چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟؟ (راههای رشد مجدد مو )

چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟؟ (راههای رشد مجدد مو )

ما در این نوشته به شما اقدامات لازم برای رشد مجدد مو را خواهیم گفت. علت ریزش مو بخاطر بیماری و ژنتیک می باشد . اکثر گیاهان خواص تقویت و قوی کردن ریشه مو را دارد و از ریزش مو جلوگیری می کند و در اکثر مواقع باعث رویش مو نیز می شود . می توان این گیاهان و مکمل ها را از داروخانه ها و یا عطاری ها تهیه کنید . یادتان باشد قبل از استفاده از هر دارو و مکملی حتما با پزشک مشورت کرده و از او عوارض آن را نیز بپرسید .

موهام ریخته ، چیکار کنم دوباره دربیاد ؟ 

۳۰۳-Recovered

 

روش های خانگی رشد مجدد مو 

قبل از استفاده ، با دکتر صحبت کنید .

اگر قصد استفاده از مکمل یا دارویی را دارید ، با پزشک مشورت کنید و از او عوارض آن را نیز بپرسید . یادتان باشد که از او سوال کنید که تا کی باید آن را میل کند و از چه برندی استفاده کنند . مکمل را میل کنید اگر دید به آن حساسیت دارید آن را کنار گذاشته و از پزشک بخواهید تا داروی دیگری برای شما تجویز کند .

پیاز را امتحان کنید .

آب پیاز را بگیرید و به موهای خود و ریشه مو بزنید ، حتی افرادی که طاس هستند با این کار امکان این را دارند که باز هم موهایشان شروع به رویش کنند . بعد از اینکه آب پیاز را موهای خود زدید ، سر خود را شامپو بشویید تا بوی پیاز روی سرتان نماند .

چای سبز میل کنید .

تحقیقات نشان داده است که استفاده از چای سبز ، باعث تقویت و رشد مجدد مو ها می شود . و همچنین چای سبز برای افراد طاس نیز خوب می باشد . شما می توانید هم از چای کیسه ای استفاده کنید و هم گیاه آن را بگیرید و آن را دم کنید .

فلفل قرمز را به سر خود بزنید .

فلفل قرمز حاوی کپسایسین بوده و آنتی اکسیدان بوده و همچنین باعث بیشتر شدن افزایش خون می شود . و باعث می شود که پوست سالمی داشته باشید . می توان در غذا نیز از فلفل قرمز استفاده کنید و هم آن را به سر خود بزنید . از سبزی زیادی استفاده کنید . می توان با خوردن سبزی فراوان ریشه موهای خود را تقویت کنید و همچنین باعث رویش موهای خود نیز بشویید .

موهام ریخته چی بخورم دوباره رشد کن؟

رویش مو

 

استفاده از مکمل ها برای رشد مجدد مو 

جینکوبیلوبا را استفاده کنید .

آنتی اکسیدان بوده و باعث افزایش گردش خونه و همچنین رشد مجدد مو ها را بیشتر می کند . اگر گردش خون درستی داشته باشید ، از ریزش موها جلوگیری شده و همچنین باعث بیشتر شدن موها می شود . گیاه جینکوبیویا برای افراد که سر آن ها طاس می باشد خوب می باشد و بهتر است از مکمل آن استفاده کنید . و روزانه باید ۳ بار از مکمل و ۸۰ میلی استفاده کنید . استفاده از این مکمل باید زیر نظر پزشک باشد و بدون نسخه قابل تهیه نمی باشد . این روش بسیار مفید است.

گزنه استفاده کنید .

این گیاه از ریزش موها جلوگیری می کند و همچنین هورمون ها را تنظیم می کند . این گیاه را می توان به صورت مکمل و گیاه آن را از عطاری گرفته و آن را دم کنید و میل کنید . و همچنین این گیاه موضعی نیز می باشد . و در اکثر مواقع امکان دارد که این مکمل و یا گیاه روی موهای شما تاثیر نگذارد . روزانه باید از این مکمل ۵۰۰ میلی استفاده کنید . این روش کاربردی می باشد. گزنه برای تقویت مو بسیار پیشنهاد شده است.

