مانتو حریر | ۴۰ مدل مانتو حریر مجلسی شیک و جدید از برند Anna Sani

مانتو حریر | ۴۰ مدل مانتو حریر مجلسی شیک و جدید از برند Anna Sani

از قدیم تر ها هم لباس حریر لباس مجلسی و تشریفاتی متعلق به ثروتمندان و اشراف بوده است ، به همین دلیل است که وقتی از مانتو حریر حرف میزنیم منظورمان بیشتر مانتو های مجلسی و مانتو های مهمانی و عروسی از جنس حریر است تا مانتو های ساده و اسپرت ، در این نوشته از دلبرانه قصد داریم بیشتر در مورد مانتو های حریر ، نکاتی که در طراحی و دوخت باید به آن توجه کرد صحبت کنیم  به همراه ۴۰ مدل مانتو شیک حریر از برند مطرح آنا ثانی که در طول نوشته با هم خواهیم دید و مطمئنام میتوان بهترین ایده ها را از آن گرفت .

مانتو حریر

مانتو حریر

قبل از هر چیز بیایید معنی کلمه حریر را در فرهنگ لغت ها و دانشنامه های فارسی پیدا کنیم

حریر

در فرهنگ فارسی معین کلمه حریر اینطور معنی شده است : 

(حَ) [ ع . ] (اِ.)۱ – پرنیان ، ابریشم . ۲ – پارچه ابریشمین .

همینطور ویکی پدیا کلمه حریر را اینطور معرفی کرده است  : 

یکی از انواع جنس پارچه : حریر (= پارچهٔ ابریشمی نازک) وال، تور، فاستونی

مانتو حریر (۱) مانتو حریر (۲)

مانتو حریر جلو باز

در سال های اخیر بخصوص مانتو های جلو باز و بدون دکمه از مهم ترین و رایج ترین مد ها در مورد مانتو بوده اند ، این موضوع بخصوص در مورد مانتو بلند حریر جلو باز و مانتو نخی بلند جلو باز بیشتر دیده میشود ، مانتو های حریر به خاطر استایق خاص و افتاده خود میتواند از بهترین گزینه ها برای مانتو عبایی حریر جلو باز باشد که از روی یک سارافون یا سرهمی یا بلوز و شلوار به عنوان مانتو پوشیده میشود.

مانتو حریر (۳) مانتو حریر (۴)

مانتو حریر مجلسی

همانطور که در اول این نوشته گفتیم از قدیم الایام جنس حریر به خاطر ظاهر براق و ابریشمی و لطیفش به عنوان پوشش مجللی در مهمانی و عروسی و برای ثروتمندان و اشراف انتخاب میشد الان هم کمتر می بینیم کسی برای یک مانتو اسپرت و ساده و به قول معروف مانتو دم دستی سراغ مانتو ی حریر برود و اغلب انتخاب مانتو ها از جنس حریر برای مجالس و مهمانی ها و عروسی هاست . مدل های این نوشته هم بیشتر مدل مانتو های حریر مجلسی را جمع آوری کرده است که شامل مدل سرآستین و مدل یقه های متفاوت و زیبایی ست که در ادامه خواهید دید .

مانتو حریر (۵) مانتو حریر (۶)

مانتو حریر تابستانی

جنس حریر به خاطر نازکی و خنکی اش یک جنس تابستانه محسوب میشود و بخصوص در سال های اخیر مانتو های تابستانه بلند جلو باز از جنس حریر جزء ترند های دنیای مد بوده اند به این خاطر که هم زیبا و چشم نواز و مجلسی هستند و هم خنک و راحت و مناسب فصل تابستان .بخصوص مانتو های گل گلی حریر که در انواع رنگ بندی و طرح بندی متفاوت جزء مانتو های محبوب این سال هاست . فراموش نکنید یکی از ویژگی های حریر رنگ بندی لطیف و ملیح و متنوع آن است که بهتر است از طیف رنگ های روشن به عنوان مانتو تابستانی حریر انتخاب شود.

