موهام ریخته چیکار کنم ؟؟ (روش خانگی و گیاهی رویش مجدد مو )

موهام ریخته چیکار کنم ؟؟ (روش خانگی و گیاهی رویش مجدد مو )

ما در ان نوشته راجع به رویش مجدد مو صحبت خواهیم کرد. در اینترنت پر از مطالب آسان برای درمان رویش مو می باشد . بیشتر آن ها تایید شده نمی باشد و امکان دارد برای فرد خوب نباشد و فرد دچار آَسیب شود . از روش هایی استفاده کنید که تاییده شده سازمان غذا و دارو آمریکا باشد . در این مقاله درباره رویش مجدد مو برای خانم ها و آقایان گفته است ، که رویش در آقایان و خانم ها فرق دارد و برای درمان هر کدام توضیح داد است .

جلو موهام ریخته باید چیکار کنم دوباره دربیاد؟

رویش مجدد مو (۱)

 

رویش مجدد مو در مردان

رویش مجدد موهای ریخته شده

 • با پزشک خود صحبت کنید .

ریزش مو دلایل زیادی دارد که در اکثر مواقع دچار طاسی می شوند که طاسی آن ها بخاطر هیدروتستوسترون می باشد که روی فولیکول های مو اثر گذاشته و باعث ریزش مو شده و در نهایت فرد دچار کچلی یا طاسی سر می شود . طاسی چند روش دارد که یکی از روش های آن منطقی ای بوده و منطقه به منطقه سر ریزش مو می کند و دیگر فرد موی روی سر خود ندارد . قابل توجه است که در اکثر مواقع کمبود ویتامین نیز می تواند علت ریزش مو باشد . از ویتامین دی و زینک استفاده کنید ، زیرا در جلوگیری از ریزش و طاسی نقش دارد . انواع مختلف ویتامین از جمله بیوتین هم در رشد مجدد مو بسیار مهم است.

 • بدن را درمان کنید تا ریزش نداشته باشید .

با مراجعه به پزشک و تشخیص علت آن ، پزشک برای جلوگیری از آن داروهایی تجویز می کند که شامل موارد زیر است :

کمبود ویتامین :

اگر پزشک بعد از معاینه تشخیص داد که ریزش موهای شما بخاطر کمبود ویتامین است ، باید شما از ویتامین ها و زینک استفاده کنید تا دیگر موهای شما دچار ریزش نشود . از پزشک خود بخواهید هر ویتامینی که مربوط به ریزش است را برای شما تجویز کند .

ریزش ارثی :

اگر ریزش موهای شما ارثی باشد ، دکتر برای شما فیناستراید تجویز می کند . قابل توجه است که بدانید فیناستراید عوارض دارد که عوارض آن پروستات ، افسردگی می باشد . که اگر شما دچار این عوارض شدید ، باید آن را قطع کرده و به پزشک خود بگویید تا برای شما داروی دیگری تجویز کند .

خود ایمنی :

اگر پزشکتان علت ریزش موی شما را خود ایمنی تشخیص داد ، داروهایی مخصوص برای شما تجویز می کند . درصد خیلی کمی از مردم دچار این بیماری می شوند .

 • حتما درمان موضعی را تست کنید .

می توان برای ریزش مو خود از داروهای خوراکی و انواع نرم کننده و شامپو های مخصوص استفاده کنید ، که آن ها تاثیر خوبی می گذارد . اکثر پزشکان برای بیماران خود ماینوکسیدیل را تجویز می کنند ، زیرا این دارو تاثیر خیلی خوبی دارد و باعث رویش مو ها و حتی بیشتر شدن حجم مو ها خواهد شد . شما با از این دارو روزی ۲ بار مصرف کنید تا نتیجه بگیرید . ماینوکسیدیل از ریزش مو ها جلوگیری می کند و همچنین باعث رویش سریع موها خواهد شد . احتمال دارد بعد از اینکه این دارو را قطع کردید دچار ریزش مو شوید ، که بهتر است درباره آن از پزشک خود سوال کنید .

