مانتو کیمونو | ۳۰ مدل مانتو آستین کیمونو جلو باز + الگو و آموزش دوخت ساده

مانتو کیمونو | ۳۰ مدل مانتو آستین کیمونو جلو باز + الگو و آموزش دوخت ساده

مانتو کیمونو که اسمش آدم را یاد لباس های چینی و ژاپنی فیلم ها می اندازد در حقیقت با الهام از همان لباس ها به یک مدل فراگیر برای مدل مانتو خانم ها برای امسال تبدیل شده است ، ما هم ۳۰ مدل مانتو بسیار زیبا و متنوع آستین کیمونو را برای شما گرد آوری کرده ایم و به همراه الگوی این مدل مانتو و یک فیلم آموزشی تقدیم حضور شما می کنیم امیدواریم مفید باشد .

الگو مانتو آستین کیمونو 

مانتو کیمونو (۱)

مانتو کیمونو

شکل بالا الگوی یک مانتو کیمونو ساده را نشان میدهد برای دیدن فیلم آموزشی میتوانید به پایین همین نوشته بروید .

مانتو کیمونو (۲)
مانتو کیمونو جدید

اگر خاطرتان باشد قبلا مفصل در مورد این مدل مانتو که جدیدا مد و بورس بازار شده با هم صحبت کردیم ، اگر دوست داریم پست آموزشی قبلی ما در مورد مانتو آستین کیمونو به همراه تصاویر و مدل های ژورنالی موجود در آن را مشاهده کنید میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

مانتو آستین کیمونو | ۲۵ مدل مانتو آستین کیمونوجلو باز + آموزش دوخت

مانتو کیمونو (۳)

مانتو کیمونو آستین یه تیکه
مانتو کیمونو با الگو

با یک جست و جوی ساده در اینترنت متوجه میشوید مدل های مشابه ولی با جزء کاری های متفاوت و متعددی تحت عنوان مانتو کیمونو وجود دارند که هم شامل مدل مانتو هایی میشوند که آستین سر خورد هستند یعنی دوخت و برش آستین جداگانه ندارند و روی تنه برش خورده و با هم دوخته میشوند و هم مدل هایی که کمی پایین تر از سرشانه دارای برش هستند به علاوه این مدل آستین به طور کلی فرم گشادی دارند که در دسته ای از آنها گشادی در ناحیه زیر بغل بوده و در ناحیه سر آستین تنگ میشود و در دسته دوم ناحیه سر آستین یا قسمت انتهایی آستین نیز کاملا آزاد و گشاد است.

مانتو کیمونو (۴)
مانتو کیمونو تابستانی
مانتو کیمونویی

به طور کلی این مدل بیشتر مناسب دوخت با پارچه های نخی و لخت و بیشتر مناسب فصل تابستان و بهار است ، چرا که کاملا آزاد و راحت و اغلب جلوباز طرحی شده است و برای فصل های گرم کاملا خنک و مناست است ، اما مانتو های آستین کیمونو منحصر به استفاده در فصل های گرم نیستند و با مشاهده مدل های موجود در این نوشته متوجه خواهید شد که این مدل با جنس هایی کمی ذخیم به عنوان مانتو پاییزه و زمستانه هم بسیار برازنده خواهد بود.

مانتو کیمونو (۵)
مانتو کیمونو حریر
مانتو کیمونو مجلسی

مانتو های آستین کیمونو اغلب بدون یقه و ساده دوخته میشوند و به صورت عبایی از روی لباس یا بلوز و شلوار پوشیده می شوند اما اگر دوست داشته باشید مانتو کیمونویی شما یقه دار باشد بهتر است مدل های یقه شل و افتاده مثل یقه آرشال استفاده کنید .

مانتو کیمونو (۶)
مانتو کیمونو سنتی
مانتو کیمونو جلو باز

همانطور که میدانید این سال ها مانتو هایی عبایی جلو باز به عنوان مانتو های خنک و تابستانه بسیار رایج شده اند یکی از مدل های پر طرفدار مانتو عبایی مانتو کیمونو جلو باز است که برای فصل های گرم مثل بهار و تابستان مناسب است و در فصل های سرد نیز میتواند از روی مانتو به شکل عبا یا سویی شرت به صورت جلو باز پوشیده شود ، در این صورت باید جنس مانتو از پارچه های کمی ضخیم تر مثل کتان و فتر و مخمل استفاده شود.

