ممنوع الکار شدن تعدادی از تهیه کنندگان سینما

ممنوع الکار شدن تعدادی از تهیه کنندگان سینما

57320696

بر اساس برخى خبرها، دادستانى تهران در نامه اى به سازمان سینمایى خواسته از فعالیت تعدادى از تهیه کنندگان را که آگهى فیلمهایشان از شبکه جم پخش شده، ممنوع الکار کند.
به گزارش دلبرانه، این فعالان تهیه کنندگان فیلمهاى بارکد (مصطفى کیایى)، دختر (رضا میرکریمى)، دراکولا (على سرتیپى)، آبنبات چوبى (عبداله علیخانى) و زاپاس (امیر پروین حسینى) هستند.
در این نامه همچنین درخواست شده از فعالیت سه دفتر پخش فیلمیران، نور تابان و پویا فیلم جلوگیرى شود.

فیلم دختر

سارا باهنر در شبکه جم GEM TV + عکس های اینستاگرام

  • برخی سینماگران در پی پخش تیزرهای فیلم‌هایشان از ماهواره به دستور دادستانی “ممنوع‌الفعالیت” اعلام شدند.

به گزارش ایسنا،در پی پخش تیزرهای ماهواره‌ای برخی فیلم‌های در حال اکران، دادستانی به تازگی در نامه‌ی به سازمان سینمایی وزارت ارشاد برخی از سینماگران که این روزها فیلم بر پرده دارند و تیزر فیلم‌هایشان در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شده است را “ممنوع الفعالیت” اعلام کرده است.

فیلم زاپاس

  • بنا بر این گزارش،در چند ماه گذشته تعدادی از تهیه کنندگان سینما به دلیل پخش تیز فیلمشان از شبکه “جم” ناچار شدند با حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه پاسخگو باشند و تعهد دادند تا آگهی فیلمشان از شبکه‌های خارج از کشور پخش نشود و نمایش فیلم«آآدت نمی‌کنیم» هم برای مدتی متوقف شد، بعد از این اتفاقات پخش این تیزرها متوقف شد اما دوباره از اوایل مرداد ماه از سر گرفته شد تا جایی که معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اول مرداد ماه درگفت‌وگو با ایسنا مطرح کرده بود: ظاهرا این شبکه در اقدامی خودسرانه بار دیگر تیزر فیلم‌های سینمایی ایرانی را پخش می‌کند و در این شرایط، دستگاه قضایی می‌تواند از طریق مجامع بین‌المللی پیگیر این موضوع باشد.

تهیه کنندگان فیلم های ایرانی که در جم تبلیغ داده اند ممنوع الکار می شوند

فیلم سینمایی دراکولا

  • ایل بیگی با اشاره به حاشیه‌هایی که چندی پیش بر اثر پخش تیزر فیلم‌های سینمایی برای سینماگران به وجود آمد، یادآور شده بود:بعد از آن اتفاقات، همه تهیه‌کنندگان تاکید کردند که پخش تیزرها از سوی خود شبکه جم بوده است و حالا هم شاهد اقدامی عجیب از سوی این شبکه هستیم. البته این شبکه چندی پیش اعلام کرده بود ما دوباره خودمان دست به عمل می‌زنیم و تیزرها را پخش می‌کنیم.در این وضعیت، سیستم قضایی ما می‌تواند وارد عمل شود و این مساله را در حوزه بین‌الملل پیگیری کند.

ایل بیگی

  • این مدیر در پاسخ به این پرسش که آیا این اقدام خودسرانه می‌تواند به ضرر سینماگران ما تمام شود؟ هم گفته بود: حتما دستگاه‌های نظارتی مطلع می‌شوند که آیا این تیزرها از داخل کشور سفارش شده یا اینکه این شبکه به طور خودسر آنها را پخش می‌کند و اگر معلوم شود، پخش تیزر فیلمی بدون سفارشی از داخل کشور اتفاق افتاده باشد، این گونه نیست که با سازندگان آن فیلم برخورد شود.

اکران فیلم سینمایی سایه با کارگردانی مسعود نوابی

ماجرای حامد بهداد برعکس کردن عکس بوعلی سینا

تکذیب دستمزد ۳۰ میلیونی مهران مدیری


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.