ساپالمتو را امتحان کنید .

این گیاه مانند گزنه بوده و باعث جلوگیری از ریزش موها شده و هورمون های شما را تنظیم می کند . و امکان دارد این گیاه در اکثرمواقع تاثیر نگذارد . و هیچ عوارضی ندارد که با گزنه استفاده کنید . و روزانه باید ۱۶۰ میلی استفاده کنید . قبل از استفاده زیر نظر پزشک مصرف کنید .

جینسینگ امتحان کنید .

جنسینگ به مغز و سیستم عصبی کمک می کند و باعث تقویت آن می شود . این گیاه از طاسی شدن سر جلوگیری می کند و افرادی که سر آن ها طاس می باشد را درمان می کند . و می توان از نرم کننده و همچنین شامپو برای درمان طاسی و جلوگیری از آن استفاده کرد .

دم اسب استفاده کنید .

این گیاه باعث تقویت استخوان ها و از پوکی استخوان جلوگیری می کند و باعث رشد مو ها و ناخن ها و تقویت کردن آن می شود . شما برای گرفتن نتیجه باید حتما روزی ۱ الی ۲ کپسول میل کنید و یادتان باشد که باید حتما زیر نظر پزشک باشد . استفاده از این روش را جدی بگیرید.

از عصاره دانه شنبلیله استفاده کنید .

تحقیقات نشان داده است که عصاره دانه شنبلیله روی رویش موها و ناخن تاثیر می گذارد و از طاس شدن سر جلوگیری می کند و افرادی که دچار طاسی سر هستند ، باعث رشد مجدد مو در آن می شود . و می توان از مکمل یا دمنوش آن استفاده کنید . اگر ماساژ سر را بلد نیستید ، می توان آموزش کامل آن را ببینید .

ریزش مو دارم چیکار کنم موهام دوباره دربیاد ؟

رویش مو

 

گیاهان دارویی ( موضعی ) برای رشد مجدد مو

روغن رزماری و مریم گلی را استفاده کنید .

این دو روغن را مخلوط کرده و به کف سر خود بزنید ، تا ریشه های موهای شما را تقویت و از عفونت جلوگیری کند . این دو روغن باهم از ریزش موها و سفید شدن موها جلوگیری می کند و نمی گذارد سر شما طاس شود و این روغن را باهم ترکیب کنید و روزانه ۲ قاشق به موهای خود بزنید و آرام سر خود را ماساژ دهید . بعد از ماساژ سر خود را تمیز با شامپو بشویید تا چربی روی موهای شما نماند .

روغن نعنا فلفلی را امتحان کنید .

این روغن باعث افزایش گردش خون شده و فولیکول مو را تقویت و قوی می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند و از کچل شدن یا طاس شدن سر فرد جلوگیری می کند . این روغن را ۲ بار در روز به موهای خود بزنید و آرام ماساژ دهید و بعد با شامپو تمیز سر خود را بشویید . اگر دوست دارید نتیجه بهتری بگیرید ، روغن مریم گلی را با روغن رزماری و نعنا فلفلی مخلوط کرده و هر روز به موهای خود بزنید .

عصاره آلوئه ورا را امتحان کنید .

ژل آلوئه ورا باعث رشد مجدد موهای شما شده و از ریزش موها جلوگیری می کند . و گردش خون را افزایش می دهد . و قابل توجه است که با قوی شدن وتقویت شدن فولیکول مو دیگر موهای شما دچار ریزش نمی شود . ژل آلوئه ورا را با روغن زیتون و نارگیل مخلوط کرده و روزانه به موهای خود بزنید و ۵ دقیقه بگذارید بماند و بعد حتما با شامپو سر خود را تمیز بشویید . این روش بسیار مفید است.

روغن اسطوخودوس را امتحان کنید .

