لباس شب یلدا نوزاد | ۳۳ مدل لباس نوزادی دخترانه و پسرانه شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد | ۳۳ مدل لباس نوزادی شیک دخترانه و پسرانه شب یلدا

اگر دوست دارید برای نوزاد دلبندتان لباسی متناسب با حال و هوای شب یلدا تهیه کنید و از آنها برای مهمانی های و مناسبت هایی یلدایی استفاده کنید این نوشته احتمالا برای شما مفید خواهد بود. لباس شب یلدا نوزاد میتواند شامل لباس هایی با طرح هندوانه و انار یا لباس هایی با ترکیب رنگ سبز و قرمز باشد ما در این نوشته ۳۳ مدل جدید و شیک لباس بچه شب یلدایی که هم شامل لباس های دخترانه و هم لباس های پسرانه نوزادی برای شب چله میشود را جمع آوری و تقدیم حضور شما خواهیم کرد . امیدواریم مورد توجه و استفاده شما قرار بگیرد.

لباس شب یلدا نوزاد (۱)

لباس نوزاد شب یلدا

انتخاب لباس نوزادی همیشه سختی های خودش را دارد ، انتخاب لباسی که هم لباس راحتی برای نوزاد باشد هم مقدار گرمی و سردی مناسب برای آن فصل رعایت شود و هم شیک و زیبا و دلبر باشد. اما هر چه هست انتخاب یک لباس هندوانه برای شب یلدا نوزاد وسوسه ای است که نمیتوان از آن گذشت . اگر دوست دارید یک لباس یلدایی شیک و جدید برای گل پسر یا گل دختر تان خرید کنید بد نیست نگاهی به مدل های زیبای این نوشته در مورد لباس های شب یلدایی بیاندازید و ایده های خوبی بری تهیه لباس های یلدایی پیدا کنید.

لباس نوزاد شیک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۲)
لباس کودک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۳)
لباس بچه شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۵)
لباس نوزاد جدید شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۶)
لباس نوزاد برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۷)
لباس نوزادی برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۸)
لباس بچه گانه شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۰)
لباس کودک برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۱)
ایده لباس کودک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۹)

لباس نوزادی شب یلدا

لباس نوزادی شب یلدا پسرانه

لباس شب یلدا نوزاد (۱۲)
لباس نوزادی شیک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۳)
لباس کودک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۴)
لباس نوزادی شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۵)
لباس نوزادی برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۶)
لباس نوزادی جدید برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۷)
لباس کودک برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۸)
ایده لباس کودک شب یلدا

لباس شب یلدا نوزاد (۱۹)
لباس کودک مخصوص شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۲)

لباس بچه شب یلدا

لباس بچه شب یلدایی

لباس شب یلدا نوزادی (۵)
لباس کودک شب یلدا

لباس هندوانه نوزاد
لباس نوزاد شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۳)
لباس بچه گانه شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۴)
لباس بچه برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۷)
لباس بچه مخصوص شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۸)
مدل لباس بچه شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۶)
لباس کودک برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۱)
لباس نوزاد برای شب یلدا

لباس شب یلدا نوزادی (۹)

لباس شب یلدا کودک

لباس شب یلدا کودکانه

لباس شب یلدا نوزادی (۱۰)
لباس شب یلدا کودکان

لباس شب یلدا نوزادی (۱۱)
لباس شب یلدا کودک پسرانه

لباس شب یلدا نوزادی (۱۲)
لباس شب یلدای کودک
لباس شب یلدا کودک

لباس شب یلدا نوزادی (۱۳)
لباس شب یلدا نوزاد
لباس شب یلدا برای کودکان

لباس شب یلدا نوزادی (۱۴)
لباس شب یلدا برای کودک
فروش لباس شب یلدا کودک

لباس نوزادی شب یلدا

 

راهنمای خرید لباس برای نوزاد

حالا که به بهانه شب یلدا در مورد لباس نوزادی صحبت کردیم بد نیست در مورد جنس و نوع و مقدار خرید لباس برای نوزاد ها یک مطلب مفید را با هم بخوانیم این مطلب از سایت خوب برترین ها در اینجا بازنشر شده است تا شما را برای خرید لباس نوزاد راهنمایی کند .