مانتو حریر (۱۳) مانتو حریر (۱۴)

مانتو حریر بلند

یکی از محاسن مانتو های حریر تنوعی است که میتوان برای دوخت یقه و مدل آستین برای آن انتخاب کرد مثلا مانتو ی حریر با آستین کلوش ، مانتو ی حریر با آستین کیمونو ، مانتو ی حریر با آستین مچی و مانتو ی حریر با مدل آستین های متفاوت و خاص را میتوانید در همین نوشته پیدا کنید . چرا که پارچه حریر بسیار فرم پذیر ، لخت و لطیف است و مدل آستین های مختلف روی این پارچه جواب خوبی میدهند

به علاوه لازم به ذکر است مانتو های حریر اغلب به شکل بلند دوخته میشوند چرا که به علت لخت و افتاده بودن اگر بلند دوخته شود شما را کشیده و باریک تر و خلاصه جمع و جور تر نشان میدهد .

در کنار مدل سر آستین مدل های مختلف یقه نیز در دوخت مانتو های حریر به خوبی جواب میدهد ، مدل های یقه شل ، مدل یقه کرواتی و مدل یقه حلزونی از جمله مدل یقه های مناسب مانتو های حریر مجلسی است .

مانتو حریر (۷) مانتو حریر (۸)

مانتو حریر مشکی

حریر مشکی نسبت به سایر رنگ های مانتو های حریر پوشانندگی بیشتری دارند و میتوانند به عنوان لایه دوم مانتو مورد استفاده قرار گیرند ، مانتو های حریر به علت نازکی و بدن نمایی آنها اغلب به صورت چند لایه و یا به همراه یک آستر از جنس دیگر دوخته میشوند ، رنگ مشکی علاوه بر پوشاننده بودن به علت این که رنگ محبوبی است و با همه رنگ ها به راحتی ست میشود و خانم ها را لاغر تر و کشیده تر نشان میدهد میتواند به صورت یک سرهمی یا سارافون بلند در زیر مانتو حریر دوخته و مورد استفاده قرار گیرد ، در ست مثل مدل مانتو شکل پایین که مانتو مشکی سرخابی حریر با یک سارافون بلند مشکی پوشیده شده است و ترکیب شیک و زیبایی خلق کرده است .

مانتو حریر (۱۱) مانتو حریر (۱۲)

مانتو حریر جدید

مانتو های حریر مد جدیدی در دنیای مد محسوب نمیشوند چرا که این جنس در کنار گیپور و ساتن از جنس هایی است که برای دوخت مانتو مجلسی هیچ وقت از مد نمی افتند . امام مدل های خاص مانتو های حریر مثل مانتو های عبایی و مانتو های جلو باز حریر در سال های اخیر مطرح تر و محبوب تر شده اند .

مانتو حریر (۹) مانتو حریر (۱۰)

مانتو حریر گلدار

مانتو های حریر گلدار نیز درکنار مانتو های حریر ساده جزء ترند های مطرح دنیا پوشاک بوده است در این خصوص باید در نحوه ست کردن مانتو های حریر گلدار با سایر لباس دقت کرد مثلا یک مانتو ی حریر گلدار بلند و جلو باز را میتوان با یک سرهمی دمپا گشاد مشکی یا یک ست تیشرت سفید و شلوار جین روشن یا حتی یک سارافون بلند به رنگ یکی از گل های مانتو گل گلی شما ست کرد . فقط نکته مهم این است که در کنار یک مانتو گل گلی حریر بهتر است از شال و روسری و دامن و کیف و کفش طرحدار استفاده نکنید شلوغی طرح ها و رنگ در کنار هم شما را شلخته و بی نظم نشان خواهد داد .

مانتو حریر (۱۵) مانتو حریر (۱۶)

مانتوی حریر دو لایه

همانطور که در بالا به آن اشاره شد جنس حریر به علت نازکی و بدن نما بودن اغلب به صورت دو لایه و چند لایه دوخته میشود مثلا در بازار مانتو های حریر دو لایه ای وجود دارند که هر دو روی آن قابل استفاده است ( مثلا یک رو حریر ساده و یک رو حریر گلدار ) این مطلب حتی در مورد لباس های مجلسی حریر نیز صدق میکند و اغلب لباس مجلسی های حریر از چند لایه و چند رنگ یا با استفاده از پارچه آستری مناسب آن تهیه میشود.

