تناسب اندام | چگونه زیبا ، خوش تیپ ، خوش اندام و سلامت باشیم ؟

تناسب اندام | چگونه زیبا ، خوشتیپ و سلامت باشیم ؟

تناسب اندام مزایای زیادی دارد. چرا که زیباتر به نظر می رسید، اعتماد به نفس تان بالا میرود ، انرژی بیشتری دارید و مهم تر از همه سلامتیتان را بهبود می بخشید. اما موضوع اینجاست که متاسفانه، خوش اندام بودن کار آسانی نیست. با این حال، اگر روی تغذیه و ورزش تمرکز کنید، می توانید تغییرات فیزیکی مثبتی را ایجاد کنید. فراموش نکنید که برای داشتن اندامی مناسب و زیبا و سالم داشتن نگرش مثبت واقعا ضروری و مهم است.

تناسب اندام

تناسب اندام (۱)

روش اول – به طور موثر ورزش کنید.

۱- زمان پیدا کنید.

ورزش یکی از مهمترین جنبه های خوش اندام و سالم بودن است.

متخصصان بیان کرده اند که هر روز باید حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید. سعی کنید طوری برنامه ی خود را تنظیم کنید  که انگار برای قرار ملاقات و کارهای مهم زندگیتان برنامه ریزی می کنید. اگر بر روی تقویم یادداشت کنید هیچ وقت فراموش نمی کنید.

 • در مورد زمان و مقدار ورزش و رژیم با یک مربی مشورت کنید

اگر قصد بالا بردن و یا کاهش وزن خود را دارید، ممکن است به زمان بیشتر از ۳۰ دقیقه در روز نیاز داشته باشید. اگر در یک باشگاه ثبت نام کنید، می توانید با مربی خود مشورت کنید. می تواند با توجه به هدفی که دارید رژیم خاصی بدهد.

 • برای پیشرفت ورزش کنید.

اگر احساس کردید که ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در روز وقت زیادی را از شما میگیرد و برایتان مشکل است. سعی کنید در زمان های کوتاهتری فعالیت کنید. برای مثال، زمانی که به سر کار می روید یا می خواهید ناهار بخورید یا به خانه بروید.

تناسب اندام

چگونه تناسب اندام پیدا کنیم
چگونه ب تناسب اندام برسیم

تناسب اندام (۲)

۲- آن را به یک عادت تبدیل کنید.

پس اگر به منظم ورزش کنید فواید زیادی نصیبتان می شود.

یک راه برای ایجاد عادت این است که آن نوعی از ورزش را که دوست دارید انجام دهید. برای مثال، اگر شنا کردن را دوست دارید سعی کنید هر دو هفته یک بار به استخر بروید.

 • سعی کنید به صورت روزانه بر روی عادت خود بمانید.

سعی کنید لباس های ورزشی و کیف ورزشی تان را شب قبل آماده کنید. به این صورت در هنگام صبح چیزی را از خاطر نمی برید.

 • از فناوری استفاده کنید.

از یک ابزار کمک بگیرید که حرکات شما را دنبال کند مثل نرم افزار فیت بیت. حتی نرم افزارهای رایگانی در گوشی شما وجود دارند که می توانید با کمک آن ها یک ساعت زودتر آماده شوید.

 • خسته نشوید.

معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰ روز طول می کشد تا شما به چیزی عادت کنید. ورزش را ادامه دهید و در نهایت آن یک بخش عادی از زندگی روزمره شما می شود.

تناسب اندام چیست

چگونه خوش اندام شویم
چگونه خوش اندام شویم بشیم

تناسب اندام (۳)

۳- بیرون بروید.

قطعا کار کردن در باشگاه مزایایی به همراه دارد

 کولر و تلویزیون چند تا از آن چیزهاست. اما دانشمندان گزارش کرده اند که ورزش کردن در هوای آزاد، حتی یک زمان کوتاه، مزایای زیادی با خود به همراه دارد. منطقه ی متنوع، پیاده رو یا ماجراجویی چیزهایی هستند که تردمیل یا مربی الیپتکیال نمی توانند آن ها را برآورده کنند.  

 • ورزش کردن در بیرون تاثیر خوبی در روحیه شما دارد.

افرادی که در بیرون و محیط آزاد با آن هایی که در باشگاه یا خانه ورزش می کنند مقایسه شده اند و نشان داده اند که آن هایی که در خارج فعالیت دارند، از فعالیتشان لذت بیشتری می برند.

 • از پارک های محلی استفاده کنید.

بسیاری از پارک ها مکان های خوبی برای دویدن و راه رفتن هستند. اگر شما به ورزش علاقه دارید، می توانید از زمین تنیس یا بسکتبال هم استفاده کنید.

