برای درمان خشکی مو و پوست سر چه کنیم ؟؟

برای درمان خشکی مو و پوست سر چه کنیم ؟؟

ما در این نوشته روش های درمان خشکی مو و پوست سر به شما خواهیم گفت. اگر می خواهید از شر آن خلاص شوید حتما از روش های گفته شده استافده کنید. دلیل خشکی پوست سر همان خشکی پوست است یعنی خشک بودن پوست به خاطر بیماری نمی باشد و می توان این خشکی را با درمان های درست و خانگی رفع کرد . اگر دوست دارید درمان شوید اولین قسمت درمان، پوست سر و موهای خشک می باشد . روش های خانگی زیادی ارائه شده است که موثر هستند و بهترین روش را ما به شما می گوییم .

درمان خشکی مو و پوست سر

درمان خشکی مو و پوست (۴)

 

 پوست سر خشک را آب رسانی کنید

۱-روغن نارگیل  را حتما تست کنید .

روغن نارگیل آب رسان می باشد و باعث آب رسانی به پوست سر می شود . می توان به جای شامپو استفاده کرد، روغن نارگیل را به موها بزنید و خوب ماساژ بدهید و بعد تمیز آبکشی کنید تا روغن نارگیل روی موها نماند . روغن نارگیل را گرم کنید تا مثل شامپو شود . قبل حمام روغن نارگیل را به موهای خود بزنید و ماساژ دهید ، و نایلونی روی سر خود بکشید و ۴۵ دقیقه بگذارید . بعد ۴۵ دقیقه به حمام بروید و خوب با آب گرم سر خود را بشویید .

۲-سرکه سیب را تست کنید .

سرکه سیب به موهای خشک کمک می کنند . سرکه سیب را با آب قاطی کرد و داخل اسپری بریزید . ۲۰ دقیقه قبل از حمام این محلول را به موهای خود بزنید و خوب ماساژ دهید و بعد موهای خود را آب کشی کنید . این محلول به شما کمک می کند که دیگر موهای شما خشک نباشد .

۳-از شامپو مخصوص استفاده کنید .

اگر دوست دارید که موهای شما دیگر مثل قبل خشک نباشد ، باید به موهای خود برسید و آن را آبرسانی کنید . شما باید شامپویی خریداری کنید که موهاس شما را آبرسانی کند . از شامپوهای آبرسان پوست و مو استفاده کنید تا دیگر موهای شما خشک نباشد .

۴-کمتر موهای خود را بشویید .

موی سر به صورت طبیعی چربی را تولید خواهد کرد . اگر شما همش موهای سر خود رابشویید ،چربی مورد نیاز را از بین می برید و باعث خشک شدن بیشتر موهای شما خواهد شد . اگر شما عادت دارید هر روز به حمام بروید ، موهای خود را هر روز نشویید و هر دو روز یک بار بشویید . این کار باعث می شود چربی موی شما از بین نرود و همچنین خشکی موهای شما نیز کمتر شود .اگر مایل بودید احساس تازگی و یا نرم بودن مو را داشته باشید ، از نرم کننده استفاده کنید . نرم کننده برای موها خوب بوده و موهای شما را تمیز می کند .

۵-نرم کننده را به پوست سر خود بزنید .

اگر پوست سر شما خشک می باشد ، نرم کننده به شما کمک می کند . بعد شستن موهای خود ، نرم کننده را به پوست سر خود بزنید ، زیرا باعث می شود که موهای شما از خشک بودن بیرون بی آید . قابل توجه است که نرم کننده خاصیت آب رسانی نیز دارد .

۶-به خوبی موها را آبکشی کنید .

بعد از استفاده از شامپو و نرم کننده ، حتما موهای خود را به خوبی آبکشی کنید تا دیگر شامپو یا نرم کننده روی موی شما نماند . زیرا ماندن شامپو باعث خشک شدن سر می شود . ( خشک بودن سر را بیشتر می کند . ) و همچنین باعث خارش نیز می شود . حتما این کار را برای درمان خشکی سر انجام دهید.

