لغات یک کلمه ای ، دوکلمه ای و چند کلمه ای سخت برای پانتومیم

در این نوشته از دلبرانه فهرستی از لغات سخت پانتومیم که شامل لغات یک کلمه ای ،دوکلمه ای و چند کلمه ای است را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

اگر قصد دراید در دورهمی های دوستانه یا خانوادگی خود بازی پانتومیم را انجام دهید و دنبال یکسری لغات سخت می گردید برای اجرا تا آخر پست با ما همراه باشید…

لیستی از بهترین لغات سخت پانتومیم که گمراه کننده است و حدس زدن آن سخت است را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد …. از اینکه ما را انتخاب کردید از شما سپاسگزاریم

لغات سخت برای بازی پانتومیم یا ادابازی

لغات سخت برای پانتومیم

فهرست لغات یک کلمه ای :

تکامل

طرقبه

آغاجاری

حضرتعالی

قائده

ساکن

شنبلیله

جنابعالی

پیمانکاران

تحول

کاشانه

ساقط

ترنم

شایعه

مساعده

مصادره

سخاوت

فهرست لغات دو کلمه ای برای پانتومیم

سلول بنیادی

تکمیل ظرفیت

صورت وضعیت

شیوع بیماری

محل تولد

روزنه امید

کنگره دانشجویی

محافظه کار

ساختار سازمانی

پسابرجام

اعاده حیثیت

دخل و تصرف

مفهوم علمی

حدود شرعی

لاشه کروکودیل

سلسله مراتب

اسما الحسنی

فهرست لغات چند کلمه ای برای پانتومیم

توفیق روز افزون

ملت همیشه در صحنه

حسن انجام کار

سیاه پوشان خراسان رضوی

بنیاد تعاون ناجا

پسماند زباله شهری

تراکنش نا موفق

مستشار نظامی ایران

توافق دو جانبه

پشتوانه ارزی دولت

آل سعود خائن

بنیاد مسکن ایران

خس و خاشاک

صنعت نفت آبادان

پانتومیم یا ادابازی (به انگلیسی: Pantomime)، به اجرای نمایش بی‌کلام فقط با استفاده از حرکات بدن گویند.

سرآغاز آن را باید از روم باستان و نمایش‌های آکروباتیک که توسط رقصنده ای ماسک دار به نام «پانتو میموس» مشهور بود، دانست.

نامدارترین هنرمند معاصر این رشته، هنرپیشه مشهور نمایش فرانسه «مارسل مارسو» است که چند سال پیش درگذشت.خاستگاه این هنر بریتانیا می‌باشد.

بازیگر پانتومیم یا همان اداباز باید نشانه‌ها و کدهایی را با نشانه‌گذاری استفاده کند که تماشاگر آن را درک کند.

پانتومیم به پنج دسته تقسیم می‌شود

  • میم فیگوراتیو
  • میم تشریحی
  • میم کاربردی
  • میم عروسکی به دو دسته تقسیم می‌شود: الف: عروسک کوکی ب: خیمه شب بازی
  • میم ماشینی یا ربوتیک

اجرای پانتومیم در تمام جنبه‌های آن در یک‌کلام خلاصه می‌شود و آن کنترل است:

  1. کنترل حس
  2. کنترل بدن
  3. کنترل کلام

بازی با پانتومیم

اعضا دور میز جمع شدند تا حدس بزنند !

چه را حدس بزنند ؟

حرفهایی را که دوستانشان به صورت پانتومیم اجرا می کردند .

این بازی همراه بود با جیغ و هورا و…

پانتومیم یا هنر بازی در سکوت

پانتومیم نوعی بازی یا نمایش بر روی صحنه است. منتها با تفاوت اینکه بازی در این نوع نمایش با سکوت اجرا می گردد و هیچ حرفی در آن رد و بدل نمی گردد، تنها چیزی که هست فقط حرکت است، اما نه حرکت معمولی.

تعریف دیگری که از پانتومیم می توان ارائه داد این است که پانتومیم یعنی بازی در سکوت، پس وجود سکوت حتما لازم است، درست است که در پانتومیم مطالب زیادی گفته می شود اما نه از طریق دهان و کلمات، بلکه با کمک حرکات، حرکات گویا.

فراموش نکنید که در اجرای نمایش پانتومیم نباید لب ها را حرکت داد. حرکات سایر اعضا باید آن قدر گویا باشد که ابدا احتیاجی به حرف زدن با لب ها نباشد، مثلا وقتی کسی با حرکات مخصوص از شما پرسشی می کند و شما می خواهید در پاسخ بگویید نه و یا نمی دانم، می توانید از حرکات گوناگون استفاده کنید. از جمله شانه های خود را بالا بیندازید، سرتان را به علامت منفی تکان دهید و یا ابروهایتان رابالا ببرید.

حدود بیشتر از دوهزار سال قبل در یونان، در کنار مسابقات نمایشی که شامل آثار تراژدی و کمدی می شد نمایش های غیر رسمی هم وجود داشت که این نمایش ها را میم می نامیدند، میم هیچ شباهتی به پانتومیم امروزی نداشت. ترکیبی بود از رقص های کوتاه با تقلیدی از پرندگان، حیوانات، همراه با عملیات آکروباتیک، آواز و حرکاتی با مفاهیم مشخص.