تناسب اندام با رژیم

چگونه خوش اندام شویم مردان
چگونه خوش اندام شویم زنان

تناسب اندام (۴)

۴- اجتماعی باشید.

اگر در ورزش های روزانه تان افراد دیگر را هم دخالت دهید،

تاثیر مثبتی را در نتایجتان می بینید. پیدا کردن یک رفیق پایه برای ورزش کردن می تواند به مسئولیت شما کمک کند. اگر با یک دوست برنامه ریزی کنید، نسبت به زمانی که تنها ورزش کنید امکان کنسل کردن آن خیلی کم می شود.

 • کلاس های ورزش گروهی نیز پیشنهاد خوبی است.

در کلاس، کلمات انگیزه بخش رد و بدل می شود. این کلاس ها می توانند به شما این اطمینان را بدهند که هر حرکت شما درست و موثر است.

 • ورزش کردن در بیرون باعث می شود که با افراد جدیدی آشنا شوید.

سعی کنید که در باشگاه دو یا لیگ تنیس ثبت نام کنید. دوستان جدید مطابق با علایق خودتان پیدا می کنید و که باعث می شود که به هیکل خوبی برسید.

تناسب اندام با ورزش

چگونه خوش اندام باشم
چگونه خوش اندام بمانیم

تناسب اندام (۵)

۵- کارهای روزانه خودت را تغییر دهید. 

این که ورزشی مطابق میل خودتان پیدا کنید واقعا عالی است.

و شما هیچ وقت چیزی را که عاشقانه دوستش دارید رها نمی کنید مثل یوگا یا شنا. با این حال، بهتر است که فعالیت های ورزشی خودت را تغییر دهید. بدن شما به چالش های جدید پاسخ مثبتی می دهد و زمانی که کارهایتان را تغییر می دهید به نتایج بزرگتری دست می یابید.

 • بدن شما به کارهای روزمره عادت کرده پس آن را تغییر دهید

بدن شما به کارهای روزمره عادت کرده و نسبت به زمانی که ورزش میکنید انرژی کمتری مصرف می کند. این موضوع به این معناست که شما کالری کمتری می سوزانید و چون مدام در یک جا ساکن می شود.

 • سعی کنید که ورزش های قدرتی و جنبشی را با هم ترکیب کنید.

برای مثال، برای دو دقیقه بدوید سپس ایست کنید و چند تا ورزش شکم بزنید مثل پلانک یا کرانچ. می توانید تمرینات ورزشی خود را تغییر دهید و یا به آن اضافه کنید.

 • تردمیل یا وسیله های ورزشی بخرید .

سعی کنید که از تجهیزاتی مثل تردمیل استفاده کنید. می توانید وارد باشگاه شوید یا یکی از آنها را برای خودتان بخرید. حتی ممکن است وسیله ی دسته دومی پیدا کنید.

 • برنامه های روتین زندگی را تغیییر دهید .

سعی کنید که هر دو یا چهار هفته برنامه زندگی و ورزشی تان را تغییر دهید تا سریعتر به نتیجه برسید.

تناسب اندام بانوان

چگونه خوش اندام بشیم
چگونه خوش اندام بشویم

تناسب اندام (۶)

روش دوم –  غذای سالم بخورید. 

۱- آشپزی کنید .

درست غذا خوردن مزایای زیادی به همراه دارد.

باعث می شود که به وزن سالمی دست یابید، پوستتان بهتر شود و انرژی بیشتری به دست آورید. یکی از بهترین روش ها برای خوردن غذای سالم این است که خودتان آشپزی کنید. گزارش ها نشان می دهند که افرادی که خودشان غذای خودشان را درست می کنند نمک و شکر کمتری مصرف می کنند. آشپزی با غذای تازه به شما کمک می کند که غذاهای فرآوری شده کمتری مصرف کنید که این غذاها به طور کلی سطوح سدیم بالایی دارند.

 • آشپزی را به یک تفریح تبدیل کنید.

اعضای خانواده را به کار بگیرید، کمتر احساس خستگی و روزمرگی می کنید. هر روز هفته یکی از اعضای خانواده را به کار بگیرید و از آن ها در خواست کنید که یک وعده ی غذایی مشخص درست کنند و یک دستور غذایی جدید پیدا کنید.

 • با سازماندهی کردن می توانید آشپزی را راحتر کنید.

سعی کنید که وعده های غذایی تان را تغییر دهید و جدید و نو کنید. این موضوع دفعات رفتن به مغازه خواروبارفروشی را کمتر می کند و اگر برنامه ی هفتگی سالمی داشته باشید به شما کمک می کند که با اهداف تناسب اندامتان همراه شوید.

تناسب اندام آقایان

چگونه خوش اندام ترین باشیم
چگونه خوش اندام به نظر برسیم

تناسب اندام (۷)

۲- مواد مغذی مناسب را دریافت کنید.