 • درمان جراحی را شاید کارساز باشد.

با کاشت مو موهای شما دائمی می شود و دیگر دچار ریزش نخواهید شد و حتی نیاز نیست که بعد از کاشت استراحت کنید . پزشک از موهایی استفاده می کند که باعث حساسیت شما نشود . بعد از کاشت مو ، فولیکول ها را به طرف موهایی که کاشته اید انتقال می دهند . این روش هزینه بالایی دارد و بهترین روش می باشد . در این روش شما می توانید از پزشک خود بخواهید که کاشت موهای شما را با حجم زیاد انجام بدهد . این روش برای یکسری از افراد جواب می دهد و برای یکسری هم خیر!

 • شانه لیزری را تست کنید .

این درمان را سازمان غذا و داروی آمریکا تایید کرده است و نتیجه خیلی خوبی نیز دارد . با شانه لیزری فولیکول ها تحریک می شود و باعث رشد فراوان مو می شود . و بعد از کاشت این درمان خوب می باشد و توصیه می شود .

هشدار :

در اکثر مواقع و در اکثر سر ها این روش پاسخ گو نمی باشد و حتی باعث توقف نیز می شود و دیگر مو ها رشد نمی کند . حتما از شانه هایی استفاده کنید که سازمان غذا و دارو آن را تایید کرده است . و همچنین این روش مانند کاشت مو هزینه بالایی دارد ولی خوب می باشد .

روش های غیر جراحی تایید شده :

 1. شانه لیزری
 2. فیناستراید
 3. ماینو کسیدیل

رشد مجدد موهای ریخته شده

 

موهام ریخته چیکار کنم ؟

 

رویش مجدد مو در خانم ها

رویش مجدد مو در طب سنتی

 • حتما به پزشک بروید و از او مشورت کنید .

اولین قدم در درمان ریزش مو مانند مردان مراجعه به پزشک و مشاوره گرفتن از آن می باشد . برای درمان بهترین کار این است که اول علت آن را پیدا کرده و بعد از روش های خانگی و دارو ها استفاده کرد . قابل توجه است که پیدا کردن علت ریزش مو خیلی راحت می باشد . حتما برای جلوگیری از ریزش مو این کار را انجام دهید.

 • از درمان خوراکی استفاده کنید .

علت ریزش مو می تواند کمبود اهن و زینک و همچنین کمبود ویتامین ها نیز باشد . پزشک بعد از آزمایش و با خبر شدن از وضع ویتامین بدن شما ، ویتامین مهم و ضروری را برای شما تجویز می کند تا از ریزش موها جلوگیری کند . در اکثر مواقع امکان دارد که ریزش موهای شما بخاطر افزایش هورمون آندروژن باشد و برای کاهش آن پزشک برای شما داروی تجویز می کند که هم باعث جلوگیری از ریزش مو شده و همچنین باعث کاهش هورمون آندروژن شود . این روش را جدی بگیرید.

 • درمان موضعی را تست کنید .

دکتر ماینوکسیدیل را هم برای خانم ها و هم برای آقایان تجویز می کند . فقط با این تفاوت که برای آقایان ۵ درصد و برای خانم ها ۲ درصد می باشد . در اکثر مواقع و در صورت زیاد بودن ریزش مو ، امکان دارد پزشک برای خانم ها نیز ۵ درصد تجویز کند . یادتان باشد که تاثیر ماینوکسیدیل تا زمانی که از این دارو استفاده کنید از ریزش مو جلوگیری می کند ، زمانی که ماینوکسیدیل را قطع کنید باز مثل قبل موهای شما شروع به ریزش و حتی بیشتر از قبل ریزش دارد .

 • کاشت مو را امتحان کنید .