مانتو کیمونو (۷)
مانتو کیمونو بدون الگو
مانتو کیمونو بارداری

مانتو های آستین کیمونو که اغلب به صورت آزاد و گشاد هم در تنه و هم آستین تهیه میشوند یک گزینه مناسب به عنوان مانتو بارداری و یا تونیک های ایام بارداری محسوب میشوند ، چرا که گشادی مانتو باعث میشود برجستگی شکم نسبتا پنهان شود و خانم های باردار از آزادی عمل و راحتی بیشتر بهره ببرند.

مانتو کیمونو (۸)
مانتو کیمونو مشکی
مانتو کیمونو راه راه

مانتو آستین کیمونو کلا یک مانتو ساده طراحی و دوخت است ، اما برای این که کمی از سادگی آن کم کنید میتونید برای سر آستین و جیب های مانتو از یک رنگ دیگر یا از یک پارچه طرح دار مثلا پارچه های گل گلی یا چهار خانه یا طرح های سنتی و اسلیمی و … استفاده کنید نمونه هایی از این مدل را در بالا و پایین می بینید .

مانتو کیمونو (۹)
مانتو کیمونو دکمه دار
مانتو کیمونو یقه آرشال

با دیدن فیلم انتهای این نوشته و خواندن مطالب آموزشی متوجه خواهید شد مانتو آستین کیمونو یکی از ساده ترین مدل های مانتو است که حتی اگر خیاطی بلد نباشید میتوانید به عنوان دست گرمی و امتحان هم که شده دست به کار شوید و آن را برای خود تهیه کنید .

مانتو کیمونو (۱۰)
مانتو کیمونو نخی

این مدل مانتو به علت سادگی که دارد میتواند مانتو مناسبی برای دانشگاه یا مکان های رسمی باشد به شرط این که به جای مدل های جلو باز از مدل های جلو بسته و دکمه دار و رنگ های سنگین و رسمی برای دوختن مانتو کیمونویی خود استفاده کنید .

مانتو کیمونو (۱۱)
مانتو کیمونو ۲۰۱۸
مانتو کیمونو ۲۰۱۹

استفاده از نوار های پارچه ای و توری یا گیپور هم برای از سادگی درآوردن مانتو آستین کیمونو کاملا مناسب است میتوانید برای جلو مانتو در قسمت یقه تا پایی مانتو و در قسمت های جیب و سر آستین از این مدل نوار های آماده برای تزیین مانتو استفاده کنید .

مانتو کیمونو (۱۲)
مدل مانتو کیمونو ۲۰۱۷
مدل مانتو کیمونو ۲۰۱۸

اگر از پارچه های ساده و بدون طرح برای دوخت مانتو آستین کیمونو بهره ببرید میتوانید به راحتی آن را با انواع رنگ های مختلف شال ساده یا طرح دار ست کنید .

مانتو کیمونو (۱۳)
الگو مانتو کیمونو ۲۰۱۸

مانتو های تابستانه اغلب به صورت جلو باز و آستین های آزاد و گشاد عرضه میشوند ولی توصیه ما رعایت هنجار و وقار دختران ایرانی است برای پوشیده تر کردن این مدل مانتو ها میتوانید از ساق دست های زیبا و ست رنگ مانتو یا شال خود استفاده کنید و در صورت جلو باز بودن مانتو میتوانید آن را دکمه دار کرده یا زیر آن لباس های راحت و گشاد بپوشید . همیشه راهی برای حفظ حجاب در عین شیک پوشی وجود دارد.

مانتو کیمونو (۱۴)
مانتو کیمونو ۹۷
مانتو کیمونو ۹۸

در ادامه نظر شما را به چند مدل جدید و ژورنالی مانتو آستین کیمونو جلو باز تابستانه جلب میکنم. امیدوارم ایده هایی خوبی در مورد ترکیب رنگ ، مدل های یقه و جیب و تزیین مدل آستین و تبدیل آن از یک مانتو کاملا ساده به یک مانتو مجلسی و زیبا بگیرید.