زمانی که خودتان آشپزی می کنید، می توانید کالری مصرفی را کنترل کنید.

این موضوع کمک می کند که شما به تمامی مواد مغذی که بدنتان به آن نیاز دارد دست یابید. درست غذا خوردن به کنترل وزن شما کمک می کند، همچنین انرژی کافی را برای ورزش کردن به صورت منظم می دهد.

 • سبزیجات و میوه های تازه را در رژیم خود بگنجانید

سعی کنید از رژیم غذایی پیروی کنید که هر روز انواعی از میوه های تازه و سبزیجات را مصرف کنید. این مواد دارای فیبر و ویتامین می باشند.

 • گوشت خالص و ماهی مصرف کنید.

این مواد پروتئین بدن شما را تامین می کنند و همچنین چربی های سالم را به بدن شما می رسانند.

 • بشقابتان را رنگی کنید.

رنگ بیشتر در بشقابتان، میوه و سبزیجات بیشتر باعث می شود که با علاقه بیشتری بخورید. برگ های سبز مثل کلم و مواد غذایی نارنجی مثل هویج و سیب زمینی شیرین مصرف کنید.

تناسب اندام ساده

چگونه خوش تیپ باشیم
چگونه خوش تیپ شویم

تناسب اندام (۸)

۳- با دکترتان صحبت کنید.

برای خودتان یک رژیم غذایی سالم برنامه ریزی کنید.

اما اگر نگرانی خاصی در مورد وزن یا به طور کلی سلامتتان دارد بهتر است که با دکترتان مشورت کنید. او به شما کمک می کند که چه غذاهایی مصرف کنید تا به آن تناسب مورد نظر خود برسید، چه قرار باشد وزنی از دست بدهید چه در وزن فعلی خود بمانید.

 • از دکترتان رژیم و پرهیز غذایی بگیرید.

همچنین دکترتان می تواند به شما کمک کند که از مصرف چه غذاهایی خودداری کنید. برای مثال، اگر از فشار خون رنج می برید، دکتر شما به شما خواهد گفت که رژیم سدیم خود را کاهش دهید.

 • در مورد مکمل ها با دکتر صحبت کنید .

قبل از اینکه از مکمل کاهش وزن استفاده کنید از دکترتان در موردش بپرسید. قرص رژیمی زمانی می تواند موثر باشد که به صورت ایمنی استفاده شود، در مورد اینکه این قرص برای شما مناسب است یا خیر با دکترتان صحبت کنید.

 • زیر نظر یک متخصص تغذیه باشید.

از دکترتان بخواهید که شما را به یک متخصص تغذیه ارجاع دهد. آن ها می توانند رژیم شما را بررسی کنند و برای کاهش یا حفظ سبک زندگی سالمتان به شما کمک کنند و برایتان برنامه بریزند.

تناسب اندام در خانه

چگونه خوش تیپ و جذاب باشیم
چگونه خوش تیپ باشم

تناسب اندام (۹)

۴- برچسب ها را بخوانید.

به برچسب روی غذاهایی که می خرید توجه کنید.

اطلاعاتی که در اینجا فهرست شده اند به شما کمک می کنند که انتخاب سالمی را در مورد چیزی که وارد معده تان می کنید داشته باشید. زمانی که برچسب ها را می خوانید، به مقدار شکر، چربی و کالری که بر روی آن نوشته شده توجه ویژه ای داشته باشید. شما می توانید ببینید که به صورت روزانه مجاز به مصرف چه مقدار شکر هستید برای مثال باید برای آن برنامه ریزی کنید.

 • به اندازه محصول توجه کنید.

برای مثال اگر شما یک بسته چیپس می خواهید، بسته را بخوانید که اطلاعاتی را در مورد کالری کل بسته به دست آورید. بعضی اوقات، یک سوم بسته به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفته می شود.

 • اگر فشار خون دارید، باید به مقدار نمک توجه کنید.

مطمئن شوید که برای هر محصول چه مقدار نمک / سدیم وجود دارد تا از این طریق مطمئن شوید که روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ میلی گرم نمک / سدیم مصرف نمی کنید. غذاهای کنسروی و غذاهای آماده اغلب سدیم زیادی دارند.

 • برای اکثر مواد غذایی چند نام وجود دارد.

برای مثال، شکر حداقل ۶۱ نام دارد از جمله نیشکر، شربت ذرت فروکتوز بالا، دکستروز و شربت برنج. اگر سعی می کنید که از خوردن مواد غذایی خاصی بپرهیز کنید مطمئن شوید که تمامی نام های مختلف آن را یاد بگیرید.