کاشت مو بهترین روش بود و با کاشت مو دیگر موهای شما ریزش ندارند . آقایان به ( دی ، اچ ، تی ) حساس نیستند ولی خانم ها این گونه نیستند و حساسیت آن ها زیاد می باشد . فولیکول مو برای مردان خیلی راحت و آسان بوده ولی برای خانم ها خیر و پیدا کردن آن سخت و زمان بر می باشد و حتی چند هفته طول می کشد تا پیدا شود . کاشت مو بهترین روش بوده و اصلا ریزش ندارد ولی هزینه بالایی دارد . این روش بسیار کاربردی است.

 • مثل همیشه از مو نگهداری کنید .

با عوض کردن شامپو و نرم کننده شما ریزش ندارید ، بلکه علت ریزش مو مربوط به ( دی ، اچ ، تی ) نیز نمی باشد . بلکه ( دی ، اچ ، تی ) روی فولیکول موها تاثیر می گذارد و باعث ریزش و تحریک شدن فولیکول می شود . قابل توجه است که نگهدار مو و استفاده از نرم کننده باعث ریزش مو نمی شود . یادتان باش شانه لیزری برای مردان خوب می باشد و برای خانم ها خوب نبوده و باعث بدتر شدن آن نیز می شود .

رشد مجدد موهای ریخته شده ارثی

رشد مجدد مو

 

پرسش و پاسخ در مورد ریزش مو و رویش مجدد آن

رویش مجدد موی سر در مردان

۱- آیا رویش مجدد مو امکان پذیر می باشد ؟

بله ، امکان پذیر می باشد . با روش های خانگی و استفاده از داروهای مربوط به رویش مو . شما باید به پزشک مراجعه کنید و علت آن را پیدا کنید ، سپس با انجام روش های خانگی و داروهایی که پزشک تجویز می کند را مصرف و انجام دهید وباعث رویش موهای شما می شود .

۲- کدام ریزش مو قابل برگشت است ؟

موها از ساقه می شکنند و ریشه موها سالم می ماند و بعد از چند مدت باعث رشد موها می شود . وقتی مو شروع به ریزش می کند ، جوشگاهی در محل رویش ایجاد می شود و دیگر مو قابل برگشت نمی باشد و موهای جدیدی شروع به رشد می کند .

۳- ریزش مو ارثی است ؟

این سوال قابل پاسخ نمی باشد ، زیرا ریزش موها هم ارثی می باشد و هم نمی باشد . در ریزش مو ارثی ، مردان از پیشانی تا وسط سر آن ها به شکل طاسی در می آید ، یعنی کامل موهای آن می ریزد ولی در خانم ها این گونه نمی باشد و موهای آن ها کم پشت می شود .

۴- رنگ کردن روی ریزش موها تاثیر دارد ؟

بله ، زیرا رنگ ها حاوی مواد شیمیایی بوده و باعث شکسته شدن کوتیکول می شود . و همچنین باعث خشکی و پارگی کوتیکول خواهد شد . رنگ کردن باعث ایجاد موخورده و همچنین شکسته شدن و ریزش می شود . پس بهتر از رنگ های طبیعی و دست ساز استفاده کنید .

۵- علت ریزش مو بخاطر قند خون است ؟

خیر ، زیرا ربطی به فشار خون ندارد و استفاده از قرص فشار پروپرانولول فشار خون را تنظیم می کند و باعث ریزش موی فراوان می شود . که باید درباره این موضوع با پزشک خود صحبت کنید .

یه تیکه موهام ریخته چیکار کنم دوباره رشد کنه؟

رویش مجدد مو (۱)

 

علت ریزش مو چیست ؟

چرا موهایم میریزد؟ 

علت ریزش مو ها در مردان

 1. ژنتیک
 2. هورمون ها
 3. زمان
 4. گردش خون ضعیف
 5. استفاده از کلاه و کلاه ایمنی
 6. بهداشت ضعیف پوست سر
 7. بهداشت بیش از حد پوست سر
 8. استفاده دائمی و بیش از حد سشوار

