرح با اندازه گیری داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز درست خواهد بود.

مدل کتابخانه (۸)
مدل کتابخانه mdf

راهرو

صحبت کردن از امتداد های خالی دیوارهایی که نیاز به زندگی دارند، آیا شما در خانه خود راهروی دارید که هیچ کاری را برای شما انجام نمی دهد، علاوه بر اتصال بین اتاق ها؟ دیوارهای راهرو با قفسه های کتاب را پوشش دهید – با توجه به اینکه آنها به اندازه کافی گسترده هستند تا بتوانند از طریق آن عبور کنند – می تواند یک راه حل ذخیره سازی کتاب زیبا باشد.

مدل کتابخانه (۹)
مدل کتابخانه کوچک

یکی دیگر از مکانهای محبوب برای کتابخانه خانه، فضای پشت مبل یا مبل است. اغلب مناطق زندگی می کنند و یا اتاق های تلویزیون می توانند قفسه را در پشت مبل قرار دهند، ما همیشه همیشه مبلمان ما را بیش از حد نزدیک به دیوار فشار می دهیم! نه تنها می توانید یک اتاق را در خانه برای چیزی غیر از تلویزیون مجلل بخوانید، اما انتخاب اتاق با صندلی راحت و نور خورشید، محل خوبی برای داشتن یک کتاب خوب است!

مدل کتابخانه (۱۰)
مدل کتابخانه خانگی کوچک

چند قفسه بیش از بستر شما اجازه می دهد تا برخی از فضای طبقه را آزاد کنید که ممکن است در حال حاضر با کتاب ها انباشته شود. هرچه بالای صفحه اصلی یا در کنار جایی که در خواب هستید، همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل از رفتن به این گزینه، خودتان را به اندازه کافی بزرگ کرده اید. اگر یک میز در اتاق خواب خود داشته باشید، اما هیچ قفسه ای برای قفسه ها وجود ندارد، در نظر داشته باشید که قفسه های ثابت را برای فضای بیشتری استفاده کنید. این قفسه ها در بالای میز برای دسترسی آسان به مواد مطالعه، و همچنین به عنوان یک راه حل ذخیره سازی عالی هستند.

مدل کتابخانه (۱۱)
مدل کتابخانه های خانگی

حمام

در حالی که برخی از آنها یک دسته از توالت را در کنار ترن پرسلن خود می خوانند، به طور کلی حمام یک اتاق بسیار کم برای ذخیره سازی کتاب است. اما من کسی را نشان می دهم که می گوید آنها از خواندن در حالی که در حیاط و یا در حمام لذت می برند، و من شما را دروغگو نشان می دهد. برخی از قفسه ها را در بالای سینک و یا در دیوارهای خالی نصب کنید و برای مرور برخی از کتابها یک برنامه کامل دارید.

مدل کتابخانه (۱۲)
مدل کتابخانه دیواری

مطالعه

ممنون، Captain Obvious، من می شنوم که می گویید کتابخانه ها و مطالعات اغلب در طراحی ذخیره سازی کتاب با هم همپوشانی دارند؛ زیرا فضاهای کاری محیط های ایده آل هستند که در آن تمرکز و انجام خواندن دقیق. با این حال، یک مطالعه ارزش ذکر است.

مدل کتابخانه (۱۳)
مدل er کتابخانه

ما عاشق شمع های کوچکی از کتاب های اطراف خانه می باشیم. این دانش معادل نمایش کاسه میوه است، به جز این بار آنها مغز شما و نه بدن خود را تغذیه. این ممکن است بیشتر سازماندهی نشده از روش ها، اما یک جذابیت خاصی به این روش دیوانه از squirreling دور وجود دارد!