تناسب اندام زنان

چگونه خوش تیپ شوم
چگونه خوش تیپ وشیک باشیم 

تناسب اندام (۱۰)

بخش سوم داشتن یک ذهن سالم

۱ تصویر بدنی مثبتی از خود ایجاد کنید.

سلامت ذهنی یکی از بخش های مهم تناسب اندام و زیبایی می باشد.

زمانی که اطراف ما را عکس هایی از مدل ها و بازیگران خیلی لاغر پر کرده داشتن تصویر مثبتی از خود کار خیلی سخت و دشواری است. اما راه هایی وجود دارد که با یادگیری آن ها می توانیم احساس خوبی در مورد خود داشته باشیم و مهم نیست به چه صورتی باشیم. داشتن تصویر مثبتی از خودتان به شما کمک می کند که انگیزه داشته باشید و سالم غذا بخورید و ورزش کنید.

 • خود و بدنتان را تشویق کنید .

آن قسمتی از بدنتان را که دوست دارید و حس خوبی به شما می دهد را پیدا کنید و بر روی آن متمرکز شوید. برای مثال، اگر برای مدت زمان طولانی می دوید از خودتان به خاطر داشتن پاهایی قوی تعریف کنید.

 • از منفی دور کنید.

خودتان را سرزنش نکنید. اینکه می خواهید تغییر کنید چیز خوب و مثبتی است اما سعی کنید به جای تخریب خودتان، خودتان را تشویق کنید. برای مثال، به جای ایجاد حس بد به خاطر خوردن کلوچه، به خودتان بگویید: «فکر کنم برای فردا انگیزه کافی برای انجام ۲۰ تا دراز نشست اضافی را داشته باشم.»

تناسب اندام مردان

چگونه خوش تیپ باشیم پسر
چگونه خوش تیپ باشیم دختر

تناسب اندام (۱۱)

۲- روی احساستان تمرکز کنید.

تصاویر ذهنی مثبت داشته باشید.

سعی کنید که بر روی احساسات مثبت تمرکز کنید. بر روی آن چیزهایی خوبی که بدنتان برایتان انجام میدهد تمرکز کنید برای مثال داشتن انرژی برای کار بازی با سگتان. زمانی که حس سلامتی دارید احساس زیبایی و تناسب اندام دارید.

 • در مورد عدد روی وزنه نگران نباشید.

در عوض، بر روی قدرتی که دارید تمرکز کنید و لباس های تنگ بپوشید. براساس تناسب اندامتان روی سطوح انرژی تان و سلامتتان خودتان را ارزیابی نکنید نه براساس وزنتان.

تناسب اندام دخترانه

چگونه زیبا شویم
چگونه زیبا به نظر برسیم

تناسب اندام (۱۲)

۳– خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

شاید مقایسه خودتان با دیگران وسوسه انگیز باشد.

اما متخصصان می گویند که مقایسه خودتان با دیگران خطرناک است. برای مثال، احساس ارزشمندیتان را کم می کند. و باعث کاهش اعتماد به نفس و سطوح انرژی شما می شوند.

 • اهداف خودتان را داشته باشید.

نگاه کردن به دیگران هیچ کمکی به شما برای دستیابی به اهدافتان نمی کند. در عوض، ارزیابی سطح آمادگی جسمانی اتان باید بر اساس بهبود شما و اینکه می توانید تغییراتی را در خودتان احساس کنید، باشد.

 • در مورد اندازه بدنتان فکر کنید.

افراد با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی از افراد لاغر هستند در حالی که بعضی دیگر چاق هستند. شما ممکن است متوسط باشید. اندازه بدنتان را می توانید با اندازه گیری مچ دست خود و نمودار قد محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که اگر فرم بدنی پری داشته باشید ، نسبت به فردی که به طور طبیعی لاغر است اهداف وزنی متفاوتی دارید.

 • به طور روزانه روزنامه بخوانید.

زمانی که بیانیه های مثبتی در مورد خودتان دارید. می توانید از این مجله برای پیروی از رژیم و ورزشتان استفاده کنید یا می توانید بنویسید و شاید باشید، داشتن افکار مثبت در مورد خودتان شما را با انگیزه نگه می دارد.

تناسب اندام پسرانه 

چگونه زیبا باشیم
چگونه زیباتر شویم

منبع : wikihow

همچنین بخوانید : 

راه تناسب اندام | ۷ روش آسان برای خوش تیپ ، خوش اندام و متناسب شدن

چگونه قد بلند شویم ؟ | ۳ راه ساده و مهم برای افزایش قد به صورت طبیعی

افزایش طول عمر | ۸ ماده غذایی مفید که عمر شما را بیشتر میکند .

چربی سوزی و لاغری | بهترین ورزش برای چربی سوزی و لاغری چیست؟

پوست شل شده | چگونه پوست شل شده بعد از کاهش وزن را سفت کنیم؟

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.