کارخانه پورشه و تصاویر دیدنی از این کمپانی

تصاویر جذاب و دیدنی کارخانه جدید پورشه

کارخانه پورشه
کارخانه پورشه در کشور آلمان

این کارخانه‌ی جدید در سایت اصلی Zuffenhausen پورشه مستقر بوده و برای ساخت آن حدود ۸۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده و در آن از جدیدترین روش‌های ساخت مهندسی و هنری بهره گرفته شده است.

کارخانه پورشه

جدیدترین کارخانه‌ پورشه محلی برای ساخت پیشرانه‌های ۸ سیلندر این خودروساز خواهد بود.

 کارخانه جدید پورشه - کارخانه پورشه

این کارخانه‌ی جدید در سایت اصلی Zuffenhausen پورشه مستقر بوده و برای ساخت آن حدود ۸۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده و در آن از جدیدترین روش‌های ساخت مهندسی و هنری بهره گرفته شده است.

 کارخانه جدید پورشه -د کارخانه پورشه

عکس های داخل کارخانه پورشه

 کارخانه جدید پورشه / کارخانه پورشه

تجهیزات کمپانی پورشه – عکس های پورشه – ماشین پورشه

کارخانه پورشه

عکس پورشه جدید – آخرین مدل پورشه – عکس های کارخانه اتومبیل سازی پورشه

مدیر هیئت رئیسه‌ی پورشه آقای اولیور بلوم می‌گوید: «ما با ساخت پیشرانه‌های جدید صلاحیت و توان رقابتی خود را افزایش خواهیم داد. این راهی است که نشان می‌دهد ما چگونه به مشتریان درباره‌ی لذت رانندگی آینده اطمینان داده و از مشاغل آینده‌ی کارکنانمان حفاظت خواهیم کرد.»

پورشه مسئول ساخت نسل جدید پیشرانه‌های ۸ سیلندر برای همه‌ی مدل‌های گروه فولکس‌واگن خواهد بود. پیشرانه‌هایی نظیر نسخه‌ی ۴ لیتری توئین توربوی ۵۴۲ اسب بخاری یا دیزل ۴ لیتری ۴۱۶ اسبی پانامرای جدید و دیزل ۴ لیتری ۴۲۹ اسبی آئودی sq7 از جمله‌ی این مدل‌ها خواهند بود.

کارخانه پورشه

یکی از مدیران بلندپایه‌ی پورشه اظهار می‌دارد: «ما در حال خلق شرایط کاری تکنولوژی جدید برای پرسنل خودمان هستیم. دلیل این کار این است که کارکنان پورشه فاکتوری کلیدی در موفقیت ما به شمار می‌روند. کارخانه‌ی ساخت پیشرانه‌های جدید همچنین تعهد ما به اشتوتگارت، آینده‌ی ساخت خودروهای اسپورت و بالاتر از همه تعهد به نیروی کاری منحصربه‌فردمان را نشان می‌دهد.»

خبرهای قبلی پیشنهاد می‌کردند که این آخرین خانواده‌ی پیشرانه‌های ۸ سیلندری است که از سوی گروه فولکس‌واگن خواهیم دید و این کمپانی در درازمدت روی عرضه‌ی خودروهای الکتریکی و هیبریدی تمرکز خواهد داشت.

 کارخانه جدید پورشه - کارخانه پورشه

 کارخانه جدید پورشه - کارخانه پورشه

موزه‌ پورشه ، خلاقیت طراحی اتومبیل

جام جم آنلاین: نام پورشه، اتومبیل های اسپورت و مسابقه‌ای را در ذهن تداعی می‌کند، شرکت اتومبیل سازی کوچکی درشهر اشتوتگارت آلمان که علیرغم تولید کمتر، درآمد ناخالصی بیشتر از “ب‌ام‌و” دارد. این اتومبیل اینک برای خود صاحب موزه‌ای جذاب و دیدنی شده است.تاریخ اتومبیل سازی پورشه تقریبا به قدمت تاریخ اتومبیل است. فردیناند پورشه یک طراح آلمانی‌ بود که با ارائه مدل‌های اولیه این اتومبیل به سرعت نام خود را در میان تولیدکنندگان اتومبیل مطرح کرد.

کارخانه پورشه :: او دانش خود را در شرکت اتومبیل سازی دایملر آلمان (سازنده مرسدس) هم به کار گرفت و دو مدل تاریخی مرسدس‌های اسپرت “کمپرسور” را در دهه ۱۹۲۰ طراحی کرد. وی مدتی نیز به عنوان طراح اتومبیل در کارخانه فولکس واگن فعالیت می کرد.