مدل کتابخانه (۱۴)
مدل کتابخانه mdf خانگی

بیشترین فضای قفسه در آشپزخانه به نظر می رسد برای گلدان، ظرف، غذا و صفحات رزرو شود. با این حال اگر شما فضای دیوار یا جایی دارید که می توانید برخی از قفسه ها را اضافه کنید، دسترسی آسان به کتاب های دستور العمل شما باید برای تمام غذاهای مورد نیاز باشد.

مدل کتابخانه (۱۵)
مدلهای کتابخانه mdf

راهنماهای ساخت کتابخانه های عمومی

اطمینان حاصل کنید که قفسه شما محکم و با کیفیت خوب است. آخرین چیزی که میخواهید این است که در جعبه های کتاب، قهوه ای در وسط با وزن تمام کاغذ و دانش داشته باشید! قفسه شما باید با لنگرهای مناسب آویزان شود و به دیوارها و دیوارهای CMU متصل شود.اطمینان حاصل کنید که قفسه های شما به اندازه کافی برای همه کتاب های شما مناسب است. در نظر داشته باشید که شما باید یک قفسه با اتاق سخاوتمندانه، کتاب های میز قهوه و کتاب های هنری داشته باشید، در حالی که رمان ها و کاغذ های مورد نیاز قفسه های مقرون به صرفه تر نیاز دارند.

مدل کتابخانه (۱۶)
مدل کتابخانه با mdf

دو اندازه گیری و اندازه کتابهایی را که لازم دارید مناسب کنید را بررسی کنید. تنبل نباشید زیرا این امر برای موفقیت کتابخانه شما بسیار مهم است. اگر شما می توانید بررسی کنید سه گانهبرای آینده با فضای اضافی قفسه یا قفسه های سخاوتمندانه که برای دوختن دوبل امکان پذیر است، برنامه ریزی کنید. اطمینان حاصل کنید که کفپوش شما به حمایت از کتابخانه کمک می کند. یک مجموعه بزرگ کتاب می تواند به همان اندازه یک فیلد وزن داشته باشد، بنابراین مطمئن شوید که کف های با کیفیت دارید که می تواند وزن مجموعه شما را تحمل کند.

مدل کتابخانه (۱۷)
جدیدترین مدل کتابخانه mdf

چگونگی سازماندهی کتاب های شما

نحوه انتخاب شما برای سازماندهی و ترتیب کتابهایتان به طور کامل بر روی شما به عنوان یک فرد بستگی دارد. بعضی از مردم “سیستم مرتب سازی روانشناختی” را پیشنهاد می کنند. به عبارت دیگر، سازماندهی کتابهای خود را به ترتیبی که برای شما و روان شما حساس است. همه چیز در مورد آنچه شما قادر خواهید بود به یاد داشته باشید و یا قادر به استفاده از زمانی که شما به دنبال بعد. این ممکن است به ترتیب زمانی، موضوع، خرید، یا تاریخ خرید، یا برای برخی از افراد حتی با رنگ ستون فقرات سفارش داده شود.

مدل کتابخانه (۱۸)
مدل کتابخانه ۲۰۱۸

اگر کتابخانه خانه شما کاملا قابل توجه باشد، ممکن است بخواهید سیستمی منظمتری مانند BISAC یا سیستم دهکامۀ کلاسیک دیویی را در نظر بگیرید. انجمن کتابخانه های بریتانیا نیز به طور سیستماتیک کتاب های شما را برای هزینه ها سفارش می دهد.

مدل کتابخانه (۱۹)
مدل کتابخانه ۲۰۱۹

همچنین تعداد کمی از شرکت هایی وجود دارند که منابع کتابخانه ای را ارائه می دهند که کتاب های شما را قابل دسترسی می سازد. برچسب های ژورنال را برای اسکن قفسه راحت تر و یا آستین با اعداد که می توانید خودتان را اختصاص دهید.

