گوشواره منگوله دار | ۵۰ مدل شیک گوشواره منگوله ای + آموزش ساخت

گوشواره منگوله | ۵۰ مدل شیک گوشواره منگوله ای + آموزش ساخت گوشواره منگوله دار

گوشواره از آن زیور آلاتی ست که هزاران و شاید میلیون ها مدل و جنس و طرح در جهان داشته باشد اما موضوع این نوشته از دلبرانه مدل گوشواره منگوله دار اسپرت است که یکی از ترند های امسال است و بخصوص از طرف خانم های جوان و خاص پسند که به جای لباس ها اکسسوار کلاسیک به تیپ و ظاهر اسپرت علاقمند هستند مورد استقبال ویژه ای بوده است ، بخصوص که ساخت گوشواره های منگوله ای بسیار راحت و البته ارزان است پس دست شما را برای تهیه انواع و اقسام مدل های گوشواره نخی آویز باز میگذارد حتی میتوانید برای هر لباس خود یک رنگ گوشواره بسازید و با آن لباس ست کنید .

گوشواره منگوله

مدل های گوشواره منگوله ای یا گوشواره های نخی آویز

با ما برای دیدن مدل های متنوع و شیک و زیبای گوشواره منگوله دار و مشاهده فیلم آموزشی برای ساخت این مدل گوشواره مدل جدید همراه شوید .

 

گوشواره منگوله (۱)

گوشواره منگوله
گوشواره منگوله ای

گوشواره منگوله (۲)
گوشواره منگوله دار
گوشواره منگوله ای

گوشواره منگوله (۳)
گوشواره منگوله دار طلا
ساخت گوشواره منگوله ای

گوشواره منگوله (۴)
آموزش گوشواره منگوله ای
اموزش گوشواره منگوله دار

گوشواره منگوله (۵)
اموزش گوشواره منگوله
ساخت گوشواره منگوله دار

گوشواره منگوله (۶)

گوشواره منگوله دار
گوشواره منگوله دار طلا

گوشواره منگوله (۷)
اموزش گوشواره منگوله دار
ساخت گوشواره منگوله دار

گوشواره منگوله (۸)
فروش گوشواره منگوله دار
آموزش ساخت گوشواره منگوله دار

گوشواره منگوله (۹)
خرید گوشواره منگوله دار
مدل گوشواره منگوله دار

گوشواره منگوله (۱۰)
عکس گوشواره منگوله دار
گوشواره ی منگوله دار

گوشواره منگوله (۱۱)

گوشواره آویز نخی
گوشواره های آویز نخی

گوشواره منگوله ای (۱)

گوشواره نخی
گوشواره نخی

گوشواره منگوله ای (۲)
ساخت گوشواره نخی
اموزش ساخت گوشواره نخی

گوشواره منگوله ای (۳)
گوشواره های نخی
گوشواره آویز نخی

گوشواره منگوله ای (۴)
خرید گوشواره نخی

گوشواره منگوله ای (۶)
مدل گوشواره نخی

گوشواره منگوله ای (۵)
گوشواره های آویز نخی

گوشواره منگوله ای (۷) گوشواره منگوله ای (۸) گوشواره منگوله ای (۹) گوشواره منگوله ای (۱۰) گوشواره منگوله ای (۱۱) گوشواره منگوله ای (۱۲) گوشواره منگوله ای (۱۳) گوشواره منگوله ای (۱۴) گوشواره منگوله ای (۱۵) گوشواره منگوله ای (۱۶) گوشواره منگوله ای (۱۷) گوشواره منگوله ای (۱۸) گوشواره منگوله ای (۱۹) گوشواره منگوله دار (۱۲) گوشواره منگوله دار (۱۳) گوشواره منگوله دار (۱۴) گوشواره منگوله دار (۱۵) گوشواره منگوله دار (۱۶) گوشواره منگوله دار (۱۷) گوشواره منگوله دار (۱۸) گوشواره منگوله دار (۱۹) گوشواره منگوله دار (۲۱) گوشواره منگوله نخی (۱) گوشواره منگوله نخی (۲) گوشواره منگوله نخی (۳) گوشواره منگوله نخی (۴) گوشواره منگوله نخی (۵) گوشواره منگوله نخی (۶) گوشواره منگوله نخی (۷) گوشواره منگوله نخی (۸) گوشواره منگوله نخی (۹)

گوشواره منگوله نخی (۱۰)

در مورد گوشواره ، تاریخچه و انواع آن چه میدانید ؟ 

در ویکی پدیا که رفرنس مطالب آموزشی این قسمت اس در مورد گوشاره اینطور آماده است . گوشواره یکی از جواهرها است که از زمان گذشته تاکنون و در فرهنگهای مختلف زنان و مردان استفاده می‌کردند و به گوش خود نصب می‌کردند.

تاریخچه گوشواره 

گوشوارهٔ ایلامی: نخستین نشانه‌های گوشواره را می‌توان در تمدن ایلام یافت. در آثار برجای مانده، گوشواره‌هایی مربوط به این دوران یافت شده‌است.پس از آن نیز در پیکره‌های تخت جمشید می‌توان کاربرد گوشواره را در میان مردان در آن دوران (نزدیک به ۲۵۰۰ سال گذشته) دید. برگوش چپ مرد نمکی پیدا شده در معدن نمک زنجان که مردی از مردمان روزگار ساسانی است نیز گوشواره‌ای از جنس طلا آویخته بود.

