روغن ماهی برای چی خوبه ؟؟

روغن ماهی برای چی خوبه ؟؟ (همه چیز درمورد روغن ماهی)

روغن ماهی برای چی خوبه ؟؟ شاید شما هم این روز ها در مورد امگا ۳ و روغن ماهی زیاد بشنوید . ما اینجا درباره روغن ماهی و فواید استفاده آن به شما خواهیم گفت. یک سری از مکمل های روغن ماهی جهت تامین امگا ۳ برای سلامتی بدن بسیار مفید می باشند. روغن های ماهی به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری سبب بهتر شدن سیستم ایمنی بدن خواهد شد. همیشه سعی کنید قبل از استفاده از روغن ماهی حتماً از پزشک خود راهنمایی بگیرید تا از تداخلات دارویی جلوگیری شود. اگر مصرف ماهی برای تان خوشایند نیست از قرص های روغن ماهی می توانید استفاده کنید تا امگا ۳ مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

روغن ماهی برای چی خوبه ؟

روغن ماهی برای چی خوبه ؟؟

 

روغن ماهی برای چی خوبه ؟؟

همانطور که میدانید روغن ماهی به خاطر داشتن امگا ۳ مشهور است و از غنی ترین منابع امگا ۳ محسوب میشود اما قبل از هر چیز بیایید ببینیم روغن ماهی در چه مواد غذایی وجود دارد؟

مواد غذایی دارای امگا ۳:

 1. ماهی آزاد
 2. ماهی ساردین
 3. ماهی های چرب
 4. ماهی تن باله دراز
 5. ماهی شاه ماهی قزل آلا
 6. روغن های گیاهی شامل:
 7. دانه کتان
 8. روغن سویا
 9. کانولا

قرص امگا ۳ یا روغن ماهی طبیعی ؟؟

همیشه مصرف مواد غذایی سالم بهتر از مکمل آنهاست بنابراین بهترین روش برای تامین روغن ماهی مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته می باشد. روغن ماهی و مکمل های آن برای کسانی توصیه می شود که به امگا ۳ نیاز دارند و یا از خوردن ماهی لذت نمی برند. اگر امگا ۳ مورد نیاز بدنتان با رژیم غذایی تهیه شد مکمل ها برای شما ضروری نخواهد بود.

هفته ای چند بار امگا ۳ مصرف کنیم ؟

هفته‌ای دو بار ماهی میل کنید: ساردین، شاه ماهی، تن باله دراز و قزل آلا سرشار از امگا ۳ می باشند. توجه کنید که ماهی های دریایی از امگا ۳ بیشتری نسبت به نوع پرورش میان برخوردارند. از نوشیدنی ها و غذاهای غنی امگا ۳ دار مصرف کنید: مواد غذایی مانند آبمیوه، ماست، تخم مرغ، شیر لبنی و بسیاری از محصولات دیگر که منبع مهم امگا ۳ هستند و شما می توانید برای سلامتی بدن از آنها بهره ببرید.

اگر باردار هستید غذاهای دریایی دارای جیوه نخورید:

خانم های باردار و شیرده و همچنین کودکان کوچک باید در مورد ماهی مصرفی دقت کنند این افراد باید ماهی تون باله دراز را در هفته ۱۷۰ گرم بخورند. ماهی های زیر را استفاده نکنید:

 • شمشیر ماهی
 • کوسه
 • کاشی ماهی
 • ماهی شاهی

هشدار در مورد آلرژی به غذاهای دریایی!

اگر به غذاهای دریایی آلرژی دارید از روغن های ماهی استفاده نکنید و در صورت داشتن آلرژی با پزشک خود صحبت کنید تا مکمل های غذایی را برایتان تجویز کند.

روغن ماهی برای چی خوبه ؟ مو

روغن ماهی

 

قرص ها و مکمل های روغنی ماهی

 

حتماً قبل از استفاده از قرص ماهی با پزشک خود صحبت کنید:

سعی کنید قبل از استفاده از هر مکملی با پزشکان تغذیه صحبت کنید تا دوز مناسب بدن شما را برایتان تجویز کند که در این مرحله عواملی مانند سن، سابقه، بیماری و غیره اهمیت دارد. اگر داروهای خاصی استفاده می کنید یا باردار هستید برای استفاده از روغن ماهی حتماً با پزشک خود مشورت کنید. اگر به ماهی و صدف حساسیت دارید، از مصرف روغن ماهی خودداری کنید. اگر می‌خواهید امگا ۳ بدنتان را تامین کنید با پزشک خود مشورت کنید.

حتماً قرص روغن ماهی را به همراه غذایی که چربی سالم دارد میل کنید.

برای اینکه قرص روغن ماهی مولی بهتر جذب بدن ما شود همراه آن بعد از خوردن غذاهایی مثل آجیل غافل نشوید. استفاده از قرص روغن ماهی به همراه غذا می تواند به درمان بعضی از بیماری ها کمک کند.

روغن ماهی مایع را به صورت منجمد و قرص روغن ماهی را در دمای اتاق قرار دهید:

بسیاری از افراد استفاده از قرص روغن ماهی برای شان راحت تر می باشد و تفاوت زیادی بین روغن ماهی و قرص آن دیده نشده است. توجه کنید که روغن ماهی به سرعت فاسد خواهد شد و تا زمانی که قرص ها را در معرض نور خورشید قرار ندهیم خراب نمی شوند.

در طول روز کمتر از ۲ گرم روغن ماهی استفاده کنید:

اگر پزشکتان توصیه دیگری برای مصرف روغن ماهی عنوان کرد آن را کمتر از ۲ گرم در روز استفاده کنید. پزشک امکان دارد برای کسانی که تیری گلیسیرید پایینی ندارند و یا دیابتی می باشند مقدار بیشتری از این مکمل را در نسخه بنویسند.

فکر نکنید که روغن کبد ماهی همان روغن ماهی است:

روغن کبد ماهی مقدار زیادی ویتامین A و D و مقداری سموم دارد. پس برچسب روی محصول را با دقت بخوانید که نوشته شده باشد “روغن ماهی”. تاییدیه تولید از یکی از مراکز ذی‌نفع را داشته باشد و علامت شرکت های گفته شده در زیر باید روی محصول نوشته شده باشد.

 • U.S. Pharmacopeia(USP)
 • NSF International(NSF)
 • GMP
 • Underwriters Laboratories(UL)
 • ConsumerLab.com

خانم هایی که باردار هستند به هیچ عنوان نباید از مکمل ها و غذاهای دارای ویتامین A مصرف کنند. برای اکثر افراد استفاده از روغن کبد ماهی مفید است. اما باید آن را مدیریت کرد و درباره تداخلات دارویی از پزشک راهنمایی گرفت.

محصولاتی که مزه یا بوی ماهی می دهند را استفاده نکنید:

اگر قرص روغن ماهی بوی بدی داشت و مزه بدی می داد آن را دور بریزید حتماً تاریخ انقضای محصول را ببینید اکثر قرص های روغن ماهی عمر شان ۹۰ روز است ولی مکمل های مایع عمرشان کوتاه میباشد.

روغن ماهی برای چی خوبه ؟ پوست 

روغن ماهی


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.