مدل کتابخانه (۲۰)
مدل کتابخانه ۲۰۲۰

در زیر برخی از کتابخانه های خانه مورد علاقه ما، به عنوان الهام بخش برای خانه خود عمل می کنند. اگر یک عکس از این تصاویر ثابت شود، این کتابخانه خانه های زرق و برق دار اشکال و اندازه های بسیاری دارد. ما امیدواریم که برخی اطلاعات و پیشنهادات را در اختیار شما قرار دهیم که به شما در برنامه ریزی یک نفر عالی در خانه کمک می کند!

مدل کتابخانه (۲۱)
جدیدترین مدل کتابخانه ۲۰۱۸

در زیر برخی از کتابخانه های خانه مورد علاقه ما، به عنوان الهام بخش برای خانه خود عمل می کنند. اگر یک عکس از این تصاویر ثابت شود، این کتابخانه خانه های زرق و برق دار اشکال و اندازه های بسیاری دارد. ما امیدواریم که برخی اطلاعات و پیشنهادات را در اختیار شما قرار دهیم که به شما در برنامه ریزی یک نفر عالی در خانه کمک می کند!

مدل کتابخانه (۲۲)
مدل کتابخانه خانگی ۲۰۱۹

مدل کتابخانه (۲۳)
جدیدترین مدل کتابخانه ۲۰۱۸

مدل کتابخانه (۲۴)
مدل کتابخانه دیواری ۲۰۱۹

مدل کتابخانه (۲۵)
مدل کتابخانه جدید ۲۰۱۸

مدل کتابخانه (۲۶)
مدل جدید کتابخانه ۲۰۱۹

مدل کتابخانه (۲۷)
مدل کتابخانه خانگی ۲۰۲۰

مدل کتابخانه (۲۸)
مدل کتابخانه ۹۷

مدل کتابخانه (۲۹)
جدیدترین عکس های کتابخانه ۹۸

مدل کتابخانه (۳۰)
جدیدترین ایده برای کتابخانه ۹۹

مدل کتابخانه (۳۱)

عکس کتابخانه mdf

مدل کتابخانه (۳۲)
مدل کتابخانه mdf خانگی

مدل کتابخانه (۳۳)
مدلهای کتابخانه mdf

مدل کتابخانه (۳۴)
 کتابخانه با mdf

مدل کتابخانه (۳۵)
جدیدترین مدل کتابخانه mdf

مدل کتابخانه (۳۶)

 کتابخانه چوبی

مدل کتابخانه (۳۷)

مدل کتابخانه چوبی کلاسیک

مدل کتابخانه (۳۸) کتابخانه چوبی کوچک

مدل کتابخانه (۳۹)

مدل کتابخانه چوبی دیواری

مدل کتابخانه (۴۰) کتابخانه چوبی خانگی

مدل کتابخانه (۴۱)

مدل کتابخانه چوبی شیک

مدل کتابخانه (۴۲)

مدل کتابخانه چوبی جدید

مدل کتابخانه (۴۳)

کتابخانه چوبی اتاق

مدل کتابخانه (۴۴)

مدل کتابخانه چوبی مدرن

مدل کتابخانه (۴۵)

مدل کتابخانه چوبی ساده

مدل کتابخانه (۴۶)

مدل کتابخانه چوبی برای خانه

مدل کتابخانه (۴۷)

مدل کتابخانه دیواری

مدل کتابخانه (۴۸)

مدل کتابخانه دیواری کوچک

مدل کتابخانه (۴۹)

مدل کتابخانه دیواری ام دی اف

مدل کتابخانه (۵۰)

مدل کتابخانه دیواری خانگی

مدل کتابخانه (۵۱)

مدل کتابخانه دیواری فانتزی

مدل کتابخانه (۵۲)

مدل کتابخانه دیواری منزل

مدل کتابخانه (۵۳)

مدل کتابخانه دیواری جدید

مدل کتابخانه (۵۴)

مدل کتابخانه دیواری چوبی

مدل کتابخانه (۵۵)