اسطوخودوس از ریزش موها جلوگیری می کند و ریشع موها را تقویت و قوی می کند و به سریع رشد کردن موها کمک می کند . این گیاه استرس و اضطراب را کاهش می دهد . یکی از علت ریزش موها استرس می باشد . این روغن را ۵ قطره به کف سر خود ریخته و ۵ دقیقه آن را ماساژ دهید . همچنین می توانید از روغن نارگیل و زیتون نیز کمک بگیرید . روغن اسطوخودوس برای تقویت مو بسیار پیشنهاد شده است.

از مستور خوابیده مصرف کنید .

مستور خوابیده به رویش موها و تقویت ریشه و ساقه آن کمک می کند و نمی گذارد دیگر فرد دچار طاسی شود و حتی فردی که دچار طاسی سر می باشد با استفاده از مستور خوابیده ، باعث رشد مجدد مو می شود . می توان این عصاره را خالی و با روغن زیتون و نارگیل ترکیب کرده و استفاده کنید .

روغن دانه ساج استفاده کنید .

این روغن به رویش موها کمک کرده و از ریزش موها نیز جلوگیری می کند . این روغن را می توان تنهایی و یا با روغن های دیگر ترکیب کرده و استفاده کنید . افرادی که سری طاس دارند ، می توانند از روغن های گفته شده استفاده کنند .

چه راهی برای رشد مجدد مو هست ؟

چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟ (۳)

 

درمان های طبیعی برای رویش موی مجدد

۱- استفاده از شیر نارگیل

 • شیر نارگیل
 • شیر نارگیل و عسل
 • شیر نارگیل ، ماست و آبلیمو
 • روغن نارگیل

۲-استفاده از آلوئه ورا

 • ژل آلوئه ورا
 • آلوئه ورا و روغن نارگیل
 • آلوئه ورا و عسل
 • آلوئه ورا و روغن زیتون
 • آلوئه ورا و تخم مرغ

۳- استفاده از چرپش

 • روغن چرپش
 • پودر برگ چرپش
 • برگ های چرپش تازه خرد و آسیاب شده
 • برگ های چرپش جوشانده شده

۴- استفاده از ماست

 • آب پیاز
 • فقط پیاز
 • پیاز و آلوئه ورا
 • پیاز و روغن زیتون

۵- استفاده از گزنه

 • دم کردن گزنه
 • گزنه و الکل
 • جوشاندن گزنه

راه های طبیعی گیاهی طب سنتی رشد مجدد مو ؟

برای رشد مجدد مو ها چه کنیم؟

 

نکاتی در مورد رشد مجدد موها 

دیگر مواد مورد استفاده برای رویش مو:

 • چای سبز
 • ماسک سفیده تخم مرغ
 • سیب زمینی
 • سیر
 • آبلیمو
 • روغن کرچک

تغییر عادت سبک زندگی برای تقویت موی سر:

۱- استفاده از ویتامین های مربوط
۲- دوری از خوردن هله و هوله
۳- کاهش نوشیدنی کافئین
۴- دوری از استرس

روش های طبیعی برای رشد مجدد مو در مردان و زنان

۱- موهای تان را ماساژ دهید
۲- آلوئه ورا را فراموش نکنید
۳- روغن نارگیل برای موهای کم پشت
۴- ویویکسال برای رشد موها
۵- روغن ماهی و اسید امگا ۳
۶- ریشه جنسینگ
۷- درمان ریزش مو با آب پیاز
۸- روغن رزماری
۹- روغن گرانیوم
۱۰- لیمو و روغن لیمو

رشد مجدد موها و جلوگیری از ریزش آن

۱- درمان مو با گیاه نخلک اره ای
۲- ویتامین مصرف کنید
۳- ماساژ پوست سر با اسانس ها
۴- روغن تخم مرغ استفاده کنید
۵- چای سبز به موهای خود بزنید
۶- استرس را کم کنید
۹- انگور هندی میل کنید
۱۰-ریشه شیرین بیان

انواع داروها برای رشد مجدد مو

۱- ماینوکسیدیل موضعی
۲- فیناستراید خوراکی
۳- داروهای آنتی آندروژن
۴- کوروتیکواستروئید
۵- ضد قارچ