۷-لوسیون مخصوص پوست سر را امتحان کنید .

لوسیون به خشکی مو کمک کرده و باعث مرطوب کردن آن خواهد شد . این لوسیون را به سر خود زده و ۱۵ دقیقه آن را ماساژ دهید و بعد به خوبی سر خود را بشویید . حتی می توان لوسیون مخصوص موهای خشک نیز استفاده کنید .

۸-از وسایل حرارت زا اجتناب کنید .

سشوار باعث می شود موها خشک شود و حتی خشکی موها نیز بیشتر شود . بهترین کار این است که بگذارید موها خودشان خشک شود تا با سشوار خشک شود . طبیعی خشک شدن مو باعث می شود که خشکی پوست سر کم شود .

درمان گیاهی خشکی پوست سر

درمان خشکی مو و پوست (۱)

 

سبک زندگی خود را تغییر دهید

۱-آب  را فراوان میل کنید .

همان طور که باید پوست سر را روغنی و آب رسانی کرد ، باید از داخل بدن نیز به برطرف شدن خشکی سر کمک کنیم . پس بهترین کار نوشیدن آب فراوان در روز می باشد . با نوشیدن آب فراوان به بر طرف شدن خشکی پوست سر نیز کمک می شود . شما باید روزانه حداقل ۸ الی ۹ لیوان آب سرد بنوشید . این روش بسیار موثر است.

۲-مواد مغذی میل کنید .

یکی دیگر از علت خشکی سر کمبود ویتامین می باشد . از رژیمی استفاده کنید که ویتامین کافی در آن باشد . شما باید از ویتامین ( بی ) ، میوه ، سبزی ، ماهی و آجیل استفاده کنید . مواد گفته شد از ویتامین بالایی برخوردار می باشد که ویتامین بدن شما را افزایش می دهد .علاوه بر مواد غذایی می توان از مکمل ویتامین ( بی ) و امگا ۳ نیز مصرف کنید . یادتان باشد که قبل از استفاده از هر مکملی با پزشک مشورت کنید . اگر ویتامین زیادی مصرف کنید ، خشکی پوست شما خیلی زود برطرف می شود . این روش بسیار کاربردی است.

۳-حتما از مصرف رنگ و عطر دوری کنید .

اگر سر شما خشکی یا خارش داشت ، امکان دارد شما دچارحساسیت سر شوید . این طور که امکان دارد شما به شامپو و یا نرم کننده ای که استفاده می کنید ، حساسیت داشته باشید . برای حل شدن این مشکل مدتی از عطر یا رنگ مو استفاده نکنید ، امکان دارد خشکی سر شما بر طرف شود .اگر پوست شما حساس شد می توانید از ضد آلرژی و ضد حساست ها یا هیپوالرژیک مصرف کنید ، تا حساسیت شما کمتر شود . این روش بسیار برای درمان خشکی پوست سر بسیار توصیه شده است.

۴-از کلر دوری شود .

کلر باعث می شود که بدن و مو های شما بیشتر از قبل خشک شود . اگر زیاد به استخر می روید ، باعث می شود که پوست سر شما خشک شود . پس بهتر است زیاد به استخر نروید . اگر شما نمی توانید استخر را حذف کنید ، قبل از استخر رفتن به مو و بدن خود کرم بزنید . این کار باعث می شود که پوست و موی شما کمتر خشک شود.

۵-از آب داغ زیاد استفاده نکنید .

استفاده بیش از حد از آب داغ باعث می شود که بدن شما و پوست سر شما خشک تر از قبل بشود . اگر دوست دارید که موهای شما و همچنین بدن شما بیشتر از قبل خشک تر نشود در حمام از آب ولرم استفاده کنید . از دوش آب ولرم استفاده کنید از آب داغ .