مدل‌های گوشواره

  • گوشواره آویزان

این گوشواره از نرمه گوش آویزان می‌شود، و همانگونه که اسم گذاری شده‌است به صورت آویزان و قدی است. معمولا در این نوع سبک از سنگ‌ها درشت خیلی کم استفاده می‌شود ولی تزین آن با جواهرات ریز به زیبایی آن می افزاید.

گوشواره‌های آویزانی را به افرادی که گردنی بلند دارند توصیه می‌شود.

  • گوشواره میخی

گوشواره میخی که با استفاده از یک پین پشت گوش متصل می‌شود یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مورد استفاده در ایران است. شاید بتوان گفت این علاقه به خاطر اطمینانی است که در انداختن این گوشواره دارند. پین این گوشواره بسیار محکم است و خطر گم شدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها بسیار کم است.

یکی از ایرادهای این سبک که احتمالا توجه کمی به آن میشه و دردسر ساز نیست میله یا همان حالت میخی آن است که موقع خوابیدن اگر با گوشواره باشید شما را کمی آزار میدهد و پشت گوش فرو می رود.

این سبک مناسب تک نگین‌های جواهر و مروارید و کسانی که گردن کوتاهی دارند مناسب است.

اگر از گوشواره‌های برلیان و جواهرات اصل و گرانقیمت استفاده می کنید سعی کنید از طلای سفید استفاده کنید.

  • گوشواره حلقه (چنبره ای)

این سبک که به صورت حلقه می‌باشد مانند حلقه جا کلیدی دور گوش است. این گوشواره قفل مجزایی ندارد و یک طرف دیگر وقتی از نرمی گوش رد شد به درون طرف دیگر رفته و قفل می‌شود. این مدل با سایزهای مختلف می‌تواند مناسب هر اندازه گردنی بشود ولی این مدل اصلا به خانوم‌های مسن توصیه نمی شود.

  • گوشواره کلیپسی

گوشواره کلیپسی که معروف‌ترین آن‌ها اکسترا است یکی از ناامن‌ترین مدل‌ها در زمینه قفل است البته جدیدا یک قفل اضافه به این مدل اضافه شده اما بازم هم نیاز به توجه بیشتر دارد. توصیه می‌شود از این مدل با سنگ‌های گران قیمت استفاده نشود. ولی در باز و بسته کردن بسیار راحت است و زیبایی خاصی نسبت به دیگر گوشواره‌ها دارد.

  • گوشواره بخیه ای

این مدل که به صورت یک نخ بخیه است. با ایجاد کردن چند سوراخ روی گوش و رد کردن این نخ طلا از این سوراخ‌ها جلوه خاصی به گوش میدهد، البته این سبک سلیقه بسیار خاصی را می طلبد و همه پسند نیست.

  • گوشواره های خاص

بعضی از مدل‌ها هستند که در بازار تهران به سختی پیدا می‌شوند زیرا این مدل‌ها معمولا ایرانی نیستند یا به صورت سفارشی ساخته می‌شوند. این مدل‌ها همه پسند نبوده و قابلیت استفاده در همه مراسمات را ندارند.

تاثیر مدل گوشواره

مدل گوشواره مانند بقیه ملحقات لباس مهم بوده و بر ظاهر فرد تأثیر می‌گذارد و به شکل صورت و گردن بستگی دارد. در موقعیت‌های رسمی گوشواره شلوغ نامناسب است حتا می‌توان گوشواره استفاده نکرد. برای صورتهای کشیده گوشواره آویز بزرگ (چلچراغی) و حلقه‌ای بزرگ یا گوشواره دکمه‌ای (میخی) مناسب است. با گوشواره حلقه‌ای بزرگ صورت گردو چاق بنظر می‌آید و چین‌های گردن مشخص تر می‌شود. گوشواره آویز برای گردن‌های بلند مناسب است نه گردن‌های کوتاه. گوشواره دکمه‌ای نیز برای صورتهای گرد و چاق مناسب نیست. اما گوشواره‌های حلقه‌ای متوسط برای هر مدل صورت مناسب می‌باشد.

 

گوشواره منگوله نخی (۱۱)

آموزش ساخت گوشواره منگوله دار 

همانطور که از ظاهر این مدل گوشواره هم پیداست درست کردن آن چندان کار دشواری نیست پس اگر حال و صوله کار های دستی را دارید با نگاه کردن به فیلم آموزشی زیر که از سایت آپارت در اینجا باز نشر شده است چم و خم کار دستتان می آید و اگر حال و حوصله ندارید میتوانید مدل های زیبا و متنوع آن را هم به صورت اینترنتی هم از فروشگاه های عرضه زیرآلات تهیه کنید . نگران نباشید در اغلب این موراد این گوشواره ها قیمت های چندان گرانی ندارند.

 

مطالب مرتبط:

گوشواره بخیه ای | ۲۲ مدل گوشواره بخیه ای فوق العاده جذاب

مدل گوشواره طلا مرواریدی | ۴۰ مدل گوشواره مروارید بخیه ای و آویز جدید

مدل گوشواره طلا زنانه | ۲۰ مدل گوشواره طلا باکلاس خاص

مدل گوشواره فانتزی | ۲۳ مدل گوشواره خاص و جالب دخترانه


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.