مانتو کیمونو (۱۵)
مدل مانتو کیمونو ۹۲
مدل مانتو کیمونو ۹۴

مانتو کیمونو (۱۶)
انواع مانتو کیمونو ۹۴
مدل مانتو کیمونو جدید ۹۴

مانتو کیمونو (۱۷)
مدل مانتو استین کیمونو ۹۴
مدل مانتو کیمونو سال ۹۴

مانتو کیمونو (۱۸)

مانتو آستین کیمونو
مانتو آستین کیمونو جدید

مانتو کیمونو (۱۹)
مانتو آستین کیمونو تابستانی
مانتو استین کیمونو دامن دراپه

مانتو کیمونو (۲۰)
مانتو استین کیمونویی

این هم یک مدل مانتو آستین کیمونو که کاملا رسمی و مناسب مجالس و مهمانی ها طراحی شده است و به علاوه بجز فصل های گرم میتوان از آن برای فصل های سرد تر سال زمستان و پاییز استفاده کرد.

مانتو کیمونو (۲۹)
مانتو استین کیمونو نخی

مانتو کیمونو (۲۱)
مانتو آستین کیمونو مجلسی

با استفاده از پارچه های رسمی و کار شده زیبا در دوخت این مانتو ساده یک مانتو مجلسی و زیبا تهیه کرد. مثل عکس پایین که با استفاده از یک پارچه طرح دار کار شده در ناحیه آستین مانتو مجلسی کیمونو یی زیبایی تهیه شده است .

مانتو کیمونو (۲۷)
مانتو آستین کیمونو جلو باز

مانتو کیمونو (۲۲)

لباس مدل آستین کیمونو

بجز مانتو مدل “آستین کیمونو” در موارد دیگری نیز به کار برده میشود :

  1. کت کوتاه آستین کیمونو : این کت های کوتاه اغلب از جنس هایی مثل حریر و گیپور و دانتل دوخته میشوند و از روی لباس های مجلسی پوشیده میشوند.
  2. تونیک تابستانی آستین کیمونو : تونیک هایی از جنس های نخی و خنک که به علت راحتی و گشادی مدل برای فصل های گرم بسیار مناسب است.
  3. بلوز یا پیراهن مجلسی آستین کیمونو : این مدل از آنجایی که دارای آزادی و گشادی هم در تنه هم آستین است برای خانم های با اضافه وزن میتواند یک گزینه خوب برای لباس مجلسی محسوب شود در این صورت بهتر است از جنس های لخت و افتاده و یا از جنس های رسمی و مجلسی برای دوخت بلوز یا پیراهن کیمونو استفاده شود.

مانتو کیمونو (۲۵)

مانتو کیمونو آستین یه تیکه

مانتو کیمونو (۲۳)
مانتو آستین کیمونو حریر

مانتو کیمونو (۲۶)

مانتو آستین کیمونو

مانتو کیمونو (۲۴)
مدل مانتو استین کیمونو ۹۴

مانتو کیمونو (۳۰)

آموزش مانتو آستین کیمونو ساده

با مشاهده فیلم آموزشی زیر متوجه خواهید شد دوختن و تهیه این مدل مانتو چقدر میتواند ساده باشد و شما حتی بدون داشتن مهارت زیاد در خیاطی میتوانید دست به کار شده این مدل مانتو را در خانه تهیه کنید :

 

همچنین بخوانید 

مانتو آستین کیمونو | ۲۵ مدل مانتو آستین کیمونوجلو باز + آموزش دوخت

لباس فرم زنانه | ۲۰ مدل لباس فرم شیک برای خانم ها + جزئیات یقه و آستین

مانتو بلند مجلسی | ۲۵ مدل مانتو بلند جلو بسته و سنتی از برند ” نورا “

شومیز حریر دخترانه | ۳۰ مدل شومیز دخترانه مجلسی ترک ۲۰۱۷


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.