محاسبه سیکل قاعدگی | سیکل قاعدگی چند روز است؟؟

سیکل قاعدگی چند روز است؟؟ + (محاسبه سیکل قاعدگی)

اینجا میخواهیم خیلی کوتاه و ساده برای شما محاسبه سیکل قاعدگی را توضیح دهیم ، اگر دوست دارید بدانید چطور میتوانید سیکل پریودی خود را محاسبه کرده و ببینید سیکل شما چند روزه است با ما همراه شوید.

 

سیکل قاعدگی چند روز است؟

 

محاسبه سیکل قاعدگی

چرخه شما با اولین روز پریود منظم شما آغاز می گردد. لکه بینی ها را نباید حساب کنید. مثلا روز اول این چرخه، روز اول پریود است. روز دوم چرخه، روز دوم پریود است. روز سوم نیز به همین ترتیب. پس بهتر است که یک تقویم را برای چرخه قاعدگی خود تهیه کنید. مثلا فکر کنید که سوم فروردین لکه بینی داشته اید اما تا روز بعد هیچ خونریزی منظمی را ندیده اید. و روز چهار فروردین تازه خونریزی آغاز گردیده است. پس اولین روز چرخه قاعدگی شما روز چهارم فروردین است.

حال بیایید که ماه اردیبهشت را در نظر بگیریم. بیایید تصور کنیم که پریود شما در روز دوم اردیبهشت آغاز شده است. در حالیکه ماه قبلی در چهارم ماه پریود شما شروع شد. حالا اگر دکتر از شما بپرسد که آخرین پریود شما چندم بود، باید بگویید که دوم اردیبهشت. در واقع جواب صحیح، اولین روز آخرین پریود شما می باشد، نه آخرین روز آن.

سیکل قاعدگی من چند روزه است؟

برای اینکه بفهمید که طول چرخه قاعدگی شما چقدر است، می توانید آن را از روز اول قاعدگی قبلی خود شروع کنید و شمارش را آغاز کنید. طول این چرخه را باید تا آخرین روز قبل از پریود بعدی محاسبه کنید. مثلا در مثالی که زدیم، چرخه قاعدگی برابر با ۲۸ روز می باشد که این معنا را می دهد که پریود شما کاملا طبیعی و نرمال است. البته به یاد داشته باشید که ممکن است در طول چند ماه روزهای چرخه قاعدگی کم و زیاد شود.

 

آموزش محاسبه سیکل قاعدگی

منبع youngwomenshealth / ترجمه سایت دلبرانه 

بیشتر بخوانید :

علائم بارداری قبل از پریود | چطور قبل از قاعدگی بفهمم باردارم؟

پریودم نامنظم شده چیکار کنم ؟؟ (درمان خانگی پریود نامنظم)

رنگ خون پریود (قرمز،نارنجی،قهوه ای،صورتی،سیاه) نشانه چیست؟

سیاه شدن رنگ خون در قاعدگی | چرا رنگ خون پریودم سیاهه ؟؟

ورزش در عادت ماهیانه | برای دردهای پریودی چه ورزشی خوب است؟


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.