۶-در مقابل آفتاب از پوست سر خود محافظت کنید .

آفتاب و آب و هوا چه در زمستان چه در تابستان روی پوست سر تاثیر می گذارد و باعث خشک شدن پوست سر می شود . حتی باعث می شود که خشکی سر شما بیشتر شود . در زمستان کلاه بگذارید تا موهای شما در برابر سرما محافظت شود .

۷-از مرطوب کننده هوا در منزل استفاده کنید .

اگر محل زندگی شما جایی می باشد که هوای سردی یا خشکی دارد ، حتما از مرطوب کننده استفاده کنید . هوای خشک روی پوست سر و مو تاثیر و حتی بدتر می کند . می توان از بخور در اتاق استفاده کنید ، تا هوای اتاق مرطوب شود . از مرطوب کننده های مرغوب استفاده کنید.

درمان خشکی پوست سر در طب سنتی

درمان موهای خشک

مشکلات مختلف را حتما چک کنید 

 

۱-شوره سر را از بین ببرید .

شوره سر نیز باعث خشکی و خارش سر می شود و همچنین باعث خشک شدن بیشتر سر نیز خواهد شد . و شوره سر راه های مختلفی دارد . می توان برای استفاده از شامپوی شوره سر با پزشک پوست و مو یا کارشناس داخل داروخانه ها مشورت کنید . هر سری که به حمام می روید از شامپوی شوره سر استفاده کنید و ۲ بار موهای خود را بشویید . این شامپو را ۵ دقیقه روی سر خود قرار دهید و سپس سر خود را بشویید و ن را خشک کنید.

۲-امکان دارد پسوزیاریس داشته باشید .

پسوزیاریس نیز باعث خارش و خشکی سر می شود . فرد اگر دچار این بیماری شده باشد علائمی چون قزمز شدن دست ، پا و صورت می شود . پسوزیاریس درمان نیز دارد که نور درمانی ، قرص می باشد که اگر فرد درست درمان را انجام دهد ، پسوزیاریس از بین می رود . اگر شما نمی توانید این بیماری را تشخیص دهید و یا درباره آن چیزی نمی دانید می توانید به پزشک مراجعه کنید و از نحوه درمان آن مطلع شوید .

۳-به پزشک بابت تست بیماری آرتریت پسوریاتیک بروید .

بیماری آرتریت پسوریاتیک باعث التهاب مفاصل خواهد شد . و همچنین باعث خشکی و قرمز شدن بدن می شود . این بیماری روی سر قرمز می باشد . و برای تشخیص آن به پزشک پوست مراجعه کنید . این بیماری درمان خانگی نیز دارد و درمان آن مانند خشکی پوست می باشد . امکان دارد پزشک برای شما دارو تجویز کند ، تا آخر دارو ها آن را مصرف کنید .

چاره خشکی پوست سر

درمان خشکی مو و پوست (۵)

 

درمان های خانگی برای خشکی مو و پوست سر

روش مناسب خشکی پوست سر

خشکی سر و پوست برای افراد باعث ناراحتی می شود . پوست سر غددی به نام چربی دارد که موها را مرطوب و خوس حالت نگه می دارد . و نمی گذارد موها بیشتر خشک شود . امکان دارد خشکی سر همراه با خارش و قرمزی باشد و باعث ضعیف شدن مو و ریزش آن شود . روغن کرچک از شکننده شدن موها جلوگیری می کند و اگر موها نازک شده باشند ، آن ها را تقویت می کند. روغن کرچک ریشه موها را سفت می کند و نمی گذارد که شکننده شود . می توان ریشه موی خود را نیز با روغن رزماری قوی کنید . این روغن نمی گذارد که میکروبی وارد سر شود و خشکی سر را تقویت می کند . چند ماده دیگر که در این راستا میتواند کمک کار شما باشد.

