احترام در محیط کار | چگونه در محل کار مورد احترام همه باشیم ؟

احترام در محیط کار | چگونه در محل کار مورد احترام همه باشیم ؟

احترام در محیط کار و محترم بودن در بین همه همکاران نه تنها به این معنی است که روزهایمان را آسان تر می گذرانیم، بلکه در دنیای امروزه، محترم بودن به معنای پیشرفت شغلی، شکست یک پروژه یا باعث رشد شما و به طور خلاصه همه آن چیزی که همیشه به دنبالش هستید، می باشد.

کسب احترام در محیط کار

احترام در محیط کار (۱)

۱- به دیگران احترام بگذارید.

به همکارانتان نشان دهید که برایتان مهم هستند. به قدرت کارفرمایانتان احترام بگذارید و با افراد زیردست خود به خوبی رفتار کنید.

۲- کار خودتان را انجام دهید و آن را به درستی انجام دهید.

کارتان را به دیگران واگذار نکنید، وقت شناس باشید  و اکر برایتان ممکن بود به همکارانتان کمک کنید  اگر چیزی را درک نکردید یا نتوانستید از عهده اش بربیاید از کمک گرفتن هراسی نداشته باشید.

احترام در محیط کار
احترام به دیگران در محیط کار

احترام در محیط کار (۲)

۳- باوقار و بزرگ باشید.

کمک کردن به دیگران کار خوب و پسندیده ای است، اما مطیع نباشید.

کارهای دیگران را انجام ندهید. به رئیستان بگویید: «که فقط این بار به خاطر تیم این کار را انجام می دهید.» بگذارید بداند که مشتاق کار کردن هستید ولی آدم احمقی نیستید.

۴ – محتاط باشید.

هیچ کسی به فرد شایع پراکن احترام نمی گذارد

 و به دلیل فضولی شما در کل اداره دوست ندارند که در کنار شما صحبت کنند. به اعتماد دیگران احترام بگذارید.

کسب احترام در محیط کار

احترام در محیط کار (۳)

۵ – ظاهر خوبی داشته باشید.

هر زمانی که نیاز بود دوش بگیرید و لباس های تمیز بپوشید

و اگر نیاز بود آن ها را به بخارشویی بدهید. خانم ها بهتر است آرایش ملایمی داشته باشند یا بهتر است برای انجمن های شبانه لباس مناسبی بپوشید (اگر در یک انجمن کار می کنند). برای کارتان از جواهرات با سلیقه و مناسب استفاده کنید. موهایتان تمیز و مرتب باشد طوری که جلوی کار کردن شما را نگیرد.

۶ – اعتماد به نفس داشته باشید.

صاف بایستید، چانه تان را بالا بگیرید و تماس چشمی داشته باشید،

محکم دست بدهید و لبخند بزنید.  به خودتان و توانایی هوای خودتان اعتماد داشته باشید ،  همه آدم ها نقاط ضعفی دارند پس ضعف های خودتان را برای خودتان بزرگ نکنید .

احترام متقابل در محل کار
احترام در محل کار

احترام در محیط کار (۴)

۷ – حس خوبی را در دیگران نسبت به خودتان به وجود آورید.

هر فردی را با اسم کوچکش صدا بزنید و به آن ها نشان دهید که برایتان مهم هستند.

هر شخصی دوست دارد که حس مهم بودن بکند و برایش گوش شنوایی وجود داشته باشد. هر از گاهی از شخصی که با شما کار می کند تشکر کنید و او را تحسین کنید. این روش را هر روز برای شخص جدیدی به کار ببرید.

۸ – بر روی حرفتان بمانید.

یکی از بزرگترین چیزهایی که شما می توانید با استفاده از آن احترام به دست آورید این است که بر روی حرفتان بمانید و با این کار، شما به یک فرد خوش نام تبدیل می شوید.

احترام به دیگران در محل کار
کسب احترام در محل کار

احترام در محیط کار (۵)

۹ – طوری رفتار کنید که دیگران به شما احترام بگذارند.

به رفتار اجتماعی خود دقت بیشتری کنید.  اگر همکارتان در اداره حقوقی عکستان را در فیس بوک در حالی که مست هستید، ببینید، بدون شک دیگر برایش محترم به شمار نمی آیید.

۱۰ – آرامش داشته باشید.

خونسرد و خوددار باشید.

اجازه ندهید که همکاران بی ادب یا کارفرمایان اخمق باعث عصبانیت شما از نظر احساسی یا لفظی شوند. تقریباً در هر کاری فردی وجود دارد که به خاطر آن شخص زبانتان را گاز بگیرید. خودتان را درگیر این داستان ها نکنید، یا جنگ و دعواه راه نیندازید و همیشه بهترین راه را انتخاب کنید. زمانی که احمق ها عقب نشینی کردند آن وقت است که شما به عنوان شخصی با فرهنگ مطرح می شوید.