فردیناند پورشه در آغاز دهه بعد (۱۹۳۱) به‌طور مستقل شروع به کار کرد و پایه‌های مهم تولید اتومبیل های اسپورت و مسابقه‌ای، با نگاه به آینده را بنا نهاد. در تاریخ اتومبیل سازی آلمان هم‌چنین از وی در طراحی اتومبیل های فولکس واگن (فولکس قورباغه‌ای) در سال ۱۹۳۶ نام برده می‌شود.

نخستین اتومبیل با نام تجاری “پورشه” در سال ۱۹۴۸ ساخته شد که “Roadstar 356” نام داشت. این اتومبیل بر پایه اتومبیل های فولکس واگن طراحی شد. ورود به عرصه اتومبیل های اسپورت در سال ۱۹۵۱ و با مدل “Alu Coupé” از سری ۳۵۶ آغاز شد. پورشه قصد داشت با تکیه بر تجربه‌های حاصل از رقابت‌های اتومبیل‌رانی، امنیت و اطمینان اتومبیل های خود را بهبود ببخشد.

کارخانه پورشه در سال ۱۹۶۴ بود که یکی از سری‌های اسطوره‌ای یعنی سری پورشه ۹۱۱ به بازار آمد. در همان سال پورشه مدل “Carrera GTS Coupé ” از سری ۹۱۱ به‌عنوان نخستین اتومبیل با اتاق غیر فلزی عرضه شد. تولیدات پورشه روز به روز پیشرفته‌تر می‌شدند، خصوصیتی که امروز هم یکی از سیاست‌های تولید این شرکت اتومبیل سازی است.

کارخانه پورشه پنجمین اتومبیل ساز آلمان از نظر دارایی و درآمد سالانه است. درست است که اتومبیل‌های شرکت پورشه معمولا در تعداد کم تولید می‌شوند، اما عموما در میان اتومبیل های گران‌قیمت طبقه بندی می شوند. به‌ طوری که این کارخانه با تولید تنها ۹۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتومبیل در سال، ۵.۷ میلیارد یورو درآمد (بدون کسر مالیات) سالیانه دارد که این مبلغ از درآمد “ب‌ام‌و” هم بیشتر است.

موزه جدید پورشه ۳۱ ژانویه بازگشایی شد

موزه پورشه که از سال ۱۹۷۶ برای عموم قابل بازدید است، تاریخ پورشه را از مدل‌های قدیمی و پرخاطره تا طرح‌های جدید نشان می‌دهد. برخی از مدل‌های قدیمی این اتومبیل مانند “Flitzer” هر از چندگاه در مسابقه‌ها یا جشنواره‌های اتومبیل های قدیمی شرکت داده می‌شوند.

شرکت پورشه موزه جدیدی را با معماری کاملا مدرن در محل این کارخانه در شهر اشتوتگارت ساخته است. این مجموعه در روز ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۰۹ افتتاح شد. موزه جدید پورشه ۵۶۰۰ متر مربع وسعت و ۸۰ غرفه دارد.

به گفته کارشناسان، این ساختمان از طراحی منحصر به فردی برخوردار است که فن آوری ۴ یا ۵ سال پیش قادر به ساخت آن نبود. ساختمان موزه بر روی ۳ ستون بنا شده و در ساخت آن از ۱۰ هزار تن فولاد استفاده شده است. برای مقایسه می توان به برج ایفل اشاره کرد که در ساختمان آن ۷ هزار و ۸۰۰ تن فولاد به کار رفته است. تقسیم وزن ساختمان موزه جدید به صورت متعادل روی ۳ ستون، از ویژگی های معماری این بنا است.

در موزه جدید پورشه برخی مدل از این خودرو که از ابتدای تأسیس کارخانه تا کنون ساخته شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند.

مجموعه اتومبیل های گردآوری شده در موزه پورشه را می توان از جهتی با موزه مرسدس مقایسه کرد. هر دو موزه چیزی دارند که دیگران ندارند: در موزه مرسدس نخستین اتومبیل های ساخته شده تاریخ در معرض دید هستند و در موزه پورشه نخستین اتومبیل های “اسپورت” جهان به نمایش درآمده اند.

موزه جدید، علاوه بر سالن نمایش، از کارگاه موزه، مرکز خرید، بایگانی پورشه، رستوران و مراکز اجتماعات بزرگ نیز برخوردار است.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.