ولی پاتومیم به شکل امروزی از حدود یک نیم قرن بدینسو ایجاد گردیده است. اولین کسی که پانتومیم به صورت امروزی را به صحنه برد ژان گاسپار فرانسوی بود که در پاریس به کار نمایش اشتغال داشت. او در پانتومیم های خود از داستانهای مربوط به زندگی روزمره مردم استفاده می کرد.

شخص دیگری که به عنوان استاد مسلم پانتومیم در دنیا شهرت دارد مارسل مارسو است که او نیز فرانسوی می باشد. مارسو به نقاط مختلف جهان سفر کرده و برنامه های گوناگونی اجرا نموده است.

هنرپیشه های این عرصه هنر لباس های شان را به شکلی انتخاب می کنند که بتواند ریزه کاری های حرکات آن ها را روی اعضای بدن به وضوح نشان دهد.

پانتومیم این روزها در سراسر جهان طرفدار بسیار دارد و در اغلب اوقات شخصیت های ویژه ای در این بخش هنر پیدا شده اند. پانتومیم در بعضی موارد با حرکات آکروبات همراه بوده است، دلقک ها نیز برای شیرین تر ساختن نمایشات شان از حرکات پانتومیم استفاده می کنند.

زبان پانتومیم زبان بین المللی است به همین دلیل در هر سرزمین به سادگی می توان آن را فهمید و با علاقه تمام از آن بهره جست.

بنابراین می توان از راه پانتومیم حرف خود را در هر کجا و برای هرکس بیان کرد بدون آن که نیاز به بیان واژه ای بر زبان باشد.

آشنایی بیشتر با پانتومیم

پانتومیم در اصل واژه‌ای یونانی است که پانتومیموس تلفظ می‌شود و از دو جزء پان به معنای تمام و میموس به معنای تقلید تشکیل شده است. در اصطلاح  پانتومیم به نمایشی اطلاق می‌شود که در آن حالت و احساسات و اندیشه ها به کمک عمل حرکت، حالات چهره و اندام بدون استفاده از کلام و در حالت سکوت توسط بازیگر پانتومیم نشان داده می‌شود.

درام شناسان متفقا ریشه هنر پانتومیم را به مصر باستان نسبت می دهند که بعد به یونان آمده و در یونان توسط بازیگران چیره دست بارور گردیده و سپس در روم باستان به اوج خود رسید.

در یونان باستان، در زمالن رونق تراژدی های بزرگ (قرن پنجم قبل از میلاد) نمایش های پانتومیم ابتدا چندان رونقی نداشت، مشهور است که در همان ایام هنرمندی به نام تلستس با مهارتی که در بازیگری این نمایش ها کسب کرد هنر پانتومیم را نیز گسترش داد. شخصی می گوید: ” کلماتی را که هنرپیشگان بر زبان می آورند تلستس به وسیله خرکات زیبا مجسم می کرد.

در قرن بیستم نیز هنر پانتومیم گسترش پیدا کردبا شخصیتهایی چون چارلی چاپلین بزرگ، الیور هاروی ، باستر کیتون، مارسل مارسو به صورت یک هنر جهانی درآمد.در همین ایام است که مکتب های متعدد پانتومیم مطرح گردید. مکتب فرانسوی و مکتب انگلیسی که در واقع هردو از مکتب میم ایتالیا تغذیه می کردند. شایان ذکر است که هنر پانتومیم برای خود دستور زبانی دارد و از الفبا ویژه ای پیروی می کند چرا که لازمه پایداری یک هنر کاربرد سبک مخصوص در آن است.

پانتومیم امروزی از حدود ۱۶۰ سال پیش پیدا شد. خیلی جالب است بدانید نام اولین کسی را که پانتومیم به صورت امروزی را به روی صحنه برد بدالنید که بود؟ این شخص گاسپار فرانسوی بود که در پاریس به کار نمایش اشتغال داشت .

آقای گاسپار در پانتومیم های خود از زندگی روزمره مردم الهام می گرفت  اما استاد مسلمی که این روزها در ئنیا شهرت دارد کسی نیست جز مارسل مارسو عزیز. ا. نیز فرانسوی می باشد.

جناب مارسو به نقاط مختلف جهان از جمله ایران سفر کرده و برنامه های مختلفی را اجرا نموده است.

در پایان تشکر می کنم از آقای منصور خلج با نوشتن کتاب تئاتر و نشانه ها و ناصر آقایی که کتاب پانتومیم را زحمت نوشتنش را کشیدند.کسانیکه مایلند آموزش پانتومیم در وبلاگ انجام شود در نضر سنجی شرکت کنند و اگر به حد ۲۵ نفر رسید آموزش شروع می شود.

مطالب مرتبط

بازی پانتومیم | آموزش بازی پانتومیم به زبان ساده + قوانین بازی

پانتومیم ساده برای کودکان | ۲۵۰ کلمات پانتومیم ساده و راحت

آموزش پانتومیم | آموزش ادا بازی و پانتویم حرفه ای را بیاموزید !

ضرب المثل برای پانتومیم | ۱۵۰ ضرب المثل سخت و راحت برای پانتومیم

پانتومیم | نحوه بازی و فوت و فن های پانتومیم + آموزش تصویری

کلمه پانتومیم سخت | ۱۱۰ کلمه و سوژه سخت برای بازی پانتومیم

سوژه پانتومیم | ۵۰۰ سوژه باحال برای پانتومیم (سخت ، راحت ، خنده دار ، ضرب المثل )


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.