چگونه در محیط کار مورد احترام باشیم 

احترام در محیط کار (۶)

۱۱ -امتیاز خوبی بدهید.

زمانی که با دیگران کار می کنید مطمئن شوید که به دیگران امتیاز درستی می دهید. از همه تجلیل نکنید، اجازه دهید به دیگران از اینکه با شما هستند احساس خوبی داشته باشند.

۱۲ – هیج وقت در محیط کار بدگویی نکنید.

شما و همکارتان ممکن است به رئیستان بخندید و او را مسخره کنید اما زمانی که همکار شما با شما دشمنی می کند یا دنبال ترفیع می گردد ممکن است همه چیز را بازگو کند. نقطه ضعف نشان ندهید.

چگونه در محل کار برای همه محترم باشیم 

احترام در محیط کار (۷)

در ادامه به چند روش مهم برای کسب ارزش و احترام در محیط کار برگرفته از سایت خوب تبیان توجه فرمایید .

۱۳- یادتان باشد شما ارزشمند هستید 

مقام شما در رتبه شغلی و محیط کار شما خلاصه نمی‌شود.

به گفته ی امیلی بنینگتون، نویسنده و مشاورکسب و کار ، مقام شما آن چیزی است که مردم در داخل و خارج محیط کار درباره ارزش شما تصور می‌کنند، از آن چشم پوشی نکنید و برای خود ارزش قائل باشید. ارزش قائل شدن شما برای خود، مقدمه‌ی ارزش قائل شدن افراد در محیط کار برای شماست.

۱۴- به خودتان احترام بگذارید

اگر می‌خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، لازم است اول احترام گذاشتن به خودتان را یاد بگیرید.

برای برقراری تناسب میان کار و زندگی و همچنین مراقبت از خودتان وقت بگذارید. از تنش‌های موجود بین چیزهایی که می‌خواهید و کارهایی که مجبورید برای دیگران انجام دهید، بپرهیزید.

چگونه در محیط کار احترام کسب کنیم ؟ 

احترام در محیط کار (۸)

۱۵ – وظایف خود را بدانید

روان شناسان معتقدند که این مهم نیست که کار جدید به عهده گرفته و یا در همان موقعیت قبلی مشغول به کار هستید، شرح وظایف و مسئولیت‌های کار خود را بنویسید.به گفته ی او لازم است که درباره وظایف خود کاملا آگاه بوده و به همه‌ی آن‌ها عمل کنید، این می‌‌تواند مقدمه‌ی ارتقا شغلی برای شما باشد.

۱۶- کار خود را به بهترین نحو انجام دهید 

یکی از بارزترین راه ها برای کسب احترام انجام دادن کار با کیفیت بصورت منظم است.

افراد به آنهایی که می توانند ضرب العجلها را بفهمند، مشکلات را حل کرده و دید خوبی درباره شرکت ایجاد کنند، احترام می گذارند. علاوه براین، اغلب کسب احترام در رابطه با انجام دادن کار “بالاتر و فراتری از ندای وظیفه است” که اساسا به این معنی است که افراد بیش از آنچه که از آنها خواسته شده باشد، کار انجام می دهند. مسلما ممکن است که عبور از پارامترهای تعیین شده در صورتی که سرپرستی نخواهد که یک فرد بیش از آنچه که از او خواسته شده کاری انجام دهد، ممکن است کمی ریسک به همراه داشته باشد، اما اغلب اوقات افراد از تلاشهای بیشتر قدردانی می کنند. نکته این است که بیش از حد به دستورالعمل ها بی تفاوت نشده و سرپرست و شرکت خود را در معرض ریسک قرار ندهید.

راه های کسب احترام در محل کار 

احترام در محیط کار (۹)

۱۷ – برای پیشرفت کاری برنامه و هدف داشته باشید 

برای پیشرفت، باید انتظار خود از پیشرفت کاریتان را معلوم و مشخص کنید

که هدف شما از پیشرفت در کارتان چیست. با ترسیم اهداف آینده خود، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که درحال انجام مسئولیت برای چه هدفی هستید و چه چیزی را می‌خواهید. دانستن هدف می‌تواند انگیزه‌ی زیادی برای فعالیت درست در محیط کار به شما بدهد.

۱۸-رازدار باشید و اعتمادها را از بین نبرید

موضوعات محرمانه را فاش نکنید، اگرچه این موضوع متعلق به شرکت و یا همکارتان باشد. شما می‌توانید با رازداری، اعتماد و احترام اطرافیان در محیط کار را به سوی خود جلب کنید.

