دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند ۹۵

دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند ۹۵

فعال شدن آتشفشان دماوند , فعال شدن دماوند , فعال شدن دوباره آتشفشان دماوند , فیلم فعال شدن دماوند , فیلم فعال شدن قله دماوند

دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند 95
دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند ۹۵

آتشفشان دماوند

فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند که تصاویری از دهانه آتش‌ فشان قله دماوند روز پنجشنبه ۱۲ اسفند ۹۵ دو کوهنورد حاضر می‌ گویند برای اولین بار است که می‌ بینند از دماوند ذرات مذاب داغ خارج مى‌ شود.

مهدی زارع مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه زلزله شناسی ایران: تکذیب فعال شدن دوباره آتشفشان دماوند خطری شهروندان را تهدید نمی کند.

دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند 95
دانلود فیلم دهانه قله دماوند و فعال شدن آتشفشان دماوند اسفند ۹۵

شایعه فعال شدن دوباره آتشفشان دماوندخطری برای شهروندان ندارد

کوه دماوند کوهی در شمال ایران است که بلند ترین کوه ایران و خاورمیانه و بلند ترین قلهٔ آتشفشانی آسیا است.این کوه در قسمت مرکزی رشته کوه البرز در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد.

طی روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که در آن ادعا میشود آتش فشان دماوند پس از سالها بار دیگر فعال شده است.
در فیلم منتشر شده که گفته می شود از سوی دو کوهنورد گرفته شده، اعلام می شود که آتشفشان دماوند فعال شده و گدازه هایی از آن خارج و می تواند خطراتی را برای شهروندان داشته باشد.
پس از انتشار این فیلم هشدارهایی در رابطه با خطر آتشفشان دماوند برای شهروندان و همچنین احتمال فعال شدن برخی گسل های پایتخت هشدارهایی در فضای مجازی منتشر شد.
این در شرایطی است که در حال حاضر آتشفشان دماوند فعال نشده و طبق نظر کارشناسان تنها برخی بخارات از دهانه آتشفشان خارج می شود که این موضوع نیز بسیار طبیعی است.
کارشناسان فعال در حوزه زلزله شناسی ایران معتقد هستند که مباحث مطرح شده در فیلم منتشر شده بیشتر داستان پردازی بوده و چنین چیزی صحت ندارد.
بر همین اساس اعلام شده است که آتشفشان دماوند از نوعی نیست که بخواهد از دهانه آن مواد مذاب خارج شود و تنها برخی بخارات از دهانه این کوه خارج می شود.
در همین رابطه مدیر گروه زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه زلزله شناسی ایران گفت:کوه دماوند از جمله آتشفشانهایی است که تظاهرات فعال داشته و به طور دائم بخاراتی از آن خارج می شود.
وی افزود:طی سالهای گذشته نیز بارها این اتفاق افتاده است اما این موادی که از دهانه کوه خارج می شود مواد مذاب نیستند.
همچنین رئیس سابق مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و پژوهشگر زلزله در رابطه با وضعیت حال حاضر آتشفشان دماوند گفت:آتشفشان دماوند از نوع آتشفشانهایی نیست که دارای مواد مذاب باشد بلکه تنها بخاراتی از دهانه این آتشفشان خارج می شود.
وی افزود:این آتشفشان به هیچ وجه مواد مذاب نداشته و فیلمی که از سوی دو کوهنورد منتشر شده است تنها نشان دهنده خروج بخار از دهانه آتشفشان دماوند است.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.