بهترین و کارآمدترین آرایشگرها در منزل

مدل مو های متفاوتی در دنیای مد وجود دارد که هر شخصی می تواند متناسب با حجم موهای خود، جنس آن ها، علاقه خود و سایر معیارهای دیگر آن ها را انتخاب کند. یکی از این معیارها فرم صورت افراد می باشد که در ادامه به توضیح و بررسی آن ها می پردازیم.

تاثیر فرم صورت بر مدل مو

همانطور که گفته شد فرم صورت جزو یکی از مهم ترین معیارهایی است که استایلیت stylist و سایر افراد به هنگام انتخاب مدل مو می بایستی توجه فراوانی به آن داشته باشند؛ زیرا که هر فرم صورتی دارای مزایا و معایبی می باشد که آرایشگر Barber می تواند با انتخاب مدل موی مناسب معایب صورت را پوشانده و زیبایی فرد را چندین برابر نماید.

در مطلب زیر می خواهیم به بررسی هر یک از شکل های صورت  و مدل موهایی که گزینه مناسب تر و بهتری برای آن می باشند، صحبت نماییم. هر چه مدل موی انتخاب شده هماهنگی بیشتری با فرم و شکل صورت فرد داشته باشد، چهره زیباتر و در نهایت رضایت بیشتری خواهیم داشت.

تاثیر فرم صورت بر مدل مو

فرم بیضی

غالبا افراد با صورت به شکل بیضی، دارای گونه و پیشنانی عریض و چانه ایی کوچک تر هستند. و نکته مثبت در رابطه با صورت با فرم بیضی این است که اکثر مدل های مو را می توانند انتخاب نمایند. حتی سر کاملا تراشیده و یا موهای بسیار کم نیز استایل زیبایی برای آقایان با صورت بیضی به حساب می آید.

اگر بخواهیم تنها دو مدل از مدل موهای شناخته شده را به افراد با صورت بیضی پیشنهاد بدهیم میتوانیم مدل می مردانه کوییف Quiff و پمپادور pompadour را به آن ها پیشنهاد بدهیم.

در مدل موی مردانه پمپادور pompadour موها به قسمت بالا شانه می شوند و از قسمت های صورت کنار زده می شوند و به سمت عقب سر حالت داده می شوند.

در مدل موی مردانه کوییف Quiff  بخش های جلویی مو به سمت عقب و بخش های عقب مو به سمت جلو ی سر شانه می شوند. اگر موهای بلندی دارید می توانید مدل موهای دیگر را نیز امتحان نمایید و در نهایت مدلی که استایل style و ظاهر شما را جذاب تر و شیک تر می نماید انتخاب نمایید.

فرم صورت بیضی

فرم مثلثی

در افرادی با  صورت های مثلثی قسمت پیشانی نسبت به سایر اجزای صورت دارای عرض بیشتری می باشد بنابراین در انتخاب مدل مو همواره باید مدلی انتخاب شود که پیشانی را کاور نماید. مدل که در آن ها موها به سمت جلو شانه شوند و قسمت پیشانی را پوشش دهند تا قسمت چانه را پهن تر نشان دهد همواره گزینه مناسبی برای این افرتد خواهد بود. آ

قایان با فرم صورت مثلثی می توانند از مدل موهای پر حجم برای پوشاندن قسمت پیشانی استفاده نمایند. مدل موی مردانه کوییف Quiff، فاکس هوک Faux hawk که در آن ها موهای بالای سر بلند تر از موهای سایر قسمت های سر هستند، انتخاب مناسب تری برای آقایان با صورت مثلثی هستند.

فرم مستطیل

افرادی که دارای صورت مستطیلی هستند دارای پیشانی، چانه و گونه های عریضی هستند که طول صورت در این شکل، کشیده می باشد. از آنجاییکه طول صورت در این فرم نسبت به سایر شکل ها کشیده تر است؛ بنابراین می بایستی مدل مویی انتخاب شود که صورت را کشیده تر نکند و تا حدی کشیدگی صورت را نیز پوشش دهد.

از مدل های پف دار و یا هر مدل مویی که موجب حجیم دیده شدن موهای شما می باشد پرهیز کنید و از لیست انتخاب خود حذف نمایید چون که موجب کشیده تر دیده شدن صورت شما می شود.

مدل موهایی با فرق کج side parts و مدل موهاایی که در آن موهای خود را به سمت عقب شانه می کنید گزینه مناسبی برای شما با صورت مستطیلی می باشد.

فرم صورت مستطیل

فرم مربع

افرادی که دارای صورت مربعی هستند دارای پیشانی، چانه و گونه های عریضی هستند. فرم چانه به گونه ایی است که نسبت به تمامی اجزای صورت بیشتر به چشم می آید. از آنجاییکه در این مدل برخلاف مدل مستطیلی طول صورت دراز نمی باشد می توانیم از مدل های موی پف دار و حجیم استفاده نمود.

افرادی که دارای صورت به شکل مربع هستند می توانند از مدل های مویی که موها را به سمت پشت حالت می دهند استفاده نمایند حتی مدل های موی دم اسبی نیز برای این فرم صورت بسیار جذاب هستند؛ بنابراین اگر موهای بلندی دارید می توانید آن ها را در پشت سر خود جمع کنید.

فرم صورت مربع

مدل موی مردانه آندرکات Undercut که در آن پایین و اطراف موها نسبت به موهای بالاس سر کوتاه هتر هستند (موهای بالای سر بلندتر و پر پشت تر هستند تا حدی که کوتاهی موهای پایین و اطراف سر را پوشش می دهند.) گزینه مناسبی برای آقایان با صورت مربعی می باشد.

یکی از ویژگی های جذاب صورت مربعی این است که این افراد با تغییر مدل موی خود تغییرات متفاوتی در چهره آن ها نیز ایجاد می شود.

پیرایه ارائه دهنده انواع خدمات مو از جمله کوتاهی مو ، رنگ مو، بافت مو، شینیون و… توسط بهترین و کارآمدترین آرایشگرها در منزل شما می باشد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.