 • ماسک مو و روغن بادام و تخم مرغ
 • ماسک مو آووکادو
 • ماسک روغن نارگیل
 • ماسک مو مایونز
 • ماسک مو عسل و روغن زیتون
 • ماسک مو آلوئه ورا

بهترین روش برای پوست سر خشک

انواع روغن ها برای انواع مو ها

 1. روغن دانه انار : برای موهای ظریف
 2. روغن رزماری : برای موهای نازک
 3. روغن بادام : برای موهای مواج
 4. روغن آووکادو : برای موهای زبر
 5. روغن زیتون : برای موهای ضخیم

درمان گیاهی مو و پوست سر

روش هایی برای ترمیم مو

۱- مرحله اول :

موهای خود را کوتاه کنید و به سالن هایی بروید که وسایل خود را بعد از هر کاری ضد عفونی کنند . با کوتاه کردن موهای خود باعث می شود راحت تر به موها برسید و خشکی نیز کمتر شود .

۲- مرحله دوم :

از شامپوهای مخصوص و ملایم استفاده کنید . بعد از هر بار شامپو زدن موهای خود را تمیز بشویید .

۳- مرحله سوم :

بعد از شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنید ، زیرا نرم کننده باعث می شود زودتر خشکی از بین برود . و همچنین از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید . زیرا باعث بدتر شدن موها می شود .

۴- مرحله چهارم :

بعد از حمام کردن سر خود را با حوله یا روسری بپوشانید . بگذارید موها خودشان خشک شود و از سشوار برای خشک کردن مو ها جلوگیری کنید.

۵- مرحله پنجم :

برای شانه کردن موهای خود ، موها را چند قسمت کنید ( حتما موها خشک باشد ) خودتان شانه نکنید شاید نتوانید گره ها را جدا کنید . از کسی برای شانه کردن کمک بگیرید .

۶- مرحله ششم :

شما از روغن زیتون و کانولا برای تغذیه موها استفاده کنید . و همچنین روغن بادام نیز خوب می باشد . روغن را داغ کنید و به شکل اسپری استفاده کنید .

درمان پوسته پوسته شدن کف سر

علت خشکی مو و پوست سر

۱- ابتلا به بی اشتهایی عصبی

۲- شستن بیش از حد مو ها

۳- کم کاری غده تیروئید

۴- سشوار کشیدن بیش از حد

رفع خشکی پوست سر با روش های طبیعی

توصیه هایی برای خشکی مو و پوست سر

۱- اگر شما هر روز به حمام می روید ، دو روز یک بار موهای خود را شامپو بزنید .

۲- از آب فراوان استفاده کنید .

۳- از ماسک های خانگی استفاده کنید .

۴- از سشوار کمتر استفاده کنید .

۵- سعی کنید از ماسک هفتگی استفاده کنید .

اگر دوست دارید موهای شما زیبا باشد و خشک نباشد از سس مایونز استفاده کنید . سس مایونز را با تخم مرغ مخلوط کرده و به موهای خود بزنید و بعد تمیز بشویید تا چیزی روی موهای شما نماند . در هنگام شنا حتما از کلاه استفاده کنید ، زیرا کلر به موهای شما بر خورد کند باعث شکسته شدن و نازک شدن موی سر شما می شود .

 

درمان خشکی مو و پوست (۲)

 

بیشتر بخوانید :

چرا موهام میریزه ؟؟؟ ( علت و درمان ریزش مو )

موهام سفید شده چیکار کنم ؟؟ (درمان سفیدی مو)

موهام میریزه چیکار کنم ؟؟ (درمان ریزش مو در زنان)

بلند کردن مو | چگونه موهای بلند و زیبایی داشته باشیم؟

موهام خیلی خشک و وز شده چیکار کنم ؟؟ (درمان خشکی مو)

درمان خانگی شوره سر | ۱۹ درمان شوره با مواد طبیعی و گیاهی

درمان موهای آسیب دیده |چطور به موی خشک و اسیب دیده کمک کنیم؟


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.