راهکار رویش مجدد موهای ریخته شده 

چیکار کنم موهام دوباره رشد کنه ؟ (۲)

 

علت ریزش مو در خانم ها و آقایان 

دلیل ریزش مو در خانوم ها

۱- مشکلات تیروئیدی
۲- آلوپسی آره آتا
۳- عفونت قارچی
۴- به دنیا آوردن بچه
۵- قرص
۶- رژیم های سنگین
۷- مدل مو سفت
۸- درمان سرطان
۹- استرس شدید
۱۰- دارو
۱۱- دستگاه های لیزر

 

علت ریزش مو ها در مردان

۱- ژنتیک
۲- هورمون ها
۳- زمان
۴- گردش خون ضعیف
۵- کلاه و کلاه ایمنی
۶- بهداشت ضعیف پوست سر
۷- بهداشت بیش از حد پوست سر
۸- استفاده دائمی و بیش از حد سشوار

موها باعث زیبایی خانم ها و آقایان می شود و اگر در خانم ها موها بلند تر و درخشان تر و پرپشت تر باشد ، زیبا تر می باشد . ولی اگر موهای آن ها شروع به ریزش کند و حجم آن کم شود باعث ناراحتی می شود و همچنین دیگر حس می کنند ، آن زیبایی را ندارد ولی با استفاده از روش های خانگی و مراجعه به پزشک می توان به رشد مجدد مو ها کمک کرده و  این مشکل را درمان کرد . اول بهتر است از روش های خانگی استفاده کنید ، در صورتی که جواب نداد به پزشک مراجعه کنیم .

یه تیکه از موهای سرم ریخته چیکار کنم دوباره رشد کنه ؟

آب پیاز برای رشد مجدد مو

 

۱۰ خاصیت شگفت انگیز پیاز برای تقویت و رشد مجدد مو

 1. پیاز در تغذیه فولیکول ها برای مو مفید می باشد و مواد مغذی سر را تامین می کند .
 2. پیاز حاوی غنی بوده و از شکستن موها جلوگیری می کند .
 3. پیاز گردش خون را بهبود می بخشد و باعث رشد موها می شود .
 4. استفاده از پیاز باعث بیشتر شدن حجم می شود .
 5. مانع دچار شدن شپش می شود .
 6. پیاز حاوی ضد باکتری بوده و از عفونت جلوگیری می کند .
 7. پیاز را در شب به موهای خود بزنید و صبح موهای خود را تمیز بشویید . آب پیاز باعث تحریک شدن پوست سر می شود و ریشه موی و ساقه آن را تقویت می کند . می توان آب پیاز را با روغن کرچک مخلوط کرده و شب ها به سر خود بزنید .
 8. هفته ای ۲ الی ۳ بار آب پیاز را به موهای خود بزنید و بعد از ۲ هفته هفته ای ۱ بار بزنید . اگر بعد از ۴ ماه تغییری حس نکردید ، به پزشک مراجعه کنید .
 9. هر دفعه که می خواستید ، آب پیاز را استفاده کنید ، آب پیاز تازه بگیرید زیرا اگر از آب پیاز روز قبل استفاده کنیم آن خواصی ندارد و تاثیری نخواهد گذاشت . پس بهتر است از آب پیاز تازه استفاده کنیم .
 10. قابل توجه است که آب پیاز عوارض ندارد و برای پوست سر و تقویت ریشه و ساقه مو خوب می باشد ، فقط افرادی که سر آن ها زخم می باشد و یا جوش دارند ، از آب پیاز استفاده نکند .

 

بیشتر بخوانید : 

رشد مو | ۱۵ روش برای افزایش رشد مو و تقویت موی سر

افزایش رشد مو | برای رشد سریع مو چه کنیم (۴ روش طبیعی برای رشد مو )

رشد سریع مو | برای رشد سریعتر موهای خود چه کنیم ؟ (۱۵ روش موثر)

مشکل طاسی و کچلی مردان | پیشگیری از ریزش مو در مردان

موهام میریزه چیکار کنم ؟؟ (درمان ریزش مو در زنان)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.