مراحل پاکسازی بدن از سموم به روش طبیعی در طب سنتی

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم مراحل پاکسازی بدن از سموم در طب سنتی را خدمت شما ارائه نماییم.

برای پاکسازی بدن از سموم یکسری کارها است که باید انجام دهیم تا این امر محقق شود که در ادامه به آن پرداخته ایم.

پاکسازی بدن از سموم

روش های پاکسازی بدن از از زمانهای بسیار دور وجود داشته است حتی بزرگان این علم ، این روش ها و تاثیر آنها بر سلامتی را قبول داشتند ، اما باید این رژیم اصولی پیش برود.

بسیاری از رژیم های غذایی سم زدایی بدن ، بدن ما در معرض کاهش شدید پروتئین دریافتی قرار می دهند و می توانند بدن را از دسترسی به مواد غذایی مورد نیاز خود بازدارند، به آن گرسنگی دائم بدهند و سوخت و ساز را کاهش دهند.

اجابت مزاج قبل از خواب

به چند دلیل این کار لازم است اولا خالی کردن روده از کسافات که باعث یبوست نگردد چون به دلیل یبوست مقداری از گازها به عنوان مثال اندل و اسکاتل و فنل وارد جریان خون می شود که باعث اولا بوی بد دهان و ثانیا بیماری های عصبی می گردد .و در موارد حاد بدن دچار مصمومیت می گردد .

گیاهانی که اجابت مزاج را راحت میکنند

گیاه سنای مکی  مخلوط با گل محمدی به مقدار ۱۰ گرم از هرکدام باهم مخلوط کرده وشب قبل از خواب دم کرده بنوشید.

گیاه شنبلیله . گیاه ریوند چینی .تخم کتان .سبوس گندم .سبوس جو .انجیر وشیره انجیر . گیاه سوسنبر . ترنجبین .وروغن زیتون وروغن بادام شیرین از هرکدام که مقدور بود میتوان استفاده کرد تا دچار یبوست مزاج نشوید.

عدم استفاده از غذاهای فست فود و رستورانی

به دلیل اینکه در غذاهای رستوران برای سفید تر شدن برنج به آن زاج ویا جوهر لیمو اضافه می شود که باعث شکنندگی عروق میگردد و همچنین در غذاهای فست فود اولا مواد نگهدارنده می ریزند که باعث سرطان می گردد ثانیا چربی آنها از نوع اشباع نشده است که باعث سکته قلبی خواهد شد.

عدم استفاده از چراغ خواب

بدن انسان از سلولهای مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آنها یک خواب بیولوژیکی دارند پس همه آنها احتیاج به خوابی آرام دارند که با ترشح هورمون ملاتونین این امر انجام می گیرد که نور چراغ خواب ترشح این هورمون را تا حدودی مختل می کند و خواب را آشفته می سازد .

پیاده روی با پای پیاده

برای اینکه اعصابی راحت داشته باشیم هفته ای یک بار در دامان طبیعت کمی با پای پیاده راه برویم تا الکتریسیته بدنمان تخلیه شود و دچار شوک عصبی نشویم .

استفاده از لباس زیر نخی

لباسهایی با الیاف های مصنوعی به خوبی عرق را به خود جذب نمی کنند در نتیجه باعث حساسیت های پوستی در دراز مدت می گردند .

استفاره از میوه جات و سبزی ها

میوه جات و سبزی ها علاوه بر اینکه به دلیل دارا بودن فیبر باعث سلامتی دستگاه گوارش می شوند به علاوه منبع غنی از املاح و ویتامین ها و پروتئین ها نیز هستند.

استفاده کردن از چهار مغز

این چهار مغز عبارتند از : مغز بادام – فندق – گردو – پسته

بدن انسان به ۲۰ نوع پروتئین نیاز دارد که ۱۰ نوع آنرا خود بدن میسازد و ۱۰ نوع دیگر را از طریق خوراک بدست می آورد .جالب است بدانید در این ۴چهار مغز هر ۲۰ پروتئین نیز موجود است و همچنین ۴ برابر گوشت کالری دارد و نیز مضرات گوشت را هم ندارد .

پاکسازی بدن

استفاده کمتر کردن از گوشت

استفاده زیاد کردن از گوشت باعث می شود اولا خصلت انسان شبیه حیوان شود ثانیا باعث بیماری هایی مثل نقرس – درد مفاصل و بیماری های قلبی عروقی شویم.

هفته ای یک روز روزه گرفتن

به دلیل اینکه سموم بدن انسان را روزه خارج می کند باعث نشاط انسان می شود .افرادی که نمی توانند روزه بگیرند کم خوری و ساده خوری را پیشه کنند .

عدم استفاده از غذاهای فریز شده

به دلیل اینکه ای غذاها در دمای زیر  ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد نگهداری می شوند باعث از بین رفتن خاصیت آنها می شود.

عدم استفاده از مایعات هنگام خوردن غذا

استفاده از مایعات هنگام غذا باعث می شود غلظت شیره گوارشی کم شده و غذا خوب هضم نشود علاوه بر آن نوشیدن مایعات باعث می شود غذا به خوبی جویده نشود و آنزیم پتیالین که در بزاق وجود دارد که باعث هضم نشاسته می گردد که که این آنزیم باعث تشکیل موسین میگردد .

که وظیفه موسین لعابدار کردن جداره معده و حفاظت از اسید معده می گردد  به طبع این مشکل باعث بروز زخم معده و اثنی عشر می شود.

و افرادی که غذا را خوب نجوند به یبوست مبتلا میشوند که باعث عصبی  شدن این افراد می شود .

پس چرا زندگی را به کام خود تلخ کنیم .از دیگر مشکلات نوشیدن آب وسط غذا کولیت یا قولنج روده – فیستول یا شقاق مقعد – انگل – بوی بد دهان – زود رنجی . حساس شدن – پیله کردن به دیگران – ریزش مو – مو خوره – ضعف بینایی – لکه های قهوه ای روی بدن – ترش کردن معده . در نهایت سرطان دریچه پیلور.

استفاده از خاکشیر و انجیر و زیتون

استفاده از این مواد باعث می شود دستگاه گوارش انسان به خوبی کار کند که باعث شادابی و نشاط انسان می شود .

خاکشیر باعث می شود روده انسان پاک و فعال گردد .

انجیر به دلیل داشتن قند باعث تولید انرژی در بدن می گردد همچنین با جذب آب روده توسط دانه های انجیر باعث تمیز شدن روده و حرکات منظم دودی روده می شود و زیتون به دلیل داشتن اسید لینولنیک و لینولئیک (امگا ۳ و امگا ۶ ) اولا جداره عروق خونی را تمیز می کند ثانیا باعث جلوگیری از سکته قلبی می شود به دلیل اینکه از رسوب چربی های خطرناک مانند ال دی ال جلوگیری می کند. ثالثا ددیواره روده را پاکسازی می کند .

استفاده از مایعات

خوردن ۶ تا ۸ لیوان آب و یا مایعات در روز باعث سلامتی بدن و جلوگیری از غلظت خون می شود.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.