رشد مجدد موی سر ، رویش مجدد مو با پیاز

دلیل ریزش مو ها در خانم ها

 1. مشکلات تیروئیدی
 2. آلوپسی آره آتا
 3. عفونت قارچی
 4. به دنیا آوردن بچه
 5. قرص
 6. رژیم های سنگین
 7. مدل مو سفت
 8. درمان سرطان
 9. استرس شدید
 10. دارو
 11. دستگاه های لیزر

موها باعث زیبایی خانم ها و آقایان می شود و اگر در خانم ها موها بلند تر و درخشان تر و پرپشت تر باشد ، زیبا تر می باشد . ولی اگر موهای آن ها شروع به ریزش کند و حجم آن کم شود باعث ناراحتی می شود و همچنین دیگر حس می کنند ، آن زیبایی را ندارد ولی با استفاده از روش های خانگی و مراجعه به پزشک می توان آن را درمان کرد . اول بهتر است از روش های خانگی استفاده کنید ، در صورتی که جواب نداد به پزشک مراجعه کنیم . پیاز به موهای شما کمک می کند تا رشد آن ها بیشتر شده و دیگر دچار ریزش مو نشوید .

موهام داره میریزه نمیدونم چرا 

رویش مجدد مو (۳)

 

خواص شگفت انگیز پیاز در رویش مجدد مو

 

 • پیاز در تغذیه فولیکول ها برای مو مفید می باشد و مواد مغذی سر را تامین می کند . پحاوی غنی بوده و از شکستن موها جلوگیری می کند .
  ضمنا جریان خون را بهبود می بخشد و باعث رشد موها می شود . استفاده از پیاز باعث بیشتر شدن حجم می شود و مانع دچار شدن شپش می شود . به علاوه پیاز حاوی ضد باکتری بوده و از عفونت جلوگیری می کند .
رشد مجدد موهای از دست رفته
 • پیاز بهترین درمان برای رویش موها می باشد و افرادی که دچار ریزش مو هستند چه آقایان و چه خانم ها می توانند از پیاز و یا آب پیاز برای موها و رشد و همچنین خوش حالت شدن موهای خود استفاده کنند . که در زیر به روش استفاده از پیاز اشاره شده است
رویش مجدد مو در طب اسلامی
 • پیاز را در شب به موهای خود بزنید و صبح موهای خود را تمیز بشویید . آب پیاز باعث تحریک شدن پوست سر می شود و ریشه موی و ساقه آن را تقویت می کند . می توان آب پیاز را با روغن کرچک مخلوط کرده و شب ها به سر خود بزنید .
رشد مجدد موهای شقیقه
 • هفته ای ۲ الی ۳ بار آب پیاز را به موهای خود بزنید و بعد از ۲ هفته هفته ای ۱ بار بزنید . اگر بعد از ۴ ماه تغییری حس نکردید ، به پزشک مراجعه کنید .
رویش مجدد موی سر
 • هر دفعه که می خواستید ، آب پیاز را استفاده کنید ، آب پیاز تازه بگیرید زیرا اگر از آب پیاز روز قبل استفاده کنیم آن خواصی ندارد و تاثیری نخواهد گذاشت . پس بهتر است از آب پیاز تازه استفاده کنیم .
رشد مجدد مو با پیاز
 • قابل توجه است که آب پیاز عوارض ندارد و برای پوست سر و تقویت ریشه و ساقه مو خوب می باشد ، فقط افرادی که سر آن ها زخم می باشد و یا جوش دارند ، از آب پیاز استفاده نکند .
رویش مجدد مو با طب سنتی

رویش مجدد مو (۲)

رشد مجدد موهای ریخته شده سر ،رویش مجدد مو با قرص

بیشتر بخوانید :

چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟؟ (راههای رشد مجدد مو)

موهام میریزه چیکار کنم ؟؟ (درمان ریزش مو در زنان)

طاسی و کچلی مردان | پیشگیری از ریزش مو در مردان

رشد مو | ۱۵ روش برای افزایش رشد مو و تقویت موی سر

چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟؟ (راههای رشد مجدد مو )


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.