روش های کسب احترام در محیط کار 

احترام در محیط کار (۱۰)

۱۹- حرفه ای و قاطع باشید 

مردم از طریق مثال چیزی یاد می‌گیرند.

این بدین معناست که مدام باید به آن‌ها نشان دهید چگونه باید به شما احترام بگذارند. بدون آن‌که بخواهید خیلی خوب باشید، احترام و قاطعیت‌تان را به مدیر، همکاران و مشتریان‌تان نشان دهید. حرفه‌ای و بی‌رو دربایستی باشید.

۲۰ -توهین به همکاران ممنوع !

از هرگونه توهین، اسم های مستعار، تحقیر همکاران یا عقاید آنها خودداری کنید.

شاید این کار ها در محیط کاری شما رایج باشد اما هیچ کس از این که با نام و عنوان و صفت ناجوری خوانده شود خوشحال نخواهد بود پس شما وارد بازی بی ادبانه آنها نشوید . همیشه در عین صمیمیت و راحتی محترم باقی بمانید .

راه های به دست آوردن احترام در محیط کار 

احترام در محیط کار (۱۱)

۲۱-  «نه» گفتن را یاد بگیرید

در محیط کار، خوب بودن با ساده‌لوح بودن اشتباه گرفته می‌شود.

این روش را امتحان کنید؛ دفعه بعد که یکی از همکاران‌تان از شما خواست کار او را انجام دهید، بگذارید بفهمد خودتان حسابی کار دارید و چنان‌چه وقت اضافی داشته باشید، به او کمک خواهید کرد. در غیر این‌صورت، به او بگویید از کس دیگری کمک بگیرد. هنگامی که با همکاران بدقلقی سر و کار دارید که به شما دستور می‌دهند و شما را نادیده می‌گیرند، بصورت کاملا حرفه‌ای به آنها بفهمانید که دیگر نمی‌توانید این رفتار را تحمل کرده و نمی‌گذارید آنها از رفتار خوب و حسن نیت شما سو استفاده بکنند.

۲۲- صبور باشید

هنگامی که شما فرد بلند پروازی باشید، در صورت طولانی شدن زمان رسیدن به موقعیت مورد نظر، احساس خستگی و ناامیدی خواهید کرد. بنینگتون پیشنهاد می‌کند که با صبور بودن در طی مراحل پیشرفت شرکت، ثابت می‌کنید که برای کار خود زمان گذاشته و برای مافوق‌های خود احترام قائل هستید.

احترام متقابل در محیط کار

احترام در محیط کار (۱۲)

۲۳- بیش از حد خوب نباشید !

نه در زندگی شخصی و نه در محیط کار بیش از حد خوب نباشید

شاید همین الان که این مطلب را می‌خوانید خودتان و یا یکی از دوستان‌تان مورد بی‌احترامی همکاران‌تان قرار می‌گیرد. زمان آن رسیده از خودتان بپرسید: آیا خوب بودنتان در محل کار واقعا اهداف‌تان را محقق ساخته و یا این‌که تنها زندگی‌تان را به کابوسی تبدیل کرده است؟شاید دلیل خوب بودن بیش از حدتان این باشد که وظایف دیگران را انجام می‌دهید و می‌ترسید به آن‌ها «نه» بگویید. شاید احساس کنید کسی قدر شما را نمی‌داند و هرگز کارهای‌تان به چشم مدیرتان نمی‌آید. حتی ممکن است فداکاری‌های شخصی انجام دهید تا صرفا دیگران را شاد نمایید. یادتان باشد خوب بودن به معنای باج دادن نیست .

۲۴ – قانون طلایی برای احترام در محیط کار 

همواره در محیط کاری این قانون طلائی را رعایت کنید:“با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود”. با رعایت نکات فوق، می توانید در محیطی سالم، آرام و زیر سایه ی احترام، کار کنید و بازدهی بیشتری داشته باشید.

منبع : wikihow

ترجمه اختصاصی سایت دلبرانه

مطالب پیشنهادی :

کسب احترام | ۵ راه ساده برای به به دست آوردن احترام دیگران

چگونه بفهمیم کسی به ما علاقه دارد ؟ ( ۴ روش ساده )

رابطه خوب با فرزندان | چگونه با فرزندان خود رابطه دوستانه داشته باشیم ؟

آداب مهمانی رفتن کودکان | آموزش آداب معاشرت در مهمانی به کودکان

درمان کمرویی کودکان | چه بازی هایی برای درمان کمرویی کودکان موثر است ؟


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.