چند نکته مهم  در مورد خرید کتابخانه 

کتابخانه ها در طرح ها و اشکال مختلف موجود می باشند. می توانید کتابخانه ای بخرید که بلندی آن تا سقف هم می رسد و یا تنها چند قفسه بیشتر نداشته باشد و برای برداشتن کتابها مجبور به خم شدن باشید. برخی از کتابخانه ها پهن هستند و برخی باریک؛ برخی از آنها در دار هستند تا محافظت بیشتری از کتابها بعمل آورند و کتابها را از گرد و غبار و رطوبت در امان نگه دارند. در این زمینه محصولات متنوعی وجود دارد و همین امر انتخاب را قدری دشوار می کند. به همین دلیل برآن شدیم تا چند نمونه از مهمترین نکاتی را که می بایست در حین خرید کتابخانه به آن توجه داشته باشید را در این قسمت برایتان ذکر کنیم.

مکان قرار دادن کتابخانه 

۱. پیش از خرید اولین نکته ای که در مورد انتخاب کتابخانه باید در نظر بگیرید، تعیین مکان قرار دادن آن است. فضایی که در اختیار دارید را ادازه گیری کنید و زمانیکه برای خرید وارد یک سایت فروش اینترنتی دکوراسیون مثل فوبورو و یا بازار شدید بدانید که چه ابعادی مد نظر شما هست.

فضایی که برای کتاب و سایر وسایل نیاز دارید 

۲.یک حساب سرانگشتی از تعداد کتابهای خود داشته باشید تا بتوانید کتابخانه ای با تعداد مناسب قفسه خریداری نمایید. اگر می خواهید آیتم های دیگری نظیر عکس، گلدان، و یا سایر وسایل زینتی را نیز در آن جای دهید، از قبل جایی در قفسه های کتابخانه برای آن در نظر بگیرید.

هماهنگی دکوراسیون با کتابخانه 

۳. همچنین در هنگام خرید باید به نوع چیدمان و دکوراسیون اتاقی که قرار است کتابخانه را در آن جای دهید نیز توجه کنید و کتابخانه ای بخرید که با کل فضا همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

انعطاف پذیری ، کم جا بودن و تناسب کتابخانه با اندازه اتاق

۴.سعی کنید کتابخانه ای بخرید که قفسه هایی با قابلیت تنظیم داشته باشد تا بتوانید فضایی برای کتاب های مختلف در هر سایز و اندازه ای که بودند ایجاد کنید.

طراحی و دیزاین زیبای کتابخانه 

۵. از نظر طراحی از قدیم کتابخانه ها را درشکل های منتظم مستطیلی و مربعی می سازختند. البته اکثر شرکت های تولید کننده بیشتر به شکل و کارکرد اهمیت می دهند تا رنگ و زیبایی. اما نیاز بازار به گونه است که تولیدکنندگان را ترغیب به تولید کتابخانه هایی در طرح و رنگ های مدرن می کند. برخی از دیزاین ها با افزودن چند آیتم دکوراتیو خیلی زیباتر می شوند.

همچنین بخوانید :

مدل میز تلویزیون | ۳۵ مدل میز lcd و led شیک و جدید در خانه ایرانی

مدل مبل ال | گالری ۲۸  مدل مبل ال شکل کالکشن سال ۲۰۱۷ 

مدل مبل راحتی مدرن | ۳۵ مدل مبل راحتی مدرن و کلاسیک 

میز تلویزیون ام دی اف | انواع میز تلویزیون mdf مدرن و شیک ۲۰۱۸

لوستر آشپزخانه | ۲۰ مدل لوستر آشپزخانه مدرن و جدید  ۲۰۱۹


ممکن است شما دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. بازدید کننده می گوید

  فاجعه بود!!!! آخه ترجمه می کنید لااقل یه بار خودتون بخونید ببیخید چه شعری نوشتید.

 2. مانی می گوید

  ای خوب بود من که به نظرم جالب بود ایده ها

  1. saeed می گوید

   ای شما هم لطف دارید : )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.