مانتو حریر (۱۷) مانتو حریر (۱۸)

مانتو حریر عربی

همانطور که میدانید جنس حریر معروف به حریر اسود در کنار ساتن و کرپ و ریون در دوخت مانتو های عربی و مانتو های عباییی عربی مورد توجه و استفاده است این مانتو های بلند و کار شده این روز ها به عنوان مانتو مجلسی و مانتو عروسی و مهمانی مورد توجه زیادی قرار گرفته است چرا که در کنار راحتی و آزادی آن شیک و زیبا نیز هست.

مانتو حریر (۱۹) مانتو حریر (۲۰)

مانتوی حریر دو رنگ

همانطور که درعکس های این نوشته مشاهده میکنید رنگ بندی مانتوی حری تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آن دارد اگر از حریر های ساده و غیر طرح دار برای دوخت مانتو مجلسی حریر استفاده میکنید بد نیست از پارچه های دو رنگ حریر یا حتی پارچه های چند رنگ طرح آبرنگی یا سایه روشن دار مثل مدل های این نوشته استفاده کنید .

مانتو حریر (۲۱) مانتو حریر (۲۲)

مانتوی حریر.com
google مدل مانتوی حریر
مدل مانتوی حریر – جستجوی google

در ادامه نظر شما را به مدل های بیشتری از مانتو های حریر زیبا و مجلسی از برند ایرانی مطرح آنا ثانی جلب میکنم امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرید.

مانتو حریر (۲۳) مانتو حریر (۲۴)

مدل مانتو حریر

مانتو حریر (۳۳) مانتو حریر (۳۴)

مانتوی حریر instagram

مانتو حریر (۲۵) مانتو حریر (۲۶)

مانتو حریر ۱۳۹۷
مدل مانتوی حریر ۱۳۹۸
مدل مانتوی حریر سال ۱۳۹۹

مانتو حریر (۲۷) مانتو حریر (۲۸)

مانتوی حریر ۲۰۱۸
مانتوی حریر ۲۰۱۹
مانتوی حریر ۲۰۲۰

مانتو حریر (۲۹) مانتو حریر (۳۰)

مدل مانتوی حریر ۲۰۱۷
مدل مانتوی حریر ۲۰۱۸

مانتو حریر (۳۱) مانتو حریر (۳۲)

مانتوهای حریر ۲۰۱۸
مانتوی حریر مجلسی ۲۰۱۹

مانتو حریر (۳۹)

مانتوی حریر ۹۷
مانتوی حریر ۹۸
مانتوی حریر ۹۹

مانتو حریر (۳۵)

مدل مانتوی حریر ۹۸
مدل مانتوی حریر ۹۹

مانتو حریر (۳۶)

مانتوی حریر جلوباز ۹۸
مدل مانتو حریر تابستانی ۹۹

مانتو حریر (۳۷)

مانتوهای حریر ۹۷
مانتوهای حریر ۹۸

مانتو حریر (۳۸)

مانتوی حریر ۱۴۰۰

مانتو حریر (۴۰)

مطالب مرتبط 

مانتو گیپور | ۴۰ مدل مانتو گیپور دار مشکی و رنگی شیک مجلسی

مانتو گیپور مجلسی | ۴۵ مدل مانتو گیپور کارشده + مانتو گیپور بازیگران

مدل مانتو مخمل | ۲۴ مدل مانتو مخمل جدید برای پاییز و زمستان

مانتو کیمونو | ۳۰ مدل مانتو آستین کیمونو جلو باز + الگو و آموزش دوخت ساده

مانتو مجلسی | ژورنال ۳۵ مدل مانتو مجلسی شیک مزون SHEEMEN

مانتو جدید | ۳۳ مدل ژورنالی مانتو مجلسی شیک برند savis

مدل مانتو زنانه | ۲۵ مدل مانتو مجلسی شیک و ساده برای بانوان ۲۰۱۸

مانتو بلند مجلسی | ۲۵ مدل مانتو بلند جلو بسته و سنتی از برند ” نورا “

شومیز حریر دخترانه | ۳۰ مدل شومیز دخترانه مجلسی ترک ۲۰۱۷

مانتو زنانه و دخترانه | ۲۲ مدل مانتو اسپرت و مجلسی کتی و حریر ۹۸ – ۲۰۱۸


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.