چقدر لباس؟

بچه که زبان ندارد که بگوید سردش است یا نه. همین سوال همیشه مادران جوان را گیج می‌کند. برای فهمیدن این‌که آیا لباس نوزاد کافی است یا نه، به جای استفاده از دماسنج و این جور راه‌های سخت، به خودتان نگاه کنید. پزشکان کودکان توصیه می‌کنند لباس نوزاد همیشه یک لایه از لباس پدر و مادر بیشتر داشته باشد. نگاه کنید ببینید چقدر لباس تن‌تان است و آیا در آن لباس راحت هستید یا نه. اگر راحتید، همان لباس را به اضافه یک لایه به نوزاد بپوشانید. مثلا اگر یک پیراهن تن‌تان است و گرمتان نیست، یک پیراهن به اضافه یک زیرپوش تن نوزاد کنید و اگر زیر پوش و پیراهن پوشیده‌اید، یک لباس آستین بلند به لباس نوزاد اضافه کنید.

چه رنگی؟

علاوه‌بر اینکه لباس نوزاد باید رنگ شاد داشته باشد اما بهتر است رنگ شاد روشن را انتخاب کنید تا آلودگی و کثیفی روی آن خوب معلوم شود. رنگ‌های تند نوزاد را کلافه خواهد کرد. رنگ‌هایی مثل سبزروشن، لیمویی، صورتی، آبی و سفید رنگ‌های مناسب برای لباس نوزاد هستند.

چند تا بخریم؟

شما به ۳ یا ۴ دست لباس برای نوزاد نیاز خواهید داشت. نوزاد به سرعت بزرگ می‌شود و تجربه نشان داده خیلی از مادرها حتی فرصت یک بار پوشاندن لباس‌هایی که خریده‌اند را به نوزاد پیدا نخواهند کرد. پس در خرید لباس هول نشوید و همان تعدادی را که نیاز دارید، بخرید. کوچولوی شما همیشه با شما هست و می‌توانید تا چند سال آینده هر چقدر می‌خواهید برایش لباس‌های بامزه بخرید. در دوره نوزادی راحتی لباس از زیبایی آن مهم‌تر است.

گول ظواهر را نخورید

فقط نخی: این دو کلمه را به یاد داشته باشید. لباس نوزاد باید حتما نخی باشد چون پوست لطیف تن او احتمال دارد به الیاف پلاستیکی یا مصنوعی دیگر حساسیت نشان دهد. به علاوه ممکن است در اثر تعرق پوست او عرق سوز شود. پس در انتخاب لباس مخصوصا لباس‌های زیر که مستقیم با تن نوزاد در ارتباط هستند صرفه جویی و سلیقه و رنگ را کنار بگذارید و فقط به انتخاب جنس خوب فکر کنید.

نگران نباشید. برای لباس‌های رویی می‌توانید تا دلتان می‌خواهد لباس‌های بامزه و رنگی را انتخاب کنید. برچسبی روی لباس‌ها هست که مشخصات پارچه لباس روی آن نوشته شده. یکی از این مشخصات درصد کتان است. لباس نوزاد یا باید ۱۰۰ درصد کتان باشد یا درصد بالایی از آن را داشته باشد. توجه کنید، حتما قبل از لباس پوشاندن به نوزاد، لباس را یک‌بار بشویید.

دکمه ممنوع

مدل لباس نوزاد هم از آن چیزهایی است که انتخاب نادرست آن برای‌تان دردسر درست خواهد کرد. برای انتخاب درست مدل لباس باید به هر بخش لباس دقت کنید.

یقه: سر نوزاد به نسبت تنش بزرگ است. در نتیجه یقه لباس نوزاد باید آنقدر بزرگ باشد که راحت از سرش رد شود. یقه‌هایی که روی هم می‌آیند مناسب‌ترین یقه‌ها هستند. بهتر است از یقه‌هایی که دکمه یا چسب دارند استفاده نکنید چون گردن نوزاد را آزار خواهند داد. مگر اینکه لباس دکمه کوچکی روی شانه داشته باشد.

خشتک: لباس سرهمی بهترین لباس برای نوزاد است چون بغل کردن او راحت خواهد بود و با هر باز گذاشتن و برداشتن بلوز از شلوارش بیرون نخواهد آمد. اما چون مرتب نوزاد را عوض می‌کنید، بهتر است از سرهمی‌هایی استفاده کنید که در ناحیه فاق دکمه داشته باشند تا برای هر بار عوض کردن مجبور نشوید لباس نوزاد را از تنش درآورید.

دکمه یا زیپ: دکمه یا زیپ یا وسایل تزئینی روی لباس، نوزاد را آزار خواهد داد. مخصوصا اگر این دکمه یا زیپ در پشت لباس باشد. سعی کنید از این لباس‌ها تا آنجا که ممکن است استفاه نکنید و اگر لباس دکمه‌دار انتخاب می‌کنید، این دکمه در جلوی لباس باشد.

چقدر کوچولو؟

لباس تنگ به تن نوزاد می‌چسبد و او را اذیت خواهد کرد. لباس گشاد هم به او آویزان می‌شود و علاوه بر این‌که جلوی حرکت نوزاد را می‌گیرد، موقع در آغوش گرفتن شما را اذیت خواهد کرد. پس لباسی انتخاب کنید که درست اندازه نوزاد باشد. آستین لباس باید گشاد و راحت باشد. لباس‌هایی که آستین آن‌ها کشبافت‌های سفت دارد نوزاد را آزار خواهند داد. موقع خرید انگشت‌های‌تان را در آستین فرو ببرید و ببینید آستین به اندازه کافی قابلیت ارتجاع دارد یا نه. آستین باید به اندازه انگشت‌های شما که دست نوزاد را گرفته‌اید جا داشته باشد. یادتان باشد، اگر برای بچه‌ای که چهار دست و پا می‌رود لباس می‌خرید باید دقت کنید که پاچه شلوارش بلند باشد تا زانویش موقع حرکت کردن آسیب نبیند و خراش بر ندارد.

این تکه‌های دوست داشتنی

نوزاد شما به لباس‌های مختلفی نیاز دارد. لباس‌هایی مثل:

 1. زیرپوش: زیر پوش هم نوزاد را گرم نگه می‌دارد و هم باعث محافظت او می‌شود. زیرپوش‌ها را از جنس نخی روشن و برای این فصل با آستین‌های رکابی انتخاب کنید.
 2. لباس رو: لباس‌های رویی نوزاد بهتر است سرهمی باشند و رنگ‌های شاد داشته باشند.
 3. کلاه: نوزاد در هر فصلی به کلاه نیاز دارد تا از سرش محافظت شود. کلاه‌های نخی خنک برای تابستان و کلاه‌های ضخیم‌تر برای زمستان مناسب هستند.
 4. پیش‌بند: در ابتدای تولد پیش‌بند را موقع شیر خوردن و موقع بادگلو زدن به نوزاد بپوشانید تا شیر روی لباسش نریزد و برگرداندن شیر لباسش را کثیف نکند. وقتی خواست دندان دربیاورد، برای جلوگیری از ریختن آب دهان روی لباس بهتر است به او پیش‌بند بپوشانید. پیش‌بندهای چسبی از گره‌ای‌ها ایمن‌تر هستند.
 5. دستکش و جوراب: در روزهای اول تولد این دو بخش لباس برای گرم نگه داشتن نوزاد استفاده می‌شود. علاوه‌بر این چون ناخن‌های نوزاد بلند است، دستکش نمی‌گذارد صورت خودش را چنگ بزند. موقع خواب دستکش را حتما دستش کنید.

مطالب مرتبط : 

بافت شب یلدا | ۵۰ مدل لباس بافتنی شب یلدا بچه گانه ( دخترانه – پسرانه )

لباس بچه شب یلدا | ۴۵ مدل لباس بچگانه شیک و جدید مناسب شب یلدا

ست یلدا | ۳۳ ست لباس زن و شوهر و مادر و کودک شب یلدا

اتلیه شب یلدا | ۳۵ مدل ژست عکاسی و آتلیه ای برای شب یلدا

گیفت شب یلدا | ۵۵ مدل گیفت شب یلدایی + آموزش ساختن گیفت نمدی یلدا

لباس یلدا دخترانه | ۲۵ مدل لباس مناسب شب یلدا زنانه و دخترانه شیک و جدید


ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. Narges می گوید

  چه مطالب خوب و با حالی ممنون
  موفق باشید

  1. saeed می گوید

   سلام ، ممنونم از لطف شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.